PDA

مشاهده نسخه کامل : سئوالي در مورد چوك هاي فريت

K1LOU
16-09-10, 16:43
با سلام
دوستان امورز يك مادربرد giag.ma770t.ud3 رو ديدم كه چوكهاي روش به صورت سياه و كمي به شكل جنس پلاستيكي معلوم ميشدن (البته از پشت شيشه ديدم )
من يك مادربرد giga ma770t.ud3p دارم كه چوكهاي روش بسيار جالب و تقريبا به شكل فلزي و محكم هستند حالا سئوال من اينه كه تفاوت اين نوع چوكها در چيه ؟
با تشكر

mehrdad_ab
16-09-10, 17:07
با سلام
دوستان امورز يك مادربرد giag.ma770t.ud3 رو ديدم كه چوكهاي روش به صورت سياه و كمي به شكل جنس پلاستيكي معلوم ميشدن (البته از پشت شيشه ديدم )
من يك مادربرد giga ma770t.ud3p دارم كه چوكهاي روش بسيار جالب و تقريبا به شكل فلزي و محكم هستند حالا سئوال من اينه كه تفاوت اين نوع چوكها در چيه ؟
با تشكر
سلام؛
به نظر من شرکتها برای کاهش هزینه هاشون بعد از اینکه یک سری از مدلها رو میدن بیرون ، میان روش کار می کنن و با قطعات ارزون تر محصول رو میدن بیرون .
من یه کارت گرافیک 9500GT از برند Palit رو پارسال خریدم که یه کارت شیک از لحاظ ظاهری ، هیت سینک و فن بودش ، قبل عید یه مدل از مدل های سایلنتش گرفتم که بازم از لحاظ هیت سینک خوب بود اما دمای بالائی داشت نسب به این نمونه ، چند ماه پیش باز از همین مدل خریدم ، باورنکردنی بود ، انگار کارت آب رفته (:دی) یه کارت کوچیک با هیت سینگ کوچیک ، بدون هیچ نوع تغییری از فرکانس هاش ، وقتی بعد نصب ویندوز و درایورش ، با برنامه اورست قطعه ها رو چک می کردم ، دیدم کارت توسط کارخونه اورکلاک شده نزدیک 6 الی 7%

K1LOU
16-09-10, 17:17
سلام؛
به نظر من شرکتها برای کاهش هزینه هاشون بعد از اینکه یک سری از مدلها رو میدن بیرون ، میان روش کار می کنن و با قطعات ارزون تر محصول رو میدن بیرون .

با سلام و تشكر
خوب اين مادربردي كه من ديدم كاملا با مادربرد من تفاوت داشت از لحاظ اين چوكها . مادربرد من يك مادربرد ده فاز است كه چوكهاي اون به صورت موازي و كنار هم قرار گرفته اند در حالي كه اينم مادبرد چوكهاش دور از هم بودن و يا شايد دو تا دو تا كنار هم بودند . فكر مي كنم كه 10 فاز نبود ولي اون جنس چوكهاش برام جالب بود
دوستان ديگه نظري ندارن ؟
آيا تفاوتي بين جنس ان دو چوك وجود داره ؟
با تشكر

Mahdi_Moosavi
16-09-10, 23:07
GA-MA770T-UD3 (Only the registered members can see the link) دارای مدار PWM Controller با 5 شریان ( Phase ) جهت تغذیه پردازنده هست و فضا برای تعبیه چوک های بزرگتر اطراف پردازنده وجود داره.

ولی GA-MA770T-UD3P (Only the registered members can see the link) دارای مدار PWM Controller با 10 شریان ( Phase ) جهت تغذیه پردازنده هست ، در نتیجه فضای کمتری برای تعبیه چوک ها وجود داره.

از طرفی چون در مدار تغذیه پردازنده مدل GA-MA770T-UD3P ماسفت های Low RDS استفاده شده با افزایش درصد راندمان و کاهش تلفات انرژی و از طرف دیگه افزایش تعداد شریان های تغذیه پردازنده که باعث کاهش 50% حالت Active برای هر شریان نسبت به مدار 5 فاز مدل

GA-MA770T-UD3 (Only the registered members can see the link) میشه به کمپانی سازنده اجازه میده که با استفاده از چوک های کوچکتر ( با سیم پیچ های ظریف تر ) برد رو کامل کنه.

K1LOU
18-09-10, 13:15
با سلام و تشکر از جناب موسوی

و فضا برای تعبیه چوک های بزرگتر اطراف پردازنده وجود داره.

خوب پس جوکهای این مادربرد giag.ma770t.ud3 به دلیل داشتن فضا با چوکهای مادربرد giga ma770t.ud3p فرق میکنن و کمی بزرگتر هستن ؟

میشه به کمپانی سازنده اجازه میده که با استفاده از چوک های کوچکتر ( با سیم پیچ های ظریف تر ) برد رو کامل کنه.

چرا اینجا دوباره اشاره به چوکهای کوچک کردید ؟ در حالیکه این مادربرد قابلیت داشتن چوکهای بزرگتر رو داره ؟

آیا تفاوتی بین جنس این دو چوک وجود داره ؟

چوکهای بزرگتر برتری نسبت به چوکهای کوچکتر دارن ؟

Over_Cracker
18-09-10, 14:36
خوب پس جوکهای این مادربرد giag.ma770t.ud3 به دلیل داشتن فضا با چوکهای مادربرد giga ma770t.ud3p فرق میکنن و کمی بزرگتر هستن ؟ چک ها با هسته ی فریت باهم تفاوت ندارند ,اما ممکنه ظرفیتشون در نگه داشتن انرژی و تنظیم جریان در فرکانس های مختلف,متفاوت باشه

چرا اینجا دوباره اشاره به چوکهای کوچک کردید ؟ در حالیکه این مادربرد قابلیت داشتن چوکهای بزرگتر رو داره ؟شما متن را به این صورت مطالعه بفرمایید:

از طرف دیگه افزایش تعداد شریان های تغذیه پردازنده که باعث کاهش 50% حالت Active برای
هر شریان نسبت به مدار 5 فاز مدل GA-MA770T-UD3 (Only the registered members can see the link) میشه که به کمپانی سازنده اجازه میده که با استفاده از چوک های کوچکتر ( با سیم پیچ های ظریف تر ) برد رو کامل کنه.