PDA

مشاهده نسخه کامل : آنلاک CPU

mohamad70
14-09-10, 12:08
سلام

می خواستم ببینم کدوم یک از cpu های amd این قابلیت رو دارن ؟

K1LOU
14-09-10, 13:15
با سلام
سی پی یو هایی که در واقع یک یا دو هسته آنها به دلایل مختلف از طریق کارخانه غیر فعال شده . این سی پی یو ها در برخی مواقع ( به ندرت ) به دلیل معیوب بودن یک یا دو هسته غیر فعال میشن . در اکثر مواقع به دلیل بازار بهتر پردازند های دو یا سه هسته ای
فکر می کنم در اکثر مواقع سی پی یو هایی که حرف سوم revision آنها حرف c باشه قابلیت تبدیل رو دارن .

mohamad70
14-09-10, 13:23
با سلام
سی پی یو هایی که در واقع یک یا دو هسته آنها به دلایل مختلف از طریق کارخانه غیر فعال شده . این سی پی یو ها در برخی مواقع ( به ندرت ) به دلیل معیوب بودن یک یا دو هسته غیر فعال میشن . در اکثر مواقع به دلیل بازار بهتر پردازند های دو یا سه هسته ای
فکر می کنم در اکثر مواقع سی پی یو هایی که حرف سوم revision آنها حرف c باشه قابلیت تبدیل رو دارن .

من الان خودم یه دونه phenom ii 965 دارم قابلیت تبدیل به 6 هسته ای رو داره ؟؟!!!!

K1LOU
14-09-10, 13:34
من الان خودم یه دونه phenom ii 965 دارم قابلیت تبدیل به 6 هسته ای رو داره ؟؟!!!!

با سلام
خیر . پردازنده شما یک چهار هسته ای واقعی از سری پردازند های deneb هست . در سری جدید از هسته thuban . پردازند های 6 هسته ای وجود دارند که دو هسته آنها غیر فعال شده به اسم رمز zosma.
مدل phenom ii x4 960t
به احتمال زیاد فعال میشن
موفق باشید

nima_hl
14-09-10, 13:44
با سلام

سلام

حرف c در ریورژن ربطی به آنلاک شدن هسته نداره بلکه به آنلاک شدن کش l3 در سریهای آتلون مربوط میشه :wink:

پردازنده های sempron 140 قابلیت آنلاک شدن به 2 هسته رو دارند

پردازنده های athlon ii x3 با ریورژن c قابلیت آنلاک شدن به phenom ii x3 یا x4 رو دارند

پردازنده های athlon ii x3 با ریورژن غیر از c قابلیت آنلاک شدن به athlon ii x4 رو دارند

پردازنده های phenom ii x2 میتونن به x3 یا x4 تبدیل بشن

البته این تبدیلها درصدشون زیاد نیست و حدودا 10-20 % از پردازنده های بازار این قابلیت رو دارند

خیر . فقط پردازنده های phenom ii x4 960T و 975T قابلیت آنلاک شدن به 6 هسته رو دارند که این پردازنده ها هم فقط به تولید کننده های oem فروخته میشه و در بازار نیست

ViViD
14-09-10, 13:44
به نظرم تولید 960 متوقف شده یا در حالات خاص تولید میشه..........

nima_hl
14-09-10, 14:01
به نظرم تولید 960 متوقف شده یا در حالات خاص تولید میشه..........

متوقف نشده عزیز ولی به شرکتهائی داده میشه که بصورت کامپیوتر بفروشنش نه خورده فروشیها ( مثلا dell برای نصب روی سیستمهای دسکتاپش )

مادربرد این کامپیوترها هم معمولا قابلیت آنلاک کردن پردازنده رو ندارند