PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید هارد اکسترنال 1 ترابایت

Ali_1372
29-07-10, 11:29
سلام به همه دوستان

من می خوام یه هارد 1 ترابایت برای آرشیو فیلم ها و سریال هام بگیرم که حدود 100 تومن بابتش بپردازم.در ضمن می خوام که سرعتش بالا باشه و همچنین صدا نده و گارانتی هم داشته باشه و حداقل یه 5 تا 6 سالی کار کنه.
خودم گشتم وسه مدل زیر رو پیدا کردم :

HDD WD Retail My Book Essential 1TB Black Usb2.0 ---->99,000
HDD WD Retail My Book Elite 1TB Black Usb2.0 E-Label --- > 121,000
HDD Seagate Retail FreeAgent Desk 1TB Silver Usb2.0 7200RPM --- > 96,000

از بین سه مدل بالا کدومش بهتره؟ اینا صدا هم می دن یا نه؟
گارانتی دارن ؟ از کدوم شرکت ؟ معتبره؟
در ضمن کدومشون سرعت انتقال اطلاعاتشون بالاتره؟

بین دو مدل وسترن که بالا گفتم چرا Elite بیست تومن گرونتره؟ سرعتش بهتره ؟ می صرفه 20 تومن بیشتر بدم اینو بخرم یا نه یکی از اون دو مدل کارم رو راه می اندازه؟ ممنون میشم توضیح بدید.

و آخرین سوالم بین دو مدل Book Essential و Passport Essential چه تفاوتی وجود داره که Passport یه 120 تومن گرونتره؟ فقط به خاطر اینکه 2.5 اینچی یا نه ؟ ممنون میشم توضیح بدید.

سوال آخرم هم این که اینا بافرشون چنده؟ اصلا بافر چیه؟ممنون میشم توضیح بدید.

با سپاس منتظر جواباتون هستم

javan2754
29-07-10, 11:44
سلام دوست عزیز

HDD WD Retail My Book Essential 1TB Black Usb2.0 ---->99,000
HDD Seagate Retail FreeAgent Desk 1TB Silver Usb2.0 7200RPM --- > 96,000

کلا هاردای اکسترنال وسترن عالین. :great: من خودم 2 تا دارم.
اگه اطلاعات از نظر امنیتی زیاد برات مهم نیست اولی خوبه ولی اگه فیلمای خانوادگی داری و امنیت مهمه پس مطمئنا دومی Elite بهتره و پسورد هم میخوره که توی کامپیوترای دیگه باز نمیکنه مگه اینکه پسوردشو بزنی... (اون 20 تومن هم به خاطر اونه) یه سری از هاردا هم هستن که پایه میخوره و حدود 10تومنی گرونتره که به نظرم ارزش نداره

گارانتیشون فکر کنم سازگاره....!

بافرشون هم مدلای 32 و 64 هست دیگه باید بپرسی و سبک سنگین کنی ببینی ارزش داره یا نه!

Ali_1372
29-07-10, 12:03
با سپاس از جوابتون

فقط یه چند تا سوال پیش اومده ممنون میشم جواب بدید.
1-من یه جایی خوندم که گفته بود مدل های 3.5 اینچی توسط تلویزیون ، ریسیور و یا دی وی دی پلیر شناخته نمی شه . آیا این مطلب درسته؟
2-بعدش این بافر اصلا چی هست؟ 32 با 64 چقدر تفاوت دارن؟
3-بین دو مدل وسترن که گفتم ، صداشون در چه حد؟ اصلا صدا میدن ؟ داغ زیاد می کنند یا نه؟
4-کارایی وسترن خوبه ؟ تا 5 تا 6 سال راحت که میره ؟
5-مدل پاسپورت فقط به خاطر 2.5 اینچی بودن 120 تومن گرونتره یا مزایای دیگه ای هم داره؟

با سپاس از شما
منتظر جوابم

nima_hl
29-07-10, 12:55
با سپاس از جوابتون

فقط یه چند تا سوال پیش اومده ممنون میشم جواب بدید.

