PDA

مشاهده نسخه کامل : دمای سی پی یو من در اور

K1LOU
20-07-10, 07:45
با سلام
من یک سی پی وی انلاک شده amd دارم که فرکانس کاریش 3.4 است حالا می خوام اور کنم مشکل دما دارم مالتی پایر پردازنده باز هست ولی وقتی تا 3.6 اور می کنم چون دمای این سی پی یو ها رو نرم افزارها نمی تونن تشخیص بدن در بایوس گزینه ای رو فعال کردم که تا وقتی از 70 بالا رفت اخطار بده
تا 3.6 قبلا اور می شد و پایدار بود اما الان پایدار هم نیست در 3.5 پایدار است اما وقتی با اورست تست می گیرم بعد از 15 دقیقه بوق بالا رفتن دما رو دارم حالا می خوام بدونم اگه من با این فرکانس 3.5 کار کنم ولی کارهای معمولی که دما به بالی 70 نرسه برای پردازنده مشکلی پیش میاد ؟

با تشکر

ViViD
20-07-10, 09:07
مدل دقیق پردازنده چیه؟
فرکانس 3.5 معمولاً ایجاد مشکل نمیکنه مگر اینکه پردازنده شما مدل خاصی باشه که دمای کمتری رو برای انجام امور نیاز داشته باشد

nima_hl
20-07-10, 10:14
با سلام
من یک سی پی وی انلاک شده amd دارم که فرکانس کاریش 3.4 است حالا می خوام اور کنم مشکل دما دارم مالتی پایر پردازنده باز هست ولی وقتی تا 3.6 اور می کنم چون دمای این سی پی یو ها رو نرم افزارها نمی تونن تشخیص بدن در بایوس گزینه ای رو فعال کردم که تا وقتی از 70 بالا رفت اخطار بده
تا 3.6 قبلا اور می شد و پایدار بود اما الان پایدار هم نیست در 3.5 پایدار است اما وقتی با اورست تست می گیرم بعد از 15 دقیقه بوق بالا رفتن دما رو دارم حالا می خوام بدونم اگه من با این فرکانس 3.5 کار کنم ولی کارهای معمولی که دما به بالی 70 نرسه برای پردازنده مشکلی پیش میاد ؟

با تشکر

سلام کیوان جان

احتمالا به دلیل گرمی هوا خنک کننده نمیتونه دما رو خوب خارج کنه

به شخصه دمای بالای 60 درجه رو دوست ندارم البته دقت داشته باش که این دما ، دمای هسته ها نیست و هسته ها بین 8 تا 10 درجه خنکتر از این هستند

شما یا فرکانس رو روی همون 3.4 قرار بده یا به فکر یک خنک کننده قویتر باش ، پردازنده شما بدون اعمال ولتاژ تا 3.8 استیبل میشه و با ولتاژ میتونی بین 4 تا 4.2 بصورت 7/24 ازش استفاده کنی ( باز تاکید میکنم با یه فن مثلا pc1216 که حدود 52 تومن قیمت داره )

ولی یه سوال : این فرکانس به چه دردت میخوره ؟ :lol: پردازنده رو آنلاک کردی همینجا 100% پرفورمنس بالا رقته بعد 10% آور کردی که نسبت به توان اولیه در مجموع لااقل 120% افزایش پرفورمنسی داشتی .

از جون این پردازنده چی میخوای ؟ :1. (35):

K1LOU
20-07-10, 10:38
مدل دقیق پردازنده چیه؟
فرکانس 3.5 معمولاً ایجاد مشکل نمیکنه مگر اینکه پردازنده شما مدل خاصی باشه که دمای کمتری رو برای انجام امور نیاز داشته باشد
phenom ii x4 b50

سلام کیوان جان

( باز تاکید میکنم با یه فن مثلا pc1216 که حدود 52 تومن قیمت داره )

ولی یه سوال : این فرکانس به چه دردت میخوره ؟ :lol: پردازنده رو آنلاک کردی همینجا 100% پرفورمنس بالا رقته بعد 10% آور کردی که نسبت به توان اولیه در مجموع لااقل 120% افزایش پرفورمنسی داشتی .

از جون این پردازنده چی میخوای ؟ :1. (35):

با سلام نیما جان
راستش خودم هم نمیدونم چی می خوام یه چند روزی احساس می کنم سرعتم خیلی پایین اومده یعنی برنامه ها دیر باز میشه حالا شاید مشکل از ویندوز باشه ولی حوصله تعویض رو نداشتم گفتم اینطوری امتحان بکنم
خوب در زمانی که من با این فرکانس کار سنگین انجام ندم دما که 70 نیست ؟ پس مشکلی نباید پیش بیاد دما در تست 100 درصد اورست به 70 میرسه
مرسی

.D3VIL.
20-07-10, 14:46
خوب در زمانی که من با این فرکانس کار سنگین انجام ندم دما که 70 نیست ؟ پس مشکلی نباید پیش بیاد دما در تست 100 درصد اورست به 70 میرسه
مرسی
سلام...
وقتی که با این پردازنده کار ستگین انجام ندید فرکانس 3.5GHZ به چه درد میخوره؟!
شما برنامه AMD Over Driver رو نصب کن و به صورت دستی با افزایش Multiplier از داخل برنامه پردازنده رو تا 3.5GHZ اورکلاک کنید پروفایل رو Save کنید...و قبل از خارج شدن Clock هارو به حالت پیش فرض در بیارید..هر وقت از سیتم Performance بالاتر از حالت پیش فرضرو احتیاج داشتید در محیط ویندوز با برنامه AMD OVer Drive پروفایل که قبلا ساخته بودید رو فعال کنید و استفاده کنید و هر وقت کارتون تموم شد دوباره با حالت پیش فرض برگردونید......

موفق باشید...

JEskandari
20-07-10, 19:35
خوب دمای CPU های AMD بهتر هست زیر 64 نگه داشته شوند . در ضمن توجه کنید این دما دمای Core هست
نه دماه سنسور روی مادر برد که توسط Bios خونده میشه . این سنسور حدود 7-8 درجه دما را پایینتر از دمای هسته
نشون میده چون این دما دمای IHS است . لذا اگر بیوس شما توی 70 درجه بوق میزنه حساب کنید که الان دمای
هسته ها دمای 78 درجه هست.

ولی چرا این دما اینقدر بالا میره من حدس میزنم از شانس بد شما پردازنده شما از اون پردازنده هایی هستش که
AMD به دلیلب تولید حرارت زیاد در یک هسته آن هسته را غیر فعال کرده است .
نکته دیگر این طبیعی است که با انلاک کردن هسته های غیر فعال قدرت اورکلاک پردازنده کمتر بشه توجه کنید که الان
بجای دو هسته 4 هسته حرارت تولید میکنند و TDP پردازنده شما بجای 86 وات یک چیزی بین 120-140 وات هست.

لذا به نظر من بهتر یک فن به غیر از فن اوریجینال استفاده کنید .

نکته دیگه اینکه علت کند شدن Load برنامه ها را بهتر هست توی ویندوز جستجو کنید به نظر من هارد را یک Defrag
کنید . سپس با Tuneup Utility اقدام به اصلاح مشکلات registery کنید .