PDA

مشاهده نسخه کامل : power

mohamad70
25-07-10, 10:31
سلام دوستان

اگه میشه یه توضیح جامع راجع به وات واقعی پاورها بدید مثلا پاورهایی که real هستند و پاورهایی که real نیستن ولی وات مشابه با پاورهای real دارن مثلا من الان یه کولر مستر 700w دارم ولی روی جعبه اون نوشته max output 850w و فروشنده می گفت که 850 هست و پاورهایی مثل green در واقع همین max output رو به عنوان خروجیش می زنن

یه سوال دیگه اینکه چرا green در سایتش وات مصرفیه قطعاتو اینقدر بالاتر از حدی که شرکت سازنده میگه اعلام میکنه مثلا برای core 2dou میزنه 110w در صورتی که 65w هست من وقتی با power calculator سایت گرین توان مصرفی سیستممو حساب میکنم تقریبا 2 برابر چیزی میشه که کولر مستر حساب میکنه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بالاخره کدوم درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خواهش می کنم عزیزان نظراتشونو بگن ممنون:1. (5)::1. (5)::1. (5)::1. (5)::1. (5)::1. (5)::1. (5)::1. (5)::1. (5)::1. (5):

nasiban
25-07-10, 23:23
به نظر من محاسبات سایت کولر مستر دقیق تر هست . نرم افزار گرین انتخاب بسیار بسیار امن رو به شما ارائه میده که فکر میکنم زیاد مناسب نباشه . البته بهتره در مورد پاور های گرین ازش استفاده بشه .

mohamad70
28-07-10, 21:27
دوستان دیگه هم نظر بدن ممنون می شم ها !!!!!!!!:1~@$S (8)::1~@$S (8)::1~@$S (6)::2mo5pow:

Computex
28-07-10, 22:08
سلام دوست عزیز. ببینید به طور کلی در رابطه با شرکت های معتبر تولید کننده پاور، واتی که برای اون ذکر می شه، حداکثر توانی هست که اون پاور به صورت دائم می تونه سیستم رو تغذیه کنه. مثلا در موردی که خودتون ذکر کردید ( کولر مستر 700w ) اگر چه روی جلد اون برای max output رقم 850 وات رو ذکر کرده اما شما نمی تونید این رقم رو به عنوان مبنا برای خرید قرار بدید. یا یه مثال دیگه شما یه پاور که خروجی اون 450 وات ذکر شده از یه شرکت معتبر مثل گرین رو در نظر بگیرید. این پاور شاید حتی بتونه تا 550 وات هم سیستم شما رو تغذیه کنه اما نه به طور دائم. ما به این حد اصطلاحا می گیم Peak و در این حالت شاید پاور نتونه حتی بیشتر از یک دقیقه همچین توان بیش از حدی رو به سیستم شما بده. پیشنهاد بنده اینه که شما همون رقمی رو مبنا قرار بدید که توسط کارخانه مشخص شده و سیستم شما هم کمی توانش از چیزی که اعلام میشه کمتر باشه. مثلا برای سیستمی که 620 وات مصرف داره یه پاور 700 وات ایده آل خواهید بود.

در رابطه با محاسبه میزان توان مصرفی در سیستم هم بله باید گفت نرم افزارهای اینچنینی میزان مصرف سیستم رو همیشه در حداکثر ممکن و با در نظر گرفتن بدترین شرایط محاسبه می کنند که باعث میشه ارقام کمی بالاتر در بیان. در این زمینه هم پیشنهاد بنده اینه که شما مشخصات کامل سیستم خودتون رو بزارید تا با کمک دوستان مصرف سیستم شما رو برآورد کنیم.

موفق باشید.