PDA

مشاهده نسخه کامل : انتخاب لپ تاپ --- راهنمایی

garsia
14-08-10, 06:37
سلام
بچه ها 3 تا سوال داشتم اگه لطف کنید کمک کنید ممنونتون میشم :
الف ) توی CPU چه فرقی بین core i7 و core i5 و core dou وجود داره ؟؟ اختلاف عملکردشون چقدره ؟؟! سی پی یو 8 هسته ای واقعا وجود داره ؟؟
amd و core i7 چه تفاوتی دارن از نظر قدرت و ...

ب ) به نظرتون باتری 12 cel غیر از سود مدت زمان بیشتر شارژ ، سود دیگه ای داره ؟ به صلاحه ؟

ج)
یه لپ تاپ میخواستم تو رنج 1200 تا 1300 این حدودا که همه چیزش تقریبا فول باشه
گرافیک 1G dedicate واقعی نه share -
رم : 4 یا 6 یا 8
کش : 6 حتما
ال سی دی : 15.4 ترجیحا ! اگر نه 16.4

خودم بین مدلهای f115 Sony ---Hp 2190 -- Hp 2300 --- Del 1558 موندم که کدومو انتخاب کنم
کسی راجع به این 4مدل لپ تاپ اطلاعاتی داره ؟ مخصوصا Hp 2300.... لطفا راهنماییم کنید
کدوم جدیدتره ؟
انتخاب فعلی خودم Hp 2300 هستش ! کسی اطلاعاتی داره راجع بهش ؟

مشخصات Hp2300 :
Core i7 1.6~2.8 - Ram 8 - Hdd 500 - Lcd 15.6 - Geforce 320 1G - ddr3

لطفا که اطلاعاتی دارید حتی محدود کمک کنید ... ممنونتون میشم

Pami
14-08-10, 11:26
الف ) توی CPU چه فرقی بین core i7 و core i5 و core dou وجود داره ؟؟ اختلاف عملکردشون چقدره ؟؟!

دوست عزیز فرق بسیار زیادی وجود داره ، سری Core iX ها نسل جدید پردازنده های اینتل هست ، نسل قبلی Core 2 Duo ها بودن ، نسل Core iX شامل 3 خانواده Core i3 - Core i5 - Core i7 هست که هرکدوم چندین پردازنده در زیرمجموعه خودشون دارن .
4 هسته ای ها همون Core i7 ها هستن ( غیر از Core i7 620 )

سی پی یو 8 هسته ای واقعا وجود داره ؟؟

برای دسکتاپ و لپ تاپ خیر ، اما پردازنده های Core i7 به عنوان مثال Core i7 820QM چون دارای 8 Threads هست قابلیت این رو داره که بصورت نرم افزاری 4 هسته رو تبدیل به 8 هسته مجازی کنه و برنامه ها برای پردازش همزمان از 8 پردازنده استفاده بشن ، اما در واقع همون 4 هسته هست . AMD هم در زمینه لپ تاپ ضعیف تر از اینتل هست و بازار پردازنده های لپ تاپ کاملا دست اینتل هست .

ب ) به نظرتون باتری 12 cel غیر از سود مدت زمان بیشتر شارژ ، سود دیگه ای داره ؟ به صلاحه ؟

سودی که نداره فقط زمان بیشتری رو به شما میده

بین لپ تاپ هایی هم که انتخاب کردید بهترین انتخاب F115 هست ، بهترین کانفیگ و کیفیت ساخت رو بین اون مدلها که نوشتید داره

Pami
14-08-10, 11:28
در ضمن برای بدست آوردن اطلاعات کامل در مورد پردازنده ها این لینک مفید هست :

Only the registered members can see the link

garsia
15-08-10, 03:34
4 هسته ای ها همون Core i7 ها هستن ( غیر از Core i7 620 )

