PDA

مشاهده نسخه کامل : شبکه کردن

amirpcp30
10-08-10, 18:14
سلام
من می خواهم حدود 10 سیستم رو شبکه کنم به همین دلیل چند سوال برام پیش اومد که گفتم بپرسم شاید به جواب برسم
اول می خواستم ببینم شبکه کردن xp با 7 فرق می کنه؟ چون من حدود 1 سال پیش 2 سیستم xp رو شبکه کردم
دوم می خواستم ببینم 10 تا سیستم رو بخواهم شبکه کنم مثل همون 2 تا هست؟ فقط یک هاب باید بگیرم فرقش همینه؟
سوم برای کسی که 2 سیستم رو شبکه کرده حالا بخواهد 10 سیستم رو شبکه کنه با هاب و توپولوژی ستاره ای کار راحتی هست؟
چهارم خود هاب تنظیمات به خصوصی داره؟ چون من تاحالا با هاب کار نکردم
پنجم اگر بخواهم adsl اشتراک بزارم به هاب وصل میشه یا باید سرور 2 کارت شبکه داشته باشه؟
اینا سوالاتم برای شبکه کردن بود اگه جواب بدید ممنون میشم
چند سوال هم در مورد اشتراک گزاری ها دارم که باز بعد از اینا میپرسم
ممنون
با سپاس
:give_rose:

amirpcp30
11-08-10, 07:38
سلام
اگه میشه جواب بدید مگه اینجا پی سی نتورک نیست
با سپاس

f4r80d
12-08-10, 22:28
سلام
من می خواهم حدود 10 سیستم رو شبکه کنم به همین دلیل چند سوال برام پیش اومد که گفتم بپرسم شاید به جواب برسم
اول می خواستم ببینم شبکه کردن xp با 7 فرق می کنه؟ چون من حدود 1 سال پیش 2 سیستم xp رو شبکه کردم
دوم می خواستم ببینم 10 تا سیستم رو بخواهم شبکه کنم مثل همون 2 تا هست؟ فقط یک هاب باید بگیرم فرقش همینه؟
سوم برای کسی که 2 سیستم رو شبکه کرده حالا بخواهد 10 سیستم رو شبکه کنه با هاب و توپولوژی ستاره ای کار راحتی هست؟
پنجم اگر بخواهم adsl اشتراک بزارم به هاب وصل میشه یا باید سرور 2 کارت شبکه داشته باشه؟
ممنون
با سپاس
الان خیلی راحت تره با وایرلس شبکه کنین چون هم خیلی خیلی سریع تره هم آسون و بی دردسر سیم کشی و...
ولی اگه با سیم می خواین وصل بشین باید یک اکسس پوینت داشته باشین...
بعد سرور با بقیه کامپیوترارو به هم از طریق اون وصل و با یه نرم افزار مثل نرم افزار نورتون و... (که تو کافی نتا استفاده می شه ) به هم وصل کنید...
اگه بخواید با ی مودم که فقط خروجی لن داره وصل شید به اینترنت بله نیاز به دو تا کارت شبکه داره سرور...
بعد از اون هم برا به اشتراک گذاری اینترنتتون با بقیه کامپیوترای سرور باید bridge کنید کانکشن هارو...

amirpcp30
13-08-10, 09:13
سلام
این که میگید وایرلس کنم دیگه کمی دیر گفتید چون من وسایلش رو دیروز گرفتم
اگه میشه یک نرم افزار بهم معرفی کنید برای مدیریت شبکه در ضمن من با net school کار کردم می خواهم بهتر از این باشه
سپاس

Extreme
13-08-10, 11:39
بله کمی تفاوت داره که با کار کردن خودتون دستتون میاد .
اولین چیزی که لازم دارید وقت هست - عجله ای کار رو انجام ندید .

شبکه های Workgroup هیچ فرقی با همدیگر ندارن چه 2 کامپیوتر چه 100 تا .

کار اصلی هاب ارتباط بین کامپیوتر های داخل شبکه هست که هاب های معمولی به تنظیمات احتیاج ندارن .

احتیاجی نیست مودم به سرور وصل شه - شما میتونید مودم رو به هاب وصل کنید و IP اون رو به عنوان Gateway روی کامپیوتر ها ست کنید . ( توجه داشته باشید شما میتونید از مودم به عنوان DHCP هم استفاده کنید که پیشنهاد میشه )

قربانت نیما :11():

amirpcp30
13-08-10, 13:04
سلام
نیما جان واقعا ممنون منتظرت بودم جوابمو بدی
dhcp که گفتید من نمی دونم چیه
اون اینترنت رو می خواهم خودم روش میدیریت کنم بعضی ساعات فقط اجازه هست کلاینت ها استفاده کنن و با مثلا سرعت 20 کیلو حداکثر به هر کلاینت
در مورد ویندوز 7 هم یک آموزشی دیدم ازش که کارم رو شروع کردم از روی همون نگاه می کنم

mehrdad_ab
15-08-10, 11:44
سلام
ممنون
با سپاس
:give_rose:
با سلام ؛
دوست عزیز تفاوت چندانی بین شبکه کردن ویندوز سون و ایکس پی نیست . در هر دو ویندوز باید ورک گروپ ها رو یکسان کنی ( یک اسم مشخص بین تمامی کامپیوتر ها ) و در درجه دوم ست کردن آی پی هاست . از سرور شروع کنید به آی پی دادن : 192.168.0.1
و برای کلاینت ها ( سیستم هایی که قرار هستند شما بر اونها نظارت کنید ) 192.168.0.2 الی 11
subnetmask رو به صورت اتومات قرار میده 255.255.255.0 .
نکته 1 : اسم تمام کامپیوتر ها باید متفاوت باشه - برای اینکه مشکلی در کانکت شدن بوجود نیاد تمامی فایروال ها رو غیر فعال کن
نکته 2 : قبل از اینکه کارهای بالا رو انجام بدی ، باید کابل کشی کنی ، همونطور که خودت گفتی بهترین روش همین روش ستاره هستش . خیلی راحت کابل ها رو به هاب سوئیچ و کارت شبکه وصل کن ، تمامی کارت های شبکه باید Enable و در ویندوز نصب شده باشن .
هاب تنظیمی نمیخواد
فقط در ویندوز سون یک Home group باید ایجاد بکنی که در کنترل پنل ، اینترنت اند شرینگ به وضوح معلومه
برای گرفتن اینتر نت هم در سیستم ها دو تا روش راحت وجود داره ، یکی اینکه پورت خروجی لن مودم رو به هاب سوئیچت وصل کنی که در این حالت روی همه سیستم هات بدون محدودیت اینترنت داری که سرعت به تناسب رسیوی که سرور و کلاینت ها دارن تقسیم میشه
و یا اینکه اینترنت رو روی سیستم سرور بگیری و بعد در تنظیمات کارت شبکه اون رو شیر کنی و یه کارت شبکه اینترنال رو سیستم اضافه کنی و در تنظیمات کارت شبکه ای که به هاب وصله اون رو شیر بکنی و در حالتی که یک کارت شبکه اضافی روی سیستم به صورت اینترنال وصل کردی و اون رو به هاب به عنوان شبکه محلیت اتصال دادی آدرس آی پی اون که همون 192.168.0.1 هست رو بدی ( در این حالت باید روی کارت شبکه های کلاینت ها defullt gat way روی بدی 192.168.0.1 یعنی همون آی پی سرور و dns رو بدی 4.2.2.4 ) و با نصب برنامه های مخصوص شبکه روی اینترنتت محدودیت برای سیستم ها ایجاد کنی.
اگه بازهم سئوالی بود در حد معلوماتم در خدمتم.
با سپاس ...

amirpcp30
15-08-10, 11:47
ممنون اینا رو قبلا انجام دادم
همون طور گفتم قبلا شبکه کردم تنها سوالم این بود هاب سوئیچ ها با ها شون کار نکرده بودم
الانم هم سوالم اینه که بهترین نرم افزار یا برتین نرم افزار های مدیریت شبکه کدوم ها هستند؟
سپاس

mehrdad_ab
15-08-10, 11:58
ممنون اینا رو قبلا انجام دادم
همون طور گفتم قبلا شبکه کردم تنها سوالم این بود هاب سوئیچ ها با ها شون کار نکرده بودم
الانم هم سوالم اینه که بهترین نرم افزار یا برتین نرم افزار های مدیریت شبکه کدوم ها هستند؟
سپاس
شما برای چه کاری لازم دارین ؟
من برای گیم نتم از هنی کفی استفاده می کنم و کاملاً راضی هستم

amirpcp30
15-08-10, 12:24
اگه میشه اسم انگلسیسشو هم بگید
من می خواهم مثل net school باشه روی اینترنت هم بتونم کار کنم یعنی مثلا به هر کلاینت حداکثر سرعت بدم کیلوبایت و مثلا صبح ها 7 تا 8.5 فقط کلاینت ها برن نت بعدش قعط بشه از انها

mehrdad_ab
15-08-10, 12:42
Handycafe
Only the registered members can see the link
بطور رایگان از سایت دانلود کنید و استفاده کنید

amirpcp30
15-08-10, 14:16
دیگه نرم افزاری هست که امکانات دیگه ای هم داشته باشه؟
چون این خیلی از امکانات مثلا net school رو هم نداشت
بازم ممنون

mehrdad_ab
15-08-10, 16:22
دیگه نرم افزاری هست که امکانات دیگه ای هم داشته باشه؟
چون این خیلی از امکانات مثلا net school رو هم نداشت
بازم ممنون
نمی دونم ، من در سطحی که برای کافی یا گیم نت نیاز بوده ، نیازم رو برآورده کرده واسه همین سراغ برنامه دیگری نرفتم.

amirpcp30
15-08-10, 16:35
کجا میشه تهیه کرد؟
سایتی چیزی هست؟
چون این رو امکاناتش رو خودندم زیاد امکانات نداشت
مثلا ندیدم بشه دکستاپ یکی رو برداشت
یا کامپیوترشو قفل کرد یا مانیتور یا خودشو خاموش کرد یا سی دی رام و usb رو غیر فعال کرد و خیلی چیز های دیگه که net school داره
اما مثلا محدودیت برای اینترنت رو net school نداره
سپاس

mehrdad_ab
15-08-10, 18:53
این برنامه ریموت دسکتاپ داره
لاق آف ، ریستارت و شات داون کلاینت ها رو داره
محدود کردن میزان دانلود کلاینت ها
اسکرین شات
تعریف یوزرها
چاپ بلیط
وارنینگ برای اتمام زمان اکانت
محدود کردن استارت منو ، دسکتاپ و ...
از خود سایت به صورت فری دانلود کنید.

amirpcp30
15-08-10, 21:05
ساعت میشه بزاریم از کی تا کی بتونن کار کنن با اینترنت؟
میشه هر دو نرم افزار رو با هم داشت هم این هم نت اسکول؟ اینطوری خیلی خوب میشه دیگه همه چی داره
فقط فشار نمیاره؟
سپاس

mehrdad_ab
15-08-10, 21:23
شما ساعت رو میتونین اینجوری تعریف کنین که فلان کاربر نیم ساعت میتونه کار بکنه یا وقت آزاد
در مورد نصب هردوشون نمی دونم ، ولی فکر می کنم که با همیدگه تداخل پیدا می کنن

amirpcp30
11-09-11, 11:42
سلام
من نرم افزار handy cafe رو نصب کردم ولی برای اجرا یوزر و پسورد می خواهد
باید چیکارش کنم؟
من الان شبکه کردم پرینتر و اینترنت رو به اشتراک گذاشتم فقط با این نرم افزار می خواهم محدودیت بزارم کسی بالای سرعت 15 کیلو دانلود نتونه انجام بده و فقط ساعت 7 تا 8:30 بعضی کاربر ها اینترنت داشته باشند و بعضی ها هم تمامی روز که بدون محدودیت هستند
راستی من با ویندوز هم یک پوشه به اشتراک می زارم در بقیه ی کامپیوتر ها نمیشه اونو باز کرد و ارور پرمیژن میده و میگه دسترسی نداره ولی با xp راحت میشه پوشه به اشتراک گذاشت ولی مشکل اینه سرور ویندوز 7 هست
راهنمایی کنید ممنون میشم
با سپاس

mehrdad_ab
11-09-11, 11:54
سلام
من نرم افزار handy cafe رو نصب کردم ولی برای اجرا یوزر و پسورد می خواهد
باید چیکارش کنم؟
من الان شبکه کردم پرینتر و اینترنت رو به اشتراک گذاشتم فقط با این نرم افزار می خواهم محدودیت بزارم کسی بالای سرعت 15 کیلو دانلود نتونه انجام بده و فقط ساعت 7 تا 8:30 بعضی کاربر ها اینترنت داشته باشند و بعضی ها هم تمامی روز که بدون محدودیت هستند
راستی من با ویندوز هم یک پوشه به اشتراک می زارم در بقیه ی کامپیوتر ها نمیشه اونو باز کرد و ارور پرمیژن میده و میگه دسترسی نداره ولی با xp راحت میشه پوشه به اشتراک گذاشت ولی مشکل اینه سرور ویندوز 7 هست
راهنمایی کنید ممنون میشم
با سپاس
برای اجرای برنامه با حروف بزرگ تایپ کنید :
ADMIN
PASSWORD
برای لیمیت کردن سرعت روی قسمت بندویت برنامه مانور بدین ، ببینین نتیجه ی مثبت میگیین یا نه ، من رو هم در جریان بزارین .
رو مابقی قسمتها کار نکردم .
برای ارور مذکور هم الان من یه همچین مشکلی دارم ( که قبلاً نداشتم ) ، یه خطا در تنظیمات مربوطه هست که باید اعمال بشه ( من از سون به همشون دسترسی دارم اما از XP به سون ندارم ، از XP به XP دسترسی دارم ) منظور از دسترسی ، بازکردن یا ... پوشه ی شیر شده هست .
باید بررسی کنم ببینم از چیه که متاسفانه حالی واسم نمونده ...