PDA

مشاهده نسخه کامل : مشكل با كارت گرافيك 5830

zeilo
02-08-10, 09:48
مشكل ما زماني هست كه بازي gta liberty city و بازي crysis اجرا مي كنيم بازي دچار تيك و فيريز شدن تصوير ميشه داخل بازي pes 2009 نيز قسمت پايين تصوير از بقيه ي تصوير جا مي مونه
ساير قطعات كامپيوتر من هم به اين صورته
cpu: phenom II X4 965
main: asus m4a770td usb3
ram : 2G geil 1600mhz
hdd: wd 500 gb
power supply: gp585 green

nima_hl
02-08-10, 10:04
مشكل ما زماني هست كه بازي gta liberty city و بازي crysis اجرا مي كنيم بازي دچار تيك و فيريز شدن تصوير ميشه داخل بازي pes 2009 نيز قسمت پايين تصوير از بقيه ي تصوير جا مي مونه

به احتمال قوی هارد شما از سری گرین هستش که زمان بازی چون برای مدتی بیکار میشه اقدام به پارک هدها میکنه و باعث بروز این مشکل میشه

zeilo
02-08-10, 10:11
نميا ي عزيز براي رفع اين مشكل چه كار بايد بكنيم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

nima_hl
02-08-10, 10:34
نميا ي عزيز براي رفع اين مشكل چه كار بايد بكنيم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حدسم درست بود ؟ هارد گرین هستش ؟

فقط میتونید هاردتون رو عوض کنید هیچ راه دیگه ای نداره

لطفا این کار رو انجام دادید حتما نتیجه رو اینجا بنویسید چون دارم این مشکل رو ایندکس میکنم که با سازگار ارقام مجددا وارد دعوا بشم :wink:

zeilo
02-08-10, 10:47
بله هارد معروف هست به (خاويار سبز).من قبلا هم همين مشكل رو داشتم. البته با هارد 1 ترابايت گرين كه نصب ويندوز خيلي طول ميكشيد. هارد رو عوض كردم و اين مشكل حل شد......من تا 1 ساعت ديگه هارد رو عوض ميكنم و به شما اطلاع ميدم............البته من شنيدم كه داخل سايت وسترن يه برنامه هست كه ميتونيم هاردهاي وسترن رو فرمت كنيم و اين مشكل حل بشه..............ولي در هر صورت هاردهاي وسترن سرعت خيلي پاييني دارن........

nima_hl
02-08-10, 10:56
بله هارد معروف هست به (خاويار سبز).من قبلا هم همين مشكل رو داشتم. البته با هارد 1 ترابايت گرين كه نصب ويندوز خيلي طول ميكشيد. هارد رو عوض كردم و اين مشكل حل شد......من تا 1 ساعت ديگه هارد رو عوض ميكنم و به شما اطلاع ميدم............البته من شنيدم كه داخل سايت وسترن يه برنامه هست كه ميتونيم هاردهاي وسترن رو فرمت كنيم و اين مشكل حل بشه..............ولي در هر صورت هاردهاي وسترن سرعت خيلي پاييني دارن........

نه عزیز جان هر هارد وسترنی سرعت پائین نداره :wink:

وسترن هارد سری بلک میسازه برای سیستمهای معمولی و گیم که سرعت بالائی داره ، هارد گرین هم میسازه برای دیتا سنترها که مصرف برق و سرعت نسبتا پائین تری داره

اون بازرگان ما میره میبینه این هارد سبز ارزونتره و بیشتر میتونه بفروشه میگه همینو بدین :lol:

این مشکل با فرمت کردن حل نمیشه

یه برنامه داخلی داره به اسم اینتلی پارک که وقتی حدود 1 دقیقه هارد بی کار میشه هدها رو پارک میکنه ولی کنترلر بهش اجازه این کار رو نمیده و بلافاصله هارد روشن میشه این کار باعث بروز مشکلات عجیب برای هارد و سیستم میشه

K1LOU
02-08-10, 11:13
نه عزیز جان هر هارد وسترنی سرعت پائین نداره :wink:

این مشکل با فرمت کردن حل نمیشه

یه برنامه داخلی داره به اسم اینتلی پارک که وقتی حدود 1 دقیقه هارد بی کار میشه هدها رو پارک میکنه ولی کنترلر بهش اجازه این کار رو نمیده و بلافاصله هارد روشن میشه این کار باعث بروز مشکلات عجیب برای هارد و سیستم میشه

با سلام
یعنی هیچ جوره نمیشه این مشکل رو حل کرد ؟ خوب قاعدتا خیلیها این هاردها خریدن :1. (27):
خوب این برنامه ای که بهش اشاره کردین روی خود هارد هست ؟ و این کنترلر منظورتون چیه ؟ کنترلر هارد ؟
حالا این برنامه میخواد مشکل رو حل کنه ؟ که کنترلر بهش اجازه نمیده ؟
با تشکر
ب

zeilo
02-08-10, 11:38
عرض شود كه منظورم از هارد 1 ترابايت همون خاويار سبز يا به قول شما گرين بود كه با 64 مگابايت بافر سرعت خيلي خيلي پاييني داشت.........من با برنامه ي h.d tune يك سري از هاردها ي مختلف رو تست زدم كه هاردهاي maxtor يا sumsung مدل hd 502hj سرعت خيلي بالاتري نسبت به هاردهاي وسترن داشتن. البته به قول شما اون سري از هاردهاي وسترن مثل بلك سرعت بالاتري دارن............ولي در هر صورتسرعت هاردهاي maxtor خيلي بالاتر بودن حتي هنگام نصب ويندوز........البته من چون مغازه دارم ميبينم كه خرابي هاردهاي maxtor خيلي زياد هستن.......

mohamad70
02-08-10, 11:49

دوست عزیز اینکه می گید تو pes2009 تصویر جا می مونه مربوط به vsyns هست برید تو settings بازی و توی تنظیمات گرافیکی vertical every syns رو فعال کنید درست می شه من خودم این مشکلو داشتم

nima_hl
02-08-10, 13:14
با سلام
یعنی هیچ جوره نمیشه این مشکل رو حل کرد ؟ خوب قاعدتا خیلیها این هاردها خریدن :1. (27):
خوب این برنامه ای که بهش اشاره کردین روی خود هارد هست ؟ و این کنترلر منظورتون چیه ؟ کنترلر هارد ؟
حالا این برنامه میخواد مشکل رو حل کنه ؟ که کنترلر بهش اجازه نمیده ؟
با تشکر
ب

سلام

توی این چند ماهه بالای 20 تا از این هاردها رو از داخل سیستم کشیدم بیرون :lol:

البته همشون مشکل نداشتن و نصفشون تقریبا بی مشکل کار میکردند ولی همونطور که دوستمون فرمودند سرعت پائینی داشتن ( این مشکل به کنترلل مادربرد هم بستگی داره مثلا روی بعضی از 775 ها اصلا این هارد خاموش نمیشه و مشکلی نداره ولی روی p35 مشکل شدید داره و روی اکثر مادربردهای amd این مشکل به صورت حادتری خودنمائی میکنه )

اون برنامه هم که گفتم داخل خود فیرمور هارد هستش ( به عبارتی بایوس هارد ) و در این مدل قابل خاموش کردن نیست و اگر هم باشه این هارد به دلیل سرعت پائین ارزش استفاده برای سیستم رو نداره