PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد لپ تاپ های Sony

majidgrey
14-09-10, 11:19
راستش من تصمیم گرفتم مدل Vaio F113 بگیرم اما متوجه شدم بعضی مدل های Vaio روش نوشته Assemble :USA میخواستم ببینم اینها واقعا فرقی با مدل Assemle : China دارند یا نه؟ یعنی من مدل F113 رو که Assemle : China هست نخرم؟

feryfrt
14-09-10, 11:52
این F113 که میگیری میدونی LCD TFT هم داره ؟
LED Backlight نیست خیلی هاش.

پسر عموی من خرید والا من پشتش رو نگاه کردم مثلاً آمریکا بود ولی تو هیچ سایت معتبری حتی اسمش رو هم میزدم نشون نمیداد (داد میزد که چینه)
که این لپ تاپ اصلاً هست یا درایورهاش هست ! به نظرم سری های EA EB یا Z یا همینایی که ایران رهجو داره باز یه کم معتبر تره

Pami
14-09-10, 12:38
راستش من تصمیم گرفتم مدل Vaio F113 بگیرم اما متوجه شدم بعضی مدل های Vaio روش نوشته Assemble :USA میخواستم ببینم اینها واقعا فرقی با مدل Assemle : China دارند یا نه؟ یعنی من مدل F113 رو که Assemle : China هست نخرم؟

دقت کنید چیزی ساخت آمریکا نیست ، اسمبل آمریکا هست ، تمام قطعات مثل نمونه ساخت چین چینی هست و داخل آمریکا اسمبل میشه ، این سیاست سونی هست
کیفیت ها یکسان هست و کاملا تحت لیسانس سونی ژاپن . شما به کانفیگ و کاربردتون نگاه کنید نه کشور سازنده

Pami
14-09-10, 12:39
این F113 که میگیری میدونی LCD TFT هم داره ؟
LED Backlight نیست خیلی هاش.

پسر عموی من خرید والا من پشتش رو نگاه کردم مثلاً آمریکا بود ولی تو هیچ سایت معتبری حتی اسمش رو هم میزدم نشون نمیداد (داد میزد که چینه)
که این لپ تاپ اصلاً هست یا درایورهاش هست ! به نظرم سری های EA EB یا Z یا همینایی که ایران رهجو داره باز یه کم معتبر تره

سری F تماما تکنولوژی LED هستن .
در مورد اینکه جستجو کردید یه مدل رو و چیزی پیدا نکردید دلیل این نیست که معتبر نیست ، اون مدل ممکنه سفارش خاورمیانه بوده باشه و تو کشورهای دیگه پیدا نشه .
تمام لپ تاپ های سونی معتبر هستن و جنس تقلبی نداره عزیز

feryfrt
15-09-10, 00:39
سری F تماما تکنولوژی LED هستن .
در مورد اینکه جستجو کردید یه مدل رو و چیزی پیدا نکردید دلیل این نیست که معتبر نیست ، اون مدل ممکنه سفارش خاورمیانه بوده باشه و تو کشورهای دیگه پیدا نشه .
تمام لپ تاپ های سونی معتبر هستن و جنس تقلبی نداره عزیز

سونی آمریکایی که من 10سال پیش دیدم با اینایی که تو بازار به اسم آمریکاس زمین تا آسمون فرق میکنه
سونی اصل هست بالای 2میلیونه حدوداً اونم ژاپن یا شاید آمریکا

