PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک !!! (دمای بالای کارت گرافیک و خاموش شدن سیستم)

kejap
11-09-10, 01:33
سلام
من یه سیستم گرفتم برای دوستم با مشخصات زیر
Cpu : AMD Phenum II X4 965
maine: Msi 770 - C45
Ram : 2 Gig 1333 Gell
power: termall tec 600 wat
این سیستم در بازی ها خاموش میشه ، دماشو تست کردم با دوتا کارت گرافک جدا جدا یکی
HD 4350 1 gig و asus Geforce 7300 le 256
تو 4350 بادمای 78 خاموش میشد و تو 7300 با دمای88
گرافیکها رو سیستم های دیگه خوب کار میکنن و فقط رو همین سیستم این جوریه
این دما رو با حالت باز بودن در کیس تست کردم
بعضی دوستام گفتند مشکل از مادربرد هست یا با سی پی یو مچ نیست یا خرابه
بعضیا هم گفتند کارت گرافیکها با سیستم مچ نیست
میخوام بدونم مشکل چیه چه جور حل میشه ، از اساتید محترم خواهش می کنم راهنمایی بفرمایند
ممنون میشم .

nima_hl
11-09-10, 01:43
سلام
من یه سیستم گرفتم برای دوستم با مشخصات زیر
Cpu : AMD Phenum II X4 965
maine: Msi 770 - C45
Ram : 2 Gig 1333 Gell
power: termall tec 600 wat
این سیستم در بازی ها خاموش میشه ، دماشو تست کردم با دوتا کارت گرافک جدا جدا یکی
HD 4350 1 gig و asus Geforce 7300 le 256
تو 4350 بادمای 78 خاموش میشد و تو 7300 با دمای88
گرافیکها رو سیستم های دیگه خوب کار میکنن و فقط رو همین سیستم این جوریه
این دما رو با حالت باز بودن در کیس تست کردم
بعضی دوستام گفتند مشکل از مادربرد هست یا با سی پی یو مچ نیست یا خرابه
بعضیا هم گفتند کارت گرافیکها با سیستم مچ نیست
میخوام بدونم مشکل چیه چه جور حل میشه ، از اساتید محترم خواهش می کنم راهنمایی بفرمایند
ممنون میشم .

سلام

عزیز احتمال اینکه مشکل از دمای cpu باشه خیلی بیشتر از اینه که از دمای گرافیک کارت باشه

شما لطفا با برنامه occtpt یا amd overdrive پردازنده رو زیر فشار سنگین بگذار ببین سیستم خاموش میشه یا نه

موقع تست هم دمای cpu رو مونیتور کن ببین تا چند میره

نتیجش رو لطفا بگو

pc_hex
11-09-10, 08:15
شاید برایی پردازنده باید از یک خنک کننده حرفه ای تر استفاده کنید!!!من هم به سی پی یو شک دارم چون وقتی بیش از حد داغ میکنه سیستم رو خاموش میکنه!

kejap
11-09-10, 11:44
از توجهتون به موضوع تشکر میکنم
دمای سی پی یو رو قبلا تست کردم با ای ام دی آور درایو نهایتش 49 می رفت !!!

nima_hl
11-09-10, 11:52
از توجهتون به موضوع تشکر میکنم
دمای سی پی یو رو قبلا تست کردم با ای ام دی آور درایو نهایتش 49 می رفت !!!

پس تنها راهی که میمونه تست با یه گرافیک جدیدتره

اگر سیستم کرش میکرد یا بلو اسکرین میداد مشکل میتونست از رمهاتون هم باشه

ولی اینکه سیستم خاموش میکنه یا پاور باید مشکل داشته باشه ( که بعید میدونم این پاور مشکل داشته باشه ) و یا همونطور که فرمودید مادربرد یک دمای بالا رو دیتکت کنه و شات داون کنه

به هر حال فکر نمیکنم بدون تست عملی بتونید به نتیجه برسید :give_rose:

kejap
11-09-10, 11:56
امروز یکی از دوستام گفت ممکنه از چیپ مادربرد باشه . مادربرد رو 2 هفته هست گرفتم . یعنی میشه از اون باشه ؟
این که فرمودید عملی تست بشه منظورتون چیه ؟

nima_hl
11-09-10, 12:44
امروز یکی از دوستام گفت ممکنه از چیپ مادربرد باشه . مادربرد رو 2 هفته هست گرفتم . یعنی میشه از اون باشه ؟
این که فرمودید عملی تست بشه منظورتون چیه ؟

بعید میدونم مادربرد معیوب باشه

ممکنه شما توی بستن زده باشید یکی از هیت سینکها رو کنده باشید که در ظاهر نشون نمیده ، خیلی با احتیاط هیتسینکهای چیپها رو تکون بدین ببینید هیچ کدوم شل نیستند ( هیتسنکها باید به چیپست چسب شده باشند )

