PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل هنگ کردن و بهم ذیختن رنگها در صفحه مانیتور

omidt
28-08-10, 11:01
من تا حالا این صفحه آبی برام خیلی اومدهحتی بعضی وقت هایم گرافیک مانیتور در هم برهم میشه یا به عبارتی هنگ میکنه به نظر شما مشکل از کجاست
این صفحه مواقع زیر ظاهر میشه
وقتی در بازی تنظیمات رزولیشن رو روی 1080*1920 میزارم بعد از 10 دقیقه کرش میکنه (بازی روانه و گیری در این رزولیشن نداره ولی نمیذونم چرا کرش میکنه) به عنوان مثال در بازی مافیا 2 با تنظیماتهای و فیزیک مدیوم با وجود فریم 30 تا 40 ولی بعد از چند دقیقه رنگ های گرافیم با هم قاطی میشه و سیستم هنگ میکنه

اینم تصویر اون صفحه آبی
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

مشخصات سیستمم

CPU:intel core 2 6320 1.86GHz 4m
اپیسیر (Ram:2*2G(4G
گیکابایت VGA:Geforse 9600 GT 1GB 256Bit
MB:gigabyte 965p S3
Speakers:Logitech S220
Monitor:LG W2261 VP

amir.45
28-08-10, 11:04
ما که عکسی نمیبینیم...

omidt
28-08-10, 11:06
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Hessam_7800gtx
28-08-10, 11:15
درایور رو آپدیت کن ببین درست میشه یا نه دما رو هم چک کن با hwmonitor

mohamad70
28-08-10, 12:16
همونطور که دوستان گفتن اول درایور گرافیکو اگه اپدیت نیست اپدیت کنید و اگه حل نشد پیشنهاد می کنم نرم افزار furmark را نصب کنید و با اون یه تست stability از کارت گرافیکتون بگیرید در این حین دما رو هم نشون میده ببینید دمای max چقده ؟؟ اگه در این حین با صفحه آبی مواجه شدید به احتمال 99% مشکل از کارت گرافیکتونه

omidt
28-08-10, 13:43
همونطور که دوستان گفتن اول درایور گرافیکو اگه اپدیت نیست اپدیت کنید و اگه حل نشد پیشنهاد می کنم نرم افزار furmark را نصب کنید و با اون یه تست stability از کارت گرافیکتون بگیرید در این حین دما رو هم نشون میده ببینید دمای max چقده ؟؟ اگه در این حین با صفحه آبی مواجه شدید به احتمال 99% مشکل از کارت گرافیکتونه

درایور گرافیکم که آبدیته با furmark تست گرفتم دمای گرافیک تا 86 درجه هم رسید ولی صفخه آبی نیومد درشمن گرافیک من سیستم خنک کنددش هدسینکه فن نداره مشکلی نداره نمیخواد فن بذارم دمای گرافیک تا چند درجه طبیعیه؟

koorosh kabir
28-08-10, 17:34
شما راهکارهای دوستان رو انجام بدید اگه نشد
دوست عزیز فکر کنم رم گرافیک شما با مشکل رو به رو شده باید بره گارانتی ودر اکثر مواقع تعویض میشود اگه زیاد به گرافیک در اثر اور وبازیهای سنگین فشار بیاد اینطوری میشه
من یه 8600gt داشتم رنگها به صورت برفک صورتی رنگ در می امد و فیریز میشد بعد رستارت رفت گارانتی تعویض شد

omidt
28-08-10, 17:45
شما راهکارهای دوستان رو انجام بدید اگه نشد
دوست عزیز فکر کنم رم گرافیک شما با مشکل رو به رو شده باید بره گارانتی ودر اکثر مواقع تعویض میشود اگه زیاد به گرافیک در اثر اور وبازیهای سنگین فشار بیاد اینطوری میشه
من یه 8600gt داشتم رنگها به صورت برفک صورتی رنگ در می امد و فیریز میشد بعد رستارت رفت گارانتی تعویض شد

