PDA

مشاهده نسخه کامل : تست عملی phenom ii x6 1090T

nima_hl
01-08-10, 00:16
سلام به همه دوستان

امروز رفتم بازار و دست از دلم شستم و یدونه 1090 گرفتم :lol:

احتمالا فردا مشغول آور کلاکش ( روی ایر ) میشم و نتایج رو اینجا مینویسم

دوستان اگر تست بخصوصی نیاز دارند که میخوان بگیرم بفرمایند:give_rose:

Extreme
01-08-10, 01:04
بنده با ایشون کار دارم - ! مبارک باشه ! یک سری تست CPU Score 3D Mark 06 بگیر هم OC هم Def ببینیم چی میگه !

vandelin
01-08-10, 01:22
سلام نیما جان

مبارک باشه :)

شرمنده جسارت میکنم ، اگر امکانش هست این تست ها رو انجام بدید ممنون میشم .

(sissoftware (Dhrystone/Whetstone

(Everest (Queen/zlib/MandelFPU

(3Dmark (cpu score

cinebench
H.264 Encoding

راستش چیزه دیگه ای به نظرم نمیرسه :whistle:
من یه سری تست با Phenom II 965 دارم . میتونیم با هم مقایسه کنیم . اگر هم مایل بودید میتونم به صورت نمودار در بیارم .
در کل خوشحال میشم بتونم کمکی کنم .:great:

mohamad70
01-08-10, 09:40
سلام نیما جان

لطف کن max دمای این cpu رو تو حالت load امتحان کن البته دمای اتاق رو هم بنویس ممنون:Love-PCN~!:

K1LOU
01-08-10, 10:26
سلام نیما جان

من یه سری تست با Phenom II 965 دارم . میتونیم با هم مقایسه کنیم . اگر هم مایل بودید میتونم به صورت نمودار در بیارم .
[/RIGHT]

[/LEFT]
[/LEFT]
[/LEFT]
[/LEFT]

با سلام
خوب نیما جان قبلا توی اخباری که پخش می شد در مورد کارایی این پردازنده ها در بازی . معمولا به ضعیف بودن اون در بازی و برابری با 965 اشاره میشد حالا که این پردازنده هم توسط جناب vandelin در دست است بهتر اشاره ای هم به کارایی اون در بازی در حالت اور بکنی تا ببینیم نسبت به 965 در چه وضعیتی است
با تشکر

nima_hl
01-08-10, 14:07
سلام نیما جان

مبارک باشه :)

شرمنده جسارت میکنم ، اگر امکانش هست این تست ها رو انجام بدید ممنون میشم .

(sissoftware (Dhrystone/Whetstone

(Everest (Queen/zlib/MandelFPU

(3Dmark (cpu score

cinebench
H.264 Encoding

راستش چیزه دیگه ای به نظرم نمیرسه :whistle:

سلام عزیز

جسارت چیه ؟ شما لطف میکنید :give_rose:

اولی و آخری رو ندارم ، اگر لطف کنی لینک دانلود بدی ممنون میشم ( میخوام ورژن مشابه شما رو دانلود کنم )

سلام نیما جان

لطف کن max دمای این cpu رو تو حالت load امتحان کن البته دمای اتاق رو هم بنویس ممنون:Love-PCN~!:

سلام

والا دماسنجم موقعی که میخواستم یه تست آمپر بگیرم منفجر شد ( اشتباها سیمهاشو جابجا زدم )

ولی هوا الان خوبه :lol:

4475

البته فن pccoler 1216 روی پردازنده نصب هستش و دمای هسته ها در حالت دیفالت بعد از 20-30 دقیقه تست استابلیتی توسط amd overdrive از 33 درجه تجاوز نکرد :great:

با سلام
خوب نیما جان قبلا توی اخباری که پخش می شد در مورد کارایی این پردازنده ها در بازی . معمولا به ضعیف بودن اون در بازی و برابری با 965 اشاره میشد حالا که این پردازنده هم توسط جناب vandelin در دست است بهتر اشاره ای هم به کارایی اون در بازی در حالت اور بکنی تا ببینیم نسبت به 965 در چه وضعیتی است
با تشکر

