PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل در سیستم (سیاه شدن صفحه مانیتور)

amir.45
14-09-10, 00:04
سلام دوستان من یه مشکلی دارم لطفا کمک کنید
تصویر صفحه مانیتور من ( بعضی وقتها ) در دو جا سیاه میشه یکی وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم و یکی دیگه وقتی که کامپیوتر رو واسه مثلا 20 دقیقه ول میکنم میرم و دوباره به کامپیوتر سر میزنم میبینم که تصویر سیاه شده و وقتی رستارت میکنم دوباره درست میشه البته بعضی وقتها با رستارت هم درست نمیشه و باید سیستم رو از دوباره خاموش روشن کنم
تصویر هم اولش کاملا سیاه نمیشه یه جور حالت برفک مانند پیش میاد مثل یه کانال تلویزیونی که کیفیتش خوب نیست بعدش سیاه میشه باز از دوباره یه کم تصویر نشون میده تا دیگه کلا سیاه میشه و هیچی نشون نمیده . ( جالب اینجاست که یا رستارت میکنم تا درست بشه یا وقتی بازم باهاش کاری ندارم مثلا باز 20 دقیقه ولش میکنم دوباره خودش درست میشه !!!!)
مشخصات سیستم من :
nvidia 9600 GT
mainboard gigabyte
power green
LCD LG
win 7 64bit
تو یه درایو دیگه هم win xp service packe 3
سیستم از هر لحاظ آپدیت هست از ویروس یاب گرفته تا درایوهای سخت افزاری کارت گرافیک ... و خود ویندوز هم آپدیت هست
مشکل رو هم از همون وقتی که سیستم رو خریدم دارم حالا از اساتید لطفا کمک کنید

Computex
14-09-10, 00:30
سلام. مراحل زیر رو انجام بدیدببینید مشکلتون رفع میشه:

به منوی Start برید و در کادر Search تایپ کنید Power Options و اونرو انتخاب کنید. در پنجره ای که باز میشه به صورت پیش فرض گزینه Balanced فعال هست. رو به روی همین گزینه، روی Change Plan Settings کلیک کرده و در صفحه باز شده، رو به روی Turn off the display رو از 20 دقیقه به مدت زمان بیشتری که می خواهید (مثلا 1 ساعت یا Never (هرگز)) انتخاب کنید و گزینه Save Changes رو انتخاب نمایید.

موفق باشید.

amir.45
17-09-10, 21:52
سلام. مراحل زیر رو انجام بدیدببینید مشکلتون رفع میشه:

به منوی Start برید و در کادر Search تایپ کنید Power Options و اونرو انتخاب کنید. در پنجره ای که باز میشه به صورت پیش فرض گزینه Balanced فعال هست. رو به روی همین گزینه، روی Change Plan Settings کلیک کرده و در صفحه باز شده، رو به روی Turn off the display رو از 20 دقیقه به مدت زمان بیشتری که می خواهید (مثلا 1 ساعت یا Never (هرگز)) انتخاب کنید و گزینه Save Changes رو انتخاب نمایید.

موفق باشید.
باز هم مشکل وجود داره
ولی فکر نکنم از تنظیمات باشه چون بعضی وقتها اینجوری میشه و اینکه تصویرش فقط سیاه نمیشه یه جوری میشه انگار با پارازیت و برفک همراه میشه !! بدم به پشتیبانی جایی که ازش خریدم هم فکر نکنم چیزی سرشون بشه یه مدت هم اونجا میخوابه آخر سر میفرستن واسه گارانتی که اونجام دیگه میره واسه خودش ولی گذشته از اینها اصلا معلوم نیست مشکل از کدوم سخت افزار هست مانیتور رو که عوض کردم یکی دو روز مشکلی نداشتم ولی بازم میگم ممکنه تو یه روز سه بار اینجوری بشه یا اینکه تو یه هفته هم یه بارم مشکل نداشته باشه !!
عجیب اینکه از همون اول که کامپیوتر رو روشن میکنم هم ممکنه تصویر اونطوری بشه که این نشون میده از سیستم عامل یا آپدیت نبودن یه درایو سخت افزار نمیتونه باشه !!!

mohamad70
18-09-10, 10:44
باز هم مشکل وجود داره
ولی فکر نکنم از تنظیمات باشه چون بعضی وقتها اینجوری میشه و اینکه تصویرش فقط سیاه نمیشه یه جوری میشه انگار با پارازیت و برفک همراه میشه !! بدم به پشتیبانی جایی که ازش خریدم هم فکر نکنم چیزی سرشون بشه یه مدت هم اونجا میخوابه آخر سر میفرستن واسه گارانتی که اونجام دیگه میره واسه خودش ولی گذشته از اینها اصلا معلوم نیست مشکل از کدوم سخت افزار هست مانیتور رو که عوض کردم یکی دو روز مشکلی نداشتم ولی بازم میگم ممکنه تو یه روز سه بار اینجوری بشه یا اینکه تو یه هفته هم یه بارم مشکل نداشته باشه !!
عجیب اینکه از همون اول که کامپیوتر رو روشن میکنم هم ممکنه تصویر اونطوری بشه که این نشون میده از سیستم عامل یا آپدیت نبودن یه درایو سخت افزار نمیتونه باشه !!!

دوست عزیز فک کنم مشکل شما از مانیتور LG تون باشه من خیلی هایی که LG دارن هم دیدم که مشکل شما رو دارن
مثلا یکی از دوستانم LG 2261 داره میگه یخچالمون که روشن میشه صفحه مانیتور سیاه میشه بعد دوباره میاد (محافظ برق هم داره) !! و موقعی روشن کردن کیس اگه مانیتور رو دیر روشن کنه صفحه سیاه می مونه ( چه میشه کرد دیگه پشتشون نوشته : ساخت ایران:yes: ) البته SAMSUNG هم ساخت ایرانه ظاهرا ولی من تا حالا ندیدم کسی ازین مشکلا باهاش داشته باشه

kshalip2
05-04-11, 15:56
منم مانیتور 17650 سامسونگ دارم درست مثل امیر همون مشکلو دارم
احتمال خیلی قوی ایراد از کابله اتصالی یا همچین چیزی داره.

kshalip2
05-04-11, 16:10
اقا مشکل من حل شد
فکر کردم مانیتورمو با یه کیس دیگه تست کنم شاید ایراد از اون باشه
کیسو گذاشتم کنار کیس خودم اول کابل مانیتور و بعد کابل برق جا زدم , کلید پاورمو روشن کردم بعد از جلو کیس کلیدو زدم
که دیدم قشنگ روشن شد :lol::1. (5)::1. (5)::1. (5)::lol:
بعد دکمه خاموش پاور پشت کیسو زدم خاموشش کردم و رفتم دوباره سراغ کامپیوتر خودم.
به ترتیب کابل مانیتور کابل برق کلید پاور روشن کردم و از جلو کیس روشنش کردم
که مانیتور و کیس خیلی قشنگ روشن شدن.
مشکلم حل شد

رشته من نرم افزاره و فوق العاده سخت افزار کار کردم اما تا حالا با این مشکل بر نخورده بودم.
ظاهرا که حل شد تا ببینم اگه بازم تکرار شد کابل برقمو در بیارم و جا بزنم شاید حل شه.
البته چند باریم مانیتورمو خاموش روشن کردم با دکمه جلوش اما از برق درش نیاوردم
امیدوارم کمکی کرده باشم .
موفق باشید.
محمد علی کاکاوندی