PDA

مشاهده نسخه کامل : سیستم یه لحظه روشن میشه و دوباره خاموش میشه!!

ashki1373
16-08-10, 22:52
سلام
من وقتی برق پاور رو قطع میکنم و دوباره وصل میکنم وقتی میخوام سیستمو روشن کنم برای یک لحظه روشن میشه و خیلی سریع خاموش میشه!!:1. (9):
و دوباره هرچی دکمه ی روشن کردن رو بزنم هیچ اتفاقی نمیافته و باید چند بار برق سیستم رو قطع کنم تا مشکل حل بشه...
اتصالاتو چک کردم همه درست بودن
به نظرتون مشکل از پاور هست؟ یا از مین؟

nima_hl
16-08-10, 23:03
سلام
من وقتی برق پاور رو قطع میکنم و دوباره وصل میکنم وقتی میخوام سیستمو روشن کنم برای یک لحظه روشن میشه و خیلی سریع خاموش میشه!!:1. (9):
و دوباره هرچی دکمه ی روشن کردن رو بزنم هیچ اتفاقی نمیافته و باید چند بار برق سیستم رو قطع کنم تا مشکل حل بشه...

سلام

اگر مادربردتون قدیمیه احتمالا یک یا چند عدد از خازنهای مدار تغذیه خراب شدن

ashki1373
16-08-10, 23:19
نه تمامی قطعات مال دیروز عصر هست:Love-PCN~!:
تورو خدا کمک کنید مشکلم حل بشه...

nima_hl
17-08-10, 00:06
نه تمامی قطعات مال دیروز عصر هست:Love-PCN~!:
تورو خدا کمک کنید مشکلم حل بشه...

ممکنه بفرمائید چه قطعاتی خریداری کردید ؟

مثلا مادربرد biostar اگر فن 3 پین بهش وصل کنید این اتفاق براش میافته ( به علت دیتکت نکردن فن )

ashki1373
17-08-10, 00:17
مادر برد گیگا بایت
پاور رو مارکش رو نمیدونم ولی به گفته ی فروشنده 300 وات ریل هست
رو 2gb elexir
cpu intel q8300
هارد سیگیت 500

دیروز که قطعات رو بستم هیچ مشکلی نداشت امروز برای چند دقیقه برق پاور رو قطع کردم و بعد از اون این مشکل برام بوجود اومد
ممکنه این پاور کم بیاره یا مشکل داشته باشه؟ من خودم فقط به پاور شک دارم

یه سوال دیگه
من وقتی باهاش بازی میکنم دمای cpu حدودا تا 55 درجه میرسه و در حالت عادی بین 40 تا 45 درجه هست
آیا از نظر دما مشکلی نداره؟

nima_hl
17-08-10, 01:12
مادر برد گیگا بایت
پاور رو مارکش رو نمیدونم ولی به گفته ی فروشنده 300 وات ریل هست
رو 2gb elexir
cpu intel q8300
هارد سیگیت 500

دیروز که قطعات رو بستم هیچ مشکلی نداشت امروز برای چند دقیقه برق پاور رو قطع کردم و بعد از اون این مشکل برام بوجود اومد
ممکنه این پاور کم بیاره یا مشکل داشته باشه؟ من خودم فقط به پاور شک دارم

یه سوال دیگه
من وقتی باهاش بازی میکنم دمای cpu حدودا تا 55 درجه میرسه و در حالت عادی بین 40 تا 45 درجه هست
آیا از نظر دما مشکلی نداره؟

همونطور که فرمودید احتمال اینکه مشکل از پاور باشه قویتره

دما هم برای این پردازنده عادیه

koorosh kabir
17-08-10, 02:31
وقتی قطع میشه ببین دو باره خودش دیتکت میشه اگه سریع دیتکت شد مشکلی نیست اما باید پاور قویتری بگیرید

Over_Cracker
17-08-10, 05:04
سلام

سلام دوست عزیز.

مشکل 95% از مادربردتون هست...و احتمالا از خرابی یکی از موسفت های رگلاتور یا درایور هست.

دقیقا وقتی مدار pwm دچار اتصالی بشه مین یه لحظه روشن و خاموش میشه و دیگه خیر, تا زمانی که شارژ خازن های فیلتر و خروجی پاور تخلیه بشه.

اگه اهمتر یا اسیلوسکوپ در دسترس دارید ,بفرمایید تا نحوه تست رو خدمتون عرض کنم تا مطمئن بشید که ایراد از سمت مادربرد هست.

البته شما اول سعی کنید مین رو بدون برق 4 پین atx 12 روشن کنید ,اگر روشن شد شما 100 مطمئن باشید مشکل از قسمت مذکور هستش...

تست مروبطه رو انجام بدید و نتیجه رو اعلام کنید ,اگر بخواهید میتونم نحوه تعمیر رو بدون نیاز به ابزار های اضافی شرح بدم.

موفق باشید.

amirpcp30
17-08-10, 08:17
سلام
من چند روز پیش یک سیستم رو می خواستم درست کنم درست همین مشکل رو داشت بعد از 3 تا 10 دقیقه روشن بودم خاموش میشد و دیگه روشن نمیشد تا 1 ساعتی بعدش
توی تاپیک خاموشدن خود به خوذ سیستم من هم گفتم
مشکل رو گفتم بیشتر مال پاوره پاور رو هم عوض کردم درست شد
حالا اگه می تونید شما هم یک تست بزنید
موفق باشید

ashki1373
17-08-10, 10:28
وقتی قطع میشه ببین دو باره خودش دیتکت میشه اگه سریع دیتکت شد مشکلی نیست اما باید پاور قویتری بگیرید

یکی دو بار وقتی خاموش شد خودش دوباره روشن شد

ashki1373
17-08-10, 10:31
سلام دوست عزیز.

مشکل 95% از مادربردتون هست...و احتمالا از خرابی یکی از موسفت های رگلاتور یا درایور هست.

دقیقا وقتی مدار pwm دچار اتصالی بشه مین یه لحظه روشن و خاموش میشه و دیگه خیر, تا زمانی که شارژ خازن های فیلتر و خروجی پاور تخلیه بشه.

اگه اهمتر یا اسیلوسکوپ در دسترس دارید ,بفرمایید تا نحوه تست رو خدمتون عرض کنم تا مطمئن بشید که ایراد از سمت مادربرد هست.

البته شما اول سعی کنید مین رو بدون برق 4 پین atx 12 روشن کنید ,اگر روشن شد شما 100 مطمئن باشید مشکل از قسمت مذکور هستش...

تست مروبطه رو انجام بدید و نتیجه رو اعلام کنید ,اگر بخواهید میتونم نحوه تعمیر رو بدون نیاز به ابزار های اضافی شرح بدم.

موفق باشید.

خیر اهمتر ندارم ولی اگه ممکنه شرح بدین شاید به دردم بخوره...
وقتی با 12 پین روشن کنم یعنی مشکل از مین هست یا پاور؟
احتمال اینکه کاملا خراب بشه و دیگه روشن نشه وجود داره؟ چقدر؟

برای این سیستم چه پاوری مناسبه؟

Over_Cracker
17-08-10, 16:40
خیر اهمتر ندارم ولی اگه ممکنه شرح بدین شاید به دردم بخوره...
وقتی با 12 پین روشن کنم یعنی مشکل از مین هست یا پاور؟
احتمال اینکه کاملا خراب بشه و دیگه روشن نشه وجود داره؟ چقدر؟

توجه کنید دوست عزیز ,اون سوکت 4 پین وظیفه تامین برق چیپست MCH و متعاقبا پردازنده رو به عهده داره و زمانی که برق وارد مدار میکنه بر اثر اتصالی, مین یه لحظه میخواد روشن بشه

اما چون مشکل در مدار تغذیه هست مین رو خاموش میکنه,شما فقط مادربرد رو با سوکت 24 پین روشن کنید ,اگر روشن شد مشکل از pwm پردازنده هستش.

احتمال اینکه اصلا روشن نشه خیلی کمه اما تصویر ندادن و بالا نیومدن مینتون خیلی بالاست.

Over_Cracker
17-08-10, 16:51
سلام
من چند روز پیش یک سیستم رو می خواستم درست کنم درست همین مشکل رو داشت بعد از 3 تا 10 دقیقه روشن بودم خاموش میشد و دیگه روشن نمیشد تا 1 ساعتی بعدش
توی تاپیک خاموشدن خود به خوذ سیستم من هم گفتم
مشکل رو گفتم بیشتر مال پاوره پاور رو هم عوض کردم درست شد
حالا اگه می تونید شما هم یک تست بزنید
موفق باشید

اشتباه نکنید,مشکل شما هیچ ارتباطی با دوستمون نداره,وقتی مادربرد شما حتی برای 1 دقیقه مشغول به کار بشه ,اکثر احتمال به پاور و کامپوننت های removable مادربرد بر میگرده ,کما اینکه گفتید تا 1 ساعت روشن نمیشد و این نشون میده مادربرد شما توان لازم در پاور , برای پردازش عادی رو تشخیص نداده.

ashki1373
17-08-10, 18:18
توجه کنید دوست عزیز ,اون سوکت 4 پین وظیفه تامین برق چیپست MCH و متعاقبا پردازنده رو به عهده داره و زمانی که برق وارد مدار میکنه بر اثر اتصالی, مین یه لحظه میخواد روشن بشه

اما چون مشکل در مدار تغذیه هست مین رو خاموش میکنه,شما فقط مادربرد رو با سوکت 24 پین روشن کنید ,اگر روشن شد مشکل از pwm پردازنده هستش.

احتمال اینکه اصلا روشن نشه خیلی کمه اما تصویر ندادن و بالا نیومدن مینتون خیلی بالاست.