سلام کیوان جان

تست پردازنده برای بازی نیاز داره که تجهیزات دیگه مانند گرافیک کارت ، رم ، تا حدودی مادربرد و ....... یکسان باشه

vandelin اگر لطف کنند مشخصات سیستمشون رو بفرمایند اگر تونستم سیستمی نزدیک به سیستم ایشون تجهیز کنم اون تست رو هم انجام میدیم

JEskandari
01-08-10, 14:11
نیما جان اگه میشه ACC را فعال کن بعد بگو ببینیم پردازنده چی شد و آیا تغییر ماهیت داد یا نه .:1. (35):

saghi86
01-08-10, 14:28
نیما جان اگه میشه ACC را فعال کن بعد بگو ببینیم پردازنده چی شد و آیا تغییر ماهیت داد یا نه .Only the registered members can see the link

این یه پردازنده کامله همه چیش روشه مثل کف دسته:lol:
چیزی برا مخفی کردن نداره .

nima_hl
01-08-10, 15:21
نیما جان اگه میشه ACC را فعال کن بعد بگو ببینیم پردازنده چی شد و آیا تغییر ماهیت داد یا نه .:1. (35):

تقریبا اولین تستی بود که کردم :lol:

همونطور که saghi86 گرامی هم فرمودند هیچ اتفاقی نیافتاد :1. (26):

Fusion
01-08-10, 15:37
سلام
عالی فقط مین بردی که گرفتین چی ؟

nima_hl
01-08-10, 16:30
سلام
عالی فقط مین بردی که گرفتین چی ؟

سلام

الان روی 890gx extreme3 نصبش کردم ولی 880GXH/USB3 و m3a785gm-le هم خونه دارم

بازو بسته کردن فن یکمی سخته ولی اگر تستی لازم دارید با این مادربردها یا مادربردهای دیگه بفرمائید تا در صورت امکان انجام بشه :give_rose:

K1LOU
01-08-10, 17:45
با سلام
نيما جان توان مصرفي اش چقدره ؟
روي اين asrock extrem 3 870 هم نصب وشه ؟
چه علاقه اي داره اي به اين asrock :whistle:

nima_hl
01-08-10, 17:53
با سلام
نيما جان توان مصرفي اش چقدره ؟
روي اين asrock extrem 3 870 هم نصب وشه ؟
چه علاقه اي داره اي به اين asrock :whistle:

سلام

مصرف اسمیش 125 واته ولی فکر نمیکنم اینقدر مصرف کنه

متاسفانه وقتی میخواستم اون تست مصرف که قبلا بهت قول داده بودم رو انجام بدم یه اشتباه کردم و آمپرمتر به رحمت خدا رفت :lol:

آمپرمتر عقربه ای هم دارم ولی خیلی دقبق نیست ، رفتم بازار به امید خدا اگر مثل دیروز یادم نره بدونه میگیرم

یه سئوال دارم ازت خدائی جواب بده

این 870 ازراک که این سری فرستادم با اون برد گیگا که سری قبلی برات فرستادم تقریبا هم قیمتن خودت به هر کدوم یه نمره از 10 بده :wink:

870 هم این پردازنده رو مادرزادی ساپورت میکنه ( 890 خودم رو مجبور شدم بایوس آپدیت کنم )

K1LOU
01-08-10, 18:12
سلام

مصرف اسمیش 125 واته ولی فکر نمیکنم اینقدر مصرف کنه

متاسفانه وقتی میخواستم اون تست مصرف که قبلا بهت قول داده بودم رو انجام بدم یه اشتباه کردم و آمپرمتر به رحمت خدا رفت :lol:

آمپرمتر عقربه ای هم دارم ولی خیلی دقبق نیست ، رفتم بازار به امید خدا اگر مثل دیروز یادم نره بدونه میگیرم

یه سئوال دارم ازت خدائی جواب بده

این 870 ازراک که این سری فرستادم با اون برد گیگا که سری قبلی برات فرستادم تقریبا هم قیمتن خودت به هر کدوم یه نمره از 10 بده :wink:

870 هم این پردازنده رو مادرزادی ساپورت میکنه ( 890 خودم رو مجبور شدم بایوس آپدیت کنم )

با سلام
نيما جان امروز دوباره كيس رو اوردم خونه . خيلي خوب تا الان كار كرد
در مورد مادربرد واقعا عالي است خوب با اين امكاناتي كه روي اين مين برد است با اون بايوس پيشرفته براي اور و اون تست به قول خودت لري كه گرفتم

