PDA

مشاهده نسخه کامل : hd 5850 temp

mohamad70
30-08-10, 14:20
کسی می دونه max دما برای ATI 5850 چیه ؟؟؟

من در حالت فول به 90 درجه می رسم دور فنش هم اتوماتیکه اگه این دما زیاده خودم دستی تنظیمش کنم؟

alborz_k
30-08-10, 14:31
سلام برای کارت های گرافیکی در این سطح ، تا دمای 105 درجه خطری نداره ...
ولی کارت 5850 باید خنک تر از این ها عمل کنه و در حالت فول لود دما بیش از 80 نشه . مدل دقیق کارت و فرکانسش رو بگین ، همچنین کدل کیستون و دمای تقریبی اتاق... .
ممنون .

mohamad70
30-08-10, 14:36
دمای اتاق 28
کیس CM 690
اورش نکردم
دور فن گرافیکم هم 48%

برندشم sapphire

N0m@d
30-08-10, 16:55
دمای 90 درجه دمای خوبی نیست برای مدت طولانی، شما یه MSIAfterburner نصب کن و پروفایل دور فنش رو تنظیم کن و هر وقت خواستی بازی اجرا کنی قبلش اونو اجرا کن
نذار بالای 80 بمونه:cool:

alborz_k
30-08-10, 17:09
با توجه به کیستون بعید می دونم خنک کننده ی کارت خاک گرفته باشه... ولی برای اطمینان هیت سینک رو بررسی کنید که کاملأ تمیز و بدون گرد و خاک باشه... .
من شخصأ ترجیح می دم دمای کارتم 90 باشه ولی صدای بیشتر فن رو تحمل نکنم... البته اگه هر دو بر طرف بشه ، خیلی بهتره :دی:

mohamad70
31-08-10, 10:00
با تشکر از دوستان
دیروز یه email برای sapphire زدم امروز جواب دادن !!! گفتن حداکثر دما برای این کارت 92C !!:party:

mohamad70
31-08-10, 10:03
دمای 90 درجه دمای خوبی نیست برای مدت طولانی، شما یه MSIAfterburner نصب کن و پروفایل دور فنش رو تنظیم کن و هر وقت خواستی بازی اجرا کنی قبلش اونو اجرا کن
نذار بالای 80 بمونه:cool:

کارت های ATI برای تنظیم دور فنشون نیازی به برنامه های جانبی ندارن از طریق درایور خود کارت می شه اقدام کرد در ضمن دور فن بیشتر از 50% صدای موتور جامبوجت می ده نمیشه تحملش کرد !!!!

N0m@d
31-08-10, 11:18
کارت های ATI برای تنظیم دور فنشون نیازی به برنامه های جانبی ندارن از طریق درایور خود کارت می شه اقدام کرد در ضمن دور فن بیشتر از 50% صدای موتور جامبوجت می ده نمیشه تحملش کرد !!!!

خب خدمتت عرض کنم که ATI Over Drive فقط امکان ست کردن درصد دور فن روی یک عدد خاص رو داره و با افزایش و یا کاهش دما دور فن هیچ تغییری نمی کنه ولی با نرم افزار Afterburner شما میتونی یه پروفایل برای دور فن بر حسب افزایش دما تنظیم کنی...اینم یک نمونه عکس از پروفایل خودم

Only the registered members can see the link

در ثانی شما که بلدی به سفایر ایمیل بزنی از همون اول میزدی دیگه چرا اینجا تاپیک زدی?!...بهرحال تجربه من میگه کار کردن در دمای بالای 90 در دراز مدت برای کارتهای سری 5 ATI ریسک بالایی داره؛،اگر انویدیا بود بحث فرق میکرد ولی ATI سری 5 نه...اینتل هم حداکثر دمای چیپ x58 رو 100c اعلام کرده ولی محاله این چیپ بتونه 2 ماه روی اون دما کار کنه و سالم بمونه...بهرحال هرجور خودت دوست داری مشکل احتمالیش هم پای خودته:wink:

mohamad70
31-08-10, 11:47
میشه از تجربیات خودتون ذکر کنید ؟؟؟!!