PDA

مشاهده نسخه کامل : منو در مورد RAID راهنمایی کنید

DEXTER
21-08-10, 08:53
سلام وقت بخیر
من 2 تا هارد 1 ترا سیگیت دارم حالا قصد دارم اینا رو RAID کنم
سرچ کردم ولی گیجتر شدم
ممنون میشم قدم به قدم منو راهنمایی کنید

mamehdi
21-08-10, 11:28
مشخصات مادربردتون چيست

nima_hl
21-08-10, 11:31
سلام وقت بخیر
من 2 تا هارد 1 ترا سیگیت دارم حالا قصد دارم اینا رو RAID کنم
سرچ کردم ولی گیجتر شدم
ممنون میشم قدم به قدم منو راهنمایی کنید

سلام

کار خیلی آسونیه

اول از همه دقت داشته باشید که زمان رید کردن کلیه اطلاعات هر دو هاردتون فرمت میشه پس اگر اطلاعاتی روشون هست باید بک آپ بگیرید

بعد میرین توی ستاپ و دنبال مود raid برای کنترلر میگردید ( یه آپشن داره که معمولا 3 تا گزینه داره ide , ihci و raid)

این آپشن رو که روی رید گذشتین و سیو کردین در زمان بوت هاردها رو چک میکنه و میگه فلان دکمه ( مثلا ctrl+i ) رو بزنید برای تنظیمات رید

وارد تنظیمات رید که شدید 2 تا هارد رو بهش معرفی کنید و روی ریدی که میخواین ( مثلا رید 0 ) تنظیم کنید

حالا ویندوز 7 رو نصب کنید و لذت ببرید

نکته : برای نصب ویندوز xp شما نیاز به یک سری مراحل برای معرفی رید دارید که یکم دردسر داره ، اگر نیاز به xp دارید بفرمائید تا توضیح بدم

اگر جائی به مشکل خوردید مدل مادربردتون رو بفرمائید تا بهتر بتونیم کمک کنیم

DEXTER
22-08-10, 08:55
ممنون از دوستان مدل مین هم GIGA:EX-58UD3R نمیشه اطلاعات پاک نشه? من 2 ترا اطلاعات رو کجا بک آپ بگیرم

nima_hl
22-08-10, 09:18
ممنون از دوستان مدل مین هم GIGA:EX-58UD3R نمیشه اطلاعات پاک نشه? من 2 ترا اطلاعات رو کجا بک آپ بگیرم

اگر میخواهید raid 0 کنید هیچ راهی وجود نداره و هر دو هارد قطعا باید فرمت بشه

DEXTER
22-08-10, 09:26
الان raid 0 بهترین نوع هست درسته؟
یه سوال کوچیک دیگه الان تفاوت سرعت اونقدر هست که من اینکار رو بکنم؟یعنی ارزش اینکار رو داره؟
ممنون

nima_hl
22-08-10, 09:39
الان raid 0 بهترین نوع هست درسته؟
یه سوال کوچیک دیگه الان تفاوت سرعت اونقدر هست که من اینکار رو بکنم؟یعنی ارزش اینکار رو داره؟
ممنون

رید 0 برای افزایش سرعت هستش به جز این رید ما مدلهای دیگه هم داریم مثل رید 1 که از یک هارد بر روی هارد دیگه کپی میگیره که افزایش سرعتی نداره و جهت بک آپ گیری استفاده میشه

یه رید 5 هم داریم که نیاز به حداقل 3 تا دونه هارد داره

سرعت خوندن و نوشتن با مادربرد خوبی که شما دارید تقریبا 2 برابر میشه

در مورد ارزش باید ببینید شما به این سرعت نیاز دارید یا خیر

در کارهای معمولی مثل بازی ، وب و یا مولتی مدیا تفاوت چشمگیری بین حالت معمولی و رید وجود نداره

ولی در کارهائی که نیاز به تروپوت بالا دارند مثل کانورت کردن فیلم یا کار بر روی فایلهای گرافیکی بزرگ تاثیر سرعت هارد محسوس هستش

DEXTER
23-08-10, 18:41
وقت دوستان بخیر
من یه سوال برام پیش اومده
من تنظیمات رو raid گذاشتم الان هر موقع سیستم میاد بالا باید صبر کنم تا نوشته های اول بیاد و همون ctrl+i و ....
نمیشه raid باشه و بصورت عادی سیستم بالا بیاد؟
ممنون