PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل در اور Q6600

pc_hex
18-07-10, 21:45
سلام .
آقا من یک سی پی 6600 دارم با فرکانس 2.4گیگاهرتز..
رم 2 گیگ SUPERTALENT داشتم باس 1333که با اون خیلی راحت سی پی یو تا 3.2 با فن استوک اور میشد.
ولی با استفاده از رمهای کروسایر 2تا 2گیگ دامیناتور1600 نمیتونم از 2.4 بالاتر ببرم (اور کنم)...
مشکل چیه دوستان ؟؟؟میتونید کمک کنید؟/؟؟
مادربورد P41 MSI
تـــــــــــــــــــشکر**** ********

Curtis
18-07-10, 22:46
چیپست مینتون برای این cpu مناسب نیست
یه p45 بگیر
سعی کنید رمهارو تو اورکلاک سینگل چنل استفاده کنید

Jagvar
19-07-10, 11:28
سلام .
آقا من یک سی پی 6600 دارم با فرکانس 2.4گیگاهرتز..
رم 2 گیگ SUPERTALENT داشتم باس 1333که با اون خیلی راحت سی پی یو تا 3.2 با فن استوک اور میشد.
ولی با استفاده از رمهای کروسایر 2تا 2گیگ دامیناتور1600 نمیتونم از 2.4 بالاتر ببرم (اور کنم)...
مشکل چیه دوستان ؟؟؟میتونید کمک کنید؟/؟؟
مادربورد P41 MSI
تـــــــــــــــــــشکر**** ********
یکم مبهم توضیح دادین!
خوب مدل مین رو کامل می گفتین خیلی بهتر بود
اما اگر شما از SPD دو رم اسکرین شات بزارید و حالت ور هر دو با ولتاژهیی که خودتون دادین تا بشه بحث رو کسترش داد

pc_hex
19-07-10, 23:48
Only the registered members can see the link
این هم شات ها. ببخشین که نمیتونم عکس قرار بدم .

ViViD
19-07-10, 23:52
مشکل از رمهاتون نیست داخل بایوس باید تنظیمات مربوط به اورکلاک پردازنده رو بررسی کنید و با اعمال تغییرات هماهنگ بین ولتاژ رم و باس پردازنده براحتی میتونید اور کنید

الان رمهای شما روی باس 1066 کار میکنند و تا 1600 جای دارند به شرطی که ولتاژ مورد نظر بهشون اعمال بشود که 1.65 هست احتمالاً این رمهای برای سری پلتفرم 1156 بوده که روی این مین دارید استفاده میکنید

pc_hex
20-07-10, 08:20
سلام . وحید عزیز نمیدونم مال کدام پلتفورم بوده!!!ولی در کل قراره با سیستم من کار کنه. اگه میشه بطوردقیقتر آدرس بده تا بتونم مستقیم از اونجا ولتاژرم و پردازنده رو بالاببرم.

ViViD
20-07-10, 09:14
باید بایوس مادربردتون رو پیدا کنیم و ببینیم از کجا میتونید این تغییرات رو اعمال کنید

سعی میکنم براتون سریع پیدا کنم چون تا حالا با این مین کار نکردم :great:

اگر خودت هم تونستی از صفحاتی که مربوط به تنظیمات اورکلاک میشه عکس بگیر قرار بده تا برای بقیه هم یک راهنمایی بشود :love:

nima_hl
20-07-10, 09:17
سلام . وحید عزیز نمیدونم مال کدام پلتفورم بوده!!!ولی در کل قراره با سیستم من کار کنه. اگه میشه بطوردقیقتر آدرس بده تا بتونم مستقیم از اونجا ولتاژرم و پردازنده رو بالاببرم.

سلام دوست عزیز

چند تا خواهش از شما داشتم

1- وقتی دوستان زمان میزارن پست شما رو میخونن و پاسخ میدن لااقل دکمه تشکر رو بزن :wink:

2- وقتی که میخواهید آورکلاک کنید یکم هم خودتون زمان بگذارید و توی بایوس لااقل یه نگاه به آیتمها بندازید

3- وقتی سئوالی مطرح میکنید مشخصات دقیق قطعه رو بفرمائید ( msi پنج مدل p41 تولید داره )

در هر صورت در ستاپ به منوی cell menu برید در اونجا یه زبان شیرین انگیلیسی میتونید قسمت ولتاژها رو پیدا کنید

4441

البته تغییر ولتاژ و آورکلاک نیاز به تجربه و توجه داره ، هیچ یک از دوستان مسئولیتی در مقابل آورکلاک شما نداره

به مقادیری که میدید و دمای قطعه توجه داشته باشید که خدای نا کرده مشکلی برای سیستمتون پیش نیاد

pc_hex
20-07-10, 21:32
سلام نیما خان از یک اورکلاکر حرفه ای(همشهری) کمک گرفتم و تونست با اعمال ولتاژمناسب تا 3.2 با فن استوک اور کنه.

pc_hex
20-07-10, 21:36
در ضمن من که خودم مترجم هستم ولی نمیدونستم که باید ضریب fsb رو تغییر بدم .مثلا 333X9یا 400x8
یا نمیدونستم که باید به رمها ولتاژ1.65ولت بایستی اعمال بشه...
به هر حال از همتون تشکر میکنم اگه باز هم گزینه ای هست که بالاتر بره بفرمایید.
این همشهری من گفتن سی پی یو شما مصرفش بالاست . آیا درسته؟؟؟رم هم برای چیپست p41 خوب نیست ....