من گارفیکمو اور نکردم ولی باز های سنگین زیاد باهاش انجام دادم .گرما نمیتونه دلیل مشکل رم گرافیک باشه یعنی همه این مدل هدسینکی با مشکل رم روبرو میشن
و گرافیک شما چند روزه واستون تعویض کردن و یک نو فرستادن (جعبه پلمپ شده بود )

mehrdad_ab
28-08-10, 18:07
شما روی هیتسینک کارت گرافیک یه فن بزار بعد تنظیمات Vtune رو هم دیفالت کن و بعد تست بگیر ، این مشکل از دما هم میتونه ناشی شه ، این دسته از گرافیکها دمای خیلی بالائی دارن ، من خودم یه 9400 دارم که به حدی داغ میشه که دست آدم اگه به آهن مذاب بخوره اونجوری نمیشه : دی
ولی با نصب یه فن 6*6 روش دما روی 50 تا 60 ثابت میشه

omidt
28-08-10, 18:41
شما روی هیتسینک کارت گرافیک یه فن بزار بعد تنظیمات Vtune رو هم دیفالت کن و بعد تست بگیر ، این مشکل از دما هم میتونه ناشی شه ، این دسته از گرافیکها دمای خیلی بالائی دارن ، من خودم یه 9400 دارم که به حدی داغ میشه که دست آدم اگه به آهن مذاب بخوره اونجوری نمیشه : دی
ولی با نصب یه فن 6*6 روش دما روی 50 تا 60 ثابت میشه

من اگه هدسینک ارجینال گرافیک و باز کنم و به جاش یک فن نصب کنم گارنتیش باطل نمیشه ؟

اگه امکانش هست چند نمونه از این فن ها رو برام تصویرشو بذارین

mehrdad_ab
28-08-10, 19:34
من اگه هدسینک ارجینال گرافیک و باز کنم و به جاش یک فن نصب کنم گارنتیش باطل نمیشه ؟

اگه امکانش هست چند نمونه از این فن ها رو برام تصویرشو بذارین
بله ، چون کارت دستکاری میشه
شما یه فن کوچیک از بیرون تهیه کنید ، با یه قطره چسب قطره ای می تونید خیلی راحت روی کارت سوارش کنید ( من روی 5 تا از گرافیکام اینکار رو انجام دادم و مابقی فن دار هستند ) یا اینکه با پیچ ببندید ، اما چون پیچ هیت سینک رو خط دار می کنه برای گارانتی میتونه مشکل ساز بشه !

omidt
28-08-10, 22:58
بله ، چون کارت دستکاری میشه
شما یه فن کوچیک از بیرون تهیه کنید ، با یه قطره چسب قطره ای می تونید خیلی راحت روی کارت سوارش کنید ( من روی 5 تا از گرافیکام اینکار رو انجام دادم و مابقی فن دار هستند ) یا اینکه با پیچ ببندید ، اما چون پیچ هیت سینک رو خط دار می کنه برای گارانتی میتونه مشکل ساز بشه !

چند نمونه از این فن ها رو تصویرشو اگه دارین واسم بذارین اگه بفرستم گارانتی بگم خیلی داغ میکنه به طوری که بعد حدود 10 دقیقه هنگ میکنه واسم فن میذارن
و اینکه اگر رو در کیس یک فن 12 سانتی نصب کنم میتونه کارساز باشه

koorosh kabir
28-08-10, 23:58
گارانتی گیگابایت باید بهتر باشه شما ور نرو به کارت همونجور ببر گارانتی وگر نه گیر میدن برای من ایسوس بود بایه کارت که بردش نو بود ولی فنش ایراد داشت عوض کردن یعنی فنشو عوض کرده بودن درست شده بود پلم نبود فقط تبلیغ میکنن تعویض در جا اونم دو هفته طول کشید تا بره گارانتی وبرگرده اگه تهران باشی زودتر جوابتو میدن