منظورم از تست عملی تست با یه کارت جدید مثلا سری 5 هستش

mehrdad_ab
11-09-10, 13:31
به نظر من بهتره با یه پاور دیگه هم چک کنید ، این مشکل میتونه از پاور هم ایجاد بشه

kejap
11-09-10, 18:21
چشم این دو مورد(هیت سینک و پاور ) هم چک میکنم . ولی سیستم فعلا پیش من نیست .

bloodthirsty
11-09-10, 20:21
احتمالا از پاوره. پاوره کامپیو تر خودتو با پاور این سیستم عوض کن من هم این مشکلو داشتم و زدم یه گرافیک سوزوندم!:1. (25):

kejap
11-09-10, 22:29
این عکس رو از AMD Over Drive گرفتم چند تا چیز مشکوک توش دیدم دورشون خط کشیدم می شه بگید چیه ؟
Only the registered members can see the link

nima_hl
11-09-10, 22:53
این عکس رو از AMD Over Drive گرفتم چند تا چیز مشکوک توش دیدم دورشون خط کشیدم می شه بگید چیه ؟
Only the registered members can see the link

چیز مهمی نیست

این برنامه ها نمیتونند خیلی از ولتاژها و دماها رو شناسائی کنند و یه اعداد عجیب غریب نشون میدن :wink:

خیلی بعید اتفاق میافته که یه مادربرد از همون استانداردهای یک برنامه عمومی مثل AOD برای خروجیهاش پیروی کنه

بهتره برای چک کردن ولتاژها و دماها از برنامه مخصوص مادربردتون استفاده کنید :give_rose:

kejap
11-09-10, 23:32
هیت سینکها مشکلی نداشتند . برنامه ای برای اندازه گیری دمای چیپستها وجود نداره ؟

پاور هم عوض کردم هیچ تاثیری نداشت .

Over_Cracker
11-09-10, 23:45
سلام دوست عزیز.

احتمال میدم مشکل از رم دستگاهتون باشه که با مادربرد درست ست نمیشه و کلا چند مورد با سری c45 برخورد داشتم که با رم 1333 مشکل داشت و نیاز به تنظیمات خاصی در تایمینگ داشت.
اما مشکل بیشتر تو کرش کردن و هنگ کردن بود.(ممکنه مورد شما استثنا باشه)

اگه تونستید سیستم رو با یک رم 1066 و یا dual channel 1333 2*1 تست کنید.

kejap
12-09-10, 00:05
فعلا امکان استفاده رم دیگه ندارم احتمالا تا یک هفته دیگه . اگر میشه قضیه تایمینگ رو لطفا برام روشن بفرمایید . چون من زیاد اهل آورکلاک نیستم .
دوستم سیستم رو لازم داره و الان سیستمش دست من هست میخوام هرچی سریعتر نتیجه بگیرم که کدوم قطعه مشکل داره حد اقل بدم گارانتی (گارانتی سی پی یو و مادربرد ماتریکس هست ) . یک راه حل جامعی نیست بتونم همه چی رو تست کنم . در ضمن تو شهرمون از همه تعمیرکارها پرسیدم و نتیجه نگرفتم .

nima_hl
12-09-10, 00:40
فعلا امکان استفاده رم دیگه ندارم احتمالا تا یک هفته دیگه . اگر میشه قضیه تایمینگ رو لطفا برام روشن بفرمایید . چون من زیاد اهل آورکلاک نیستم .
دوستم سیستم رو لازم داره و الان سیستمش دست من هست میخوام هرچی سریعتر نتیجه بگیرم که کدوم قطعه مشکل داره حد اقل بدم گارانتی (گارانتی سی پی یو و مادربرد ماتریکس هست ) . یک راه حل جامعی نیست بتونم همه چی رو تست کنم . در ضمن تو شهرمون از همه تعمیرکارها پرسیدم و نتیجه نگرفتم .

همونطور که قبلا توضیج دادم و آور کراکر عزیز هم فرمودند احتمال اینکه مشکل از رم باشه خیلی کمه چون سیستم کرش نمیکنه ، خاموش میشه

شما اطمینان دارید که پاور و گرافیکتون سالمه و سیستم شات داون میشه اگر اینگونه باشه احتمال بسیار قوی مشکل از مین باید باشه

بهتون تسلیت میگم چون الان مادربرد رو میفرسید گارانتی میره اونجا روشنش میکنن میبینن تصویر میده دو مرتبه براتون میفرستند ، میبندین رو سیستم باز همین مشکل رو دارید:lol:

kejap
12-09-10, 00:53
1-بله دو تا گرافیک رو از رو سیستمهای دیگه که کار میکرد برداشتم و پاور هم یکی دیکه استفاده کردم( 450 سیلور استون ) ولی فرقی نکرد . البته فقط در بازی ها خاموش میشه و جدیدا با AOD استابلیتی اون رو امتهان کردم هنگ کرد مجبور به ریستارت دستی شدم .
2- اگه موارد رو کامل برای گارانتی بنویسم بازم ببینند سالمه بر می گردونند ؟

nima_hl
12-09-10, 01:28
1-بله دو تا گرافیک رو از رو سیستمهای دیگه که کار میکرد برداشتم و پاور هم یکی دیکه استفاده کردم( 450 سیلور استون ) ولی فرقی نکرد . البته فقط در بازی ها خاموش میشه و جدیدا با AOD استابلیتی اون رو امتهان کردم هنگ کرد مجبور به ریستارت دستی شدم .
2- اگه موارد رو کامل برای گارانتی بنویسم بازم ببینند سالمه بر می گردونند ؟

