PDA

مشاهده نسخه کامل : ارسال sms با استفاده از مودم gsm در #c

bineshan68
27-07-10, 22:10
سلام
تاجایی که من بررسی کردم این موضوع با فرض ویندوز xp توضیح داده شده بود و همچنین با زبان ویژوال بیسیک.اما من میخوام برنامه ایی در #C و ویندوز ویستا بنویسم.
در ویندوز ویستا برنامه hyper terminal وجود نداره.خواستم بپرسم باید ابتدا این برنامه رو نصب کنم؟یا راه دیگه ایی برای ارسال پیام از طریق مودم gsm وجود داره؟
ممنون میشم اگه کسی لطف کنه و روال تنضیمات اولیه لازم برای ارسال پیام کوتاه از طریق مودم gsm (مدل sim300)رو توضیح بده .

ravegoat
29-07-10, 08:48
سلام
تاجایی که من بررسی کردم این موضوع با فرض ویندوز xp توضیح داده شده بود و همچنین با زبان ویژوال بیسیک.اما من میخوام برنامه ایی در #C و ویندوز ویستا بنویسم.
در ویندوز ویستا برنامه hyper terminal وجود نداره.خواستم بپرسم باید ابتدا این برنامه رو نصب کنم؟یا راه دیگه ایی برای ارسال پیام از طریق مودم gsm وجود داره؟
ممنون میشم اگه کسی لطف کنه و روال تنضیمات اولیه لازم برای ارسال پیام کوتاه از طریق مودم gsm (مدل sim300)رو توضیح بده .

با سلام!

درسته در انجمن فقط تاپيك فرمان هاي AT به زبان VB.net اختصاص داشت. شما به راحتي مي تونيد با يه مبدل VB.net <> CS اون سورس ها رو تبديل به سورس سي شارپ كنيد و به علاوه دستورات بي نهايت ساده هستند و كامپوننت SerialPort تحت C# هم در دسترس هست.

اما دو نكته:

تكنولوژي دات نت روي ويستا و Seven هم پشتيباني ميشه و شما مي تونيد دستورات و فرمان هايي كه ارايه شده بود رو به راحتي رو ويستا اجرا كنيد.
براي ارسال SMS يه كامپوننت به نام ActiveXperts قرار داده شده كه شما مي تونيد با استفاده از سي شارپ اين DLL وارد پروژه كنيد و از طريق اون با GSM modem پيامك ارسال و يا دريافت كنيد.

در مورد ساير بخش ها قبلا" توضيح داده بودم.

با سپاس
آرمين

a1375a
22-01-11, 08:20
تو رو به هر كي ميپرستين منو راهنمايي كنيد مي خوام تلفن گويا با سي شارپ.چه كار كنم؟كامپوننت؟برنامه نويسي سوكت يا ........

ravegoat
22-01-11, 14:02
تو رو به هر كي ميپرستين منو راهنمايي كنيد مي خوام تلفن گويا با سي شارپ.چه كار كنم؟كامپوننت؟برنامه نويسي سوكت يا ........

با سلام!

دوست عزيز يكي از راه ها براي اين كار استفاده از TAPI هستش كه فكر مي كنم از TAPI 2 مايكروسافت براي اين كار تحت دات نت بهره برد. البته بايد نوع شركت سازنده ي سخت افزار تلفن رو هم در نظر گرفت (براي اطلاعات بيش تر (Only the registered members can see the link)).

براي اين كار كامپوننت هم هست مثل AddTapi.Net (Only the registered members can see the link) كه البته رايگان نيست.

اين هم چند تا سورس (Only the registered members can see the link) در اين زمينه (اكثرشون C++ هست).

موفق باشيد
آرمين