mamehdi
29-08-10, 09:59
من تا حالا این صفحه آبی برام خیلی اومدهحتی بعضی وقت هایم گرافیک مانیتور در هم برهم میشه یا به عبارتی هنگ میکنه به نظر شما مشکل از کجاست
این صفحه مواقع زیر ظاهر میشه
وقتی در بازی تنظیمات رزولیشن رو روی 1080*1920 میزارم بعد از 10 دقیقه کرش میکنه (بازی روانه و گیری در این رزولیشن نداره ولی نمیذونم چرا کرش میکنه) به عنوان مثال در بازی مافیا 2 با تنظیماتهای و فیزیک مدیوم با وجود فریم 30 تا 40 ولی بعد از چند دقیقه رنگ های گرافیم با هم قاطی میشه و سیستم هنگ میکنه

اینم تصویر اون صفحه آبی

مشخصات سیستمم

CPU:intel core 2 6320 1.86GHz 4m
اپیسیر (Ram:2*2G(4G
گیکابایت VGA:Geforse 9600 GT 1GB 256Bit
MB:gigabyte 965p S3
Speakers:Logitech S220
Monitor:LG W2261 VP

دوست عزيز شما با مونيتورتون مشكل نداريد؟ من شنيدم اين مونيتورها مشكل فني دارند

mohamad70
29-08-10, 10:24

من خودم 6 ماهه این مانیتور رو دارم کی گفته مشکل داره !!!!!!!:1. (18): اصلا ارور صفحه آبی چه ربطی به مانیتور داره ؟؟؟؟!!!!!!

mamehdi
29-08-10, 10:56
من خودم 6 ماهه این مانیتور رو دارم کی گفته مشکل داره !!!!!!!:1. (18): اصلا ارور صفحه آبی چه ربطی به مانیتور داره ؟؟؟؟!!!!!!

من كه نگفتم صفحه آبي به مونيتور ربط داره من اين خبر رو شنيدم و امروز هم خبرشو خوندم اينجا (Only the registered members can see the link)

omidt
29-08-10, 20:52
گارانتی گیگابایت باید بهتر باشه شما ور نرو به کارت همونجور ببر گارانتی وگر نه گیر میدن برای من ایسوس بود بایه کارت که بردش نو بود ولی فنش ایراد داشت عوض کردن یعنی فنشو عوض کرده بودن درست شده بود پلم نبود فقط تبلیغ میکنن تعویض در جا اونم دو هفته طول کشید تا بره گارانتی وبرگرده اگه تهران باشی زودتر جوابتو میدن

گارانتی آواژنگه تا 2012 هم اعتبار داره امروز رفتم یک فن 12 سانتی گرین خریدم رو در کیس نصب کردم دما از 86 به 76 رسیده !
دمای گرافیک در حین پردازش تا چند درجه جا داره تا کم بشه؟

omidt
29-08-10, 20:56

نه مشکلی تا حالا نداشتم مشکل من از گرافیکه که در خین پردازش به دلیل هدسینک بودن و نداشتن فن داغ میکنه و در نتیجه یکهو هنگ میکنه

mehrdad_ab
30-08-10, 10:09
چند نمونه از این فن ها رو تصویرشو اگه دارین واسم بذارین اگه بفرستم گارانتی بگم خیلی داغ میکنه به طوری که بعد حدود 10 دقیقه هنگ میکنه واسم فن میذارن
و اینکه اگر رو در کیس یک فن 12 سانتی نصب کنم میتونه کارساز باشه
تصویر خاصی از فن الان ندارم ، اما اگه یه سر به مغازه هایی که لوازم جانبی پی سی میفروشن برین و بگین یه فن واسه کارت گرافیک میخوام یا فن هایی که واسه پردازنده های پنتیوم تو موجود هستش بگیرین کارتون رو راه میندازه
در مورد گارانتی هم بگم که نه ، شاید رو سیستم خودشسون تست بگیرن و سیستم اصلاً هنگ نکنه و بجز معتلی چیزی براتون نداره ، مگر اینکه پاور سیستمتون مشکل داشته باشه ، پس با یه فن کوچیک شروع کن و بعد پاور و در آخر گارانتی
دما هم تا 80 مشکل ساز نیست ، ولی افت فریم رو خواهید داشت ، پس سعی کنید اول از همه با نصب فن دما رو به زیر هفتاد برسونید

