PDA

مشاهده نسخه کامل : ااوركلاك پذيري واقعي تر پردازنده هاي amd ؟

K1LOU
16-09-10, 16:58
با سلام
چمله زير رو در مقاله اي خوندم نظر تون در مورد اين جمله چيه ؟
پردازنده هاي amd شايد تا بيست در صد يا چهل درصد اور كلاك بشن اما اين افزايش محسوس تر است در حالي كه اور صد در صدي پردازنده هاي اينتل لزوما به معني دو برابر شدن كاراي نيست
با تشكر

Mahdi_Moosavi
17-09-10, 00:11
کدوم مقاله ؟

nima_hl
17-09-10, 00:27
با سلام
چمله زير رو در مقاله اي خوندم نظر تون در مورد اين جمله چيه ؟
پردازنده هاي amd شايد تا بيست در صد يا چهل درصد اور كلاك بشن اما اين افزايش محسوس تر است در حالي كه اور صد در صدي پردازنده هاي اينتل لزوما به معني دو برابر شدن كاراي نيست
با تشكر

با اجازه مهدی نظرم رو میگم:give_rose:

سلام کیوان جان

نویسنده این مقاله یا :1~@$S (9):یا :1~@$S: و یا :3925:

اگر نیاز به توضیح هست بفرمائید تا توضیح بدم :wink:

MicroSystem
18-09-10, 11:47
100 درصد تائيد ميكنم
اين رو خودم تست كردم و بنچمارك گرفتم يه جا هم مطرح كردم كه يه عده اومدن و بد و بيراه گفتند ديگه من بيخيال موضوع شدم.

ميتونيد مقايسه پردازنده هاي مختلف رو تو نت ببينيد. اگر به مقدار مشخص پردازنده AMD و اينتل اور بشند افزايش سرعت تقريبا به نسبت 1.4 به 2 بود و AMD افزيش سرعت بيشتري داشت.

K1LOU
18-09-10, 11:53
کدوم مقاله ؟

با اجازه مهدی نظرم رو میگم:give_rose:

سلام کیوان جان

نویسنده این مقاله یا :1~@$S (9):یا :1~@$S: و یا :3925:

اگر نیاز به توضیح هست بفرمائید تا توضیح بدم :wink:

100 درصد تائيد ميكنم
اين رو خودم تست كردم و بنچمارك گرفتم

توي تستي كه من انجام دادم اگر به مقدار مشخص پردازنده AMD و اينتل اور بشند افزايش سرعت به نست 1.4 به 2 بود و AMD افزيش سرعت بيشتري داشت.

با سلام و تشکر
خوب بحث خوب شد . راستش در مورد منبع الان دقیق یادم نیست و دسترسی هم ندارم که نگاه کنم اما فکر می کنم ( تقریبا مطمئن هستم )توی راهنمای خرید کامپیوتر مربوط به ویژه نامه عصر ارتباط بود که روی خرید یک سیستم بحث شده بود و در مورد مقایسه با سیستم اینتل این بحث شده بود
پس حالا که دوستمون تجربه عملی رو دارن بهتر روش بحث بشه
با تشکر

N0m@d
18-09-10, 12:16
خیلی جالبه من همیشه برعکس فکر میکردم:lol:

nima_hl
18-09-10, 14:45
100 درصد تائيد ميكنم
اين رو خودم تست كردم و بنچمارك گرفتم يه جا هم مطرح كردم كه يه عده اومدن و بد و بيراه گفتند ديگه من بيخيال موضوع شدم.

ميتونيد مقايسه پردازنده هاي مختلف رو تو نت ببينيد. اگر به مقدار مشخص پردازنده AMD و اينتل اور بشند افزايش سرعت تقريبا به نسبت 1.4 به 2 بود و AMD افزيش سرعت بيشتري داشت.

