PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل در ارتباط بین textbox و data base

aka1
11-08-10, 12:13
salam bache ha man nemitunam matni ro ke tu text box am neveshtam ro bebaram tuye table ke ghablan dorost kardam age kasi inja dasturii balade komak kone plz

germ
11-08-10, 12:36
دوست عزیز لطفا فارسی تایپ کنید، اگر هم با فارسی تایپ کردن مشکل دارید از سایت behnevis (Only the registered members can see the link) استفاده کنید

لطفا سوال خودتونو دقیقتر بیان کنید تا بتونیم به شما کمک کنیم.
زبان برنامه نویسی که استفاده میکنید چیه؟
فقط با textbox مشکل دارید؟ با Insert کردن یا update کردن؟

aka1
11-08-10, 13:07
از زبان سی شارپ استفاده می کنم
من می خوام یک متن که توی textboxنوشتم رو به یک table که از قبل ساختم توی یکی از فیلد هاش متقل کنم یکجا خوندم که با دستور databinding میشه ولی من این دستور رو بلد نیستم ممنون میشم اگه کمک کنید

germ
11-08-10, 15:08
DataBindingd برای خواندن اطلاعات از db و نوشتن در textbox

شما باید بعد از وصل شدن به db مقدار textbox رو Insert کنید

اگر نام textbox شما textbox1 باشه، query به صورت زیر میشه:

"insert into table_name(column_name) values('"+textbox1.Text+"')"

البته توحه داشته باشید که برای مقدار دادن از این کد استفاده کنید، یعنی اگر بعدا خواستید مقدار را تغییر دهید باید از update استفاده کنید

aka1
11-08-10, 17:13
string ConStr = "Data Source=localhost;Initial Catalog=dabirkhane;Integrated Security=True";
SqlConnection sc = new SqlConnection(ConStr);
SqlDataAdapter DA = new SqlDataAdapter("Insert into letter(body) values (txtsubject.Text)", sc);
DataSet ds = new DataSet();
عزیز این کل دستوریه که من نوشتم ولی بازم نمیاد

germ
11-08-10, 17:34
اگر دقت کرده باشی مقداری که داخل value نوشته میشه باید بین تک کتیشن ( ' ) باشه و
این طور که شما نوشتید، txtsubject.Text مثل یک string عمل میکنه باید مثل مثالی که زدم از بنویسید

SqlDataAdapter("Insert into letter(body) values (' " + txtsubject.Text + " ')", sc)

aka1
11-08-10, 18:12
آقا دستت درست بد جور کمک کرد خیر ببینی ایشالا خوشحال میشم بازم در تماس باشیم ممنون

germ
11-08-10, 18:27
خواهش میکنم .. بهتر بود از دکمه تشکر استفاده کنید :party:
اگر مشکلی پیش اومد در خدمتم

aka1
11-08-10, 18:37
چشم راستی یک سوال جطور می تونم دو تا مقدار بدم قسمت value رو نمی دونم چطور اضافه کنم.بازم ممنون از لطفت

germ
11-08-10, 20:45
اگر درست متوجه شده باشم منطورتون insert کردن دو و یا بیشتر باشه به یک ( , ) از هم جدا میکنیم

SqlDataAdapter("Insert into letter(body,other1,other2) values (' "
+ txtsubject.Text + " ' , ' " + txtOther1.Text + " ' , ' " + txtOther2.Text + " ' )", sc)

aka1
12-08-10, 12:44
bazam mamnum merc kheili bedard khord