PDA

مشاهده نسخه کامل : اور نا موفق gt 240

david071
27-08-10, 01:53
سلام
من gt 240 1gb ddr3 giga byte رو اور کردم به صورت زیر اما در کارایش هیچ تاثیری ندیدم با بازی metro 2033 تست گرفتم وقتی همه چیز رو روی بالا ترین کیفیت میگذارم یک خورده هنگ هست بعد از اور هم همون قدره یعنی یک کم هم بهتر نمیشه..؟Only the registered members can see the link
مشکل از چیه یعنی من بد اور کردمOnly the registered members can see the link

Only the registered members can see the link

با MSI Afterburner اور کردم.
بیشتر هم میتونم اور کنم اما دیدم فایده ای نداره که بیشتر برم.
آخرین دایرکت ایکس و درایور رو هم نصب کردم ویندوز هم 7 .
دما در فول لود 43.

مادر برد gigabyte. p31-ds3l

cpu .e7200 dule 2.53 over to 3.8

ram 3*1 باس 800

power 535a green

Curtis
27-08-10, 01:57
اور کلاک در بازی تاثیر چندانی نداره

david071
27-08-10, 02:08
1.پس برای چی یک فن 8 سانتی با یک هدسینک بزرگ روی این گرافیک منه .؟
2.پس چرا توی خود dvd کارت گرافیک نرم افزار اورکلاک میگذارن.؟

اور کلاک در بازی تاثیر چندانی نداره
پس اور گرافیک به چه دردی میخوره
3.یعنی اور گرافیک سرکاریه.؟

Curtis
27-08-10, 02:18
اول که اون فن و سینکش برای کنترل دما در حالت لود
هست
در مورد برنامه
هم جنبه ی تبلیغاتی داره
در مورد اورکلاک هم در بعضی شرایط خاص تاثیر گذاره

sat-fisher
27-08-10, 02:18
اورکلاک در رزولوشن های پایین تاثیرش بیشتره تا در رزولوشن بالا. وقتی شما رزولوشن و سایر تنظیمات رو بالا میبرید تاثیر اورکلاک کمتر میشه شاید حدود 4 تا 5 فریم سرعت رو بالا ببره که قابل توجه نیست

Curtis
27-08-10, 02:21
شما تو بازی مشکل داشتید
شما فیزیک رو خاموش کن
و ببین تو بازی مشکل داره یا نه
چون بازی مترو از فیزیک استفاده میکنه

nima_hl
27-08-10, 08:32
سلام
من gt 240 1gb ddr3 giga byte رو اور کردم به صورت زیر اما در کارایش هیچ تاثیری ندیدم با بازی metro 2033 تست گرفتم وقتی همه چیز رو روی بالا ترین کیفیت میگذارم یک خورده هنگ هست بعد از اور هم همون قدره یعنی یک کم هم بهتر نمیشه..؟Only the registered members can see the link
مشکل از چیه یعنی من بد اور کردمOnly the registered members can see the link

با MSI Afterburner اور کردم.
بیشتر هم میتونم اور کنم اما دیدم فایده ای نداره که بیشتر برم.
آخرین دایرکت ایکس و درایور رو هم نصب کردم ویندوز هم 7 .
دما در فول لود 43.

مادر برد gigabyte. p31-ds3l

cpu .e7200 dule 2.53 over to 3.8

ram 3*1 باس 800

power 535a green

سلام

شما به احتمال قوی یک گلوگاه روی رمتون دارید اونو آورکلاک کنید تا بتونید فریم ریت بالاتر بگیرید

N0m@d
27-08-10, 10:13
دوست عزیز شما باید به چند نکته توجه می کردید

اولا انتظار نداشته باشید با اورکلاک، یک کارت گرافیک 110 تومنی رو تبدیل به یه کارت 170 تومنی بکنید...مخصوصا توی کارتهای LE اورکلاک خیلی کارائی رو بالا نمی بره.

دوما فکر نکنید همیشه افزایش فرکانس به معنای افزایش کارائی هست...کلا ما دو جور ناپایداری داریم،ناپایداری اولیه که شما تصویر دارید و حتی میتونید بازی هم بکنید ولی بازدهی نسبت به چند پله پایین تر کاهش پیدا کرده بجای افزایش!...ثانویه هم میشه وقتی که اصلا تصویر نمیده یا هنگ می کنه...توی کارتهای انویدیا من اینو زیاد دیدم که مثلا فرکانس 700 از 650 کمتر فریم میگیره...شما نباید بدون افزایش ولتاژ انتظار داشته باشید فرکانسها زیاد بالا برن و پایدار هم باشند...

