PDA

مشاهده نسخه کامل : یه سوال در مورد هارد

mehdihamed
19-07-10, 16:40
من میخوام یه هارد 1 ترا بگیرم ولی نمیدونم 64 مگ بافر بگیرم یا 32 مگ بافر اول تصمیم داشتم 64 مگ بگیرم ولی از یکی از دوستام شنیدم با بعضی از مادر برد ها مشکل داره این درسته یا نه؟
لطفاً راهنماییم کنین

mehrdad_ab
19-07-10, 16:47
شما مادربردتون چیه ؟
تا اونجا که من اطلاع دارم چنین مشکل هایی اگه پبش بیاد با آپدیت بایوس حل میشه

mehdihamed
19-07-10, 17:21
770t-usb3
Only the registered members can see the link
اگه قیمت هم دارین بگین من 64 مگ وسترن دیجیتال کاویار گرین رو 95000 قیمت دارم البته رشت هستم اینجا قیمتا یکم از تهران گرون تره

mehrdad_ab
19-07-10, 17:36
با خیال راحت هارد رو بخرین و استفاده کنین
فقط توجه کنین: ! به هیچ وجه هارد وسترن گرین نخرین ! به هیچ وجه ! یا سری بلک و یا سیگیت حتی اگه 32 مگ بافر باشن
قیمت بازار امروز رو نمی دونم

nima_hl
19-07-10, 18:27
770t-usb3
اگه قیمت هم دارین بگین من 64 مگ وسترن دیجیتال کاویار گرین رو 95000 قیمت دارم البته رشت هستم اینجا قیمتا یکم از تهران گرون تره

سلام دوست گرامی

همونطور که tab گرامی هم فرمودند هاردهای سری گرین برای مصارف اکسترنال کاربرد دارند و زمان بیکاری خاموش میشوند و اگر این هارد به عنوان هارد اینترنال مصرف بشه مرتب در حال خاموش روشن شدن هستش و بعد از مدت زمانی مشکل پیدا میکنه ( ولی اگر برای آرشیو میخواهید هارد خوبیه )

از طرف دیگه هاردهای بلک دارای 2 پردازنده هستند که در مواقع فشار به شما امکان بهتر خواندن و نوشتن همزمان رو میدن و یه هارد بلک بدون در نظر گرفتن هجم بافر از نظر سرعت از سری گرین بهتره

هارد بلک 1 ترا دیروز 98 تومن قیمت داشت

germ
19-07-10, 18:42
سلام دوست گرامی

همونطور که tab گرامی هم فرمودند هاردهای سری گرین برای مصارف اکسترنال کاربرد دارند و زمان بیکاری خاموش میشوند و اگر این هارد به عنوان هارد اینترنال مصرف بشه مرتب در حال خاموش روشن شدن هستش و بعد از مدت زمانی مشکل پیدا میکنه ( ولی اگر برای آرشیو میخواهید هارد خوبیه )

از طرف دیگه هاردهای بلک دارای 2 پردازنده هستند که در مواقع فشار به شما امکان بهتر خواندن و نوشتن همزمان رو میدن و یه هارد بلک بدون در نظر گرفتن هجم بافر از نظر سرعت از سری گرین بهتره

هارد بلک 1 ترا دیروز 98 تومن قیمت داشت

اگر وسترن گیرین به عنوان هارد دوم استفاده بشه یعنی ویندوز روی یک هارد دیگه باشه باز توصیه نمیشه؟

nima_hl
19-07-10, 19:08
اگر وسترن گیرین به عنوان هارد دوم استفاده بشه یعنی ویندوز روی یک هارد دیگه باشه باز توصیه نمیشه؟

در این حالت چون ویندوز مرتب هارد دوم رو روشن نمیکنه مشکلی نداره :give_rose:

ولی اگر شما با این هارد مرتب کار دارید بهتره اینجا هم مصرف نشه ( البته در این حالت بعید میدونم مانند هارد os به سرعت مشکل پیش بیاد )

mehdihamed
19-07-10, 19:51
عجب شانسی دارم من فقط 64 مگ وسترن گرین داره با 32 سیگیت یه جا دیگه هم 64 مگ داره که hitachi هست بقیه جاها فقط 32 مگ دارن پس مجبورم سفارش بدم برام از تهران بیارن

nima_hl
19-07-10, 20:58
عجب شانسی دارم من فقط 64 مگ وسترن گرین داره با 32 سیگیت یه جا دیگه هم 64 مگ داره که hitachi هست بقیه جاها فقط 32 مگ دارن پس مجبورم سفارش بدم برام از تهران بیارن

