PDA

مشاهده نسخه کامل : دمای وحشتناک پل شمالی کمک

david071
30-08-10, 21:08
سلام من حدود 2 ماه هست e7200خودم رو اور کردم از 2.53 به 3.8
امروز در کیس رو باز کردم انگشت گذاشتم روی سینک پل شمالی دماش اونقدر بالا بود که دستم سوخت
min ep31 ds3l gigabyte

حالا چیکار کنم ؟:1~@$S (8): یعنی عادیه...:121fs725372:

amirpcp30
30-08-10, 21:41
سلام
مین منم خیلی داغه مخصوصا وقتی اور می کنم
یک فن کوچیک گرفتم روش گزاشتم بهتره شده
البته فک نکنم زیاد مشکلی داشته باشه
من الان 3 سالی داره میشه این مین رو دارم البته تا یکی دو روز دیگه مینم رو دارم عوض می کنم i7 میگیرم

nima_hl
30-08-10, 22:02
سلام من حدود 2 ماه هست e7200خودم رو اور کردم از 2.53 به 3.8
امروز در کیس رو باز کردم انگشت گذاشتم روی سینک پل شمالی دماش اونقدر بالا بود که دستم سوخت
min ep31 ds3l gigabyte

حالا چیکار کنم ؟:1~@$S (8): یعنی عادیه...:121fs725372:

سلام

معمولا این دمای بالا زمانی ایجاد میشه که شما از فن غیر استوک استفاده کنید ( فنهای تاور ) در این حالت شما باید به یک نحوی هیت سینک پل شمالی رو خنک کنید

یا همونطور که دوستمون فرمودند یه فن کوچیک روی هیت سینک نصب کنید که البته فن کوچیک معمولا صدای زیادی داره

یا اینکه یک فن بزرگ روی کارت گرافیک و فن cpu به یه طریقی نصب کنید:wink:

N0m@d
30-08-10, 22:18
فقط من یک نکته رو یادآوری کنم که دست سوختن ملاک خوبی برای تشخیص دمای بالای NB نیست!!!

برای NB دمای 70 درجه یک دمای طبیعی هست و وقتی شما باید نگران باشید که دما بالای 85 باشه.

اما مساله ای که اینجا هست شما با لمس کردن نمی تونید بگید الان دما 70 درجه هست یا 85 درجه...من خودم توی عمرم یادم نمیاد دست روی سینک NB گذاشته باشم و دستم نسوخته باشه (چه وقتی 865 داشتم چه 965 چه P45 وچه حالا X58)

اگر مادربرد شما امکان مانیتور دمای NB و SB رو داره بهتره از اونجا کنترل کنید یا بوسیله دما سنج دمای سینک رو اندازه بگیرید

PUMAOC
30-08-10, 22:30
بهترین چاره استفاده از این هست :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

من خودم رو مین P31-A7 از بایو استار نصب کردم! دماش موقه ای که 5200 رو اور می کردم 55 درجه بود!!! ( البته من کیس ندارم) وقتی اینو نصب کردم دماش شده 17 درجه!!!! ( سنسور MB تو بایوس).

من 13 تومن از کیوان علی نژاد ( کولینگ سیس) خریدم. آخریش بود مدل آلومینیومیشم داشت.( ارزون ترین راه نیست اما خیلی موثر هست)

MicroSystem
30-08-10, 23:23
اصلا جاي نگراني نيست
خيلي از مادبردها بدون اور هم همين دماي بالا رو دارند
بهترين كار اينه كه يه فن روي بغل كيس داشته باشي كه باد رو بده تو و مستقيم به NB بزنه

alborz_k
30-08-10, 23:54
سلام. دما به 17 درجه رسید؟!!!!! دمای محیط چند بود؟!!!
----------------------------------------------
به نظر من هم جای نگرانی نیست . به خصوص اگه ولتاژ پل شمالی رو تغییر نداده باشین .

PUMAOC
31-08-10, 01:16
سلام. دما به 17 درجه رسید؟!!!!! دمای محیط چند بود؟!!!
----------------------------------------------
.

روبروی کولر هست میز و تشکیلات من !

