PDA

مشاهده نسخه کامل : هزینه تعویض برد و ریکاوری؟

Arsenal-4ever
17-08-10, 17:20
سلام
من هارد مکستور 500 گیگ مدل ( STM3500320AS ) دارم که خراب شده
به یه تعمیر کار نشونش دادم. میگه بردش سوخته و هزینه تعویض برد و ریکاوری اطلاعات 80 تومن میشه!
به نظرتون هزینه ی عادیه؟ یا داره زیادتر میگیره؟
و اینکه اگه برد هارد سوخته باشه، واقعا بعد از تصویش نیاز به ریکاوری هست؟
ممنون

Over_Cracker
17-08-10, 18:15
سلام.

خرابی هاردتون چیه؟

نگفت چه قطعه ای از برد سوخته؟؟

هارد خود به خود اینجور شد یا شما باعث شدید؟

برد که تعمیر بشه دیگه ریکاوری اطلاعات معنی نداره,هزینه تعمیر برد در بدترین شرایط که نیاز به تعویض باشه 30 تومن هست.

اما اگر هارد خود به خود اینجور شده و اثار سوختگی روشن نیست,احتمالا تو بردهای 500 بیشتر برمیگرده به ic firmware که نیاز به پروگرام داره.
(مدار ساخت پروگرامرش هم تو نت موجوده)

در هر صورت تعمیر برد بیش از 30 تومن نیست.

به نظر من هارد رو به یه تعمیرکار(معتبر) دیگه نشون بدید و اگه بازم خواستند بیش از 30 تومن بگیرند ,شما یه هارد 500 مدل هارد خودتون بگیرید(دست دو یا نو) و برد رو تعویض کنید و قسمت مکانیک رو هم اگه خواستید من ازتون میخرم.(تو بخش فروش اعلام کنید)

unknown64
17-08-10, 19:57
سلام
دقیقا من هم همین مشکل رو دارم !
از 4 تا هاردی که روی سیستمم دارم یکیش که مکستور 500 باشه دیگه بالا نیومد نه توی ویندوز شناسایی شد نه توی بایوس
برادر اینکه میگن ریکاوری ارواح خاک ننشون میگن ! ریکاوری نمیکنند شما مشکلت مثل من سر همون بورد هست اینا بورد رو عوض میکنند بعد اطلاعاتت رو کپی میکنند تحویلت میدند ! میگن ریکاوری کردیم ثابت هم نمیتونی بکنی
منم الان تصمیم گرفتم خودم درستش کنم و یک بورد جایگزین کنم اون روش دیگه که دوستمون توضیح داد رو میترسم بزنم خراب کنم این تعویض بورد آسون تر و بی دردسرتر هست
بورد بخوام بخرم کسی میدونه از کجا ؟ توی مشهد البته یا هرجا که برام پست کنند
توی مشهد چند جا رو گشتم برای خرید نداشتند :(

Arsenal-4ever
18-08-10, 08:18
ممنون بابت پاسخها
این هاردم برا خودش داستانی داشته ...
اگه به یاری خداوند باری تعالی این 80 تومن رو هم خرجش کنم + هزینه خرید خود هارد + هزینه تعمیر بار اولش جمعا این هارد کوفتی برام 180 تومن هزینه برداشته!! :دی

مشکل دقیق هارد رو هم 4-5 ماه قبل اینجا گفته بودم:
[درخواست کمک] خرابی هارد مکستور 500 گیگ (Only the registered members can see the link)

من خودم شهرستان هستم (بوشهر)
هارد رو فرستادم تهران برا یکی از دوستام که اون ببره تعمیرش کنه. نشون یه تعمیرکار داده که گفته بهش: " بردش سوخته. اگه برد رو تعویض کنم و بعد ببینم که سیلندر (؟؟) هم مشکل داره ، برای برگشتن اطلاعات فقط یه راه میمونه و اونم ریکاوری"

حالا این سیلندر چی چی هست کلا؟
اگه منظورش همون موتور و ایناشه که هارد مشکل اینجوری نداشت. در واقع وصلش که میکردم، به راحتی میچرخید و تو بایوس هم شناسایی میشد. فقط بوت نمیشد

Over_Cracker
18-08-10, 23:15
سیلندر شبیه به یک cd رایت شده هست که روی موتور بسته میشه و تو هاردهای معمول تا 7200 دور در دقیقه میچرخه, که هد بر روی اون قرار میگیره و عملیات read-write رو انجام میده.

اگر مشکل از قسمت مکانیک باشه اکثرا هد تو خوندن راه انداز سیلندر تیک اف میکنه و صدای تیک-تیک میده.(راه انداز سیلندر شبیه به قسمت خط رایت cd هستش)

اما بر حسب تجربه تو هارد های 500 به بالا خیلی خیلی کم پیش میاد که قسمت مکانیک خراب بشه مگر اینکه صدمه فیزیکی ببینه...

و ارورهای نرم افزاری که مشاهده کردید بیشتر احتمال رو به قسمت برد و firmware اون میبره.

شما اگه تونستید از یکی دوستان یه هارد مدل خودتون قرض بگیرید و برد رو جابجا کنید و تست کنید...

هرجا هم مشکل داشتید تو همین تاپیک سوال کنید.

ehsan006
28-02-15, 00:06
سلام.من یه هارد یک ترا توشیبا دارم.این هارد یه مئت بود که به صدا دراومده بود.یه دفعه دیگه موقع بالا اومدن کامپیوتر هارد کار نکرد یعنی بالا نیومد و تمام پارتیشن هاش پاک شد.من پارتیشن هارو برگردوندم اما درایو سی خرابه و باز نمیشه.حالا این هاردو وقتی به کامپیوتر میزنم حدود نیم ساعت طول میکشه بالا بیاد و اصلا هم نمیشه چیزی از انتقال داد.الان مشکلش چیه؟هزینه تعمیرش چقدره؟

M3RS4D 50062
28-02-15, 00:29
سلام.من یه هارد یک ترا توشیبا دارم.این هارد یه مئت بود که به صدا دراومده بود.یه دفعه دیگه موقع بالا اومدن کامپیوتر هارد کار نکرد یعنی بالا نیومد و تمام پارتیشن هاش پاک شد.من پارتیشن هارو برگردوندم اما درایو سی خرابه و باز نمیشه.حالا این هاردو وقتی به کامپیوتر میزنم حدود نیم ساعت طول میکشه بالا بیاد و اصلا هم نمیشه چیزی از انتقال داد.الان مشکلش چیه؟هزینه تعمیرش چقدره؟

سلام دوست عزیز:give_rose:
لطفا تو تاپیک دیگران پست ندید.
خودتون تاپیک بزنید و سوالتون رو بپرسید.

فکر میکنم جدای خرابی سخت افزاری هارد ,مشکل بد سکتور سخت افزاری هم داشته باشد.
امشب یا فردا اول وقت آقا امید میاد و جوابتون رو کامل میدن.
با تشکر

شبتونم بخیر:1. (35):

AMD>INTEL
28-02-15, 00:41

سوالتون رو در قالب تاپیک مطرح میکردید. تاپیک قدیمی رو بالا نمیاورید . با توجه به توضیحات شما هاردتون دارای بدسکتور به تعداد بالاست .