PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد پاور جدید و کارکرد cpu

hamid3pnn
24-08-10, 22:52
سلام

لطفا دوستان از کمک دریغ نکنند

من یه عکس از speedfan گرفتم واسه پاور 435B که واسه سیستم خودمه و برای برادرم نیست

البته اینو امروز گرفتم و پاور قبلیم فکر کنم دیگه نمی کشید چون دیروز باعث شد دوبار فیوز بپره و

امروز اینو گرفتم که با نرم افزار حساب کردم 410 وات , سیستم من لازم داشت و امروز که گرفتم

24 پین هست و مادربورد من 20 پین هست که 4 پین با وجود اینکه فروشنده و تو دفترچه نوشته جدا میشه

ولی جدا نشد و به زور 20 پین رو گذاشتم و 4 پین بیرون موند و یکی از پین ها خالی بود یعنی اصلا

فلز و سیمی توش نبود چون سیمی هم قطع نشده بود می خواستم در این موارد

دوستان راهنمایی کنند و بگن چرا یکیش خالیه چون پاور نو هست تا جایی که میدونم فقط به یک حالت 20 پین رو

میشه به مادربورد زد و آیا راه دیگه ای داره و لطفا به عکس هم نگاه کنید و بگید که همه چی نرماله یا خیر؟

Only the registered members can see the link

و در مورد اعداد ولتاژ VCORE و زیرش و همچنین اعداد ستون کناریش اگه میشه توضیح بدید و یا از کجا می تونم

اطلاعات خوب و کاملی بدست بیارم؟ مثلا عدد +12 تو پاور قبلی از دیروز شده بود 10.5 که فکر کنم افت آمپر باشه.

و خواهشا در مورد cpu usage که تو قسمت پایین task manager هست توضیح بدید چون مثلا system idle process

95 هست ولی cpu usage بعضی مواقع عدد 65 رو نشون میده که باعث میشه یه دفعه دمای cpu به 54 برسه

و من نمیدونم این cpu usage چیه و چرا با system idle process هماهنگ نیست یعنی اگه اولی 70 هست دومی

باید 30 باشه یا برعکس ولی یه دفعه جمع دوتاش از 100% هم بالا میزنه.

منتظرم خیلی ممنون

PUMAOC
24-08-10, 23:36
برادر اوضاع ریل 12+ خرابه!!!! 11.31ولت!!!! مگه با این پاور 480 رو 4 وی SLIکردید!!!!!:1. (27)::1. (27):

یکی ز پین های 24 پین پاور سر جاش نیست؟!!! اگه این طوره سریع پاورتونو ببرید پس بدید!!! چون تا حالا همچین موردی ندیدم و نرمال نیست! شایدم ولتاژ پایین شاخه ی +12 ولت برای همین پایینه!!

مثلا عدد +12 تو پاور قبلی از دیروز شده بود 10.5 که فکر کنم افت ولتاز باشه.

یا خدا.!!! برادر شما اسمبلت یه موردی داره!! اگه با این سیستم پست می دم سریع خاموشش کن ببر یکی که بلده یه نگا بندازه!:1. (27):

یه احتمال دیگه هم داره که ولتاژ برق خونتون خیلی ضعیف باشه و توی رنج 180 ولت باشه!!!

یه چیز دیگه شما که گفتین فیوز می پره من مشکوک شده !!! از این طرف هم می شه به قضیه نگاه کرد! ممکنه سیستمت مشکل داشته باشه از یه طرف به پاور فشار بیاره پاورم به برق خونه!!!!!!:1. (27):

چون مثلا system idle process

95 هست ولی cpu usage بعضی مواقع عدد 65 رو نشون میده که باعث میشه یه دفعه دمای cpu به 54 برسه

و من نمیدونم این cpu usage چیه و چرا با system idle process هماهنگ نیست یعنی اگه اولی 70 هست دومی

ایم عمر عادی هست ( چه عجب یه چیز عادی تو سیستم شما پدیدار شد:lol:) با توجه به استفاده ی نرم افزارای مختلف از CPU این درصد ممکنه تا 100% هم بره ! تو حالت عادی هم system idle process هم همین مقدار 95 عادی هست.یعنی 95% سیستم آزاد هست:yes:

nima_hl
24-08-10, 23:48
برادر اوضاع ریل 12+ خرابه!!!! 11.31ولت!!!! مگه با این پاور 480 رو 4 وی SLIکردید!!!!!:1. (27)::1. (27):

یکی ز پین های 24 پین پاور سر جاش نیست؟!!! اگه این طوره سریع پاورتونو ببرید پس بدید!!! چون تا حالا همچین موردی ندیدم و نرمال نیست! شایدم ولتاژ پایین شاخه ی +12 ولت برای همین پایینه!!

