PDA

مشاهده نسخه کامل : اضافه کردن رم جديد به سيستم قديمي کمک!

sooory
24-07-10, 21:31
سلام به همه دوستان عزيز

سسيتمم رو تقريبا 6 سال پيش خريدم و اوني که برام سيستمم رو بست يه رم 256 روش گذاشت. من چند روز پيش ميخواستم برنامه corel رو روي کامپيوترم نصب کنم حالا براي نصب corel از من رم 512 حداقل ميخواد و من ميخوام يه رم جديد تو سيستمم بزارم
يه نفر بهم گفت ميتوني اما باس مادربردت بايد بخوره من از باس مادر برد چيزي نميدونم و نميدونم چطور بايد بفهمم که ميخوذه يا نه
اما روي مادر بردم رو ديدم .مادر بردم asus هست و جاي 4 تا رم داره از چپ به راست بالاشون نوشته DDR1 DDR2 SDR SDR
روي دسته اون DDR ها هم نوشته 13316 اما رو دسته اونايي که SDR هست چيزي ننوشته .رم الانم fortex و روش نوشته Pc266 cl2.5 256mb DDR

حالا من چي ميتونم بخرم که توي مادر بردم با باسش هم بخونه و من گارهاي گرافيکي ميخوام بکنم اما بعضي وقتا وسط فتوشاپ خود بخود برنامه بسته ميشه فکر کنام از رم کم باشه اين مشکل .

اگه کسي بتونه کمک کنه ممنون ميشم.:wink:

nima_hl
25-07-10, 00:28
سلام به همه دوستان عزيز

سسيتمم رو تقريبا 6 سال پيش خريدم و اوني که برام سيستمم رو بست يه رم 256 روش گذاشت. من چند روز پيش ميخواستم برنامه corel رو روي کامپيوترم نصب کنم حالا براي نصب corel از من رم 512 حداقل ميخواد و من ميخوام يه رم جديد تو سيستمم بزارم
يه نفر بهم گفت ميتوني اما باس مادربردت بايد بخوره من از باس مادر برد چيزي نميدونم و نميدونم چطور بايد بفهمم که ميخوذه يا نه
اما روي مادر بردم رو ديدم .مادر بردم asus هست و جاي 4 تا رم داره از چپ به راست بالاشون نوشته DDR1 DDR2 SDR SDR
روي دسته اون DDR ها هم نوشته 13316 اما رو دسته اونايي که SDR هست چيزي ننوشته .رم الانم fortex و روش نوشته Pc266 cl2.5 256mb DDR

حالا من چي ميتونم بخرم که توي مادر بردم با باسش هم بخونه و من گارهاي گرافيکي ميخوام بکنم اما بعضي وقتا وسط فتوشاپ خود بخود برنامه بسته ميشه فکر کنام از رم کم باشه اين مشکل .

سلام و خوش اومدید :give_rose:

دوست گرامی در حال حاظر کار کردن با نرم افزار‌های گرافیکی مانند کارل با یه همچین سیستمی واقعا عذاب آوره

اگر برای شما امکان داره سیستمتون رو به روز کنید ولی اگر میخواهید از همین سیستم استفاده کنید لطفا مدل مادربرد رو بفرمائید تا اطلاعات فنی رو استخراج و بهترین پیشنهاد ممکنه رو خدمتتون عرض کنیم

mohamad70
25-07-10, 10:20
سلام به همه دوستان عزيز

دوست عزیز شما می تونید با 300 تومن یه سیستم مناسب کارتون جمع کنید بعیده که الان رم 256 ddr2 گیر بیاد و ارتقا کار عاقلانه تریه الان قیمت ها هم با ثبات شدن و وقت خوبیه:Love-ssa~! (1):

sooory
26-07-10, 00:59
ممنون نیما
و همینطور محمد

مدل مادر بردم ASUS P4XP-X ACPI BIOS Revision 1005 هست
و میخواستم ببینم نمیتونم یه رم بیشتر بندازم یا مادر بردم فقط 2 تا 256 ساپورت میکنه؟

و بعد اگه بخوام سیستمم رو ارتقا بدم به قول محمد با 300 تومن پیشنهاد شما چیه؟
بازم ممنون از شما

nima_hl
26-07-10, 02:01
ممنون نیما
و همینطور محمد

مدل مادر بردم ASUS P4XP-X ACPI BIOS Revision 1005 هست
و میخواستم ببینم نمیتونم یه رم بیشتر بندازم یا مادر بردم فقط 2 تا 256 ساپورت میکنه؟