زیاد روی بافر زوم نکنید چون پارامتر خیلی مهمی در سرعت هارد نیست :wink:

mehdihamed
20-07-10, 00:02
زیاد روی بافر زوم نکنید چون پارامتر خیلی مهمی در سرعت هارد نیست :wink:

پس چی مهمه ؟

nima_hl
20-07-10, 01:19
پس چی مهمه ؟

ببین دوست گرامی

یه سیگیت با 32 مگ بافر از یه وسترن گرین که 64 مگ بافر داشته باشه سریعتر عمل میکنه

وسترن بلک 32 از وسترن گرین 64 سریعتره

حالا یه سیگیت 32 موقع خوندن از بلک 32 و گرین 64 سریعتره ولی موقعی که هارد هم میخونه و هم مینویسه بلک 32 مگی از سیگیت و گرین قویتره

حالا پیدا کنید پرتغال فروش را :lol:

ریزالت تست هارد وسترن 64 مگی سبز ( 618 )

ریزالت تست هارد وسترن 32 مگی بلک ( 632 )

ریزالت تست هارد سیگیت 32 مگی ( 729 )

شما اگر مبلغ برات مهم نیست وسترن بلک بخر که تا چند سال برات مثل بلدوزر کار کنه :wink:

اگر مبلغ مهمه سیگیت رو بگیر ( حدود 70 تومن )

اگر هم از جونت سیر شدی وسترن گیرین بگیر :lol:

اگر هم میتونی یک ماه صبر کنی تا وسترن 64 مگی sata 3 بیاد ( به شرط ساپورت کردن مادربرد ) که یه همچین ریزالتی داره

اگر هم باز سوال دارید که بفرمائید :give_rose:

ViViD
20-07-10, 01:46
با اجازه دوستان مشاوره

من مدت 1 ماه هست که هارد 500 وسترن بلک خریدم واقعاً از خرید خودم راضی هستم هم سرعت مناسبی داره و هم خنک هست

اگر میتونید از تهران سفارش بدید چون به قیمتش و زحمت منتظر بودن از تهران ارزش داره سرعت این هارد خیلی بالاست :love:

nima_hl
20-07-10, 06:44
با اجازه دوستان مشاوره

من مدت 1 ماه هست که هارد 500 وسترن بلک خریدم واقعاً از خرید خودم راضی هستم هم سرعت مناسبی داره و هم خنک هست

اگر میتونید از تهران سفارش بدید چون به قیمتش و زحمت منتظر بودن از تهران ارزش داره سرعت این هارد خیلی بالاست :love:

سلام وحید جان و ممنون از پستت :give_rose:

هارد وسترن بلک 500 گیگابایتی یکی از بهترین هاردهای میکانیکی هستش که تا به حال دیدم

نسبت به 1 ترا بایتی بلک کم صداتره ( تقریبا میشه گفت بی صداست ) و اندکی سرعتش بالاتر و دماش پائینتره

ولی همین هارد در زمان read بین 5 تا 10% از 500 segate barracuda 7200.12 عقب میافتاده ( هر دو رو موجود دارم اگر دوست داری بگو تا یه تست بزنم )

اگر دوستمون نیاز به هجم 1 ترا نداشته باشند و صرفا به خاطر سرعت میخواهند هارد جدید بگیرند بنظرم هارد پیشنهادی شما یکی از بهترین گزینه ها میتونه باشه:cool:

mehdihamed
20-07-10, 12:38
با تشکر از توضیحات دوستان
اصلاً مثل اینکه قهطی هارد 1 ترا وسترن بلک اومده امروز تمام شهرو گشتم حتی میگن تهران هم ندارن وگرنه ما میگرفتیم تو سایت رایان صبا هم نگاه کردم 64 بلک نداره به نظر شما راست میگن؟

mehdihamed
20-07-10, 12:44
ببین دوست گرامی

یه سیگیت با 32 مگ بافر از یه وسترن گرین که 64 مگ بافر داشته باشه سریعتر عمل میکنه

وسترن بلک 32 از وسترن گرین 64 سریعتره

حالا یه سیگیت 32 موقع خوندن از بلک 32 و گرین 64 سریعتره ولی موقعی که هارد هم میخونه و هم مینویسه بلک 32 مگی از سیگیت و گرین قویتره

حالا پیدا کنید پرتغال فروش را :lol:

ریزالت تست هارد وسترن 64 مگی سبز ( 618 )

ریزالت تست هارد وسترن 32 مگی بلک ( 632 )

ریزالت تست هارد سیگیت 32 مگی ( 729 )

شما اگر مبلغ برات مهم نیست وسترن بلک بخر که تا چند سال برات مثل بلدوزر کار کنه :wink:

