PDA

مشاهده نسخه کامل : معایب رید صفر

alirafaat
26-08-10, 10:58
سلام

دیدم در تاپیک دوستان به رید کردن هارد توصیه میکنند گفتم چند مورد از تجربیات خودم در طول این 5 ماه استفاده از رید رو بگم که دوستان قبل از خرید هارد اضافه به این موضوع ها هم توجه داشته باشند

من دو تا هارد سامسونگ f3 رو رید صفر کردم و سرعت read=230 و right=150 دارم

البته گفته های من در مورد رید صفر هست وشاید سایر رید ها تفاوت داشته باشند

به نظر من رید صفر 2 تا مشکل عمده داره:

1.طولانی کردن زمان بوت ویندوز - زمانی که سیستم صرف شناسایی رید میکنه- کهاین مورد باتوجه به اینکه چند تا هارد دارید متفاوته
برا من که 5 تا هارد دارم (2تا رید+ 3تا معمولی ) با مادر بورد p45 این (افزایش) زمان چیزی حدود 10 تا 15 ثانیه هست

و این برای اون دسته از دوستان که یکی از اهدافشون در تهیه سیستم سنگین کاهش زمان لود هست عذاب اوره

2. احساس عدم امنیت اطلاعات- میگن احساس عدم امنیت از خود عدم امنیت بدتره - (با توجه به شیوه عملکرد رید صفر که یک بسته اطلاعاتی رو دو قسمت میکنه و هر قسمت رو رو یکی از هاردها قرار میده-البته با عرض معذرت از استادان- بنابراین با به هم خوردن رید کل اطلاعات رو از دست خواهید داد

این مورد شما رو در هارد به هارد کردن (کلا ) و مواردی مثل اورکلاکینگ ناموفق و یا اپدیت بایوس و اشکالات ویندوز (جزاا) اذیت میکنه- این موارد همه برا خودم پیش اومده و در یک قدمی از دست دادن اطلاعات قرار گرفتم-

برا همین سعی می کنم اطلاعات مهم رو روی اون قرار ندم

الف. در این مدت -در مورد کارهای روز مره و کمی پیشرفته تر با رایانه- تفاوتی با قبل از رید +احساس + نکردم

همه این عوامل باعث شد که کم کم از خیر رید بگذرم و به فکر خرید هارد ssd باشم

با تشکر

nima_hl
26-08-10, 12:24
سلام

دیدم در تاپیک دوستان به رید کردن هارد توصیه میکنند گفتم چند مورد از تجربیات خودم در طول این 5 ماه استفاده از رید رو بگم که دوستان قبل از خرید هارد اضافه به این موضوع ها هم توجه داشته باشند

من دو تا هارد سامسونگ f3 رو رید صفر کردم و سرعت read=230 و right=150 دارم

البته گفته های من در مورد رید صفر هست وشاید سایر رید ها تفاوت داشته باشند

به نظر من رید صفر 2 تا مشکل عمده داره:

1.طولانی کردن زمان بوت ویندوز - زمانی که سیستم صرف شناسایی رید میکنه- کهاین مورد باتوجه به اینکه چند تا هارد دارید متفاوته
برا من که 5 تا هارد دارم (2تا رید+ 3تا معمولی ) با مادر بورد p45 این (افزایش) زمان چیزی حدود 10 تا 15 ثانیه هست

و این برای اون دسته از دوستان که یکی از اهدافشون در تهیه سیستم سنگین کاهش زمان لود هست عذاب اوره

2. احساس عدم امنیت اطلاعات- میگن احساس عدم امنیت از خود عدم امنیت بدتره - (با توجه به شیوه عملکرد رید صفر که یک بسته اطلاعاتی رو دو قسمت میکنه و هر قسمت رو رو یکی از هاردها قرار میده-البته با عرض معذرت از استادان- بنابراین با به هم خوردن رید کل اطلاعات رو از دست خواهید داد

این مورد شما رو در هارد به هارد کردن (کلا ) و مواردی مثل اورکلاکینگ ناموفق و یا اپدیت بایوس و اشکالات ویندوز (جزاا) اذیت میکنه- این موارد همه برا خودم پیش اومده و در یک قدمی از دست دادن اطلاعات قرار گرفتم-

برا همین سعی می کنم اطلاعات مهم رو روی اون قرار ندم

الف. در این مدت -در مورد کارهای روز مره و کمی پیشرفته تر با رایانه- تفاوتی با قبل از رید +احساس + نکردم

همه این عوامل باعث شد که کم کم از خیر رید بگذرم و به فکر خرید هارد ssd باشم

با تشکر

سلام

با اجازه یک ایراد دیگه هم بنده اضافه کنم

منحصر شدن رید ایجاد شده به چیپست مادربرد ، به عبارتی شما نمیتونید بعد از ایجاد رید ، مادربرد سیستمتون رو راحت عوض کنید

اما در مورد معایبی که شما فرمودید چند نکته بنظرم اومد که شاید براتون جالب باشه

سیستمهای حرفه‌ای که برای رید استفاده میشن معمولا خیلی به ندرت ریستارت میشن به همین واسطه زمان چک کردن هاردها بنظرم اگر هفته یا ماهی یک مرتبه باشه مشکلی نیست ( سیتمهای حرفه‌ای ماکزیمم موقع بیکاری اسلیپ میشن )

اما در مورد عدم امنیت هم باید به تاریخچه رید صفر رجوع کنیم

این رید در زمانی عرضه شد که هاردها در وضعیت خوب امروزی نبودند و خرابی هاردها زیاد بود ( ۸-۹ سال پیش )

در اون زمان عده‌ای به دلیل سرعت پائین هاردها اقدام به رید کردند که به دلیل اصطحلاک زیاد هاردها همینطور ایرادهای متعدد کنترلها به مشکلات زیادی برخورد کردند

ولی در حال حاضر با کنترلهای جدید و هاردهای امروزی بنده احتمال از دست دادن اطلاعات بر روی هاردهای رید 0 رو خیلی بالاتر از احتمال از دست دادن اطلاعات روی یک هارد نمیبینم :give_rose:

love_life
26-08-10, 14:55
کسی تجربه رید 5 داشته ؟
ممنون می شم

nima_hl
26-08-10, 15:04
کسی تجربه رید 5 داشته ؟
ممنون می شم

بله

سئوالتون چیه عزیز ؟

love_life
26-08-10, 15:30
نیما جان ، سرعتش تا حد بالاتر می ره ؟
هارد ssd با رید 5 چه مقدار فرقش هست ! چون هزینه ssd رو ندارم

nima_hl
26-08-10, 15:56
نیما جان ، سرعتش تا حد بالاتر می ره ؟
هارد ssd با رید 5 چه مقدار فرقش هست ! چون هزینه ssd رو ندارم

سرعت رید 5 حدود 1.5 برابر حالت معمولی برای ۳ عدد هارد هستش ( این سرعت در رید 0 حدود 2 برابر برای ۲ هارد و حدود ۳ برابر برای ۳ تا هارد و به همین صورت برای تعداد بیشتر هارد هستش )

ببین بستگی به کاربردت داره ، مثلا اگر آرشیو نگه میداری یا فایلهای تصویری بزرگ کانورت میکنی تفاوت آنچنانی بین رید و ssd نیست

ولی یه موقع مثل اون دوستمون میخواین مجازی سازی کنید که در این حالت چند تا سیستم عامل به صورت همزمان صدها یا شاید هزاران بلاک خیلی کوچیک میخوان روی هارد بنویسند یا بخونند ، در این حالت 10 تا هارد هم رید 0 کنید نمیتونه بازده یدونه ssd رو داشته باشه