PDA

مشاهده نسخه کامل : برای لپ تاپ: intel یا amd ؟ مسئله این است

Amir.Mansoury
23-08-10, 19:27
سلام دوستان. یک سوال برای من پیش آمده. برای خرید لپ تاپ چه نوع پردازنده ای را معرفی میکنید؟

چیزی که مد نظر من است Core i7 بود که شامل 4 عدد Core 2 due است اگر اشتباه نکرده باشم.

ولی یکی از دوستانم گفت این جنبه تبلیغاتی دارد و amd پردازنده ی بهتری است.

راستش با توجه به این تاپیک و نوع کارهایی که با لپ تاپ قرار است بکنم،شما کدام پردازنده را پیشنهاد میدهید و تفاوت این دو در چیست؟

به من گفتند اینتل باس 1333 نهایتا پشتیبانی میکنه ولی دارای سیستم کش است درصورتی که amd کش ندارد ولی باس 1600 دارد.

الان روی این موضوع خیلی دارم فکر میکنم. چون من یک اینتلی به تمام معنا هستم و یک دفعه با کوهی از سوالات درباره amd برخورد کردم.

تاپیک : Only the registered members can see the link

germ
23-08-10, 21:12
تقریبا میشه گفت اینتل در تمام رده ها از amd بهتره (در ضمینه لپ تاب)، amd تو رده دسکتاپ (مخصوصا زیر 200$) رقیب سرسختی برای اینتل حساب میشه و بعد از اون در سرور
core i7 هم مثل core 2 due اسم یه گروه از پردازنده های اینتل هستند که جدیدترند
i7 6xx دو هسته ای - i7 7xx و i7 9xx چهار هسته ای هسنتد که همگی هایپر تردینگ دارند
فقط i7 8xx و i7 9xx از drr 1333 پشتیبانی میکنند، اگر منظورتون از کش، کش cpu باشه همه cpu ها کش دارند! cpu بدون کش نداریم
از دوستتون چند تا ریویو یا بنچ مارک بخواین تا ببینیم حرفاشون چقدر صحت داره

شما میتونید لیست پردازنده های نوت بوک اینتل (i7) در اینجا (Only the registered members can see the link) و سری اکستریم ادیشن رو از اینجا (Only the registered members can see the link) مشاهده کنید

بهتره میزان هزینتون بگین تا بهتر بشه بررسی کرد و دوستان کمکتون کنند

hapalii
23-08-10, 21:42
اینکه AMD بهتره یا اینتل یه بحث قدیمی کشدار شده اما با همه اینها این بحث اگر هم تو دستکاپ ها تو ایران داغه بخاطر اینکه بر خلاف سایر کشور ها اینجا درصد عمده ای از PC ها توسط خود مصرف کننده بسته میشه و تو همچین حالتی با توجه به فاکتور هزینه فایده بحث اینکه کدام یک از این پلاتفرم ها مناسب مطرح میشه اما توی لپ تاپ این بحث دیگه موضوعیت نداره چون انتخاب سایر قطعات به عهده شما نیست مثلا یکی از دلایل قانع کننده طرفداران AMD برای PC انتخاب های ارزان تر برای مادر برد که در کل قیمت رو پایین تر میاره اما برای لپ تاپ همچین چیزی دیگه مطرح نیست این که AMD چه در پی سی و چه بصورت واضح تر در لپ تاپ ها پردازنده های ضعیف تری داره برای همه مشخص چیزی که همیشه باعث شده کسانی طرفدار AMD باشند مقایسه قیمت و کارائی پس شما هم بهتر اگر قصد خرید دارید این فاکتور بزارید کنار و قیمت مورد نظر و کاری که با لپ تاپ می کنید رو بگید تا بشه بهتر راهنمائی کرد قطعا بهترین پردازنده موجود روی لپ تاپ ها در حال حاضر از سری core i7 ها هستند اما مهم تر از خوب بودن این سری اینکه باید دید آیا واقعا بوجه شما و کارائی دستگاه مورد نظر تون هم با این رده همخوانی داره .

