PDA

مشاهده نسخه کامل : هاردم خراب شده اگه کسی میتونه کمک کنه

bigloo
26-08-10, 00:24
یه کامپیوتر دارم با دو تا هاردیکی maxtorویکی sumsong
موقعی که داشتم کار میکردم یه دفعه کامپیوتر هنگ کرد
ریست کردم ویندوز به سختی بالا اومد تقریبا یه 10دقیقه ای تول کشید
ایکون همه درایور ام تو مای کامپیوتر بود ولی نمی تونستم تو دراور های هارد سامسونگ بشم
حالا نه میتونم وارد بشم نه میتونم فرمتش کنم
نه ازطریق ستاپ ونه ازطریق پاتیشن مجیک نه از طریق گزینه فرمت ویندوزایا راه حلی وجود داره تا دوباره اطلاعاتش برگرده
اگه کسی میتونه لطفا راهنمایی کنه
مشخصات سیستمم
مادر برد ایسوز
رم 1گیگ
گرافیک اگیگ
هارد 320 سامسونگ و 80 مکستور

Jaber Arab
26-08-10, 09:43
دوست من احتمالا کابل هاردت مشکل داره عوضش کن اگه درست نشد سوکت هاردتو عوض کن

shahab_blaster
26-08-10, 16:25
خب دوست من هاردت sata يا ide هست
كامل توضيح بده اگه IDE بود و اينكه هر 2 هارد sata هستن يا ide

bigloo
27-08-10, 17:29
هر دو هارد sata هستش کابلاش رو هم عوض کردم ولی جواب نداد:1. (28):

mehrdad_ab
27-08-10, 21:50
کابل برق رو چک کنید ، از کابل دیتای آکبند استفاده کنید نه کهنه و از کار افتاده ، چون طبق اون چیزی که شما میگین اصلاً هارد شما دیتکت نمیشه ، بعد از مراحل بالا اگه مشکلی در شناسائی هارد نبود ولی رفتار غیر عادی از هارد دیدن به احتمال خیلی زیاد مشکل از ویروسی بودنشه و اگه جواب نگرفتین به احتمال قوی برد هاردتون سوخته و یا ایرادی پیدا کرده که با چشم نمیشه تشخیصش داد.پیش یه تعمیر کار که بهش اعتماد و به نحوه ی کارش اعتقاد دارین ببرین تا مشکل رو براتون حل کنه
البته فراموش کردم بگم ، هارد 80 رو همراه با سی در رام هاتون هم از برق و هم از کابل دیتا از برد جدا کنید و تست کنید ، جای کابل دیتا رو هم عوض کنید ، موقع روشن کردن سیستم به صدای هاردتون گوش بدین ، ببینین اصلاً برق بهش میرسه ،کار میکنه یا که نه .

Khornaf
27-08-10, 23:37
من یه هارد سامسونگ داشتم که بی دلیل خراب شد و بیشتر از 10 تا شرکت ریکاوری بردم و هیچ کدوم نتونستن اطلاعات و حتی یه عکس برگردونن و هارد به طور کامل مرد البته شرکت عوض کرد و الانم دارم ازش استفاده میکنم و مشکلی نداره ولی در کل ممکنه یه همچین اتفاقی افتاده باشه اگر راه حل های که دوستان گفتتن و رفتین و به نتیجه نرسیدن ممکنه هارد شما هم فوت کرده باشه

Saeid.aZm
28-08-10, 13:53
با سلام
مشکل شما دراینه که شما یا ریست کردن سیستم خود در هنگام پردازش سیستم باعث از دست رفتن اطلاعات سکتور صفر هارد دیسک خود و با عث به وجود آمدن بد سکتور شده اید برای رفع این مشکل که بنده تا کنون دهها بار با آنمواجه شدم ام ساتفاده از برنامه هایی همچون hdd regenator یا hard disk low level format موجود در بسته نرم افزاری hirens boot cd می باشد.
این سری را می توانید در دی وی دی های مجموعه های نرم افزاری همچون lord بیابید.

shahab_blaster
28-08-10, 20:40
ساده ترين كار ممكن اينه كه هاردتو با يه سيستم ديگه چك كن اگه شناسايي كرد سالمه اگه نشناخت احتمالا آسيب ديده اينكارو بكن جوابشو بگو

bigloo
16-09-10, 17:34
ساده ترين كار ممكن اينه كه هاردتو با يه سيستم ديگه چك كن اگه شناسايي كرد سالمه اگه نشناخت احتمالا آسيب ديده اينكارو بكن جوابشو بگو

سلام {خرابی هارد}

ازچن تا برنامه ریکاوری برای برگردوندن هارد استفاده کردم ولی جواب نگرفتم
روش حذف بدسکتور را هم امتحان کردم جواب نداد
نه از داخل ویندوز نه از طریق داس نه از طریق ست اپ نتونستم فرمتش کنم
کابلش رو عوض کردم روی سیستم دیگه امتحان کردم بازم جواب نداد
اطلاعات مهمی روی هارد دارم که باید حتما برشگردونم
مشخصات سیستم
هارد 80مکستور ساتا
هارد 320سامسونگ ساتا
مادر بورد ایسوز
رم 1
اگه کسی روشی برای بازیابی هارد داره لطفا کمکم کنه

N.H.H
16-09-10, 20:08
سلام {خرابی هارد}

ازچن تا برنامه ریکاوری برای برگردوندن هارد استفاده کردم ولی جواب نگرفتم
روش حذف بدسکتور را هم امتحان کردم جواب نداد
نه از داخل ویندوز نه از طریق داس نه از طریق ست اپ نتونستم فرمتش کنم
کابلش رو عوض کردم روی سیستم دیگه امتحان کردم بازم جواب نداد
اطلاعات مهمی روی هارد دارم که باید حتما برشگردونم
مشخصات سیستم
هارد 80مکستور ساتا
هارد 320سامسونگ ساتا
مادر بورد ایسوز
رم 1
اگه کسی روشی برای بازیابی هارد داره لطفا کمکم کنه

هوالعلیم
با سلام ، سوالاتی از شما میپرسم لطفا بدقت پاسخ دهید تا کمکتان کنم . سوال اول : آیا از پاور نسبتا قدیمی برای این هارد جدید استفاده کردید؟ ( یعنی کابل برقsata پاور شما 4 رشته ای است) سوال دوم : آیا هارد شما درحین دیتکت شدن صدای غیر طبیعی دارد یا خیر ؟ سوال سوم: وقتی که هارد جدید تان به تنهایی به سیستم وصل است زمان وارد شدن به setup سیستم بعد از فشار دادن دکمه del چند ثانیه می باشد؟سوال چهارم : بعد از وارد شدن در setup هارد شما با چه نامی معرفی میشود؟

موفق باشید

mohammad1985
17-09-10, 03:23
اگه از هیچ راهی نشد باید بدی شرکتهایی که کار بازیابی اطلاعات انجام میدن برات برگردونن ولی گرون در میاد از 60 70 تومن به بالا ! ( به علاوه یه هارد جدید )

bigloo
21-09-10, 11:41
هوالعلیم

با سلام ، سوالاتی از شما میپرسم لطفا بدقت پاسخ دهید تا کمکتان کنم . سوال اول : آیا از پاور نسبتا قدیمی برای این هارد جدید استفاده کردید؟ ( یعنی کابل برقsata پاور شما 4 رشته ای است) سوال دوم : آیا هارد شما درحین دیتکت شدن صدای غیر طبیعی دارد یا خیر ؟ سوال سوم: وقتی که هارد جدید تان به تنهایی به سیستم وصل است زمان وارد شدن به setup سیستم بعد از فشار دادن دکمه del چند ثانیه می باشد؟سوال چهارم : بعد از وارد شدن در setup هارد شما با چه نامی معرفی میشود؟

موفق باشید

سلام
1-بله قبلا از پاور قدیمی استفاده میکردم ولی بعد از این اتفاق عوش کردم
2-خیر صدا نمیده این هارد یه ماه هم کار نکرده
3-بله سرعت سیستم پایین میاد
4-samsung
البته این سیستم سابقش خرابه
قبال هم یه هارد مکستور 80 داشتم که اول صدای کمی میداد ولی کم کم صداش زیاد شد بعد از کار افتاد

N.H.H
22-09-10, 10:30
سلام
1-بله قبلا از پاور قدیمی استفاده میکردم ولی بعد از این اتفاق عوش کردم
2-خیر صدا نمیده این هارد یه ماه هم کار نکرده
3-بله سرعت سیستم پایین میاد
4-samsung
البته این سیستم سابقش خرابه
قبال هم یه هارد مکستور 80 داشتم که اول صدای کمی میداد ولی کم کم صداش زیاد شد بعد از کار افتاد

هوالعلیم

با سلام ، مشکلی که برای هاردتان پیش آمده به جهت استفاده کردن از یک پاور قدیمی بوده ، پاور های قدیمی تر به جهت نداشتن کابل برق SATA 2 یا اصطلاحا کابل برق 5 رشته ای کاربر را مجبور به استفاده از تبدیل برق SATA 1 یا همان کابل برق 4 رشته ای میکند این کار باعث شده که ولتاژ مورد نیاز 3.3 ولت به هارد نرسد و IC SMOOTH هارد مجبور به تبدیل ولتاژ 5 ولت به 3.3 ولت جهت استفاده در مدار PWM برد هارد می باشد همین مساله باعث میشود که هم هاردتان کند تر کار کند و هم با کوچکترین نوسان یا قطع ارتباط در حین انتقال اطلاعات از طریق REST دچار اشکال شود شما اول چک کنید که آیا کابل برق 5 رشته ای به هارد شما متصل است یا خیر ، و دوم با نرم افزار های MHDD , HDAT2 وضعیت بخش های مختلف هارد را ( SERVICE AREA , DATA AREA ) چک کنید و وضعیت هارد را از نظر اکسز تایم و مواردی که عرض شد اعلام نمایید.

موفق باشید