PDA

مشاهده نسخه کامل : خاموشدن خود به خوذ سیستم من

mzz
14-08-10, 16:38
سلام
یه مشکل پیش اومده تو سیستمم
خود به خود خاموش میشه یا میره رو حالت استند بای نمیاد بیرون مجبور میشم ریست کنم
دمای CPU &MB &RAM &HITSING پایینه یعنی خنک هستند
پس مشگل بالا ذفتن دما نیست
بایوس هم ریست کردم مشکل حل نشد
چه تو ویندوز و چه تو بایوس ستاپ فرقی نمیکنه تو هردوشون خاموش میشه پس مشکل ویندوز نیست(وین7 سیستمم همیشه آپدیته)
اما من تو دو تا چیز موندم یا هاره قاط زده یل پاور کم میاره
در ضمن سیستم رو ازرو حالت اور دراوردم رو حالت دیفالز هست
ممنون میشم راهنماییم کنید
سیستم
MB: ASRok m3a785mxh
CPU: AMD AT II X3 425
RAM:rendition1*2G ddr3 1333
پاور GP430a
HDD 160 MAXTOR

K1LOU
14-08-10, 16:59
سلام

در ضمن سیستم رو ازرو حالت اور دراوردم رو حالت دیفالز هست
سیستم
MB: ASRok m3a785mxh
CPU: AMD AT II X3 425
RAM:rendition1*2G ddr3 1333
پاور GP430a
HDD 160 MAXTOR

با سلام
خوب شما مثل اينكه اور كردين و حتما در زمان اور با نرم افزارها تست. پايداري سيستم رو چك كردين آيا مشكل بعد از اور پيش اومده ؟
معمولا در زمان تست با نرم افزارهاي مخصوص اين كار اين نرم افزارها تمامي قطعات مل پاور رو هم چك مي كنن . اگه تست پايداري رو گزرونده باشن نبايد مشكل از پاور باشه
البته هاردهاي مكستور هم زماني يك سري مشكلات داشتن كه نمي دونم الان حل شده يا نه

mzz
14-08-10, 17:13
با سلام
خوب شما مثل اينكه اور كردين و حتما در زمان اور با نرم افزارها تست. پايداري سيستم رو چك كردين آيا مشكل بعد از اور پيش اومده ؟
معمولا در زمان تست با نرم افزارهاي مخصوص اين كار اين نرم افزارها تمامي قطعات مل پاور رو هم چك مي كنن . اگه تست پايداري رو گزرونده باشن نبايد مشكل از پاور باشه
البته هاردهاي مكستور هم زماني يك سري مشكلات داشتن كه نمي دونم الان حل شده يا نه
دوست عزیز سیستم من الان حدود 1 ساله که آوره روز اول گه آور کردم با سخت ترین شرایط و با برنامه های مختلف تست کردم اسمش برنامه رویادم رفته
cpu تا 3.5 و gpu رو تا 1 گیگاهرتز آور کرده بودم هیچ وقت مشکل نداشتم
امکان داره پاور مشگل پیدا کرده باشه
هارد رو نمیتونم چیزی بگم چون الان حدود 8 ساله از هاردهای برند مکستور استفاده میکنم

amirpcp30
14-08-10, 19:26
سلام
من دیروز می خواستم یک سیستمی رو درست کنم که مشکلش حدودا مثل مشکل شما بود
یعنی بعد از 3 تا 10 دقیقه روشن بودن خاموش میشد و تا 30 دقیقه بعدش هر کار می کردی روشن نمیشد
اولین احتمال رو به پارو دادم عوض کردم درست شد
از شما هم احتمال میدم 90 درصد از پاور باشه و 5 درصد از مین و 5 درصد از سایر وسایل