سوما همونطور که استاد من نیما جان گفتن خیلی وقتها محدود کننده قطعه دیگه هست و شما اگر GTX 480 هم بذارید فرقی ایجاد نشه!در ضمن از این بازی Metro 2033 زیاد انتظار نداشته باشید کلا بازی وحشتناک سنگینی هست

حالا پیشنهاد من اینه که شما یه 3DMark 06 یا Vantage نصب کنید و هر 50 تا که فرکانس هسته و رم رو بالا می برید یک تست گرافیک باهاش بگیرد و امتیاز رو یادداشت کنید تا جایی که ببینید از سری قبل کمتر گرفتید
مواظب دما هم باشید این چیپ نهایت دماش 85 درجه هست بالاتر ممکنه آسیب به کارتتون بزنه:give_rose:

nima_hl
27-08-10, 10:41
یه روش برای آورکلاک گرافیک به کار میبرم که بنظرم بهترین روش برای پیدا کردن ماکزیمم آورکلاک کارت گرافیک هستش اینجا میگم شاید به دردتون بخوره :give_rose:

msi kombustor رو اجرا میکنم و روی کلید Go میزنم تا شروع به تست کنه

حالا با برنامه msi afterburner آروم آروم با استپهای 10 تائی سرعت کور و مموری رو بالا میبرم و به فریم ماکزیمم kombustor دقت میکنم ( معمولا 4-5 ثانیه زمان میبره که اثر رو ببینید )

4555

اگر به جائی رسیدم که دیگه با افزایش سرعت gpu یا رم اون عدد ماکزیمم بیشتر نشد متوجه میشم که به پایان خط رسیدم و تنظیمات رو به آخرین عددی که تونسته ماکزیمم رو زیاد کنه بر میگردونم

بعد از این کار یه تست کرایسیس میگریم اگر ok بود 99% همه چیز حله :wink:

چون این تست زمان میبره و gpu روی ماکزیمم یوزیج هستش شما وضعیت دمای کارت گرافیک رو بخوبی میتونید ببینید و اگر لازم بود سرعت فن رو تنظیم کنید

اگر این تست رو حدود 15 دقیقه ادامه دادید و دمای گرافیک خوب بود با خیال راحت میتونید از این تنظیمات به صورت 7/24 استفاده کنید

kakihot
27-08-10, 12:47
دوست عزیز مترو سنگین ترین گیم در حال حاضر هست....البته اگه مافیا بتونه باهاش رقابت کنه !!!!هیچ بازی در حال حاضر مثل مترو با کارت گرافیک اسکیل نیست شما از کارتت چه انتظاری داری ؟؟؟؟
همه چی رو خاموش کن و تو 800در600 بازی کن
لطفا خوب دقت کن gtx 480 تورزولیشن بالا فقط 16 فریم میده lol

MicroSystem
27-08-10, 18:09
درود
كيوان جان من اين بازي (مترو 2033) رو با 8600GT روي 1280-1024 با تنظيمات Normal و بعضا High راحت بازي كردم. نيازي نيست همه تنظيمات پائين بياد و رزولوشن بره رو 800-600.

mohamad70
27-08-10, 18:20
درود
كيوان جان من اين بازي (مترو 2033) رو با 8600GT روي 1280-1024 با تنظيمات Normal و بعضا High راحت بازي كردم. نيازي نيست همه تنظيمات پائين بياد و رزولوشن بره رو 800-600.

راحت یعنی چی !!!!!!!! هر وقت حرف از بازی می شه باید frame rate رو بگید ممکنه از نظر شما روون 20 فریم باشه از نظر یکی دیگه 60 فریم

goldberg2000
28-08-10, 00:30
همه دوستان حرفاشون درسته
من خودم با 4890 نتوستم اونطوری که باید روون بازی میکردم بازی کنم بعضا جاهایی که افکت زیاد میشد و یا شلوغ میشد کند میشد

رم من 2گیگ بود
به نظر من رم خیلی تاثیر داره توی این بازی حداقل 4

نظره بنده!