همون 55 درجه هم باز روبروی کولر بود!

arash79
31-08-10, 01:17
بهترین چاره استفاده از این هست :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

من خودم رو مین P31-A7 از بایو استار نصب کردم! دماش موقه ای که 5200 رو اور می کردم 55 درجه بود!!! ( البته من کیس ندارم) وقتی اینو نصب کردم دماش شده 17 درجه!!!! ( سنسور MB تو بایوس).

من 13 تومن از کیوان علی نژاد ( کولینگ سیس) خریدم. آخریش بود مدل آلومینیومیشم داشت.( ارزون ترین راه نیست اما خیلی موثر هست)

سعيدجان منم 1 سال پيش اينو از آقا كيوان گرفتم ولي لامصب هيچ جوري رو مين گيگا g41 نصب نشد. يعني راستش نصب ميشه ولي كجكي نصب ميشه و لق ميزنه. ميشه لطفا اگه قلقي داره بگي يا يك عكس درست درمون بزاري كه ملتفت بشم.
ممنون.

PUMAOC
31-08-10, 01:23
سعيدجان منم 1 سال پيش اينو از آقا كيوان گرفتم ولي لامصب هيچ جوري رو مين گيگا g41 نصب نشد. يعني راستش نصب ميشه ولي كجكي نصب ميشه و لق ميزنه. ميشه لطفا اگه قلقي داره بگي يا يك عكس درست درمون بزاري كه ملتفت بشم.
ممنون.

شما تو کیس نصب کردید شاید !!! چون من افقی هست سیستمم ( OC استیشن گرین).

اما لق نمی زد!!!:1. (15): شاید شما درست نصب نمی کنی! :1. (38): چون خودمم 1 ساعت باش ور رفتم وسطاش هم شیرنی می خوردم قندم نیوفته :1. (38):.

مال شما پیچی هست یا فنری؟شایدم فنرش لق شده! :1~@$S (8):

arash79
31-08-10, 01:33
مال من فنريه. الان كه به عكس دقت كردم ديدم مال تو پيچيه. از اول همينطور بود يا خودت پيچيش كردي؟

PUMAOC
31-08-10, 02:08
مال من فنريه. الان كه به عكس دقت كردم ديدم مال تو پيچيه. از اول همينطور بود يا خودت پيچيش كردي؟

من با فنر نصب کردم مشکلی نداشت!!! اون قسمت پلاستیکی که ما بین مین و گیره ها هست رو نصب می کنید؟ اونو نصب کنید می تونید مادربور رو با هیت سینک از جاش بلند کنیدا!!!

arash79
31-08-10, 02:16
حاج سعيد سلام. اينم عكسش . . .

حالا بگو ببينم منظورت از اون قسمت پلاستيكي كه گفتي مابين مين و گيره‌هاست كجاست؟

arash79
01-09-10, 16:05
سعيدجان كجايي؟
گفتم شايد چون پست آخري رو ادغام كردم اينجا رو نديدي.

PUMAOC
02-09-10, 22:45
آقا آرش من همین طوری نصب می کنم قسمت پلا ستیکی بالاست.

تو این حالت لق می زنه؟!! منم دقیقا همین طوری نصب کردم!! رو چه مینی نصب کردی شما؟ اون قسمت های فلزی متحرک هم درست جا زدی فک کنم !

اگه منظورت اینه که سر جاش می شه چرخوندش مال منم تقریبا همینطور هست.

arash79
03-09-10, 03:03
من رو مين GIGA G41ES2L تست كردم. ولي اينطوري كه شما ميگي مشكلش ژنتيكيه! چون هم اون دوتا قسمت فلزي توي ريلهاش خيلي لق ميزنه و هم زائده‌هاي پلاستيكيش كه از پشت مين مياد بيرون خيلي لاغره و آدم احساس ميكنه يك تكون بخره از جاش درمياد.من گفتم شايد قطعه‌اي اضافه بر اينها براي نصبش لازم بوده كه جامونده ولي ظاهرا اينطور نيست.
بهرحال ممنون كه وقت گذاشتي. :give_rose: