PDA

مشاهده نسخه کامل : توضیح در مورد این اصطلاحات پاور ؟

K1LOU
26-07-10, 09:31
با سلام
دوستان در زمینه پاور میتونن منو راهنمایی کنند در مشخصات پاورها یک سری مشخصات نوشته میشه که مثلا امپر در ریل فلان و یا ....خیلی چیزهای دیگه که من اصلا سر در نمیارم مثلا

دارای دو لاین خروجی +12v با تحمل شدت جریان 18a در هر شاخه برآیند 25a

دوستان هر طور می تونن راهنمایی کنند
با تشکر

nima_hl
26-07-10, 11:33
با سلام
دوستان در زمینه پاور میتونن منو راهنمایی کنند در مشخصات پاورها یک سری مشخصات نوشته میشه که مثلا امپر در ریل فلان و یا ....خیلی چیزهای دیگه که من اصلا سر در نمیارم مثلا

دوستان هر طور می تونن راهنمایی کنند
با تشکر

سلام

البته توضیحات فنی رو بهتره از اساتید بپرسید ( میتونید این سئوال رو در تاپیک گرین مطرح کنید تا توضیحات فنی و دقیق بگیرید )

اما طبق معمول با سواد دیمیم میرم سر وقت توضیحات خودمونی :lol:

ببین کیوان جان مدار 12 ولت این پاوری که مثال زدی میتونه 25 آمپر معادل 300 وات ( 25*12 ) خروجی بده

حالا این خروجی رو در 2 کانال مجزا با پروتکشن 18 آمپر میده

یعنی شما روی هر شاخه میتونید تا 18 آمپر جریان بکشید ولی این در صورتیه که روی شاخه دوم جریان ماکزیمم 7 آمپر داشته باشین

مثلا اگر یه پردازنده 120 واتی داشته یاشین یه چیزی حدود 10 آمپر جریان روی شاخه 1 پاور میوفته در این حالت از pci-e میتونید 15 آمپر جریان بکشید

ولی اگر پردازنده شما سمپرون 140 باشه یه چیزی در حدود 5 آمپر از شاخه 1 ولتاژ میگیره و از شاخه دوم میتونید ماکزیمم توان شاخه یعنی 18 آمپر رو برای گرافیک کارت بگیرید ( دقت کنید که به خاطر پروتکشن با اینکه 20 آمپر توان موجود داریم ولی 18 آمپر بیشتر نمیتونید از شاخه 2 بگیرید )

پینوشت : البته در سیستم مصرف کننده های 12 ولت دیگه هم وجود دارند که در این مثال به خاطر واضح شدن مطلب از بیان اونها چشم پوشی کردم :wink:

K1LOU
26-07-10, 11:44
با سلام و تشکر
نیما جان با اینکه ساده و خودومونی بود ولی هنوز هم برای من سنگین است

یه چیزی حدود 10 آمپر جریان روی شاخه 1 پاور میوفته

پاور چند تا شاخه داره ؟

ریل همون شاخه است ؟

مدار 12 ولت این پاوری که مثال زدی میتونه 25 آمپر معادل 300 وات

آمپر با ولت و وات چه فرقی داره
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
توی تایپیک هم مطرح می کنم
مرسی از شما

K1LOU
29-08-10, 17:27
با سلام
دوستان دوباره مزاحم شدم . خوب رفتم كمي اطلاعات جمع كردم .حالا باز سئوال دارم
اين ريلاي 12v1 - 12v2-12v3 و يكدونه 12v - منفي كه هست هركدام برق كدام قسمت از مادربرد و قطعات رو تامين مي كنند ؟
با تشكر