mzz
14-08-10, 23:41
من باز رفتم سراغ مین تا ببینم شاید مشکل از اون باشه هیتسینگ ساید پورت یا همون GPU شل بود ( گرمای GPU محسوس بود) و از روی GPU جدا شده بود درآوردم یه خمیر سلیکون زدم روش بستم دوبازه سرجاش دیگه آور نکردم GPU رو
تا الان داره کار میکنه اما هنوز مطمئن نیستم روشن بمونه
تعجبم از اینه که چرا دمای مادبرد رو تو بایوس ستاب زده 33 اما دما GPU خیلی بالا بود
باز سیستم دارم روشن میزارم ببینم چی میشه
فعلا از همگی ممنون

mzz
16-08-10, 22:33
سلام
بعد از حل مشکل خاموش شدن
مشکل جدید پیش اومد بعد از 1ساعت سیستم هنگ میکنه دلیل چیه

Over_Cracker
16-08-10, 22:59
سلام
بعد از حل مشکل خاموش شدن
مشکل جدید پیش اومد بعد از 1ساعت سیستم هنگ میکنه دلیل چیه

سلام

شما بایوس مادربرد رو اپدیت کردید؟

اگر تونستید با یه پاور وات بالاتر تست کنید

من این مشکل رو تو سری 435 خیلی داشتم که با پاور بالاتر حل شد.

حتی گاهی اور تا یک هفته پایدار بود اما بعد ریست میشد و یا موقع اجرای برخی برنامه ها خود به خود خاموش میشد.

mzz
17-08-10, 05:14
سلام

شما بایوس مادربرد رو اپدیت کردید؟

اگر تونستید با یه پاور وات بالاتر تست کنید

من این مشکل رو تو سری 435 خیلی داشتم که با پاور بالاتر حل شد.

حتی گاهی اور تا یک هفته پایدار بود اما بعد ریست میشد و یا موقع اجرای برخی برنامه ها خود به خود خاموش میشد.
من روز اول که مین رو خریدم بایوسش رو اپدیت کردم دلیلشم تو تایپک ارتقا سیستم مطرح کرده بودم
الان باز آپدیت میکنم اگه ورژن جدیدش اومده باشه باز اعلام میکنم
من پاور 430 رو تو 7 تا سیستم بستم ولی مشکل نداشتن البته من فقط سیستم خودم رو آور کردم اونا استوک بودن
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ورژن جدید بایوس اومده بود آپدیت کردم
سیستم رو تست میکنم باز خبر میدم موفقیت آمیز بود یا نه
اول دوباره شانسم رو برای باز کردن هسته چهارم سی پی یو تست کردم(بعد از آپدیت) نتیجه نداشت

justice
17-08-10, 13:49
شما فن رو باز كنيد . خمير قبلي رو پاك كنيد . كمي خمير بزنيد و دوباره سيستم رو روشن كنيد

mzz
06-09-10, 22:32
شما فن رو باز كنيد . خمير قبلي رو پاك كنيد . كمي خمير بزنيد و دوباره سيستم رو روشن كنيد
دوست عزیز من اینکارها رو کردم اما درست نشد
الان دیگه مطمئنا نرمافزاری شده چون دیگه تو بایوس ستاب هنگ نمیکنه
فقط تو ویندوز آنتی ویروس رو عوض کردم دیرتر هنگ میکنه دنبال آنتی ویروس قوی هستم
دیگه مخم خط نمیده سخت افزاری حسابی تست کردم نبود
پس معلوم میشه نرم افزاری
در ضمن سیستم من از 24 ساعت حدود 18 ساعت انلاینه فایروال فقط فابریک ویندوز هست ممکنه تحت هجوم قرار گرفته باشه چون قبل هنگ تمام برنامه ها بسته میشه
مثلا فایر فاکس ورژن3.6 خراب شد دیگه بالا نیومد الان با ورژن 4 دارم مینویسم
هرکدوم از مرورگر ها یه مشکلی توش پیش اومده
ویندوزم هم اورجینال شده یعنی اینترپرایس هست مخصوص کارمندای ماکروسافت
هر روز هم آپدیت میشه
بازم ممنون میشم کمکم کنید

N@VID
06-09-10, 22:42
سلام :

من یکبار در اسمبل یک سیستم نو ، به این مشکل برخوردم !
بعد از تعویض مادربرد ، مشکل رفع شد ...

mzz
08-09-10, 21:28
پس من مین رو ببرم گارانتی حله آخه به گارانتی چی بگم که مین رو عوض کنه
بگم سیستم هنگ میکنه خوب اونم میگه برای وین یا صدتا دلیل دیگه میاره

nima_hl
08-09-10, 23:28
پس من مین رو ببرم گارانتی حله آخه به گارانتی چی بگم که مین رو عوض کنه
بگم سیستم هنگ میکنه خوب اونم میگه برای وین یا صدتا دلیل دیگه میاره

برای پیدا کردن ایراد بایستی بخش به بخش جلو بری تا ببینی مشکل از کجاست

برنامه msi kombustor رو نصب کن و بگذار 15 دقیقه کارت گرافیکت رو زیر فشار قرار بده ، اگر موقع تست مشکل ایجاد شد بلافاصله سیستم رو ریست کن و مجددا تست رو انجام بده این مرتبه باید در مدت زمان کوتاهتری به این مشکل برخورد کنی

اگر این تست انجام شد و مشکلی نداشتی به سراغ هارد دیسک برو و یک فایل هجیم رو از یک پارتیشن به پارتیشن دیگه کپی کن و این کار رو چند مرتبه انجام بده اگر مشکل از هارد باشه متوجه میشی

ولی اگر با فشار به یه قسمت بخصوص نتونستی متوجه دلیل مشکل بشی و زمان هنگ سیستم رندم بود احتمالا یا پاور باید مشکل داشته باشه یا رمها

با توجه به مطالبی که فرمودید احتمال قوی میدم مشکل شما از هارد دیسک باشه و به هر ترتیب بعد از 8 سال بهتره هارد جدید تهیه کنید

mzz
09-09-10, 00:04
برای پیدا کردن ایراد بایستی بخش به بخش جلو بری تا ببینی مشکل از کجاست

برنامه msi kombustor رو نصب کن و بگذار 15 دقیقه کارت گرافیکت رو زیر فشار قرار بده ، اگر موقع تست مشکل ایجاد شد بلافاصله سیستم رو ریست کن و مجددا تست رو انجام بده این مرتبه باید در مدت زمان کوتاهتری به این مشکل برخورد کنی

اگر این تست انجام شد و مشکلی نداشتی به سراغ هارد دیسک برو و یک فایل هجیم رو از یک پارتیشن به پارتیشن دیگه کپی کن و این کار رو چند مرتبه انجام بده اگر مشکل از هارد باشه متوجه میشی

ولی اگر با فشار به یه قسمت بخصوص نتونستی متوجه دلیل مشکل بشی و زمان هنگ سیستم رندم بود احتمالا یا پاور باید مشکل داشته باشه یا رمها

با توجه به مطالبی که فرمودید احتمال قوی میدم مشکل شما از هارد دیسک باشه و به هر ترتیب بعد از 8 سال بهتره هارد جدید تهیه کنید
ممنون آقا نیما برنامه رو دان کردم دارم تست رو شروع میکنم

mzz
13-09-10, 15:38
سیستم تو تست پایدار بود هرچند برنامه زیاد قوی نبود
با OCCT هم باز تست کردم مشکلی نبود
قطعات سلمند مشکل چیه
وین که همیشه آپدیت آنتی ویروس هم عوض کردم(حمله های مخرب)
من دیگه مخم جواب نمیده

mzz
29-11-10, 18:47
دوستان مشکل رو پیدا کردم رم مشکل داره نه اینکه خراب باشه با سیستم مین و CPU سازگار نیست رو سیستم INTEL با CPU 7500 و مین ASUS از این جدید سری G گذاشتم مشکل نداشت و رم دیگه رو سیتمم تست کردم که مشکل هنگ سیستمم برطرف شد
کسی اگه خواست رم با رم من عوض کنه در خدمتم