شرمنده من باز هم منظورتون رو نمیفهمم میشه کمی مبتدی تر توضیح بدین؟
من امروز پاور رو تعویض کردم و تا حالا مشکلی نداشتم و حس میکنم سیستم بهتر روشن میشه چون قبلش وقتی میخاست روشن بشه اولش مثل اینکه خیلی سریع قطع و وصل میشد
باز هم من نمیدونم مشکل از چی هست. ولی با توجه به این که مین نو هست و تازه دیروز اونو خریدم فکر میکنم پاور برای این سیستم مناسب نباشه
بعد از چند روز اگر با این پاور مشکلی نداشتم نتیجه رو اعلام میکنم.:give_rose:

اگر مشکل از مین باشه به نظرتون مشکلم با گارانتی حل میشه؟
گارانتی از شرکت آواژنگ هست
آیا کاملا مین رو تعویض میکنن یا تعمیر؟

اگر ممکنه نحوه تست مین و تعمیر اون رو هم آموزش بدین
ممنون

Over_Cracker
18-08-10, 00:31
لیست قطعات و مدل پاور قبلی و جدید رو بنویسید.

شما ذکر نکرده بودید که مین رو 1 روزه خریدید , و اینکه مین از اول اینجور بود یا بعد از چند ساعت که روشن بود خراب شد؟

اگر مین با پاور قبلی کار میکرد و بعد مشکل پیدا شد , امکان داره پاور به مادربرد اسیب رسونده باشه که مین نمیتونست روشن بشه و تغذیه دچار نشتی شده باشه...

در هر صورت اگر با پاور بالاتر مشکل برطرف بشه ,چون مدت زیادی با پاور قبلی کارنکرده ,جای نگرانی نداره.

گارانتی هم اگه بشه واستون تعمیر میکنند و الا تعویض.

انشاالله برای اموزش هم اگر امکان داشت بعد از هماهنگی مدیران ,روی تعمیرات مادربردهای pc و لپتاپ و انالیز نقشه ها کار خواهیم کرد.

موفق باشید.

ashki1373
18-08-10, 10:51
gigabyte Ga-p41 ud3l
ram 2gb elixir
cpu Q8300
graphic zotac gt 240
hdd 500gb seagate

پاور هم جدیده رو به عنوان 300وات ریل خریدم
و قبلی 600 وات بود حالا نمیدونم چقدر صحت داشته باشه!

من اول با پاور 300 کار میکردم که بعد از چند مدت این مشکل به وجود اومد
دیروز با پاور 600 جایگزین کردم که خوشبختانه مشکل حل شده:party:
خدا کنه دیگه مشکلی نباشه:lol:

pc_hex
18-08-10, 12:23
ocver_cracker عزیز از توضیحات منطقی وکاملا الکترونیکی شما تشکر میکنم. حتما تعمیرات دسکتاپ و لب تاپ رو قرار بدین ان شا ا... من هم حمایت خواهم کرد.
من به دستگاه های اندازه گیری مثل مولتی متر و اسیلوسکوپ تسلط کامل دارم والبته در میکس و مونتاژ.
اگه خاستین کارتونو توی سایت تبلیغ کنید حاظرم باهاتون همکاری کنم. در خدمتم.
موفق باشید از بابت توضیحاتتون ممنون.

koorosh kabir
19-08-10, 00:31
اگه هر وقت این مشکل براش پیش میاد سریع دوباره دیتکت میشه به مدت 5 ثانیه مشکل نداره اگه اینطور نبود با ید با یه پاور دیگه تست کنید وبعد برید سراغ مادربرد

ashki1373
19-08-10, 03:10
دوستان عزیز مشکل من در حال حاضر با تعویض پاور حل شده

ممنون از راهنمایی های خوبتون:love:

shm744
21-02-11, 18:22
سلام دوست عزیز.

موفق باشید.

سلام عزیز ...
منم دقیقا همین مشکلو دارم ...
امکان داره درمورد تعمیرش برام توضیح بدی ...
خیلی مهمه برام
ممنون ...

MohamadCm
29-08-14, 19:11
سلام دوست عزیز.

موفق باشید.
دوستان سلام.ميدونم خيلي وقته از اين تاپيك ميگذره ولي يه مشكل مشابه پيش اومده.برق ٤ پين رو هم كه جدا روشن ميمونه.لطفن كمك كنيد.ممنون.

AMD>INTEL
29-08-14, 19:25
دوستان سلام.ميدونم خيلي وقته از اين تاپيك ميگذره ولي يه مشكل مشابه پيش اومده.برق ٤ پين رو هم كه جدا روشن ميمونه.لطفن كمك كنيد.ممنون.

اگر با جدا کردن برق 4 پین سیستم روشن میشه . تو قسمت تغذیه پردازنده مادربرد مشکل دارید و برای یکی از ماسفت ها هست