PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک در ساخت یک خنک کننده با پمپ مایع ...

pc_hex
30-07-10, 08:58
دوستان سلام عرض شد. نمیدونم از کجا شروع کنم . کسی میتونه در این زمینه اطلاعاتی بده؟؟آیا کسی این کار رو (از بچه های سایت)انجام داده؟؟؟
تـــــــــــــشکر

nima_hl
30-07-10, 09:55
دوستان سلام عرض شد. نمیدونم از کجا شروع کنم . کسی میتونه در این زمینه اطلاعاتی بده؟؟آیا کسی این کار رو (از بچه های سایت)انجام داده؟؟؟
تـــــــــــــشکر

سلام

ببین عزیز در خنک کننده مایع دمای پردازنده توسط مایع جذب میشه و بعد این دما در رادیاتورهای بزرگ توسط فنهای قوی از مایع گرفته میشه

این یک طرح قدیمی بود که که با اومدن خنک کننده های هیتپایپی منقرض شد

در این خنک کننده های جدید گاز درون لوله ها به جای مایع کار انتقال حرارت به رادیاتورها رو انجام میده که از همه نظر بهتره ( موتور نمیخواد ، دردسر کولنت و نشتی نداره ، نصبش خیلی راحته و ......... )

یه چیزی بالای 500 تومن روی خنک کننده مایع هزینه کردم و انواع و اقسام تستها رو انجام دادم ، آخر سر هم همشو ریختم دور یه فن 50 تومنی انداختم رو سیستم :lol:

ولی اگه پول و وقت اضافی داری توی همین فروم یه تاپیک برای این منظور داریم برو اونجا ، بخون هر جاشو مشکل داشتی بگو :give_rose:

pc_hex
30-07-10, 23:21
سلام

ببین عزیز در خنک کننده مایع دمای پردازنده توسط مایع جذب میشه و بعد این دما در رادیاتورهای بزرگ توسط فنهای قوی از مایع گرفته میشه

این یک طرح قدیمی بود که که با اومدن خنک کننده های هیتپایپی منقرض شد

در این خنک کننده های جدید گاز درون لوله ها به جای مایع کار انتقال حرارت به رادیاتورها رو انجام میده که از همه نظر بهتره ( موتور نمیخواد ، دردسر کولنت و نشتی نداره ، نصبش خیلی راحته و ......... )

یه چیزی بالای 500 تومن روی خنک کننده مایع هزینه کردم و انواع و اقسام تستها رو انجام دادم ، آخر سر هم همشو ریختم دور یه فن 50 تومنی انداختم رو سیستم :lol:

ولی اگه پول و وقت اضافی داری توی همین فروم یه تاپیک برای این منظور داریم برو اونجا ، بخون هر جاشو مشکل داشتی بگو :give_rose:

سلام. آقا نیما من میخام برای سی پی یو یک خنک کننده بسازم. مثل تقریبا v8 cooler master
شکل ظاهری تقریبا شبیه همون. شما فرض کن من این شکلی ساختم...حالا داخل لوله های مسی ماده ای چیزی لازم به اضافه کردن داره؟

nima_hl
30-07-10, 23:36
سلام. آقا نیما من میخام برای سی پی یو یک خنک کننده بسازم. مثل تقریبا v8 cooler master
شکل ظاهری تقریبا شبیه همون. شما فرض کن من این شکلی ساختم...حالا داخل لوله های مسی ماده ای چیزی لازم به اضافه کردن داره؟

داخل لوله ها گاز بخصوصی هستش که با روش دستی نمیتونید بسازید ، اگر هم بتونید ، برای تحقیقات و ساختن یه همچین کولینگی چندین برابر نمونه آماده باید پول بدین ، در نهایت هم اون بازده رو به شما نمیده

این راهی که شما میخواهید برید مدتها پیش توسط افراد زیادی طی شده و آخر سر هم به هیچ نتیجه ای نرسیده

bill geits
31-07-10, 01:49
كلا ساختن نمونه توسط خومون ، در مقايسه با نمونه هاي آماده موجود در بازار توصيه ميشه ؟ هم از نظر هزينه و هم از نظر خنك كنندگي . ( منظورم همه نوعش هست نه فقط مايع )

nima_hl
31-07-10, 09:40
كلا ساختن نمونه توسط خومون ، در مقايسه با نمونه هاي آماده موجود در بازار توصيه ميشه ؟ هم از نظر هزينه و هم از نظر خنك كنندگي . ( منظورم همه نوعش هست نه فقط مايع )

با این قیمت بالای مس و آلومینیم شما باید تعداد زیادی تست انجام بدین که هزینه زیادی میخواد

از نظر خنک کنندگی هم تو تستائی که انجام دادم در نهایت با مس خالص تونستم یه کولینگ با بازده نزدیک به فن استوک e5200 برسم :lol:

مطمئن باشید این شرکتهای بزرگ با اونهمه تجهیزات و آزمایشگاههای مجهز اگر امکانش بود کولینگهای بهتری میساختن

روی ایرکولینگ و خنک کننده مایع بنظرم راهی برای بهینه سازی وجود نداره که بتونیم نمونه قابل مقایسه با نمونه های معمول بازار بسازیم

اگر سرتون واسه این کارها درد میکنه و همونطور که گفتم زمان و پول اضافه دارید سراغ خنک کننده یخچالی برین که لااقل یه دمای زیر صفر بهتون بده :wink:

khofashshab1
31-07-10, 22:06
با سلام خدمت دوستای گلم بچه ها من دارم روی خنک کنندگی cpu توسط پلتیر کار می کنم ( واسه اور کلاک) هرکدوم از دوستای گلم که می خوان که به من کمک کن با شماره زیر یه تماس حاصل کنند 09354468774 ارش مرسی

saghi86
01-08-10, 14:33
منم همه این راها رو رفتم اخرش من موندمو یه مشت اشغال پول بیخود خرج نکنین.

امضا رو چک کنین تا متوجه بشین.

PCminister
01-08-10, 21:31
سلام

ما یه رفیقی داشتیم تو این انجمن به نام ایمان که خیلی خیلی کارش درست بود.

این بنده خدا یکی ساخته بود که اتفاقا در موردش یه آموزش نوشت که میتونید در این لینک (Only the registered members can see the link) ببینید.

امیدوارم هر جا هست موفق باشه.

nima_hl
01-08-10, 21:45
با سلام خدمت دوستای گلم بچه ها من دارم روی خنک کنندگی cpu توسط پلتیر کار می کنم ( واسه اور کلاک) هرکدوم از دوستای گلم که می خوان که به من کمک کن با شماره زیر یه تماس حاصل کنند 09354468774 ارش مرسی

سلام

ببخشید این پست شما رو ندیدم :give_rose:

عزیز این سیستم پلتیر چیه ؟ اگر ممکنه یکم توضیح بدین