با سپاس از شما
منتظر جوابم

1-من یه جایی خوندم که گفته بود مدل های 3.5 اینچی توسط تلویزیون ، ریسیور و یا دی وی دی پلیر شناخته نمی شه . آیا این مطلب درسته؟

خیر

2-بعدش این بافر اصلا چی هست؟ 32 با 64 چقدر تفاوت دارن؟

برای بالابردن سرعت انتقال اطلاعات کاربرد داره ولی چون این هاردها از کانال usb2 به سیستم وصل میشن اهمیتی نداره

3-بین دو مدل وسترن که گفتم ، صداشون در چه حد؟ اصلا صدا میدن ؟ داغ زیاد می کنند یا نه؟

معمولا محصولات همشون کم صدا هستند و دمای بالائی ندارند

4-کارایی وسترن خوبه ؟ تا 5 تا 6 سال راحت که میره ؟

یکی از بهترین برندهای موجود هستش که معمولا اگر توی جوب نیافته یا سقوط آزاد نکنه 5-6 سال رو کار میکنه

5-مدل پاسپورت فقط به خاطر 2.5 اینچی بودن 120 تومن گرونتره یا مزایای دیگه ای هم داره؟

مدلهای پاسپورتی ارزونتر هستند و زیر 100 تومن قیمت دارند

Ali_1372
29-07-10, 13:50
با تشکر از همه ی دوستانی که منو راهنمایی کردند
من عصری میرم این مدل رو می خرم :

هم نسبت به اون یکی جمع و جورتره و هم قابلیت پسورد گذاری داره.
اگه این مدل ایرادی داره ممنون میشم بگید.

با سپاس از همه شما خوبان

Ali_1372
29-07-10, 13:54

مدلهای پاسپورتی ارزونتر هستند و زیر 100 تومن قیمت دارند

من یه جایی خوندم که مدل Passport Essential 1Trb حدود 230 قیمتشه؟ آیا ارزونتره؟ چون اگه همین حول و حوش باشه می رم همینو می خرم چون کوچک تره
منتظرم

nima_hl
29-07-10, 13:56
با تشکر از همه ی دوستانی که منو راهنمایی کردند
من عصری میرم این مدل رو می خرم :

هم نسبت به اون یکی جمع و جورتره و هم قابلیت پسورد گذاری داره.
اگه این مدل ایرادی داره ممنون میشم بگید.

با سپاس از همه شما خوبان

عزیز این مدل اصلا جمع و جور نیست

4464

Only the registered members can see the link

Ali_1372
29-07-10, 15:09
عزیز این مدل اصلا جمع و جور نیست

4464

ممنون از جوابتون
من الان یه چند تا سوال برام پیش اومده

HDD WD Retail My Book Essential 1TB Black Usb2.0 همین مدلی که اینجا توضیح داده ؟

اگه هست چرا اینجا عکس سری میرور رو گذاشته ؟ عکس رو اشتباه گذاشتن یا اسمو اشتباه نوشتن ( با توجه به قیمتی که نوشته)

در ضمن نگاه کردم مثل اینکه مدل Essential هم قابلیت پسورد گذاری رو داره .

به نظر شما سری یک ترابایتی My Book Essential بهتره یا My Book Elite ؟ چرا ؟ از نظر سرعت و قیمت؟

اگه سری My Book Elite تفاوتی با My Book Essential نداره چرا 20 تومان گرونتره؟ دلیل خاصی داره ؟ یا نه الکیه؟

من یه جایی خوندم که مدل Passport Essential 1Tb حدود 230 قیمتشه؟ آیا ارزونتره؟ چون اگه همین حول و حوش باشه می رم همینو می خرم چون کوچک تره.

قیمت مدل های زیر الان چنده ؟

و در کل مدل های 2.5 اینچی کارایی و کیفیتش بیشتره یا مدل های 3.5 اینچی ؟

ببخشید که سوالام زیاده می خوام یه هارد بگیرم عاقبتی.
با تشکر

nima_hl
29-07-10, 17:31
ممنون از جوابتون
من الان یه چند تا سوال برام پیش اومده

HDD WD Retail My Book Essential 1TB Black Usb2.0 همین مدلی که اینجا توضیح داده ؟

اگه هست چرا اینجا عکس سری میرور رو گذاشته ؟ عکس رو اشتباه گذاشتن یا اسمو اشتباه نوشتن ( با توجه به قیمتی که نوشته)

در ضمن نگاه کردم مثل اینکه مدل Essential هم قابلیت پسورد گذاری رو داره .

به نظر شما سری یک ترابایتی My Book Essential بهتره یا My Book Elite ؟ چرا ؟ از نظر سرعت و قیمت؟

اگه سری My Book Elite تفاوتی با My Book Essential نداره چرا 20 تومان گرونتره؟ دلیل خاصی داره ؟ یا نه الکیه؟

من یه جایی خوندم که مدل Passport Essential 1Tb حدود 230 قیمتشه؟ آیا ارزونتره؟ چون اگه همین حول و حوش باشه می رم همینو می خرم چون کوچک تره.

