PDA

مشاهده نسخه کامل : یک سوال حیاتی در خصوص گرافیک های انبرد لطفا سریع جواب بدید

amrdiab
15-07-10, 07:35
سلام دوستان

من یک سیستم با راهنمایی های شما با گرافیک انبرد 4200 برای یکی از کارمندان که گرافیست هست خریدم حالا ایشون تمامی مشکلات خودشو به این مسئله ربط میده میخواستم با دلیل علمی بگید ایا برای نرم افزار هایی مثل فتوشاب و کرل illustrator . آِا نقش کارت گرافیک اینقد موثره و ایا پرفرمنس کم میشه ؟

AMD 630

4 gb DDR3 cl9

giga 785g

اصولا انبرد ها از چه درگاهی استفاده میکنند ؟

ممنون میشم خیلی سریع پاسخ بدید . :give_rose:

nima_hl
15-07-10, 08:38
سلام دوستان

من یک سیستم با راهنمایی های شما با گرافیک انبرد 4200 برای یکی از کارمندان که گرافیست هست خریدم حالا ایشون تمامی مشکلات خودشو به این مسئله ربط میده میخواستم با دلیل علمی بگید ایا برای نرم افزار هایی مثل فتوشاب و کرل illustrator . آِا نقش کارت گرافیک اینقد موثره و ایا پرفرمنس کم میشه ؟

AMD 630

4 gb DDR3 cl9

giga 785g

سلام

یا این رم و cpu نباید مشکل حادی داشته باشید

البته شما سیستم کامل با بودجه 500 تومن از اینجا مشاوره گرفته بودید اونم برای کارهای آموزشی :wink:

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

چون عجله دارید شمارم رو پرایوت براتون میفرستم خودتون یا همکار گرامیتون مشکل سیستم رو بفرمایید تا حلش کنیم :give_rose:

اگر منظور شما پورت خروجی هستش این گرافیک کارت آنبرد محدودیتی از نظر پورت خروجی نداره و معمولا تمام خروجیها رو داره ( مدل دقیق مادربرد خریداری شده رو بفرمایید )

AMD>INTEL
15-07-10, 09:59
آنبرد جديد هيچ مشكلي تو فتوشاپ نداره . اين هم بنچمارك ها
Only the registered members can see the link

mehrdad_ab
15-07-10, 10:09
سعی کنید از ورژن های پایین تر استفاده کنید . مثلاً CS یا حداکثر CS2 .

amrdiab
15-07-10, 10:37
مرسی منظورم از چه معماری برای ارتباط مثلا pci express و اینا از لحاظ پرفرمنس تاثیر منفی میزاره یا خیر چون داره مجبورم میکنه کارت جدا بگیرم و من میخوام از انتخابم دفاع کنم

و اینکه اینها GPU دارند یا خیر ؟ !!! یعنی از بار پردازشی cpu استفاده میکنند ؟؟

WORYA_SH
15-07-10, 10:38
از تو بایاس روی 512 بزارید اگه کار سنگین گرافیکی می کنید می تونید از همونجا یه مقدار هم اور کنید.

فقط تست کنید ببینید رم رو درست شناخته اگه اینطور نیست اون را هم دستی ست کنید . چون اگه نباشه به شدت پرفرمنس میاد پایین.

mzz
15-07-10, 10:48
من هم از چیپ 785GXH استفاده میکنم مشکلی از لحاظ خروجی نداشتم و تو برناه هایی مثل فتوشاپ کورل دراو کم نمیاره البته من GPU رو تا 1 گیگاهرتز آور کردم و رو هیتسینگ مادبرد یه فن 7 سانتی گذاشتم
مین من ASrock M3A785GXH/128 هست رم هم 2 گیگ رندتیون باس 1333 و CPU هم AMD M3 at2 X3 425 هست که تا 3.5 آور کردم(فن استوک)

nima_hl
15-07-10, 10:55
مرسی منظورم از چه معماری برای ارتباط مثلا pci express و اینا از لحاظ پرفرمنس تاثیر منفی میزاره یا خیر چون داره مجبورم میکنه کارت جدا بگیرم و من میخوام از انتخابم دفاع کنم

و اینکه اینها GPU دارند یا خیر ؟ !!! یعنی از بار پردازشی cpu استفاده میکنند ؟؟

چون گرافیک آنبرد هستش دقیق نمیشه گفت pci express هستش ولی از لحاظ باند نباید کمتر از اون باشه ( یه جورایی pci-e به حساب میاد )

بله عزیز gpu داره و بار پردازشیش روی cpu نیست

AMD>INTEL
15-07-10, 13:18
بايوس برد هم اپديت كنيد. مادربردهاي شما side port داره ؟

amrdiab
15-07-10, 19:22
giga 785gt ud3h هستش side port چی هست ؟

nima_hl
15-07-10, 19:49
giga 785gt ud3h هستش side port چی هست ؟

side port رم کارت گرافیکی هستش که بعضی مادربردها دارند و برخی دیگه مثل مادربرد شما ندارند

این رم در بالابردن بازده کارت گرافیک موثر هستش

esteghlaloscar
15-07-10, 22:27
سلام دوستان

AMD 630

4 gb DDR3 cl9

giga 785g

آنبرد از درگاهی استفاده نمیکنه مثل کارت صدا آنبرد ولی فکر نکنم این کارت بتونه از پس کارهای سنگین دربیاد ورندرینگ کمی داره و مقوله کار گرافیک آنبرد اینه که تا اونجایی من میدونم مقداری از حافظه ی رم رو اشغال میکنه و کارش رو از رم می کشه و در رندرینگ اول باید سی پیو قوی باشه بعد رم بعد نوبت کارت گرافیک میرسه که برای رندرینگ باید از سری fire pro ati یا quardo انویدیا استفاده کنید سوال دیگه ای بود در خدمتیم

AMD>INTEL
15-07-10, 23:12
گرافيكهاي آنبرد اينتل متاسفانه هنوز نتونستند تو بازيها و كارهاي 3d حرفي براي گفتن داشته باشند . اما amd در صورت داشتن side port memory يكصد و بيست و هشت مگابايتي فرض خيلي فرق ميكنه . البته ديدم از رم هاي با كيفيت پائين توي سيستم استفاده ميكنند با cl بالا كه اين خود باعث دسترس . لطفا سراغ پاورهاي الگانس نريد چون مصرفش پائينه حداقل 460 وات كوار مستر يا 530 گرين تهيه كنيد . چون اون 1اورها بي نام نشان فاقد استانداردهاي حديد atx هستند كه كولر مستر و انرمكس و كمي عقيب تر گرين دارند . پيشنهاد من به اين دوستمون براي راضي شدن مشتر ي يك كارت ضعيف بگيريد با اين گرافيك تو كار hybrid cross كنيد .

JEskandari
16-07-10, 00:12
آنبرد از درگاهی استفاده نمیکنه مثل کارت صدا آنبرد ولی فکر نکنم این کارت بتونه از پس کارهای سنگین دربیاد ورندرینگ کمی داره و مقوله کار گرافیک آنبرد اینه که تا اونجایی من میدونم مقداری از حافظه ی رم رو اشغال میکنه و کارش رو از رم می کشه و در رندرینگ اول باید سی پیو قوی باشه بعد رم بعد نوبت کارت گرافیک میرسه که برای رندرینگ باید از سری fire pro ati یا quardo انویدیا استفاده کنید سوال دیگه ای بود در خدمتیم

آخه ایشون قرار توی Illusttrator چی را رندر کنند که حالا نیاز به Quadro و FirePro داشته باشن.
ولی چیزی که هست این برنامه های Photoshop و اصولا کل برنامه های ویرایش تصویر نصبت به
RAM یک مقدار حساس هستند. بنابراین میزان بالاتر رم ویا رم با سرعت بیشتر در کار تاثیر زیاد داره.

