PDA

مشاهده نسخه کامل : خرید ssd

Khornaf
18-07-10, 18:18
سلام دوستان من میخوام هارد بگیرم و میخواستم ببینم الان در بازار هارد های ssd که از wd black بهتر باشه در چه رینج قیمتی هستن البته حجمش زیاد برام مهم نیست بیشتر قیمتش هست که مهمه .
منظور اینکه ارزون ترین ssd ای که از wd black بهتر باشه الان چی در بازار موجود هست و حدود قیمتش چقدر هست.

nima_hl
18-07-10, 21:07
سلام دوستان من میخوام هارد بگیرم و میخواستم ببینم الان در بازار هارد های ssd که از wd black بهتر باشه در چه رینج قیمتی هستن البته حجمش زیاد برام مهم نیست بیشتر قیمتش هست که مهمه .
منظور اینکه ارزون ترین ssd ای که از wd black بهتر باشه الان چی در بازار موجود هست و حدود قیمتش چقدر هست.

سلام بر خرناف عزیز :give_rose:

یه ssd حدود 60 گیگی الان حدود 200 تومن قیمت داره و سرعت رید حدود 200 مگابایت در ثانیه ( بسته به مدل بین 160 تا 280 ) و سرعت رایتش هم یه چیزی حدود 150 مگابایت در ثانیه هستش

اگر امنیت و طول عمر برات خیلی مهمه که همین رو بگیر وگرنه با 200 تومن میتونی 4 تا هارد سیگیت 500 بگیری و رید صفر کنی که سرعتی حدود 2 برابر این با هجم 2 ترابایت (34 برابر) بهت میده و تا 2 سال هم بنظرم قابل اطمینان هستش

البته ssd 128gb هم در بازار هستند که قیمتی بین 390 تا 480 هزار تومان دارند ولی سرعتشون خیلی بالاتر از نمونه های 64 نیست

Khornaf
18-07-10, 21:51
خوب فکر میکنم با این اوصاف فعلان رید کردن هزینه کمتری داره و سرعتی در همون حدود میده .
ممنون نیما جان:love:

bill geits
19-07-10, 11:45
2 سال هم بنظرم قابل اطمینان هستش

نيما جان منظورت از اين عبارت چيه ؟

nima_hl
19-07-10, 12:42
نيما جان منظورت از اين عبارت چيه ؟

ببین عزیز

هارد دیسک به دلیل دوران پلاترها و اصطحلاک موتور و قطعات درونی یه عمر مطمئن داره ، که این عمر در هاردهای امروزی بیشتر از 2 ساله و معمولا از این تاریخ به بعد بسته به کیفیت خود هارد ، کیفیت منبع تغذیه و دمای محیطی که در اون کار میکنه خراب میشه

ولی معمولا تا 2 سال در هر شرایطی کار میکنه

یه مثال بزنم . شما یه مرسدس بنز صفر که میخری تا 2 سال خیالت راحته که خراب نمیشه و با اطمینان میری سفز ولی وقتی 3-4 سال کار کنه احتمال داره در راه خراب بشه :wink:

حالا وقتی رید میکنی اگر یه هارد خراب بشه کل اطلاعات روی تمام هاردها مشکل پیدا میکنه پس بهتره که از هارد میکانیکی تا دو سال بیشتر در حالت رید استفاده نشه ( البته الان ریدی هم بستم که حدود 10 سال بدون مشکل کار میکنه )