1- پاور سیلور استون پاور خوبیه ، در زمانی که aod در حال تست بود دمای cpu تا چند بالا رفت ؟

2- به احتمال 99%

ببین دوست عزیز اگر الان بهتون بگم مشکل این مین چیه باز دوستان بهم معترض میشن که دارم یه برند و خراب میکنم و اله بله جیم بله :lol:

ولی چاره ای نیست نگم شما بیخود کلی هزینه و زمان میگذارید و به نتیجه هم نمیرسد

مشکل شما از مدار تغذیه زاغارت این مادربرد هستش ، موقع تست دستتون رو روی ماسفتها مدار بگذارید تا بفهمید چی میگم

احتمال قوی سوکت و سیم 4 رشته پاور هم موقع تست گرم میشه

شما یکی از هسته ها رو خاموش کنید و یا ولتاژ رو پائین بیارید و پردازنده رو داون کلاک کنید به احتمال قوی کل مشکلاتتون تو زندگی حل میشه :wink:

راه حل هم یا اینه که با این وضعیت 3 هسته یا کلاک پائین با سیستمتون کار کنید و یا اینکه مین یا cpu رو عوض کنید ( cpu ضعیفتر یا مادربرد قویتر تهیه کنید )

kejap
12-09-10, 12:52
1- فکر می کنم من تو AOD اشتباه کردم تو اون قسمت تست به جای استارت زدم aply که هنگ کرد .
2- یکی از هسته ها هم خاموش کردم ولی بازم همونه . مس فتها هم داغ نبودند و همین طور 4 تا سیم که فرمودید .

Over_Cracker
12-09-10, 13:45
اگه رم واسه تست ندارید,سعی کنید فرکانس پیشفرض رو پایین بیارید,رو 1066 ست کنید و دوباره تست بگیرید.

kejap
14-09-10, 18:56
سلام
ببخشید که چند روز نبودم .
همه این مشکلها از بی توجهی من بوده :1. (29):
روی مادربرد سوییچی برای آورکلاک هست که این سوییچ در حالتهای مختلف درصد های مختلفی سیستم رو آور میکنه . من به این سوییچ توجه نکرده بودم . تو حالتی بود که 10% سی پی یو رو آور میکرد و سی پی یو با فن استوک خودش این دما رو تحمل نی کرد و باعث خاموش شدنش می شد . عجیب اینجاست که دمای سی پی یو 49 نشون میداد . برنامه ها رو دوباره نصب کردم حالا با AODبه سی پی یو فشار می آرم و با فور مارک هم به کارت گرافیک 7300 همزمان دمای سی پی یو به 62 و گرافیک به 102 میرسه و تا 2 ساعت هم گذاشتم خاموش نشد . البته کیسش زیاد مناسب نیست بدون فن هست . فکر میکنم دماها زیاد باشه . برای سی پی یو قصد دارم یک بوفالو 100 گرین دارم بهش بدم ولی گرافیک رو نمیدونم اگر 5570 بذارم دماش چجور می شه . اگر شما که لطف کردید تا حالا راهنمایی کردید این موضوع رو برام روشن کنید ممنون میشم .

nima_hl
14-09-10, 19:29
سلام
ببخشید که چند روز نبودم .
همه این مشکلها از بی توجهی من بوده :1. (29):
روی مادربرد سوییچی برای آورکلاک هست که این سوییچ در حالتهای مختلف درصد های مختلفی سیستم رو آور میکنه . من به این سوییچ توجه نکرده بودم . تو حالتی بود که 10% سی پی یو رو آور میکرد و سی پی یو با فن استوک خودش این دما رو تحمل نی کرد و باعث خاموش شدنش می شد . عجیب اینجاست که دمای سی پی یو 49 نشون میداد . برنامه ها رو دوباره نصب کردم حالا با AODبه سی پی یو فشار می آرم و با فور مارک هم به کارت گرافیک 7300 همزمان دمای سی پی یو به 62 و گرافیک به 102 میرسه و تا 2 ساعت هم گذاشتم خاموش نشد . البته کیسش زیاد مناسب نیست بدون فن هست . فکر میکنم دماها زیاد باشه . برای سی پی یو قصد دارم یک بوفالو 100 گرین دارم بهش بدم ولی گرافیک رو نمیدونم اگر 5570 بذارم دماش چجور می شه . اگر شما که لطف کردید تا حالا راهنمایی کردید این موضوع رو برام روشن کنید ممنون میشم .

سلام

سری 55 مصرف پائین و دمای کمی داره البته اگر از مدل فندار نباشه باید کیستون تهویه نسبتا خوبی داشته باشه که یه نسیمی به هیتسینکش بخوره