amrdiab
16-07-10, 11:26
گرافيكهاي آنبرد اينتل متاسفانه هنوز نتونستند تو بازيها و كارهاي 3d حرفي براي گفتن داشته باشند . اما amd در صورت داشتن side port memory يكصد و بيست و هشت مگابايتي فرض خيلي فرق ميكنه . البته ديدم از رم هاي با كيفيت پائين توي سيستم استفاده ميكنند با cl بالا كه اين خود باعث دسترس . لطفا سراغ پاورهاي الگانس نريد چون مصرفش پائينه حداقل 460 وات كوار مستر يا 530 گرين تهيه كنيد . چون اون 1اورها بي نام نشان فاقد استانداردهاي حديد atx هستند كه كولر مستر و انرمكس و كمي عقيب تر گرين دارند . پيشنهاد من به اين دوستمون براي راضي شدن مشتر ي يك كارت ضعيف بگيريد با اين گرافيك تو كار hybrid cross كنيد .

من از adata 1333 cl9 استفاده کردم و پاور هم 380 گرین هستش بایوس هم اپدیت شده چون ابتدا یسری هنگ های الکی با حرک موس داشت که دلیلش ناسازگاری با بعضی usb ها بود که بعده اپدیت فیکس شد .

حالا مهم اینجاست که من بعنوان کسی مسئول سخت افزار اینجا باید برای انتخابم توجیه قوی داشته باشم و طبق نظراتی که دیدم تمرکز رو رو cpu و رم بالا گذاشتم

آخه ایشون قرار توی Illusttrator چی را رندر کنند که حالا نیاز به Quadro و FirePro داشته باشن.
ولی چیزی که هست این برنامه های Photoshop و اصولا کل برنامه های ویرایش تصویر نصبت به
RAM یک مقدار حساس هستند. بنابراین میزان بالاتر رم ویا رم با سرعت بیشتر در کار تاثیر زیاد داره.

ببینید من خودم سیستم و که تست میکنم مشکلی نمی بینم ولی ایشون یسری مسائل و میگن که پیش میاد

مثلا اینکه یوقتایی یکی از core های cpu تا اخر بالا میره و سیستم تعطیل میشه ؟؟

بنظرتون ارتباط با خوده cpu و مدیریتی که باید داشته داره یا از نرم افزاره ؟؟

بایوس هم به اخرین ورژن اپدیت کردم .

و گهگاهی not responded میده طولانی موقع save

mehrdad_ab
16-07-10, 12:05
ببینید همونطور که در بالا دوستان هم گفتن چون برد شما از ساید پرت استفاده نمی کنه شما برای کیفیت و افزایش کارائی سیستم باید یک کارت گرافیک مجزا تهیه کنید هر چند اگه ساید پورت داشتم بازم به نظر من کفایت نمی کنه . من یه زمانی با فتوشاپ تو عکاسی کار کردم و دیدم که نقش گرافیک و رم خیلی خیلی مهمه.

nima_hl
16-07-10, 12:17
من از adata 1333 cl9 استفاده کردم و پاور هم 380 گرین هستش بایوس هم اپدیت شده چون ابتدا یسری هنگ های الکی با حرک موس داشت که دلیلش ناسازگاری با بعضی usb ها بود که بعده اپدیت فیکس شد .

حالا مهم اینجاست که من بعنوان کسی مسئول سخت افزار اینجا باید برای انتخابم توجیه قوی داشته باشم و طبق نظراتی که دیدم تمرکز رو رو cpu و رم بالا گذاشتم

ببینید من خودم سیستم و که تست میکنم مشکلی نمی بینم ولی ایشون یسری مسائل و میگن که پیش میاد

مثلا اینکه یوقتایی یکی از core های cpu تا اخر بالا میره و سیستم تعطیل میشه ؟؟

بنظرتون ارتباط با خوده cpu و مدیریتی که باید داشته داره یا از نرم افزاره ؟؟

بایوس هم به اخرین ورژن اپدیت کردم .