Pami
23-08-10, 21:46
خب اول اینکه AMD در زمینه لپ تاپ بازار پردازنده رو کامل به اینتل باخته و هیچ شکی توش نیست ، تنوع بالای مدلها ، قیمت مناسب و همینطور پایداری بالا عامل مهمی هست که اینتل دست روش گذاشته و AMD رو کنار زده
AMD عمده سود و سرمایه گذاری اش رو در زمینه لپ تاپ داره تو بخش گرافیک میکنه ، سری های 5 کارت های گرافیک Radeon موفقیت خوبی دارن ولی پردازنده ها نه .

چیزی که مد نظر من است Core i7 بود که شامل 4 عدد Core 2 due است اگر اشتباه نکرده باشم.

نه دوست عزیز پردازنده Core i7 شامل 4 هسته حقیقی هست ولی ربطی به Core 2 Duo نداره .

راستش با توجه به این تاپیک و نوع کارهایی که با لپ تاپ قرار است بکنم،شما کدام پردازنده را پیشنهاد میدهید و تفاوت این دو در چیست؟

لپ تاپ اینطوری نیست که بر اساس پردازنده بخواهید سیستم جمع کنید ، باید بر اساس برند و مدل لپ تاپ پردازنده رو انتخاب کنید .
شما درخواست و کاربردتون رو بنویسید تا من یه مدل خوب معرفی کنم بهتون .

به من گفتند اینتل باس 1333 نهایتا پشتیبانی میکنه ولی دارای سیستم کش است درصورتی که amd کش ندارد ولی باس 1600 دارد.

چرا آخه این حرف ها رو میزنن ... درست نیست دوست عزیز ، یه پردازنده باید حافظه کش برای اجرای برنامه ها و دستورات مستقیم که به CPU فرستاده میشن رو داشته باشه نمیشه نداشته باشه که

فقط i7 8xx و i7 9xx از drr 1333 پشتیبانی میکنند

Core i7 720QM هم از باس 1333 و 1066 پشتیبانی میکنه . کلا سری 7 با باس 1333 سازگاری کامل داره
این لینک (Only the registered members can see the link)رو ببینید

Amir.Mansoury
23-08-10, 23:58
من کارهای گرافیکی میکنم ولی نه سنگین اما بعضی مواقع بازی میکنم و همچنین نیاز به رندر گرافیکی پیدا میکنم.

سیستم باید قدرت پردازش بالا داشته باشه. چون همیشه روی سیستم من وب سرورهای لینوکسی و ویندوزی،انواع بانک های اطلاعاتی و محیط های طراحی و برنامه نویسی بازه و در حال کاره.

مثلا در ساده ترین نوع روی سیستم من اینا دارند کار میکنند :
iis
wamp or xamp (apache / my sql / php)
visual studio 2008
visual studio 2010
ms sql server 2008
نرم افزار های مونیتورینگ شبکه و ........

اما قیمت: ترجیحا بالای 1.100 یا 1.200 نشه
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

نمیدونم کامل نوشتم یا نه ولی به هرحال امیدوارم اطلاعات خوب رسونده باشم.

Pami
24-08-10, 00:26
شما قبلا تو یه تاپیک مشاوره که گرفتید و قرار شد F بخرید ... پشیمون شدی ؟

Amir.Mansoury
24-08-10, 02:06
راستش اصلا سراغ سونی نمیرم. فعلا فکرم را پردازنده مشغول کرده. اینو جواب بگیرم راحتتر تصمیم گیری میکنم

K1LOU
24-08-10, 07:40
راستش اصلا سراغ سونی نمیرم. فعلا فکرم را پردازنده مشغول کرده. اینو جواب بگیرم راحتتر تصمیم گیری میکنم

با سلام
خوب این که شد تعصب . جون قطعا همون پردازنده ای که فکر شما رو مشغول کرده در محصولات سونی هم پیدا میشه .
در مورد اینتل و amd با اطمینان میشه گفت که در لپ تاپها اینتل حرف اول رو میزنه و شکی در اون نیست
به نظر من شما مشاوره ای را که با pami عزیز داشتید در اون شک نکنید چون ایشون تخصص خاصی در زمینه لپ تاپ دارند و می توانند بهترین کمک رو به شما در انتخابتان بکنند
موفق باشید

Amir.Mansoury
24-08-10, 22:05
اوکی. مرسی دوستان. پس من روی intel زوم میکنم