و بعد اگه بخوام سیستمم رو ارتقا بدم به قول محمد با 300 تومن پیشنهاد شما چیه؟
بازم ممنون از شما

والا اون سیستمتون دیگه خیلی قدیمی شده و هر هزینه ای که روش انجام بدین نتیجه مطلوب نمیده

با 300 تومن این پیشنهاد قطعات رو میدم

asrock n68-s3 ucc ~51

phenom ii x2 550 ~100

fan buffalo green ~20

2*2 1600 ddr3 elixir ~110

eram 350 ~20

اگر پردازنده شما بچ نامبر مناسبی داشته باشه به راحتی تبدیل به 4 هسته میشه که یه سیستم نسبتا قوی با قیمت مناسب همراه با 4 گیگا بایت رم برای کارهای گرافیکی خواهید داشت

JEskandari
26-07-10, 14:29
والا اون سیستمتون دیگه خیلی قدیمی شده و هر هزینه ای که روش انجام بدین نتیجه مطلوب نمیده

با 300 تومن این پیشنهاد قطعات رو میدم

asrock n68-s3 ucc ~51

phenom ii x2 550 ~100

fan buffalo green ~20

2*2 1600 ddr3 elixir ~110

eram 350 ~20

اگر پردازنده شما بچ نامبر مناسبی داشته باشه به راحتی تبدیل به 4 هسته میشه که یه سیستم نسبتا قوی با قیمت مناسب همراه با 4 گیگا بایت رم برای کارهای گرافیکی خواهید داشت
خوب منم با نیما موافقم ولی اگر شما اون 300 تومان را بتونید بکنید 340 اونوقت میتونید یک مادربرد با چیپست AMD بگیرید که شانس فعال کردن هسته های غیر فعال شده خیلی خیلی بالاتر مبیره .

nima_hl
26-07-10, 15:31
خوب منم با نیما موافقم ولی اگر شما اون 300 تومان را بتونید بکنید 340 اونوقت میتونید یک مادربرد با چیپست AMD بگیرید که شانس فعال کردن هسته های غیر فعال شده خیلی خیلی بالاتر مبیره .

عزیز جان این مین یه چیپست ucc داره که کرها رو آنلاک میکنه :wink:

مگه میشه یه فن برای آنلاک معرفی کنم ، صحبت از آنلاک بکنم ولی مینش قابلیت این کار رو نداشته باشه :lol:

JEskandari
26-07-10, 16:48
عزیز جان این مین یه چیپست ucc داره که کرها رو آنلاک میکنه :wink:

مگه میشه یه فن برای آنلاک معرفی کنم ، صحبت از آنلاک بکنم ولی مینش قابلیت این کار رو نداشته باشه :lol:
خوب درست هست که داره ولی تا اونجا که من متوجه شدم اون مینهایی که چیپست AMD دارن توی Unlock کردن از اونهایی
که چیپست NVIDIA داشتن موفقتر بودن
تازه گفتم یک 785g بگیرن اونوقت گرافیک قویتریهم نسبت به این برد داره چون به هرحال گرافیک قدیمشان به این برد جدید که
نمیخوره چونکه باید AGP باشه و اونوقت احتمالا این HD4200 از اون قدیمیه باید قویتر باشه بخصوص اگه اورکلاکش هم بکنن.
Only the registered members can see the link

nima_hl
26-07-10, 21:49
خوب درست هست که داره ولی تا اونجا که من متوجه شدم اون مینهایی که چیپست AMD دارن توی Unlock کردن از اونهایی
که چیپست NVIDIA داشتن موفقتر بودن
تازه گفتم یک 785g بگیرن اونوقت گرافیک قویتریهم نسبت به این برد داره چون به هرحال گرافیک قدیمشان به این برد جدید که
نمیخوره چونکه باید AGP باشه و اونوقت احتمالا این HD4200 از اون قدیمیه باید قویتر باشه بخصوص اگه اورکلاکش هم بکنن.
Only the registered members can see the link

تفاوتی از لحاظ آنلاک نداره ، در مادربردهای جدید سری 8 هم از این چیپ داره استفاده میشه

در مورد مادربرد با شما موافقم :great: اگر بتونن 40 تومن بودجه رو افرایش بدن مادربردهای 785 گزینه بهتریه