قیمت مدل های زیر الان چنده ؟

و در کل مدل های 2.5 اینچی کارایی و کیفیتش بیشتره یا مدل های 3.5 اینچی ؟

ببخشید که سوالام زیاده می خوام یه هارد بگیرم عاقبتی.
با تشکر

ببین عزیز هاردهائی که از usb2 استفاده میکنند تقریبا یه سرعت دارند ( چون usb2 براشون گلوگاه میشه )

شما اگر هاردتون رو مرتب با خودتون جا به جا میکنید از اون مدل 2.5 اینچی بخرید که راحت بتونید با خودتون حمل کنید

ولی اگر در منزل به صورت ثابت استفاده میکنید بنظرم یه باکس با خروجی esata بگیرید و یه هارد معمولی داخلش ببندید

هم هزینه کمتری داره ( باکس 30-40 تومنه و هارد 1 ترا حدود 100 ) و هم سرعت بالاتر

ولی اگر حتما میخواهید 1 ترابایت هارد اکسترنال ارجینال داشته باشید و قیمتش بیشتر از 2 هارد 500 گیگابایتی اکسترنال باشه بهتر میدونم 2 تا 500 بگیرید

متاسفانه در حال دوستانم در بازار نیستند در غیر اینصورت آمار مدلهای موجود رو میگرفتم و دقیقتر میتونستم کمک کنم :give_rose:

Ali_1372
29-07-10, 21:05
با تشکر از جوابتون

من چون می خوام این هاردو جابجا کنم و با خودم ببرمش فعلا قید 3.5 رو زدم .
می خواستم بدونم هاردهای A-Data مارک خوبی هستند؟ گارانتی 3 ساله آواژنگ و دارند.
چون یکی از دوستام که تو مغازش کول دیسک A-Data می فروشه گفت از طرفی که براش میاره قیمت هارد یک ترابایت A-Data رو گرفته گفته حول و حوش 160 تومن. قیمتش خوبه؟
اگه کاراییش هم خوب باشه می رم یکی از اینا می خرم به جای 3.5 اینچی ها چون جای کمتری می گیری و کارم راحت تره و طبق گفته شما سرعت همه شون هم یکیه ولی فقط مونده کیفیتشون که منتظر جوابتون هستم.

با سپاس

nima_hl
29-07-10, 21:49
با تشکر از جوابتون

من چون می خوام این هاردو جابجا کنم و با خودم ببرمش فعلا قید 3.5 رو زدم .
می خواستم بدونم هاردهای A-Data مارک خوبی هستند؟ گارانتی 3 ساله آواژنگ و دارند.
چون یکی از دوستام که تو مغازش کول دیسک A-Data می فروشه گفت از طرفی که براش میاره قیمت هارد یک ترابایت A-Data رو گرفته گفته حول و حوش 160 تومن. قیمتش خوبه؟
اگه کاراییش هم خوب باشه می رم یکی از اینا می خرم به جای 3.5 اینچی ها چون جای کمتری می گیری و کارم راحت تره و طبق گفته شما سرعت همه شون هم یکیه ولی فقط مونده کیفیتشون که منتظر جوابتون هستم.

با سپاس

وسترن دیجیتال سالیان سال هستش که تست خودش رو پس داده و گمان نمیکنم قیمتش از برندهای دیگه خیلی بالاتر باشه

حتی المکان وسترن بگیرید

adata برند بدی نیست و رمهای خوبی به بازار عرضه میکنه ولی اینکه هاردهاش هم خوب باشه نیاز به زمان داره

armin.bomber
29-07-10, 22:39
با اجازه بقیه
به نظر من این بهترین مدلیه که میتونم پیشنهاد کنم
گارانتی داره ..... سازگار
صدا ..... اصلا نداره ( حداقل من نشنیدم)
درضمن طول عمر ظاهر زیبا و سعت انقال اطلاعاتش از ویژگیهای خوب اونه

:wink:

Ali_1372
30-07-10, 16:33
سپاس از همه ی دوستان برای اظهار نظرشون

A-Data رفیقم که کول دیسکش رو می فروشه می گفت که کیفیت کول دیسکا عالیه و سرعتشون هم خوبه تازه 3 سال هم گارانتی آواژنگ داره .
شنبه قرار قیمت قطعی هارد یک ترابایت 2.5 اینچی رو بهم بده اگه تونستم یه مارک خوب (اول وسترن بعد A-Data ) زیر 200 تومن گیر بیارم که 2.5 اینچی می گیرم نشد
می رم سراغ 3.5 اینچی ها هر کدوم از اون دو مدل ( Elite یا Essential ) گیرم اومد می گیرم.

یه چیز دیگه حجم کنشه

اینو من نفهمیدم میشه بگید منظورتون چی بوده؟

با سپاس از همه

armin.bomber
30-07-10, 21:51
:whistle:
ببخشید
فقط یه اشتبا کوچیک