omidt
08-09-10, 17:02
تصویر خاصی از فن الان ندارم ، اما اگه یه سر به مغازه هایی که لوازم جانبی پی سی میفروشن برین و بگین یه فن واسه کارت گرافیک میخوام یا فن هایی که واسه پردازنده های پنتیوم تو موجود هستش بگیرین کارتون رو راه میندازه
در مورد گارانتی هم بگم که نه ، شاید رو سیستم خودشسون تست بگیرن و سیستم اصلاً هنگ نکنه و بجز معتلی چیزی براتون نداره ، مگر اینکه پاور سیستمتون مشکل داشته باشه ، پس با یه فن کوچیک شروع کن و بعد پاور و در آخر گارانتی
دما هم تا 80 مشکل ساز نیست ، ولی افت فریم رو خواهید داشت ، پس سعی کنید اول از همه با نصب فن دما رو به زیر هفتاد برسونید

این تصویر گرافیک منه میشه راهنمایی کنید که کجاش فن نصب کنم

Only the registered members can see the link

mehrdad_ab
08-09-10, 17:21
کارت شما هیت سینک مناسبی داره ، مشکل شما میتونه از پاورتون هم باشه
ولی برای محکم کاری یه فن درست وسط سینک بچسبونید
ولی یادتون نره ،حتماً پاورتون رو تست کنید

omidt
08-09-10, 17:32

با پاور چند وات تست کنم پاور خودم الان 480A هست با 535A خوبه

mehrdad_ab
08-09-10, 18:05
با پاور چند وات تست کنم پاور خودم الان 480A هست با 535A خوبه
نقل چند وات بودن نیست
همین 480 هم میتونه برق رو بهش برسونه ، ولی اگه 535 هم دم دست داری باهاش تست بگیر

Over_Cracker
08-09-10, 18:34
سلام.

علاوه بر مواردی که دوستان عرض کردند:

سعی کنید یه بار گرافیک رو از رو برد خارج کنید و درون اسلت رو باد بگیرید...و بعد درایور جدید رو دانلود کنید و درایور موجود رو از safe mode حذف کنید و درایور جدید رو تو محیط عادی سیستم عامل نصب کنید.

omidt
13-09-10, 21:13

فن گذاشتم دما از 60 بیستر نشد ولی بازم تو بازی با تنظیمات بالا بعد از چند ثانیه سیستم قفل کرد و همچنین چون پاور دست دوم جور نشد تا تست کنم میخوام برم یک پاور 685B green بخرم چون به نظرم صد در صد ایراد از پاوره نظر شما چیه؟

Computex
13-09-10, 21:44
فن گذاشتم دما از 60 بیستر نشد ولی بازم تو بازی با تنظیمات بالا بعد از چند ثانیه سیستم قفل کرد و همچنین چون پاور دست دوم جور نشد تا تست کنم میخوام برم یک پاور 685B green بخرم چون به نظرم صد در صد ایراد از پاوره نظر شما چیه؟

سلام. یه توصیه. من هم دقیقا مشکل شما را داشتم. با ویندوز ویستا. من هم دقیقا در دو بازی خاص این مشکل رو داشتم (اون زمان روی ویستا بود). اما از اونجایی که حتی بازی های سنگینی مثل CRYSIS رو ساعتها بدون مشکل بازی می کردم و حتی بنچمارک ها هم موفقیت آمیز بود در ایراد داشتن کارت گرافیک شک کردم. خلاصه با مراحلی که طی شد در نهایت به نکته جالبی رسیدم! من مخصوصا در بازی Mirror's Edge مشکل حادی داشتم. این بازی توسط یکی از شرکت های محترم(!) ارائه شده بود. رفتم و نسخه کامل و دست نخورده این بازی رو پیدا کردم و نصب کردم. اون بازی اجرا می شد!