راستی سری F جدیدا اینطورن سری قدیمیاش همه LCD هستند

Pami
16-09-10, 12:41
آقا تمام لپ تاپ های سونی که الان تو بازار میبینین اصل هستن عزیز ، تقلبی نداره ! آمریکایی یا ژاپنی بودن لپ تاپ دلیل بر اصل یا فرع بودن نمیشه .
کاری به کیفیت 10 سال پیش ندارم ، اون موقع اکثر لپ تاپ های سونی ژاپنی بود و سیاست برند ها با وضع امروزی فرق میکرد .
اینطوری باشه تمام لپ تاپ های ایسر که ساخت چین هستن تقلبی باید باشن .
تمام لپ تاپ هایی که سونی میسازه تحت لیسانس خودش هست و کیفیت مدل آمریکایی با چینی یکسانه ( حدود چند ماه طول کشید این طرز تفکر رو تو پی سی ورلد جا بندازم ! )

mehdi666lp
17-11-10, 08:22
سلام
میخوام لپ تاپ بخرم فقطم سونی
یه چنتا سوال دارم که ممنون میشم جواب بدید.
.
.
.
1) تو لپ تاپ های سونی نوشته میشه مثلا :
VPC-EB21EG
یا
VGN-NW320 FG
یا
PCG-P21FB
سوالم اینه این سه حرف اولشون مخفف چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یعنی (VPC------VGN------PCG) معنی این سه کلمه ها چیه؟
.
.
2) سوال بعدیم اینه که فرق لپ تاپ های ایران رهجو با باقی شرکت ها چیه؟؟؟لپ تاپ های سونی که ایران رهجو داره هیچ مغازه ای نداره و بر عکس.چرااااااااااااااااااا ا؟؟؟؟
.
.
.
چرا مدل چینی لپ تاپ ها در سایت آمریکاییشم هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟
.
.
.
فرق این سه مدلی که معرفی میکنم تو چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟
.
.
VPC_F116 FG/B فقط رهجو داره این مدلو
.
.
اسمبل آمریکا VPC_12 CFX/B
اسمبل چین VPC_121 FX/B
این دو تو همه مغازه ها هستن اما رهجو نداره اینا تو سایت امریکاییش هستن در حالی که مدل (VPC_121 FX/B) چینیه...پس تو سایت آمریکایی چیکار میکنه؟؟؟؟؟
.
.
.
حالا به نظر شما از کجا بخرم بهتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟
ایران رهجو یا مغازه های دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟
.
.
سایت آمریکا Only the registered members can see the link
.
.
سایت آسیا و خاورمیانه Only the registered members can see the link
.
.
.
ممنون میشم کامل راهنمایی کنید منو.
مرسی

Pami
17-11-10, 10:32
سوالم اینه این سه حرف اولشون مخفف چیه؟

مشخص کننده دسته بندی لپ تاپ های سونی هست .
البته VGN دیگه وجود نداره و VPC هستن دیگه

سوال بعدیم اینه که فرق لپ تاپ های ایران رهجو با باقی شرکت ها چیه

لپ تاپ های ایران رهجو سفارش خاورمیانه هستن و به همین دلیل مدلشون با بقیه لپ تاپ های سونی داخل بازار فرق داره ، البته تفاوت کیفیتی وجود نداره ، فقط چون ایران رهجو مستقیم با خود سونی کار میکنه و از امارات وارد میکنه باید از قانون سونی تبعیت کنه و نمیتونه لپ تاپ های قاچاق بیاره ، به این دلیل هست جای دیگه ای نداره این مدلها رو

چرا مدل چینی لپ تاپ ها در سایت آمریکاییشم هست

چرا نباشه ؟؟ تولید خود سونی هست و تقلبی نیست که فکر کنید چرا باید باشه !

فرق این سه مدلی که معرفی میکنم تو چیه

سری لپ تاپ ها رو ننوشتید ولی فکر کنم F باشه .
سونی آمریکایی به چینی تفاوت کیفیتی نداره و هردوتا تحت لیسانس سونی ژاپن هستن ، پس روی این موضوع حساس نباشید
خیلی ها از لیبل ساخت آمریکا پشت لپ تاپ های سونی سو استفاده میکنن و به قیمت بالاتر میفروشن ولی در اصل هیچ تفاوتی نیست ، به عبارتی آمریکا سازنده نیست در آمریکا اسمبل میشه با همون قطعاتی که تو چین ساخته میشه