PDA

مشاهده نسخه کامل : هارد بلک یا سامسونگ ؟

love_life
06-09-10, 15:45
یه سوال پیش اومده ، چون تا به حال سامسونگ استفاده نکردم برام سواله سری f3 سامسونگ بهتره یا بلک وسترن ؟
با تشکر

nima_hl
06-09-10, 16:12
یه سوال پیش اومده ، چون تا به حال سامسونگ استفاده نکردم برام سواله سری f3 سامسونگ بهتره یا بلک وسترن ؟
با تشکر

اگر با سیستمتون بازی میکنید یا فیلم نگاه میکنید سامسونگ

اگر سیستم به عنوان سرور استفاده میشه یا ماشین مجازی روش اجرا میکنید و یا عادت دارید چندین برنامه رو همزمان باز و باهاشون کار کنید وسترن بلک

K1LOU
06-09-10, 17:21
با سلام
به نظر من هم سامسونگ سري f3 هاردهاي خوبي هستند . اينو آزمايشات آخرين شماره ماهنامه رايانه خبر با همكاري جناب موسوي يكي از مديران محترم اين انجمن هم نشون داده

Mahdi_Moosavi
06-09-10, 19:42
همانطور که اشاره شد هارددیسک های سری Spinpoint F3 کمپانی SAMSUNG در کاربردهایی که نیاز به سرعت Transfer Rate بالا هست عملکرد بهتری نسبت به هارددیسک های Western Black دارند.

اما در مقابل ، Access Time کمتر هارددیسک های Western Black در تست های ترکیبی باعث میشه عملکرد بهتری از خودشون ارائه بدن.

برای مثال اگر شما کاربردتون انتقال اطلاعات حجیم باشه عملکرد بهتری رو از مدل سامسونگ خواهید دید و در مقابل زمانی که بحث عملکرد بهتر سیستم عامل نصب شده مد نظر باشه، مدل Western Black عملکرد بهتری خواهد داشت.

در شماره 63 ماهنامه رایانه خبر در تست های مختلف 5 هارددیسک 1 ترابایتی مطرح در بازار ایران محک شده شدند. مطالعه رویو نام برده می تونه کمک زیادی به شما بکنه.

به عنوان نمونه در تست میانگین سرعت خواندن و نوشتن ( HDTUNE Pro 4.5 ) برتری با مدل سامسونگ و در تست اختصاصی هارددیسک نرم افزار PCMARK Vantage که ترکیبی از تست های مختلف هست عملکرد بهتری از Western Black شاهد هستیم.

Only the registered members can see the link

Only the registered members can see the link

نکته مهم : تست های نام برده با در نظر گرفتن تمامی شرایط استاندارد در لابراتوار ماهنامه تخصصی رایانه خبر گرفته شده. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله " رقابت 1 ترابایتی های 3.5 اینچی ! " منتشر شده در شماره 63 ماهنامه رایانه خبر مراجعه کنید .

love_life
06-09-10, 21:11
متاسفانه الان هارد بلک کمیاب شده ! نیست اصلا تو بازار ! موندم چیکار کنم ! برای سیستم عامل و مجازی سازی می خوام

arash79
06-09-10, 22:57
همانطور که اشاره شد هارددیسک های سری Spinpoint F3 کمپانی SAMSUNG در کاربردهایی که نیاز به سرعت Transfer Rate بالا هست عملکرد بهتری نسبت به هارددیسک های Western Black دارند.

اما در مقابل ، Access Time کمتر هارددیسک های Western Black در تست های ترکیبی عملکرد بهتری از خودشون نشون ارائه میدن.

برای مثال اگر شما کاربردتون انتقال اطلاعات حجیم باشه عملکرد بهتری رو از مدل سامسونگ خواهید دید و در مقابل زمانی که بحث عملکرد بهتر سیستم عامل نصب شده مد نظر باشه، مدل Western Black عملکرد بهتری خواهد داشت.

در شماره 63 ماهنامه رایانه خبر در تست های مختلف 5 هارددیسک 1 ترابایتی مطرح در بازار ایران محک شده شدند. مطالعه رویو نام برده می تونه کمک زیادی به شما بکنه.

به عنوان نمونه در تست میانگین سرعت خواندن و نوشتن ( HDTUNE Pro 4.5 ) برتری با مدل سامسونگ و در تست اختصاصی هارددیسک نرم افزار PCMARK Vantage که ترکیبی از تست های مختلف هست عملکرد بهتری از Western Black شاهد هستیم.

نکته مهم : تست های نام برده با در نظر گرفتن تمامی شرایط استاندارد در لابراتوار ماهنامه تخصصی رایانه خبر گرفته شده. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله " رقابت 1 ترابایتی های 3.5 اینچی ! " منتشر شده در شماره 63 ماهنامه رایانه خبر مراجعه کنید .

[/CENTER]

جناب موسوي من نتيجه اين تستها رو در رايانه خبر خوندم. ميخواستم ببينم شما از لحاظ توليد نويز تستي انجام ندادين؟ چون من يك سامسونگ F3 روي سيستمي بستم و متاسفانه در زمان خوندن و نوشتن (نسبت به هارد سيگيت 1TB) صداي خرخر خيلي زيادي داشت.

Mahdi_Moosavi
07-09-10, 02:24
متاسفانه الان هارد بلک کمیاب شده ! نیست اصلا تو بازار ! موندم چیکار کنم ! برای سیستم عامل و مجازی سازی می خوام

در حال حاضر خبر ندارم ، ولی حدودا 2 ماه پیش برای تهیه SAMSUNG Spinpoint F3 هم خیلی جست و جو کردبم.

جناب موسوي من نتيجه اين تستها رو در رايانه خبر خوندم. ميخواستم ببينم شما از لحاظ توليد نويز تستي انجام ندادين؟ چون من يك سامسونگ F3 روي سيستمي بستم و متاسفانه در زمان خوندن و نوشتن (نسبت به هارد سيگيت 1TB) صداي خرخر خيلي زيادي داشت.

حقیقتا گرفتن تست نویز از هارددیسک نیاز به محیط فوق العاده سایلنت داره ، چیزی که فراهم کردنش خیلی سخته. از طرفی تجربه نشون داده خیلی از هارددیسک ها معمولا پس از گذشت مدت زمانی مشخص به سرو صدا میفتن. به خاطر همین امر تست نام برده از نظر اعضای تحریریه اعتبار لازم رو نداشت.

علاوه بر این تست های حرارتی هم از هارددیسک ها گرفته شد که اختلاف حداکثر حرارت ثبت شده برای 5 مدل نام برده بیشتر از 1 درجه سانتی گراد نمی شد.

به هر حال تمامی سعی بنده استاندارد بودن تست های نام برده بوده. اگر کم و کسری هست خودتون ببخشید.