PDA

مشاهده نسخه کامل : باز بودن دربهاي كيس خوبه يا نه ؟

K1LOU
12-08-10, 16:29
با سلام
در يك مقاله خوندم دربهاي كيس اگر باز باشن . اثر منفي بر خنك سازي كيس دارن
حالا نظر شما دوستان چيه ؟
با تشكر

mehrdad_ab
12-08-10, 19:17
با سلام
در يك مقاله خوندم دربهاي كيس اگر باز باشن . اثر منفي بر خنك سازي كيس دارن
حالا نظر شما دوستان چيه ؟
با تشكر

با سلام ؛
بله ، درست شنیدید ، به شرطی که تهویه مناسب برای کیس مهیا باشه
فن های دمنده و مکنده باید به خوبی جریان هوا رو داخل کیس انتقال بدن
حتی بعضی ها تصور می کنند که بخاطر گرمی هوا ، درب کیس رو باز بزاریم و یک پنکه رو روبروی اون بزاریم تا داخل کیس بدمه ، ولی این چیزا اصلاً اصولی نیستن و نتیجه عکس رو حاصل می کنن.

MicroSystem
12-08-10, 19:39
بستگي به كيست داره
مثلا من موقعي كه در كيس رو باز ميزارم يه 10 درجه اي خنك تر ميشه چون كيس هيچ فني كه نداره هيچ حتي سوراخ به اندازه كافي هم نداره.
اگه كيس يه فن بغل داشته باشه كه باد رو بده تو و يه فن پشت داشته باشه كه باد رو بده بيرون اون موقع تهويه خوبي تو كيس هست و در رو ببندي بهتر جواب ميده

justice
12-08-10, 21:35
در كيسهاي استاندارد با گردش هوا درست اين كار باعث افزايش دما ميشه . اگر كيس تهويه درست داشته باشه بسته بودن در اصولي تر هست . بازبودن در كيس باعث نشستن گرد و غبار در كيس ميشه . كه خود عاملي براي افزايش حرارت ميشه

f4r80d
12-08-10, 22:40
می تونیم به طرفی که باز کردیم فن اضافی کنیمو باعث بشیم که گردش هوا هم بهتر بشه (البته با اصول)
باید رو این فکر کرد که یک air flow خوب داخل کیس ایجاد بشه که اکثر قطعات رو خنک کنه و باید گردش هوارو درس نگه داشت و نذاشت که گردش هوا از بین بره...
اما اگه همینجوری می خواین در کیسو وا کنین گه کیس خودش فن داشته باشه با این کار دمارو بالا بردین...
اگر هم کیس فن نداشت که اونموقع شاید نبودن در بهتر از بودن در باشه...
البته در محیط با گرد و خاک زیاد بهتره بسته بمونه و به کیس فن اضافه کرد بجای این که در رو باز گذاشت...

K1LOU
13-08-10, 18:31
با سلام
با تشکر
اگر کیس فقط یک فن در عقب داشته چطور ؟
دمای داخل کیس رو چطور باید بدست بیارم ؟
با تشکر

mehrdad_ab
13-08-10, 19:50
با سلام
با تشکر
اگر کیس فقط یک فن در عقب داشته چطور ؟
دمای داخل کیس رو چطور باید بدست بیارم ؟
با تشکر
به نظرم منطقی ترین راه اینه که شرایط فوق رو که در بالا ذکر شده رو مهیا کنید . چون اگه اون نف دمنده باشه ، خلاصه اینکه هوای گرم باید از جایی خارج شه و اگر مکنده باشه هوای کافی دور فن سی پی یو نخواهد بود و افزایش دما رو خواهیم داشت و اگه فنی داخل کیس به عنوان دمنده نصب بشه بازهم مؤثر نیست چون اون وقت همش هوای گرم رو میچرخونه و بازهم نتیجه عکس میشه .

MicroSystem
14-08-10, 10:08
شما راحت ميتوني تست كني
دماي مادبرد رو ميتوني با Everest تست كني تو دوحالت باز بودن در كيس و بسته بودن اون امتحان كن
موقع تست يه نرم افزار سنگين مثلا OCCT اجرا كن

justice
14-08-10, 11:48
يك برش گرد بزن در كيس و يك فن 12 روي در كيس بصورت دمنده بذار . هزينه اي هم نداره . اينطوري خيلي بهتره

f4r80d
14-08-10, 13:15
با دریل می زنین برش گرد رو؟؟؟
من می خوام بالای کیس یه برش بزنم موندم سوراخ سوراخش کنم با مته یا گرد بزنم...

justice
14-08-10, 13:59
من دادم يكيبار يكي برام اين كار رو كرد . دقيقا يلدم نيست . تراشكاري ها خودشون ميدونن . بپرسيد بهتون ميگند .