همونطور که میدونیم پردازنده i7 975 در حقیقت همون پردازنده i7 920 هسش که از 2.67 به 3.33 آورکلاک شده

اگر به ریزالت این دو پردازنده نگاه کنیم

Only the registered members can see the link

به اعداد 5565 برای 920 و 7011 برای 975 میرسیم

با یه جدول تناسبی میبینیم که این اعداد درست هستند ( 3.33*5565 = 2.67*7011 )

به عبارتی با افزودن 25% به کلاک پردازنده 25% به ریزالت اضافه شده نه کمتر :wink:

البته ممکنه در بعضی از تستها این ریزالت به این دقت جواب نده که اون هم به تردهای سری اینتل بر میگرده

MicroSystem
18-09-10, 19:26
درست حالا يه پردازنده AMD رو مقايسه كنيد كه با افزودن 25 درصد كلاك چند درصد به ريزالت اضافه ميشه طبق محاسبات من بايد بشه چيزي حدود
25*2/1.4=36 درصد.
ميتونيد دو پردازنده با كلاكهاي مختلف رو (بجاي يك پردازنده اوركلاك شده) مقايسه كنيد.

mehrdad_ab
20-09-10, 14:09
گر به ریزالت این دو پردازنده نگاه کنیم

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

به اعداد 5565 برای 920 و 7011 برای 975 میرسیم

با یه جدول تناسبی میبینیم که این اعداد درست هستند ( 3.33*5565 = 2.67*7011 )

به عبارتی با افزودن 25% به کلاک پردازنده 25% به ریزالت اضافه شده نه کمتر

درست حالا يه پردازنده AMD رو مقايسه كنيد كه با افزودن 25 درصد كلاك چند درصد به ريزالت اضافه ميشه طبق محاسبات من بايد بشه چيزي حدود 25*2/1.4=36 درصد.

میشه یه نتیجه گیری کلی بگین ؟ یا که نمیشه قطعی گفت و مونده به نوع پردازندمون ؟

nima_hl
20-09-10, 15:03
درست حالا يه پردازنده AMD رو مقايسه كنيد كه با افزودن 25 درصد كلاك چند درصد به ريزالت اضافه ميشه طبق محاسبات من بايد بشه چيزي حدود
25*2/1.4=36 درصد.
ميتونيد دو پردازنده با كلاكهاي مختلف رو (بجاي يك پردازنده اوركلاك شده) مقايسه كنيد.

:1~@$S (8):

میشه یه نتیجه گیری کلی بگین ؟ یا که نمیشه قطعی گفت و مونده به نوع پردازندمون ؟

بریم سراغ amd

phenom ii x4 910 با کلاک 2.6 ریزالت 3293 داشته

phenom ii x4 965 هم با کلاک 3.4 ریزالتش 4266 بوده

همونطور که ملاحظه میفرمائید با بالا رفتن 30% کلاک ( از 2.6 به 3.4 ) ریزالت هم 30% افزایش پیدا کرده

شما اگر گلوگاه دیگه ای توی سیستم نداشته باشید و تستون مربوط به پردازنده باشه با افزایش فرکانس به صورت خطی ریزالت بالاتری خواهید داشت ، حالا میخواد amd باشه یا اینتل

mehrdad_ab
20-09-10, 15:30
بریم سراغ amd

phenom ii x4 910 با کلاک 2.6 ریزالت 3293 داشته

phenom ii x4 965 هم با کلاک 3.4 ریزالتش 4266 بوده

همونطور که ملاحظه میفرمائید با بالا رفتن 30% کلاک ( از 2.6 به 3.4 ) ریزالت هم 30% افزایش پیدا کرده

شما اگر گلوگاه دیگه ای توی سیستم نداشته باشید و تستون مربوط به پردازنده باشه با افزایش فرکانس به صورت خطی ریزالت بالاتری خواهید داشت ، حالا میخواد amd باشه یا اینتل
این شد حرف حساب !
ممنون از پاسخت آقا نیما