PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل کم شدن سرعت کپی دی وی دی رایتر liteon

mohy
22-07-10, 10:44
سلام دوستان عزیز

من یه دی وی دی رایتر liteon دارم که حدود یک ساله خریدمش. چند روز پیش متوجه شدم که سرعت کپی کردن

دی وی دی توسط اون خیلی کم شده. مثلا وقتی یه فیلم 700 مگی رو می خوام از روی دی وی دی توی کامپیوتر

کپی کنم حدود 7 دقیقه طول میکشه در حالی که قبلا 1 دقیقه هم طول نمیکشید.

هر کدوم از دوستان اگه می دونید مشکل از کجاست لطفا راهنمایی کنید.

در ضمن فکر می کنم گارنتیش تموم شده باشه

ممنون از لطف همگی

hapalii
22-07-10, 15:46
پست پاکش کردم چون توضیحاتی که داده بودم درباره رایت روی سی دی بود نه از سی دی روی هارد با دقت نخوانده بودم

Labyrinth
22-07-10, 16:05
سلام دوستان عزیز

من یه دی وی دی رایتر liteon دارم که حدود یک ساله خریدمش. چند روز پیش متوجه شدم که سرعت کپی کردن

دی وی دی توسط اون خیلی کم شده. مثلا وقتی یه فیلم 700 مگی رو می خوام از روی دی وی دی توی کامپیوتر

کپی کنم حدود 7 دقیقه طول میکشه در حالی که قبلا 1 دقیقه هم طول نمیکشید.

هر کدوم از دوستان اگه می دونید مشکل از کجاست لطفا راهنمایی کنید.

در ضمن فکر می کنم گارنتیش تموم شده باشه

ممنون از لطف همگی

عزیز جان شما اگر انتی ویروسی دارید موقع کپی غیر فعال کنید
کم شدن سرعت کپی از درایو به کامپیوتر یا مربوط میشه به بی کیفیت بودن سی دی
یا مربوط میشه به عواملی که باعث مشغول شدن درایو میشه مثلا وقتی دارید کپی میکنید فایلی رو از توی سی دی اجرا نکنید
مورد آخر هم ضعیف شدن لنز درایو هست که ...

موفق باشید

mohy
24-07-10, 08:26
عزیز جان شما اگر انتی ویروسی دارید موقع کپی غیر فعال کنید
کم شدن سرعت کپی از درایو به کامپیوتر یا مربوط میشه به بی کیفیت بودن سی دی
یا مربوط میشه به عواملی که باعث مشغول شدن درایو میشه مثلا وقتی دارید کپی میکنید فایلی رو از توی سی دی اجرا نکنید
مورد آخر هم ضعیف شدن لنز درایو هست که ...

موفق باشید

سلام

مشکلم حل شد

دوستان همیشه میگن قبل از تاپیک زدن پست های گذشته رو بخونید شاید مشکلتون حل بشه، ولی کو گوش شنوا.

به هر مشکل با عوض کردن جای کابل IDE روی مادربرد حل شد.

ممنون از راهنمایی و توجهتون

bill geits
24-07-10, 11:09
جدي ؟ يعني چي جاي كابل آي دي اي رو عوض كرديد درست شد ؟! ميشه بيشتر توضيح بديد

mehrdad_ab
24-07-10, 11:20
بله ، امکان داره
توی بردهایی که اتصالشون با هارد و رایتر توسط کابل IDE صورت میگیره ، توصیه میشه برای پرفورمنس بهتر و بالاتر ، هارد دیسک به Primry IDE و رایتر یا سی دی رام به Second IDE متصل بشه

mohy
25-07-10, 09:10
جدي ؟ يعني چي جاي كابل آي دي اي رو عوض كرديد درست شد ؟! ميشه بيشتر توضيح بديد

همونطور که دوستمون tab (Only the registered members can see the link) گفت، کابل IDE مربوط به هارد و دی وی دی رایتر رو با هم عوض کردم. یعنی اینکه من روی مادربردم دو تا پورت IDE داشتم که به یکیش هارد وصل بود و به اون یکی دی وی دی رایتر. البته من به Primry IDE یا Second IDE

کاری نداشتم و فقط جای کابلها رو عوض کردم

tymind1989
20-06-11, 17:14
سلام . دوستان عزیز. مشکل من از همه چیزایی که تا بحال شنیده اید عجیب تره . وقتی ویندوز رو نصب میکنم ، سرعت کپی توی سیستم ، چه درایو با درایو ، چه دی وی دی رام به درایو ، عالیه . هیچ عیب و نقصی نداره . اما یه مدتی که از نصب ویندوز میگذره و تعداد خاصی نرم افزار نصب می کنم ، کاملا یه دفعه سرعت کپی 5برابر میشه . تا حالا با هیچ نرم افزار و روشی نتونستم بفهمم مشکلش چیه . مجبور میشم برای حل مشکل ویندوز رو عوض کنم . جون خودم تو دردسر افتادم . یکی کمک کنه