یعنی core i 5 هم چهار هسته ای نمیشه ؟؟ فقط core i 7 ؟

اما پردازنده های Core i7 به عنوان مثال Core i7 820QM چون دارای 8 Threads هست قابلیت این رو داره که بصورت نرم افزاری 4 هسته رو تبدیل به 8 هسته مجازی کنه

core i 7 720 Q هم این قابلیت رو داره ؟؟

بین لپ تاپ هایی هم که انتخاب کردید بهترین انتخاب F115 هست

سری F سونی که اعلام شد به خاطر داغ کردن بیش از حد از طرف شرکت مرجوع شده ... زیاد داغ میکنه انگار

برای گرافیک چطور ؟ برای بازی بهترین گرافیکی که اومده و به در میخوره از Gef 330 1 G که بالاتر نداریم فعلا ؟ شنیدم مدلای ATI برای بازی زیاد مناسب نیست .
Gef 320 بیشتر تو بازی مناسب تره یا ATI 5470 ؟

کسی راجع به HP Pavilion DV6-2300 اطلاعاتی نداره ؟ چه جور دستگاهیه ! عیبش چیه ! سرش به تنش میارزه یا نه ؟؟

mohamad70
15-08-10, 10:10
دوست عزیز core i5 ها سری 700 اون ها 4 هسته ای واقعی هستن و قابلیت تبدیل به 8 هسته ای رو ندارن سری 600 اون ها هم دارای یه پردازش گری گرافیکی و 2 هسته ای فیزیکی ( واقعی) هستن و به صورت مجازی 4 هسته ای می شن
اما core i7 ها هم 2 سری دارن سری 800 و 900 که همگی 4 هسته ای فیزیکی هستن و قابلیت تبدیل به 8 هسته ای رو دارن
فک کنم این هم کمکتون کنه

به نظر من به طور کلی laptop برای بازی مناسب نیست چه گرافیکش چه صفحه کلیدش چه باطریش شما یه pc ضعیف هم برای بازی بگیری خیلی بهتر از یه laptop قوی برای بازیه !!

Pami
15-08-10, 11:20
یعنی core i 5 هم چهار هسته ای نمیشه ؟؟ فقط core i 7 ؟

Core i5 ها 4 هسته ای نیستن ، 4 Thread هست که بصورت نرم افزاری 4 هسته ای میشه ولی در واقع 2 هسته ای هست ، تنها 4 هسته ای Core i5 ها مدل دسکتاپی core i5 750 هست .

core i 7 720 Q هم این قابلیت رو داره ؟؟

بله این مدل هم قابلیت 8 هسته ای مجازی شدن رو داره

سری F سونی که اعلام شد به خاطر داغ کردن بیش از حد از طرف شرکت مرجوع شده ... زیاد داغ میکنه انگار

بیشتر بزرگ نمایی هست به نظر من که با اعلام سونی مبنی بر آپدیت بایوس قابل حل شدن هست

برای گرافیک چطور ؟ برای بازی بهترین گرافیکی که اومده و به در میخوره از Gef 330 1 G که بالاتر نداریم فعلا ؟ شنیدم مدلای ATI برای بازی زیاد مناسب نیست .
Gef 320 بیشتر تو بازی مناسب تره یا ATI 5470 ؟

GT330M گرافیک خوبی هست و بازیهای روز رو راحت اجرا میکنه ، GT320 هم از ATI 5470 قویتر هست ( تو یکی از تاپیک ها توضیح داده بودم ، علتش 128 بیت بودن پهنای باند بین حافظه گرافیک و GPU هست در حالی که ATI 5470 اندازه اش 64 بیت هست )

کسی راجع به HP Pavilion DV6-2300 اطلاعاتی نداره ؟ چه جور دستگاهیه ! عیبش چیه ! سرش به تنش میارزه یا نه ؟؟

به نظر من اگه قراره برید سراغ HP مدل 2300 زیاد مناسب نیست ، مدل جدید DV6-3061 جایگزین بسیار خوبیه ، کانفیگ مطمئن و قوی داره