یا خدا.!!! برادر شما اسمبلت یه موردی داره!! اگه با این سیستم پست می دم سریع خاموشش کن ببر یکی که بلده یه نگا بندازه!:1. (27):

یه احتمال دیگه هم داره که ولتاژ برق خونتون خیلی ضعیف باشه و توی رنج 180 ولت باشه!!!

یه چیز دیگه شما که گفتین فیوز می پره من مشکوک شده !!! از این طرف هم می شه به قضیه نگاه کرد! ممکنه سیستمت مشکل داشته باشه از یه طرف به پاور فشار بیاره پاورم به برق خونه!!!!!!:1. (27):

ایم عمر عادی هست ( چه عجب یه چیز عادی تو سیستم شما پدیدار شد:lol:) با توجه به استفاده ی نرم افزارای مختلف از CPU این درصد ممکنه تا 100% هم بره ! تو حالت عادی هم system idle process هم همین مقدار 95 عادی هست.یعنی 95% سیستم آزاد هست:yes:

سعید جان شما خوبی ؟ :1~@$S (9):

همه سوکتهای 24 پاورها یک پین خالی داره و کاملا طبیعیه

برنامه های تست ولتاژ هم هیچکدوم ولتاژها رو درست نشون نمیدن و حتما باید از ولتمتر استفاده بشه :wink:

بیخود چرا بنده خدا رو میترسونی ؟:2mo5pow:

سلام

لطفا دوستان از کمک دریغ نکنند

من یه عکس از speedfan گرفتم واسه پاور 435B که واسه سیستم خودمه و برای برادرم نیست

البته اینو امروز گرفتم و پاور قبلیم فکر کنم دیگه نمی کشید چون دیروز باعث شد دوبار فیوز بپره و

امروز اینو گرفتم که با نرم افزار حساب کردم 410 وات , سیستم من لازم داشت و امروز که گرفتم

24 پین هست و مادربورد من 20 پین هست که 4 پین با وجود اینکه فروشنده و تو دفترچه نوشته جدا میشه

ولی جدا نشد و به زور 20 پین رو گذاشتم و 4 پین بیرون موند و یکی از پین ها خالی بود یعنی اصلا

فلز و سیمی توش نبود چون سیمی هم قطع نشده بود می خواستم در این موارد

دوستان راهنمایی کنند و بگن چرا یکیش خالیه چون پاور نو هست تا جایی که میدونم فقط به یک حالت 20 پین رو

میشه به مادربورد زد و آیا راه دیگه ای داره و لطفا به عکس هم نگاه کنید و بگید که همه چی نرماله یا خیر؟

و در مورد اعداد ولتاژ VCORE و زیرش و همچنین اعداد ستون کناریش اگه میشه توضیح بدید و یا از کجا می تونم

اطلاعات خوب و کاملی بدست بیارم؟ مثلا عدد +12 تو پاور قبلی از دیروز شده بود 10.5 که فکر کنم افت آمپر باشه.

و خواهشا در مورد cpu usage که تو قسمت پایین task manager هست توضیح بدید چون مثلا system idle process

منتظرم خیلی ممنون

دوست گرامی با عرض شرمندگی سیستم مغز بنده یکم قدیمیه و گنجایش این همه دیتا رو نداره

لطفا سوالاتتون رو دسته بندی شده یا دونه دونه مطرح بفرمائید:give_rose:

PUMAOC
24-08-10, 23:54
همه سوکتهای 24 پاورها یک پین خالی داره و کاملا طبیعیه آره راس می گی . من فک کردم کلا سر جاش نیست یعنی کنده!
اما اوضاع ریل 12+ خرابه!

hamid3pnn
25-08-10, 01:32
ممنون ولی بابا لطفا یه دقیقه وقت بذارین به همه سوالهام جواب بدید

آخه سیستم من برای 4 سال پیش هست یعنی پنتیوم 4 3.2GH و رم 2 گیگ 800 و یه کارت 9500GT و مودم ADSl و....

یعنی سیستم بالایی نیست و همین 435B هم فکر کنم براش زیاده البته فکر کنم فیوز خونه خراب شده چون حتی وقتی کامپیوتر خاموش بود دوبار پرید چون همه دستگاهها سالمن

و انگار یه دفعه فشار میاد و فیوز چون ضعیف شده میپره البته از 12 دکمه جعبه فیوز داخل واحد نمیپره و یه دونه فیوزی که پایین بلوک تو جعبه فیوز واحدهای مختلف آپارتمان هست میپره

و از دیروز اینجوری شده.

پس من ریل 12+ چکار کنم؟ باید چند باشه؟ و الان 19 پین به جای 20 پین مشکلی بوجود نمیاره؟

nima_hl
25-08-10, 01:59
ممنون ولی بابا لطفا یه دقیقه وقت بذارین به همه سوالهام جواب بدید

آخه سیستم من برای 4 سال پیش هست یعنی پنتیوم 4 3.2GH و رم 2 گیگ 800 و یه کارت 9500GT و مودم ADSl و....

یعنی سیستم بالایی نیست و همین 435B هم فکر کنم براش زیاده البته فکر کنم فیوز خونه خراب شده چون حتی وقتی کامپیوتر خاموش بود دوبار پرید چون همه دستگاهها سالمن

و انگار یه دفعه فشار میاد و فیوز چون ضعیف شده میپره البته از 12 دکمه جعبه فیوز داخل واحد نمیپره و یه دونه فیوزی که پایین بلوک تو جعبه فیوز واحدهای مختلف آپارتمان هست میپره

و از دیروز اینجوری شده.

پس من ریل 12+ چکار کنم؟ باید چند باشه؟

اون برنامه ها رو بیخیال شو هیچکدوم میزان صحیح رو نمایش نمیدن

یه ولتمتر تهیه کن و با اون ولتاژها رو تست کن ( اگر در ضمینه تست مشکل داشتی بگو تا کامل توضیح بدم )

سیمهای زرد رنگ بایستی دارای 12 ولت برق باشند که اگر کمتر باشند یعنی به پاور داره فشار میاد که گمان نمیکنم با این پاور و قطعاتی که مشخص فرمودید به پاور هیچ فشاری وارد بشه

در مورد زمان هم به جای یک دقیقه یکسال وقت میگذارم ولی اینجور سئوال کردن واقعا کلافم میکنه:wink:

شما دونه دونه سئوالات رو بپرس بنده تا اونجائی که سواد اندکم اجازه میده در خدمت هستم :give_rose:

hamid3pnn
25-08-10, 02:24
ممنون پس من تو چند تا پست مجبورم سوالام رو بپرسم

اولی اینکه این پاوری که گرفتم 1 پینش خالیه و چرا خالیه و با 19 پین مشکلی بوجود نمیاد؟ و فقط به یک حالت 20 پین رو

میشه به مادربورد زد و آیا راه دیگه ای داره ؟ چون الان به جای 20 پین 19 پین به مادربورد وصله. و چرا این مدل جدا نمیشه یعنی 20+4 پین نیست؟

لطفا ولتمتر هم مدلها و قیمتش رو بگید.

hamid3pnn
25-08-10, 02:47
سوال بعدی اینه که لطفا به عکس هم نگاه کنید و بگید که همه چی نرماله یا خیر؟

اطلاعات خوب و کاملی بدست بیارم؟ این عدد ریل 12+ باید چند باشه؟

hamid3pnn
25-08-10, 02:59
سوال بعدی من اینه که مگه system idle process بیکاری سیستم رو نشون نمیده؟ پس چرا در حالی که مقدار بیکاری

سیستم مثلا 95 هست ولی cpu usage عدد 60 رو بعضی مواقع نشون میده و تو قسمت process task manager

هم هیچ نرم افزاری یا چیز دیگه ای نیست که اشغال کرده باشه و همشون یا 0 یا 1 یا 2 هستند. و لطفا نحوه اتصال 24پینی که 4 پینش جدا نمیشه رو

به مادربورد 20 پین اگه میشه با تصویر یا بدون تصویر بگید یا باید یه پاوری بگیرم که 20 پین باشه.

nima_hl
25-08-10, 04:57
ممنون پس من تو چند تا پست مجبورم سوالام رو بپرسم

اولی اینکه این پاوری که گرفتم 1 پینش خالیه و چرا خالیه و با 19 پین مشکلی بوجود نمیاد؟ و فقط به یک حالت 20 پین رو

میشه به مادربورد زد و آیا راه دیگه ای داره ؟ چون الان به جای 20 پین 19 پین به مادربورد وصله. و چرا این مدل جدا نمیشه یعنی 20+4 پین نیست؟

لطفا ولتمتر هم مدلها و قیمتش رو بگید.

همه پاورها یک پینشون خالیه و هیچ مشکلی وجود نداره

این فیش رو فقط به یه حالت میتونید جا بزنید و اگر بر فدض محال اشتباه زده بودید مادربردتون همون ثانیه اول دود میشد میرفت هوا

در مورد جدا نشدن فیش هم باید از مسئولین این شرکت بپرسید ( یه تاپیک برای این کار داریم )

این ولتمتر به قیمت حدود 17 تومن بدک نیست : dec330fc

4548

سوال بعدی اینه که لطفا به عکس هم نگاه کنید و بگید که همه چی نرماله یا خیر؟

اطلاعات خوب و کاملی بدست بیارم؟ این عدد ریل 12+ باید چند باشه؟

این برنامه ها نمیتونند ولتاژها رو درست دیتکت کنند ( نه این برنامه تنها ، بلکه هیچ برنامه ای ) و اعدادی که نشون میدن هیچ ربطی به ولتاژی که پاورتون داره به مادربرد میده نداره

اگر این اعداد درست بود باید 12 ولت رو جلوی +12 میدیدید

سوال بعدی من اینه که مگه system idle process بیکاری سیستم رو نشون نمیده؟ پس چرا در حالی که مقدار بیکاری

سیستم مثلا 95 هست ولی cpu usage عدد 60 رو بعضی مواقع نشون میده و تو قسمت process task manager

هم هیچ نرم افزاری یا چیز دیگه ای نیست که اشغال کرده باشه و همشون یا 0 یا 1 یا 2 هستند. و لطفا نحوه اتصال 24پینی که 4 پینش جدا نمیشه رو

به مادربورد 20 پین اگه میشه با تصویر یا بدون تصویر بگید یا باید یه پاوری بگیرم که 20 پین باشه.

این اعداد در حالا بالا پائین شدن هستند یه لحظه ممکنه در ریفرش برنامه تاخیر بیافته و شما عدد بیشتر از 100 رو ببینید ( این وضعیت در سیستمهای قدیمی عادیه )

عزیز مگه الان با همون سیستم و همون پاور اینجا آنلاین نیستی ؟

اگر اینطور هستش شما فیش رو کاملا درست نصب کردین و هیچ روش و حالت دیگه ای برای نصب این فیش وجود نداره (به عبارتی هیچ جور دیگه این فیش رو نمیتونید بدون خورد کردن سوکت و مادربرد جا بزنید که اونم قطعا باعث میشه سیستمتون دیگه کار نکنه )

hamid3pnn
25-08-10, 17:30
خیلی ممنون از توضیحات کامل

لطفا روش استفاده و آموزش ولتمتر رو هم بگید ممنون میشم.

و تاپیک جدا نشدن فیش هم آدرسش رو میگید؟

nima_hl
25-08-10, 18:01
خیلی ممنون از توضیحات کامل

لطفا روش استفاده و آموزش ولتمتر رو هم بگید ممنون میشم.

و تاپیک جدا نشدن فیش هم آدرسش رو میگید؟

خیلی آسونه

اهمتر رو روی -v بگذار و اون تا سیسشو

4553

داخل یدونه از مولکسهای بیکار

4554

فرو کنید ، سیم مشکی رو داخل یکی از فیشهای وسط بزن و پروب قرمز رو به فیشی که به سیم زرد مولکس وصله

الان باید ولتمتر عدد 12 رو بهتون نشون بده

حالا اگر پروب قرمز رو در بیارید و اینطرف مولکس بزنید ( جائی که به سیم قرمز وصله ) باید 5 ولت داشته باشید

اگر این دو ولتاژ درست باشه بالای 95% بقیه برقها هم درسته

اینم لینکی که خواسته بودید

germ
26-08-10, 14:12
این ولتمتر به قیمت حدود 17 تومن بدک نیست : dec330fc

4548

نیما جان این مولتی متر که معرفی کردی از چه برندی هست؟ عکسش خیلی ریزه!
سنسور دما هم داره؟ به نطر قیمتش خوب میاد

nima_hl
26-08-10, 14:47
نیما جان این مولتی متر که معرفی کردی از چه برندی هست؟ عکسش خیلی ریزه!
سنسور دما هم داره؟ به نطر قیمتش خوب میاد

بله سنسور دما داره و نسبتا هم دقیقه ( البته این مدل تقلبی هم داره که نشونش هم اینه که سلکتور وسطش به سختی میچرخه )

برند هم همون DEC هستش که همه الکترونیکیها میشناسن ( به دلیل معرفی شدن در آموزشگاهها خیلی پر طرفداره )