گاهی اوقات این مشکلات میتونه به PhysiX هم مربوط بشه. پیشنهاد می کنم شما این کاری رو که میگم رو هم یه امتحانی بکنید: به کنترل پنل Nvidia رفته و PhysiX رو Disable کنید و دوباره اون بازی رو اجرا کنید. نتیجه رو گزارش بدید.

فکر هم نمی کنم اشکال از پاور باشه. نیازی به هزینه اضافی نیست چون اولا این پاور برای سیستم شما کاملا مناسب است ثانیا پاور 485B از پاور خوب و قدرتمندی هست که این هم احتمال اشکال از پاور رو بسیار ضعیف می کنه.

پس قبل از هر چیز همون PhysiX رو غیر فعال کنید و نتیجه رو بگید.

موفق باشید.

omidt
13-09-10, 22:12
سلام. یه توصیه. من هم دقیقا مشکل شما را داشتم. با ویندوز ویستا. من هم دقیقا در دو بازی خاص این مشکل رو داشتم (اون زمان روی ویستا بود). اما از اونجایی که حتی بازی های سنگینی مثل CRYSIS رو ساعتها بدون مشکل بازی می کردم و حتی بنچمارک ها هم موفقیت آمیز بود در ایراد داشتن کارت گرافیک شک کردم. خلاصه با مراحلی که طی شد در نهایت به نکته جالبی رسیدم! من مخصوصا در بازی Mirror's Edge مشکل حادی داشتم. این بازی توسط یکی از شرکت های محترم(!) ارائه شده بود. رفتم و نسخه کامل و دست نخورده این بازی رو پیدا کردم و نصب کردم. اون بازی اجرا می شد!

گاهی اوقات این مشکلات میتونه به PhysiX هم مربوط بشه. پیشنهاد می کنم شما این کاری رو که میگم رو هم یه امتحانی بکنید: به کنترل پنل Nvidia رفته و PhysiX رو Disable کنید و دوباره اون بازی رو اجرا کنید. نتیجه رو گزارش بدید.

فکر هم نمی کنم اشکال از پاور باشه. نیازی به هزینه اضافی نیست چون اولا این پاور برای سیستم شما کاملا مناسب است ثانیا پاور 485B از پاور خوب و قدرتمندی هست که این هم احتمال اشکال از پاور رو بسیار ضعیف می کنه.

پس قبل از هر چیز همون PhysiX رو غیر فعال کنید و نتیجه رو بگید.

موفق باشید.

قسمتی جهت غیر فعال کردن فیزیک نیست

درضمن من تو بازیهای دیگه هم که فیزیک نداره مثل mw2 همین مشکل و دارم همچنین در بازی مافیا 2 هم فیزیک رو رو مدیوم و تنظیمات مدیم ولی وقتی که رزولیشن رو نزذیک به 1920*1080 میکنم سیستم هنگ میکنه مگه اصلا نباید وقتی که سیستم نتونه بازی رو تنظیمات بالا اجرا کنه گرافیک دچار افت فریم شود نه اینکه هنگ کنه
چون تا قبل از مرحله هنگ کردن بازی رون اجرا میشه

Computex
13-09-10, 23:25
شما در همون کنترل پنل درایور که در عکس گذاشتید گزینه CPU رو انتخاب و گزینه PhysX رو در بازی هم خاموش کنید ببینید چی میشه ...

omidt
14-09-10, 11:45
شما در همون کنترل پنل درایور که در عکس گذاشتید گزینه CPU رو انتخاب و گزینه PhysX رو در بازی هم خاموش کنید ببینید چی میشه ...

من تونستم با فیزیک مدیوم و تنظیمات مدیم و رزولیشن 1280*728 و aa off لدون مشکل بازی کنم
الان ویندوز 7 32 بیت دارم و چون 4 گیگ رم دارم 3.25 گیگ ازش استفاده میشه اگر ویندوز 7 64 بیت بریزم و 4 گیگ قابل استفاده بشه در بازی هم تاثیری داره (محسوس)