Core i7 720
6GB DDR3
640GB HDD
ATI 5650
Blueray-Rom

قیمت دور و بر 1.600

garsia
15-08-10, 17:36
اما core i7 ها هم 2 سری دارن سری 800 و 900 که همگی 4 هسته ای فیزیکی هستن و قابلیت تبدیل به 8 هسته ای رو دارن

یعنی در واقع core i 7 720Q چهار هسته ای هست و قابلیت تبدیل به هشت هسته رو نداره درسته ؟؟
اگه این طوری باشه تفاوت بین core i5 720 و core i7 720 چقدره ؟؟ تفاوت فاحشی دارن ؟

بله مدل core i7 720 هم قابلیت 8 هسته ای مجازی شدن رو داره

بالاخره این قابلیت رو داره یا نداره ؟ دوستمون که میگه فقط سری 800 و 900 دارن !

به نظر من اگه قراره برید سراغ HP مدل 2300 زیاد مناسب نیست ، مدل جدید DV6-3061 جایگزین بسیار خوبیه ، کانفیگ مطمئن و قوی داره

نهایتا 1400 بتونم هزینه کنم ...
منظورم اینکه عیب خاصی که نداره hp2300 ؟ کسی تجربه ای نداره ؟؟
در ضمن مدل 2300 مودم داخلی نداره فکر کنم ... برای اتصال به اینترنت باید مودم اکسترنال بگیرم ؟ قیمتش تو چه مایه هاییه ؟

در مورد گارانتی های hp به نظرتون کدوم گارانتی رو همراه دستگاه بگیرم ؟ شرکتی باشه که سرش به تنش بیارزه و سر کاری نباشه موقع خرابی دستگاه ! کدوم شرکت خدمات دهی بهتری داره ؟؟

Pami
15-08-10, 17:46
دوست عزیز چرا اینقدر خودت و من رو گیج میکنی ؟! :دی
Core i7 720QM چهار هسته حقیقی هست و 8 Threads که میتونه به 8 هسته مجازی تبدیل بشه ، این هم عکس از Task Manager :

4526

Review کامل برای Core i7 رو اینجا (Only the registered members can see the link)بخونید .

منظورم اینکه عیب خاصی که نداره hp2300 ؟ کسی تجربه ای نداره ؟؟

HP که سری های DV6 پر ایراد هست ولی خب نسبت به قیمت اون مدلی که معرفی کردم واقعا مناسب هست ، کامل کامله
گارانتی برای لپ تاپ های HP به نظر من ایران اچ پی ( فالنیک ) بهترین هست ، ابزار پیشرو هم خوبه ( اگه داشته باشه اون مدلی که میخوای )

K1LOU
15-08-10, 17:50
با سلام
دوست عزيز garsia اگه ميخوان در مورد اين سي پي يو ها و كلا خريد لپ تاپ اطلاعاتي داشته باشيد در ارديبهشت ماه هفته نامه عصر ارتباط يك ويژه نامه راهنماي خريد لپ تاپ منتشر كرد كه شامل تمامي موارد ي كه دوستان گفتن نيز هست از ادرس زير مي تونيد دانلود كنيد
البته امروز نمي دونم به خاطر اينترنت ضعيف خودم نمي تونم وارد بشم يا سايت مشكل پيدا كرده
توصيه مي كنم حتما بخونيد

K1LOU
15-08-10, 18:05
با سلام
لينك مستقيم
در مورد ht و يا هسته هاي مجازي بهتره كه اين ذو هم بدونيم كه . اين قابليت در صورتي كه نرم افزار پشتيباني كنه حدود 30 درصد كارايي رو بالا ميبره ادر واقع اين قابليت حتما بايد توسط نرم افزار هم پشتيباني بشه
لبته در دسكتاپ . در لپ تاپ رو نمي دونم چقدر ميتونه كارايي رو افزايش بده