PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل اسلات کارت گرافیک

mohamad70
12-09-10, 14:46
سلام

مدتی هست یه 5850 خریدم 1 ماه پیش توی قسمت درایور کارت متوجه شدم که اسلات pci express روی 4X هست در صورتی که باید 16X میبود.
چند روز بعد کارت گرافیکو در اوردم دوباره جا زدم که اینبار شد 8X . ولی همچنان احساس می کنم که کارت گرافیک کامل داخل اسلات نمیره شاید 100 بار در اوردم و جا زدم اما مشکل حل نمیشه
از لحاظ اینکه توی اسلات درست زدم یا نه هم مطمئن هستم بر روی حالت crossfire هم نیست که سرعت اسلات بشه 8X

یه مطلب دیگه اینکه ممکنه به گرافیکم اسیب برسه ؟؟

مادربوردم asrock m3a785GXH
گرافیک SAPPHIRE HD 5850
کیس cm 690

mehrdad_ab
12-09-10, 15:38
اینکه بگین چون کارت کامل داخل اسلات نرفته و واسه همین 8 یا 4 میشناسه ، درست نیست ، چون در اینصورت سیستم بوق میزنه دال بر اینکه گرافیک وصل نیست و تصویر نمیده ، شما موقع جاانداختن دقت لازم رو انجام بدین .
توی سایت ازراک اینطور نوشته 3 x PCI Express 2.0 x16 slots (green @ x16 mode, blue @ x8 mode, orange @ x4 mode)
خب ، جسارتاً شما این ترتیب رو رعایت می کنید؟

nima_hl
12-09-10, 15:50
سلام

مدتی هست یه 5850 خریدم 1 ماه پیش توی قسمت درایور کارت متوجه شدم که اسلات pci express روی 4X هست در صورتی که باید 16X میبود.
چند روز بعد کارت گرافیکو در اوردم دوباره جا زدم که اینبار شد 8X . ولی همچنان احساس می کنم که کارت گرافیک کامل داخل اسلات نمیره شاید 100 بار در اوردم و جا زدم اما مشکل حل نمیشه
از لحاظ اینکه توی اسلات درست زدم یا نه هم مطمئن هستم بر روی حالت crossfire هم نیست که سرعت اسلات بشه 8X

یه مطلب دیگه اینکه ممکنه به گرافیکم اسیب برسه ؟؟

مادربوردم asrock m3a785GXH
گرافیک SAPPHIRE HD 5850
کیس cm 690

سلام

زیر اسلت اول رو که نگاه کنی یه کارت بریج میبینی (بین اسلت سبز و آبی) که یک طرفش 8x هستش و طرف دوم 16x احتمالا این کارت روی 8x هستش ( یا مشکلی در ارتباطش داره )

4663

اگر روی 8x هستش کافیه کارت رو در بیارید و از اونطرف جا بزنید تا درست بشه

اگر هم روی 16x هستش یک مرتبه درش بیارید و تمیزش کنید و درست جا بزنید:wink:

البته همونطور که میدونید اسلت سبز رنگ در این حالت روی حالت 16x هست و کارت باید روی اون سوار بشه

به این نکته هم دقت داشته باش که در زمان idle کارت میتونه روی باند پائینتر کار کنه ، یه تست سنگین اجرا کن و سرعت اسلات رو چک کن

mohamad70
12-09-10, 16:20
سلام

زیر اسلت اول رو که نگاه کنی یه کارت بریج میبینی (بین اسلت سبز و آبی) که یک طرفش 8x هستش و طرف دوم 16x احتمالا این کارت روی 8x هستش ( یا مشکلی در ارتباطش داره )

4663

اگر روی 8x هستش کافیه کارت رو در بیارید و از اونطرف جا بزنید تا درست بشه

اگر هم روی 16x هستش یک مرتبه درش بیارید و تمیزش کنید و درست جا بزنید:wink:

البته همونطور که میدونید اسلت سبز رنگ در این حالت روی حالت 16x هست و کارت باید روی اون سوار بشه

به این نکته هم دقت داشته باش که در زمان idle کارت میتونه روی باند پائینتر کار کنه ، یه تست سنگین اجرا کن و سرعت اسلات رو چک کن

نه همواره روی 8X
اون کارت هم روی 16X هست
گفتم که احساس می کنم کارت کامل جا نمی ره نمی دونم مشکل از کیسمه مادربوردمه

nima_hl
12-09-10, 16:27
نه همواره روی 8X
اون کارت هم روی 16X هست
گفتم که احساس می کنم کارت کامل جا نمی ره نمی دونم مشکل از کیسمه مادربوردمه

جا زدنش این کارته یه حالیه ، به دل آدم نمیشینه :wink:

مشکل از مادربرد باید باشه نه کیس

از طریق گارانتی اقدام کنید مشکلتون رو سریع حل میکنند

البته این 8x نمیتونه برای کارت یا مادربرد مشکل ساز بشه ولی سرعتش گرافیک بین 5 تا 15 % کم میشه

برای احتیاط اگر سیستم دیگه ای دم دست دارید بد نیست گرافیک رو هم رو اون تست کنید ( البته بعید میدونم مشکل از گرافیک باشه )