PDA

مشاهده نسخه کامل : مانیتور 3D

IranianKing
15-07-10, 17:44
دوستان چند تا سوال داشتم
کسی میدونه فرق مانیتورهای 3D با معمولی در چیه؟
تا اونجایی که من متوجه شدم هیچ فرقی ندارن فقط هرتز 3D ها بالای 100 هرتز است
و چه مدل مانیتورهایی برای کامپیوتر وجود داره که بتونه تصاویر رو 3D نشون بده؟
تا اونجایی هم که متوجه شدم توی کارت های nVIDIA قابلیتی وجود داره به اسم 3D VISION که تصاویر دو بعدی را برای شما سه بعدی پخش میکنه
میخواستم بدونم کارت های ATI هم همچین قابلیتی دارند؟

rezahdi
29-07-10, 20:40
سلام
مانیتورهایی که از سه بعدی بهره میبرن همشون 120 Hz هستن و در حال حاضر فقط و فقط کارت های Nvidia این کار رو میکن (دوستان لطفا گیر ندین که تو آینده سری های بعدی ATI فلانه و یا نرم افزاری هم میشه و ... تا اون موقعه , آره .. ; - )
همچنین باید عینک هم داشته باشی (مخصوصش خیلی بهتره .. که گرونه, من پاناسونیک رو دیدم حدود 60 تومن بود )
اینو من تو ایران دیدم با قیمت 700 هزار تومن ناقابل : Samsung 2233RZ (Only the registered members can see the link) :gasp:
ال جی هم داره w2363D که من ندیدمش (اگه قیمت جدیدی از این جور مانیتور ها پیدا کردین بزارین ما هم بدونیم)
راستی به نظر من تکنولوژی کاملی نیست. من با مانیتور نه ولی با تلویزیون و با عینک مخصوص حدود 20 دقیقه سه بعدی دیدم ولی بعدش چشمام درد می کرد. احتمال میدم که مانیتورش هم چنین وضعی داشته باشه. میگن تو خواب آدم هم تاثیر میزاره و کلا عوارض زیادی داره .. :1. (27):

MasterLCD
05-09-10, 09:13
دوستان چند تا سوال داشتم
کسی میدونه فرق مانیتورهای 3D با معمولی در چیه؟
تا اونجایی که من متوجه شدم هیچ فرقی ندارن فقط هرتز 3D ها بالای 100 هرتز است
و چه مدل مانیتورهایی برای کامپیوتر وجود داره که بتونه تصاویر رو 3D نشون بده؟
تا اونجایی هم که متوجه شدم توی کارت های nVIDIA قابلیتی وجود داره به اسم 3D VISION که تصاویر دو بعدی را برای شما سه بعدی پخش میکنه
میخواستم بدونم کارت های ATI هم همچین قابلیتی دارند؟

دوست عزيز
به جز تفاوتي كه داره و 100 هرتز هست يه فر دسگه هم داره
اين مانيتور ها يه ترزميتر دارن كه به شما كمك ميكنن تصاوير رو سه بعدي ببينيد
اوون تبديل 2 به 3 بعدي: عمق تصاوير خيلي كمه و فايده نداره .. چشم رو هم اذيت مسكنه بايد وايسي مانيتورش بياد