اگر مبلغ مهمه سیگیت رو بگیر ( حدود 70 تومن )

اگر هم از جونت سیر شدی وسترن گیرین بگیر :lol:

اگر هم میتونی یک ماه صبر کنی تا وسترن 64 مگی sata 3 بیاد ( به شرط ساپورت کردن مادربرد ) که یه همچین ریزالتی داره

اگر هم باز سوال دارید که بفرمائید :give_rose:

توضیح خوبی بود
بولدوزر نمیخوام میخوام تو همین یکی دو سال برام خوب کار کنه تا دو سال دیگه هاردهای 8 ترا 10 ترا و 20 ترا میاد اونوقت دیگه هارد 1 ترا میخوام چیکار کنم پرتقال فروشم پیدا کردم رفته میدون میوه و تره بار پرتقال بگیره :lol:

mehdihamed
20-07-10, 14:28
خب بچه ها چون هارد وسترن بلک پیدا نمیشه همون سیگیت 32 مگ بافر رو میگیرم حالا پولم اضافه میاد میتونم رم بگیرم الان یه رم 2 گیگ geil 1333 دارم به نظر شما بهتره یه پک دوتایی رم 1333 دوال چنل 1 گیگ بگیرم بزارم کنار رمم یا اینکه یه رم 2 گیگ 1333 بگیرم
ببخشید زیاد سوال میکنم :1. (29):

nima_hl
20-07-10, 14:35
توضیح خوبی بود
بولدوزر نمیخوام میخوام تو همین یکی دو سال برام خوب کار کنه تا دو سال دیگه هاردهای 8 ترا 10 ترا و 20 ترا میاد اونوقت دیگه هارد 1 ترا میخوام چیکار کنم پرتقال فروشم پیدا کردم رفته میدون میوه و تره بار پرتقال بگیره :lol:

برو 70 تومن یده یه seagate barracuda 7200.12 بگیر ، هارد خوب و بی آزاریه :give_rose:

خب بچه ها چون هارد وسترن بلک پیدا نمیشه همون سیگیت 32 مگ بافر رو میگیرم حالا پولم اضافه میاد میتونم رم بگیرم الان یه رم 2 گیگ geil 1333 دارم به نظر شما بهتره یه پک دوتایی رم 1333 دوال چنل 1 گیگ بگیرم بزارم کنار رمم یا اینکه یه رم 2 گیگ 1333 بگیرم
ببخشید زیاد سوال میکنم :1. (29):

یه رم 2 گیگ الان 50-60 تومن قیمت داره اگر بودجتون میرسه یه 2 گیگ مثل رم قبلیتون تهیه کنید

mehdihamed
20-07-10, 16:08
ممنون سیگیت رو که امروز غروب میرم میگیرم ولی رم رو باید از تهران سفارش بدم بیارن رشت geil 1333 ندارن
پس پک دوتایی 1 گیگ نگیرم؟ یه دونه 2 گیگ بگیرم؟

nima_hl
20-07-10, 16:53
ممنون سیگیت رو که امروز غروب میرم میگیرم ولی رم رو باید از تهران سفارش بدم بیارن رشت geil 1333 ندارن
پس پک دوتایی 1 گیگ نگیرم؟ یه دونه 2 گیگ بگیرم؟

2 تا 2 گیگ رو مود دوال چنل کار میکنه که بین 30 تا 70 درصد سرعت رو بالا میبره ( البته اگر برنامه به این سرعت نیاز داشته باشه مانند برنامه های گرافیکی ولی در کارهای عادی تفاوتی حس نمیکنی :wink:)

amrdiab
21-07-10, 08:14
من برا سیستم های سایت قبلا گرین 500 گرفته بودم که با توجه به اینکه میگید پرفرمنس پایینه برای سیستم های جدید یه هارد ارزون و عمر بالا چی پیشنهاد میدید .

مرسی

nima_hl
21-07-10, 08:33
من برا سیستم های سایت قبلا گرین 500 گرفته بودم که با توجه به اینکه میگید پرفرمنس پایینه برای سیستم های جدید یه هارد ارزون و عمر بالا چی پیشنهاد میدید .

مرسی

سیگیت 500 هارد کم صدا و سریعی هستش و آمار خرابی کمی هم داره

mehrdad_ab
21-07-10, 12:01
همون سیگیت

mehdihamed
22-07-10, 12:34
اگه شما جای من بودین کدوم هارد رو میگرفتین
samsung f3 94000 32 meg buffer
seagate 75000 32 meg buffer
hitachi 89000 64 meg buffer
western green 95000 64 meg buffer