PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی جهت یک لپ تاپ همه کاره از نوع HP

Amir.Mansoury
14-09-10, 11:27
سلام دوستان.
من it میخونم و از چند وقت دیگه مدیر شرکت خودم هستم. همه کارهام را با لپ تاپ میخوام انجام بدم که همیشه همراهم باشه.البته از سیستمم هم استفاده میکنم که در آخر مشخصاتش را میگم. نمیدونم به درد این مبحث میخوره یا نه .
تا حالا لپ تاپ های زیادی را تا چند مدت پیش بررسی کردم. از یک مدل خوشم اومد. چیزی خوبی بود ولی یک مقدار کمو کاستی داشت. dell studio 1558-a.لپ تاپ خوبی است. ولی از لحاظ من چند تا مشکل داره و نمیتونه نیازهای منو برآورده کنه.این لپ تاپ دارای led 15.6 است.

برای منی که همیشه میخوام باهاش کار کنم کمی کوچیک است و چشممو اذیت میکنه.. من یک لپ تاپ نیاز دارم که از قدرت نمایش با کیفیت و بزرگ بهره ببره. نمیگم lcd خودم که 19 اینچ است ولی بزرگتر از این باشه که راحتتر باشم.

من چون توی دانشگاه،انستیتو و خصوصی تدریس میکنم نیاز دارم تقریبا از لحاظ پورت و امکانات کامل باشه و تقریبا تمامی پورتهای مورد نیاز من،خروجی های مختلف و ... را داشته باشه تا موقع کار کم نیاره.

باتری قوی داشته باشه. چون بعضی مواقع ممکنه چند ساعت بخوام باهاش کار کنم. حداقل 2 تا 3 ساعت را جواب بده به من.

من کارهای گرافیکی میکنم ولی نه سنگین اما بعضی مواقع بازی میکنم و همچنین نیاز به رندر گرافیکی پیدا میکنم.

سیستم باید قدرت پردازش بالا داشته باشه. چون همیشه روی سیستم من وب سرورهای لینوکسی و ویندوزی،انواع بانک های اطلاعاتی و محیط های طراحی و برنامه نویسی بازه و در حال کاره.

مثلا در ساده ترین نوع روی سیستم من اینا دارند کار میکنند :
iis
wamp or xamp (apache / my sql / php)
visual studio 2008
visual studio 2010
ms sql server 2008
نرم افزار های مونیتورینگ شبکه و ........

البته میدونم اینا برای این cpu و رم مثله آب خوردن میمونه ولی از قدیم عادت کردم و دوست دارم توی کارهام مشورت کنم .

مورد بعدی که نمیدونم مهمه یا استفاده از Drive Bluray است. الان من میبینم کم کم لپ تاپ ها دارند دارای درایو bluray میشوند. نمیدونم این تکنولوژی یک نیازه یا نه ولی به هر حال مشورت در این زمینه بد نیست.

بقیه امکاناتش هم مثله همه دیگه باشه
پشتیبانی و داشتن امکانات مثل مودم،وایرلس و ......

اما قیمت: تو مایه های همون دل باشه. یعنی ترجیحا بالای 1.100 یا 1.200 نشه

============================
اما مسئله ای که برای من مهمه اینه حتما صفحه نمایش آن 17 اینچ باشه. چون زیاد باهاش کار میکنم و اینکه حتما hp باشه.

Pami
14-09-10, 12:37
دوست عزیز شما یه تاپیک قبلا در مورد همین مشاوره زده بودید :

راهنمایی جهت یک لپ تاپ همه کاره (Only the registered members can see the link)

بهتره همونجا ادامه بدید تا مباحث دو دسته نشه

Amir.Mansoury
14-09-10, 15:01
بحث منتقل گردید