PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید ssd

amirpcp30
17-08-10, 19:57
سلام
من می خواستم یک ssd 64 GB بگیرم اگه میشه بگید چه برند و مدلی بگیرم بهتره
قیمت هم گرفتم گفتند حدود 190 هست پس تا 200 مشکلی ندارم یکمم بیشتر شد باز مشکلی نیست
فقط یک سوال هم داشتم سرعت بالای ssd به غیر از بالا امدن نرم افزار و سیستم عامل در فریم بازی هم موثر هست؟
سرعتشون حدودا چند هست؟ چون من پرسیدم گفتند که حدود 260 مگ در ثانیه ولی چند تست توی سایت دیدم حدود 170 بود
اگه سریع تر جواب بدید ممنون میشم
سپاس
:give_rose:

Khornaf
17-08-10, 20:59
منم قصد داشتم هارد ssd بگیرم ولی قیمتشون در ایران بالاست و تصمیم گرفتم از رید استفاده کنم و سرعتش بیشنتر از این هاردهای ssd معمولی نباشه کمتر نیست ولی فقط access time هست که تو ssd این مقدار نزدیک صفر هست ولی در هاردها زمانش بیشتر هست و access time در بازی ها تاثیری فکر نیمکنم داشته باشه و باز تصمیم با شماست اگر فقط در زمان بازی براتون مهمه فکر میکنم این هزینه رو بزارید یه گرافیک بهتر بگیرید نتیجه بهتری تو فریم بازی ها بگیرید تا خرید هارد ssd

Stream
17-08-10, 21:36
سلام

در بازیها تاثیر خیلی خیلی پایینی داره (تاثیرش هم نهایتا توی کمتر شدن مدت Loading ها باشه، نه فریم بازی) ..
تفاوت توی عملکرد سیستم عامل و نرم افزارهایی هست که مرتب روی هارد می نویسن و می خونن (مثل آفیس یا ویژوال استودیو)

amirpcp30
17-08-10, 21:57
سلام
میدونم اما راید اگه باز یک هارد مشکل پیدا کنه باز کارم تمومه
کلا می خواهم درایو c رو که وین نصب میشه ssd باشه شایدم d رو هم ssd باشه که برای بازی هست
برای بقیه ی درایو ها یک هارد 2 ترابایت 64 مگ بافر سیگیت گرفتم
2 هارد 360 هم از قبل دارم که حالا فعلا میزارم باشن که اگه خواستم بک آپی چیزی بگیرم
یک هارد 500 اکسترنال هم دارم برای بعضی کار ها + قاب هارد که میشه همون هارد های ساتا رو اکسترنال کرد
اینا رو گفتم بدونید مشکلی د مورد هارد ندارم به همین دلیل ssd هم می خواهم
اگه 2-3 مدل رو بهم معرفی کنید که از همه بهترن ممنون میشم
اگه میشه سرعت شون رو هم بگید
سپاس

amirpcp30
17-08-10, 22:09
پست بالا در یک تاپیک دیگه میبایست نوشته بشه که اشتباهن در این تاپیک نوشتم و ویرایش شد

peji_2008
17-08-10, 22:35
سلام دوست عزیز !
شماره این هفته عطر ارتباطات اطلاعات خوبی راجع به ssdها نوشه اگه مطالع کنید خوبه .
فقط اینو بگم چیپی که روی ssdها هست مهمه نه برندش
هر چقدر ظرفیت بالاتر بره عموما سرعت بالاتر میشه اگه بازی مورد نظر روی ssd نصب بشه فرم خیلی بالاتر از نصب اون بازی روی هارد معمولیه .

nima_hl
17-08-10, 23:27
خرید ssd برای بالا بردن فریم ریت بازی ، اشتباه هستش :lol:

همونطور که اساتید فرمودند مصرف کردن این هزینه برای گرافیک کارت ، مادربرد و رم سیستم شما تاثیر چشمگیری داره ولی تعویض هارد یک فریم هم تاثیر نداره

از خر شیطون پیاده بشین مین ، رم و گرافیک کارتتون رو ارتقاع بدین :give_rose:

amirpcp30
18-08-10, 06:01
سلام
بازم ممنون نظر دادین
ولی دارین اشتباه می کنین
من کی گفتم ssd دارم میگیرم برای بازی؟ من فقط سوال پرسیدم اگه جاداشته باشه بازی هم روش بریزم فریمش بیشتره یا فرق نمی کنه بازی رو روی همون هارد بریزم و ویندوز فقط روی ssd باشه همین
من توی نت گشتم بعضی سرعت 150 بود ولی خیلی ها 250-240 بود
اگه میشه خودتون 2-3 برند خوب که مرغوبیت داشته باشه و سرعت بالا رو بهم پیشنهاد بدید (اگه میشه مدل مورد نظر رو بگید)
سپاس

amirpcp30
18-08-10, 06:49
سلام
من تا دو ساعتی دیگه می خواهم برم بگیرم اگه میشه زود تر بهم پیشنهاد بدید
من خودم توی نت خیلی گشتم بهترین مثل اینکه اینتله ولی نمی دونم کدوم مدلاش خوبه و پیدا میشه
منتظرم...
سپاس

amirpcp30
18-08-10, 08:00
بازم سلام
ساتا 3 مثل ساتا 2 هست که روی ساتا 1 می خوره؟
چون اینطور که معلومه و خودمم دارم ساتا 2 این قابلیت رو داره که روی مین ساتا 1 کار کنه
می خواستم ببینم حالا ساتا 3 هم روی ساتا 2 یا 1 میگیره؟
چون بهتره ساتا 3 بگیرم چون تا یکی دو ماه دیگه مین و سی پی و رم هم عوض خواهم کرد
سپاس