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

تازه نرم افزاري كه براي خود مادربرد هست به راحتي دماي اين سي پي يو رو كه هيچ نرم افزار ديگه اي نشون نمي دا د به راحتي نشون ميده

خوب اون برد گيگا از لحاظ امكانات نسبت به اين برد خيلي كم داره . حالا بايد يه مدت باهاش كار كنم تا نظر نهايي رو بدم فقط تا اينجا بايد بگم براي كاربري مثل من يا يك كاربر خانگي خريد يك مكادربرد با 10 فاز كه شايد اصلا در طول 5 سال يكبار بهش فشاري وارد نشه اشتباهه . در عوض ميشه يك مادربرد ارزان مثل ازراك با امكانات بيشتر و قيمت بهتر خريداري كرد
حالا چن وقت ديگه كل سيستم و تستها رو ميزارم روي انجمن
با تشكر

IranianKing
01-08-10, 19:18
دوستان یه سوال دارم
کسی اینجا 1055 نداره با این 1090 آقا نیما فرکانس رو مثلا رو 3.5 یکی کنه تست بگیرین ببینیم کارای با هم فرق داره یا نه؟

vandelin
01-08-10, 22:14
با سلام
با تشکر

سلام
خب راستش به نظرم تست بازی خیلی برای پردازنده مناسب نیست ، چون تقریبا اکثر پردازنده های میان قیمت به بالا از پس هر بازی برمیان و مهم کارت گرافیک هست . مگر اینکه از کارت های خیلی قوی و یا حتی چینش های چندتایی استفاده کرد که به پردازنده قوی جهت جلوگیری از گلوگاه شدن نیاز باشه .
البته مساله ای نیست ، من با گرافیک GTS250 چندتایی تست گرفتم . میشه یه کارایی کرد .

سلام عزیز

جسارت چیه ؟ شما لطف میکنید Only the registered members can see the link

اولی و آخری رو ندارم ، اگر لطف کنی لینک دانلود بدی ممنون میشم ( میخوام ورژن مشابه شما رو دانلود کنم ) محبت میکنید ...
SISsoftware 2009.5.15.99 (Only the registered members can see the link)
تست آخری هم یکی از سه قسمت بسته PC Benchmark 2007 بود . (تست ویرایش عکس ، انکودینگ و مالتی تسکینگ) بیشتر انکودینگ ویدئوش مد نظرم بود ولی اگه دوتای دیگه هم تست بگیرید عالی میشه . دانلود (Only the registered members can see the link)
برای cinebench (Only the registered members can see the link)هم از نسخه 11.5 و برای 3dmark هم نسخته ونتیج .
نسخه اورست هم 5.001650 .

البته من الان پردازنده دمه دستم نیست ولی تمام این تست هایی که گفتم رو فرکانس های 3.4 ، 3.6 و 3.8 بعلاوه بازی های Dirt2 ، RE5 ، GTA IV ، Crysis ، warhead ، Farcr2 رو تو سه رزولوشن دارم . ولی اگه احتیاج بود 70 80 درصد دوباره میتونم جورش کنم .

ViViD
02-08-10, 12:21
نیما جان ایشالله تستهای خوبی بگیری روی پردازنده فقط فکر کنم من و آرمان دنبال این سی پی یو بودیم قرار بود واسمون پیدا کنی یکی از اون خوبهاش رو کنار بگذار واسمون میاییم ایشالله پیشت یک سیب هم میزنیم
قربون آقا :love:

Fusion
02-08-10, 20:28
سلام ممنون
به نظر شما برد 890gx extreme3 برد خوبی هست (تا چه مقدار فرکانس میشه به صورت پایدار اور کرد) من خودم میخوام همچین سیستم برای خریداری منم فقط تو برد هنوز شک دارم بیشتر تمایل به خرید Biostar TA890FX دارم

nima_hl
02-08-10, 23:45
سلام ممنون
به نظر شما برد 890gx extreme3 برد خوبی هست (تا چه مقدار فرکانس میشه به صورت پایدار اور کرد) من خودم قسمت همچین سیستم برای خرید دارم فقط تو برد هنوز شک دارم بیشتر تمایل به خرید Biostar TA890FX دارم

سلام

اول از دوستان بابت تاخیر در تست پوزش میخوام ، حدود 1 گیگ برنامه های تست رو دانلود کردم ولی امروز متاسفانه خیلی گرفتار بودم و نشد تست رو انجام بدم

سعی میکنم خیلی زود نتایج رو خدمت دوستان تقدیم کنم

فیوژن گرامی از این مادربرد راضی بودم با کولینگم تونستم فرکانس 4.2 رو برای این پردازنده و همینطور 555 استیبل کردم

زیر نیتروژن هم که با 6 گیگاهرتز به راحتی بوت شد و اون رکورد 6.5 رو زدم

اگر مادربرد بهتر میخواهید بنظرم از برند asus یا گیگابایت خرید کنید چون این مادربرد بایوستار تا اونجا که میدونم 4 فاز هستش و یه مادربرد fx با این تعداد فاز بنظرم از فحش هم بدتره :wink:

mamehdi
03-08-10, 09:56
نيما جان روي اون 785 هم نصب كن ببين شش هسته فعال دارد من الان سايت اواژنگ رو ميخوندم اين مقاله منو به فكر انداخته
Only the registered members can see the link
"با مادربردهای سری 800 گیگابایت می توانید بازی های کامپیوتری و سرگرمی های چند رسانه ای را با حال و هوای متفاوتی نسبت به گذشته تجربه کنید، چرا که این مادربردها از جدیدترین و قدرتمندترین نسل پردازنده های شرکت ADM، یعنی AMD Phenom II X6 پشتیبانی می کنند. این پردازنده ها مجهز به شش هسته واقعی هستند و از این رو توان محاسباتی بسیار بالایی دارند. البته به صورت پیش فرض، دو هسته از این شش هسته غیر فعال هستند و پردازنده با چهار هسته کار می کند. اینجاست که فن آوری Auto Unlock گیگابایت دست به کار می شود و آن دو هسته پنهان را فعال می کند. به این ترتیب هر شش هسته همواره فعال هستند و توانایی پردازشی سیستم به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می کند."

K1LOU
03-08-10, 10:58
نيما جان روي اون 785 هم نصب كن ببين شش هسته فعال دارد من الان سايت اواژنگ رو ميخوندم اين مقاله منو به فكر انداخته
"با مادربردهای سری 800 گیگابایت می توانید بازی های کامپیوتری و سرگرمی های چند رسانه ای را با حال و هوای متفاوتی نسبت به گذشته تجربه کنید، چرا که این مادربردها از جدیدترین و قدرتمندترین نسل پردازنده های شرکت ADM، یعنی AMD Phenom II X6 پشتیبانی می کنند. این پردازنده ها مجهز به شش هسته واقعی هستند و از این رو توان محاسباتی بسیار بالایی دارند. البته به صورت پیش فرض، دو هسته از این شش هسته غیر فعال هستند و پردازنده با چهار هسته کار می کند. اینجاست که فن آوری Auto Unlock گیگابایت دست به کار می شود و آن دو هسته پنهان را فعال می کند. به این ترتیب هر شش هسته همواره فعال هستند و توانایی پردازشی سیستم به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می کند."

با سلام
در مورد چیبست 785 . این چیبست که آخرین چیبست سری 7 است البته احتمالا این قسمت از قسمت دوم سئوالتون جداست

در مورد این مقاله فکر کنم قبلا هم بحث کردیم اینجا (Only the registered members can see the linkمادربردهاي-فاقد-فن-آوري-Auto-Unlock)
فکر می کنم منظور این مقاله همون پردازنده های 960t هستند که اولین بار یک نمونه آزمایشی از اونها توسط مادربردی از asrock (فکر کنم مدل delux 3 یا شاید هم extrem 3 ) دو هسته غیرفعالش فعال شد و تبدیل به شش هسته ای شد و الا amd پردازنده phenom ii x6 1090t رو با دو هسته غیر فعال به بازار نفرستاده یا نمونه 1050t و یا نمونه های جدید که در اونها توان مصرفی کم شده مثل 1045t- 1035t
در هر صورت اگر روی چیبستهای قدیمی تر هم مثل همونی که شما فرمودین 785 و یا 770 با ابدیت بایوس هم نیما امتحان کنن عالی میشه
خونه نیما شده آزمایشگاه tomshardware :party:

nima_hl
03-08-10, 16:24

چشم تست تموم شد روی 785 هم تست میکنم ولی آواژنگ اینجا داره در مورد phenom ii x4 960T صحبت میکنه که هنوز به بازار خرده فروشی عرضه نشده و دست یوزرهای معمولی نیست و این متن ارتباطی با 1090 یا 1055 نداره :wink:

nima_hl
10-08-10, 02:15
سلام

کلیه تستها انجام شد و ریزالتها حاضر هستند :give_rose:

از دوستان پوزش میخوام که یکم طول کشید ولی تعداد تستها زیاد و زمانبر بود

vandelin گرامی اگر لطف بفرمایند و ریزالتهای 965 رو در اینجا قرار بدن در دیتابیس وارد میکنم و ریزالت نهائی رو به صورت چارت و طبقه بندی شده تقدیم میکنم

nima_hl
12-08-10, 14:46
از اینکه وقفه در اعلام نتایج تست افتاد پوزش میخوام و از این به بعد سعی میکنم از زوایای مختلف این پردازنده رو بررسی و در موردش صحبت کنیم

بررسی Turbo CORE Technology

یکی از توانائیهای این سری از پردازنده ها افزایش فرکانس یک هسته در زمانی که بار پردازشی موازی وجود نداشته باشه هستش

برای انجام این تست یک مرتبه کلیه تستها رو به صورت دیفالت ( turbo on ) انجام دادم و سپس از بایوس توربو غیر فعال شد و مجددا تستها انجام پذیرفت

همونطور که انتظار داشتم در کلیه تستها به جز تست cinebench single core تفاوت فاحشی در عملکرد پردازنده مشاهده نشد

4509

به نظر میاد این تکنولوژی برای برنامه های روزمره امروزی که اکثرا برای پردازنده های چند هسته بهینه شدن کاربرد آنچنانی نداره و بیشتر جنبه تبلیغاتی داره :wink:

ریزالتهای کامل تمام تستهائی که vandelin گرامی فرموده بودن موجود هستش که اگر دوستان نیاز داشتن تقدیم میشه

البته بنده همچنان منتظر آمار تستهای 965 توسط vandelin عزیز هستم تا بتونم سایر مقایسه ها رو انجام بدم و نتایج رو تقدیم کنم :give_rose:

بنظرم ریزالتهای 965 نباید تفاوتی با ریزالت 1090 در حالت 4 هسته ( 2 کور خاموش ) داشته باشه که اگر اینگونه باشه میتونیم به راحتی 1090 رو با تمام پردازنده های فنوم ( 2 هسته ، 3 هسته و چهار هسته ) در تمام جوانب مقایسه کنیم

nima_hl
12-08-10, 22:32
:Love-PCN~!:بحث شیرین آورکلاک:Love-ssa~! (1):

این پردازنده تا کلاک 3.6 بدون اعمال ولتاژ ، 3.8 با افزودن 0.05 ولت (1.3500)و 4 گیگاهرتز با افزودن 0.1625 ولت (1.4625) کاملا استیبل شد و به راحتی تمام تستها رو پاس کرد

4510

SiSoftware Sandra Engineer 2009.SP3c

Processor Aithmetic - Dhryston ALU (GIPS) -Whetstone FPU (GFLOPS) Test

4512

--------------------------------------------------------------------------------------------

4513

EVEREST V5.50

4514

4515

4516

البته سایر تستها مثل 3dmark ، cinebench و h264 هم با همین روال خطی افزایش پیدا میکنند که شاید قرار دادن اونها از جزابیت کافی بر خوردار نباشه :wink:

اما حالا میخواهیم به بخش جذاب برسیم و اون هم چیزی نیست جز تاثیر پردازنده در کارهای متفاوت

اینجا میخوام اکثر پردازنده های موجود AM3 رو براتون سیمولیت کنم تا ببینیم تاثیر پردازنده تا چه حد میتونه در کارهای متفاوت تاثیر گذار باشه

البته این سیمولیت تا حد بسیار زیادی نزدیک به پردازنده اصلی هستش و میشه روی دقت این ریزالت تا حد 99% حساب کرد :give_rose: