PDA

مشاهده نسخه کامل : چند سوال راجع به اینترنت

softsoft
15-08-10, 11:02
چند تا سوال اینترنتی :
1- چه جوری میشه فهمید که آیا به اینترنت وصل هستیم یا نه . ( ممکنه توی سیستم چند تا کانکشن وجود داشته باشه )
2- آیا این روش فقط برای دیال آپ هست یا نه میشه برای ADSL هم استفادش کرد ؟
3- چه جوری میشه فهمید که چند دقیقه هست که متصل هستیم ؟ (باید تایمر بزارم ؟ یا خودش داره )
4- چه جوری میشه که فقط UserName ای رو که باهاش متصل شدیم به دست آورد ؟
5- آیا میشه کاری کرد که مثلا در زمان های خاصی نزاریم که کسی به اینترنت وصل بشه ؟
6- چه جوری میشه اتصال رو قطع کرد ؟ ( مثلا به اینترنت وصلیم و بعد از 30 دقیقه بعد با یه پیغام Yes و No بیاد و با انتخاب بله اینترنت خودس قطع بشه )
7- چه جوری میشه کاری کرد که بعضی از کلمه ها را نشه نوشت . (مثلا همون فلتر خودمون )
8- وقتی که با اینترنت متصل هستیم چه دکمه هایی رو فشرده ایم .
9- و اینکه این راه هایی که میشه باهاش فهمید فقط توی ویندوز ایکس پی جواب میده یا نه ، توی ویندوز 7 هم جواب میده ؟
10- و هر اطلاعات دیگه ای راجع به اینترنت که خودتون میدونید

f4r80d
16-08-10, 12:47
چند تا سوال اینترنتی :
1- چه جوری میشه فهمید که آیا به اینترنت وصل هستیم یا نه . ( ممکنه توی سیستم چند تا کانکشن وجود داشته باشه )
3- چه جوری میشه فهمید که چند دقیقه هست که متصل هستیم ؟ (باید تایمر بزارم ؟ یا خودش داره )
5- آیا میشه کاری کرد که مثلا در زمان های خاصی نزاریم که کسی به اینترنت وصل بشه ؟
6- چه جوری میشه اتصال رو قطع کرد ؟ ( مثلا به اینترنت وصلیم و بعد از 30 دقیقه بعد با یه پیغام Yes و No بیاد و با انتخاب بله اینترنت خودس قطع بشه )
7- چه جوری میشه کاری کرد که بعضی از کلمه ها را نشه نوشت . (مثلا همون فلتر خودمون )
9- و اینکه این راه هایی که میشه باهاش فهمید فقط توی ویندوز ایکس پی جواب میده یا نه ، توی ویندوز 7 هم جواب میده ؟

1- بستگی به ویندوز داره مثلا تو ویستا و 7 پایین سمت راست رو عکس کانکشن کلیک چپ کنین بالا می نویسه اینتر اکسس یا برعکس...
2- حتی برای شرینگ از شبکه هم این روش کارایی داره...
3- به status کانکشن مورد نظر برید اونجا نوشته...
4-من راهی بلد نیستم که بشه بدون دیسکانکت شدن این کارو کرد...(اگه مودم خود بخود وصل شده باید به آپشنز مودمتون برین (برای adsl))
5-برای این جورکار ها نوم افزار های پرنتال کنترل یا پرنتال کنترل خود ویندوز استفاده میشه...
6-مثل بالایی
7-باز مثل دوتا بالایی
8- اینم تغرایبا مثل بالایی ها هست یا می شه از کی لاگر استفاده کرد که هم کلاینت هم سرور خودتون باشین(کی لاگر در واقع یه ابزار هکه)...
9-اینا تو xp جواب نمیدن اون 3 تای اول تو 7 و ویستا جواب می دن همه
10- :lol: چی بگم آخه
موفق باشید :great:

ravegoat
17-08-10, 18:06
چند تا سوال اینترنتی :

اگه نمونه فهميدن موارد فوق رو به طور عمومي مي خواهيد، دوستمون در پست 2 لطف كردند و توضيح دادند.

اگه نحوه ي انجام اين كار ها رو با VB.net مي خواهيد:

1-براي اينكه متوجه شيد كه آيا رايانه به هيچ شبكه اي وصل است يا نه از دستور زير استفاده كنيد:

Net.NetworkInformation.NetworkInterface.GetIsNetwo rkAvailable
و براي اتصال به اينترنت مي تونيد از تابع زير كه تو MSDN پيدا كردم استفاده كنيد:

Function Connected() As Boolean
Dim ret As Boolean
Try
' Returns the Device Name
Dim HostName As String = Dns.GetHostName()
Dim thisHost As IPHostEntry = Dns.GetHostByName(HostName)
Dim thisIpAddr As String = thisHost.AddressList(0).ToString

ret = thisIpAddr <> _
Net.IPAddress.Parse("127.0.0.1").ToString()

Catch ex As Exception
Return False
End Try
End Function

2-براي هر نوع اتصالي كاربرد داره.

3-خودم يه تحقيقي كردم و تا به اين نتيجه رسيدم كه بايد از يه Timer استفاده كنيم.

4-يه سري از Username ها تو رجيستري ذخيره مي شوند كه از طريق توابع My.Computer.Registry ميشه بهشون دسترسي پيدا كرد.

5-بله ميشه. مي تونيد زمان ها رو با يه تايمر چك كنيد و اگر متوجه شديد اتصالي بر قرار هست با يه دستور مخصوص ويندوز ، اتصال رو قطع كنيد.

6-سورسش تو بخش نمونه سورس هاي كوچك و كاربردي VB.net هست.

7-راه كارآمدي رو نمي دونم.

8-خود ويندوز يه سري DLL داره كه كارشون كنترل رويداد هستش و با اون ها ميشه كليد هاي فشرده شده رو متوجه شد (سعي مي كنم مقاله در اين مورد تهيه كنم.)

9-مورد هاي 1 تا 3 كاملا" عمومي هستن و ميشه اون ها رو 7 و XP اجرا كرد. بقيه موارد رو XP تست شدن...رو 7 هم شايد جواب بدهند.

10-تو انجمن قبلا" در اين رابطه بحث شده بود و دو تا پروژه هم منتشر شد:

Network Interface
TCoffeeNet - نرم افزار مديريت كافي نت

دو تا سورس در رفع نياز هاي شما مي تونند مفيد باشند.

موفق باشيد.
در ضمن بابت تاخير عذر مي خوام.

softsoft
18-08-10, 16:35
خیلی خیلی ممنون
ولی چند تا زحمت براتون دارم.
1- گفتید که از My.Computer.Registry میشه به یه سری UserName ها دسترسی پیدا کنیم . میشه بگید چه جوری ؟ مثلا میخوام UserName کانکشنی رو که باهاش به اینترنت متصل شدیم رو بفهمیم .
2- گفتید که سورس قطع کردن اینترنت توی بخش نمونه سورس هاي كوچك و كاربردي VB.net هست . من اینترنتم کم سرعته و خیلی هم دسترسی به اینترنت ندارم و نمیتونم همه ی صفحه ها رو بگردم تا پیداش کنم میشه کدشو برام بزارید .
3- و همون طور که گفتم اینترنتم کم سرعته ممنون میشم که دو پروژه ای رو هم که گفتید لینکشو بزارید :
Network Interface
TCoffeeNet - نرم افزار مديريت كافي نت

ravegoat
18-08-10, 22:55
خواهش مي كنم...

1-اون موردي كه بيان كردم فقط براي Username هستش كه در اون كانشن Save شده. دقيقا" نمي دونم اين مقدار كجا ذخيره ميشه. كلا" گشتم روشي براي پيدا كردن UserName کانکشني که باهاش به اینترنت متصل شدیم پيدا نكردم. باز مي كردم اگه چيزي پيدا كردم در اختيارتون قرار مي دهم.

2-باشه. البته اون دستور تو بخش Visual Basic بود كه به اشتباه گفتم بخش كد هاي كاربردي VB.net .
براي Disconnect شدن مي تونيد از دستوري تحت ويندوز استفاده كنيد و فرمانش تحت دات نت اين شكلي ميشه:

Shell("rasdial /disconnect")

3-
سورس برنامه ي Network Interface:

Only the registered members can see the link

پروژه ي TCoffeeNet:

Only the registered members can see the link

موفق باشيد
آرمين

hosein96
25-05-11, 12:24
با سلام
میتونم بفهمم کسی به اینترنت وصل هست یا نه؟

cl00t
25-05-11, 15:08
دوست عزیز اگه در مورد TCoffeeNet یکم توضیح بیشتری بدی ممنون میشم.
یک برنامه میخوام که بتونم userهای شبکه رو مدیریت کنم و به سیستمشون دست رسی داشته باشم که برنامه ای رو نصب و یا مشکلی را براشون رفع کنم . و مانیتورشونو بدون دردسر ببینم مثل برنامهnetساپورت . بازم ممنونم

ravegoat
21-06-11, 17:29
با سلام
میتونم بفهمم کسی به اینترنت وصل هست یا نه؟

با سلام!

دوست گرامي عضويت شما رو در PCN تبريك مي گم.

بابت تاخير در پاسخ گويي هم عذر مي خوام.

براي يافتن پاسخ سوالتون مي تونيد به بند 1 پست سوم همين تاپيك مراجعه كنيد. توابع مذكور اگر براي روي سيستم ميزبان اجرا شوند، اتصال ميزبان به اينترنت را بررسي مي كنند. در صورتي كه شما قصد كنترل اتصال اينترنت ساير كاربر ها رو داريد، بايد اين دستورات رو با .Net Remoting روي تك تك اون سيستم ها اجرا كنيد تا نتيجه براتون مشخص بشه.

سوال ديگه اي بود در خدمتم.

موفق باشيد
آرمين

ravegoat
21-06-11, 18:05
دوست عزیز اگه در مورد TCoffeeNet یکم توضیح بیشتری بدی ممنون میشم.
یک برنامه میخوام که بتونم userهای شبکه رو مدیریت کنم و به سیستمشون دست رسی داشته باشم که برنامه ای رو نصب و یا مشکلی را براشون رفع کنم . و مانیتورشونو بدون دردسر ببینم مثل برنامهnetساپورت . بازم ممنونم

TCoffeeNet تنها يك نر افزار براي محاسبه ي قيمت كاركرد سيستم هاي كاربري در كافي نت طراحي شده و امكاناتي جهت كنترل اين كاربران در اين نرم افزار در نظر گرفته نشده. در نتيجه فلسفه ي اين نرم افزار با برنامه ي نت ساپورت متفاوت هستش. براي رسيدن به مقصودتون شما بايد ابتدا با كلاس گرافيك تصاوير محيط كار كاربران رو كپچر و سپس با كلاس Net و Socket اين تصاوير رو به رايانه ي خودتون منتقل كنيد و دستورات دلخواه هودتون رو از همين طريق و با بهره گيري از API هاي سيستم عامل روي كاربران اعمال كنيد (مانند Remote Desktop Connection در ويندوز) كه در كل فرآيند نسبتا" پيچيده و وقت گيري هستش و پياده سازيش ممكنه.

شاد باشيد
آرمين