و گهگاهی not responded میده طولانی موقع save

سیستم شما 2 مشکل میتونه داشته باشه

1- دمای بالای پل شمالی ( که با نصب یک فن حل میشه )

2- مشکل رم ( که پیشنهاد میدم از adata 1333 cl7 استفاده کنید )

کارت گرافیک اگر ضعیف باشه وقتی یه تصویر بزرگ رو زوم این یا زوم اوت میکنید دیر جواب میده ( نه اینکه سیستم هنگ کنه و اون کار انجام نشه )

ببینید همونطور که در بالا دوستان هم گفتن چون برد شما از ساید پرت استفاده نمی کنه شما برای کیفیت و افزایش کارائی سیستم باید یک کارت گرافیک مجزا تهیه کنید هر چند اگه ساید پورت داشتم بازم به نظر من کفایت نمی کنه . من یه زمانی با فتوشاپ تو عکاسی کار کردم و دیدم که نقش گرافیک و رم خیلی خیلی مهمه.

دوست گرامی تاثیر سایدپورت اونقدر نیست که مثلا فکر کنید بازده گرافیک نصف بشه

در کارهای مختلف تاثیرش بین 0 تا 15 درصد بیشتر نیست

AMD>INTEL
16-07-10, 12:53
پاور رو سعي كنيد با 430 گرين يا برندهاي معتبر ديگه عوض كنيد

nima_hl
16-07-10, 13:34
پاور رو سعي كنيد با 430 گرين يا برندهاي معتبر ديگه عوض كنيد

مشکل ایشون چه ربطی به پاور داره ؟

این دستگاه در حالت خودکشی مصرفش به 250 وات نمیرسه که پاور 380 واتیشون کم بیاره

AMD>INTEL
16-07-10, 14:12
اين هم نمونه اي از SIDEPORT

نقش sideport memory تو چيپهاي 790gx
790GX's Side-Port Explored

Jagvar
16-07-10, 14:43
از نظرات دوستان بسی سود بردیم!
به نظر من هنوز مشکل برای دوستان تفهیم نشده، جناب ببخشید منظور از این که جواب نمیده چیه؟
والا من با چیپ G31 با فتوشاپ CS4 کار می کردم مشکلی نداشته! این دوست شما با فتوشاپ چی کار می کنه می دونم!
اما اگر توی کار طراحی بنر و طرح های بزرگ هستش که باعث میشه فضای رم زیادی رو به خودش اختصاص بده و این امر اصلا رپتی به کارت گرافیک نداره عزیز جان
و تاخیر رم هستش که مشکل ایجاد می کنه.
چنتا پیشنهاد دارم
اول این که برید ببینید طرف که باسیستم مشکل داره چه مشکلی هست
دوم شما با ایتفاده از CPU-z مشخصاتش رو کامل برای دوستان بیارید(والا من فکر می کنم ضریب رم رو توی بایس اصلا تنضیم نکردین و فرکانس 1066 با تایمینگ 9 میاد بلا)
سوم با برنامه اورست یه تست رم بگیرید و باز اینجا قرار بدین ببیبیم چه مشکلی وجود داره.
و چهارم حتما از سلامت نرم افزاری سیستم اتمینان حاصل کنید(منظورم این نیست که 6 عدد انتی ویروس نصب باشه)
من نظرم بر اینه که اصلا ربتی به کارت گرافیک و سی پی یو نداره

amrdiab
16-07-10, 15:27
من هیچ تنظیمی رو بایوس انجام ندادم و با تنظیمات دیفالت بالا میاد .. خودم هم فکر میکنم باید کاری انجام بدم اگر راهنمایی در این خصوص بفرمایید ممنون میشم

اما نکته دوم اینکه خودم تجربه کمی ندارم حداقل 6 سال فعالیت ام سخت افزار و شبکه ست ولی این تست ها رو حتما انجام میدم و خدمتتون اعلام میکنم

از نظر سیستم عامل اطمینان وجود داره هر چند بر نرم افزار های گرافیکی بنده نظارتی نداشتم و بخود ایشون واگذار کردم از همین برنامه های بازار ( کینگ ) استفاده میکنند ..

بازم ممنون از پیگیری این قضیه

mehrdad_ab
16-07-10, 15:40
دوست گرامی تاثیر سایدپورت اونقدر نیست که مثلا فکر کنید بازده گرافیک نصف بشه

در کارهای مختلف تاثیرش بین 0 تا 15 درصد بیشتر نیست

ببینید دوست عزیز من دو سال تمام با فتوشاپ کار کردم ( در حد عکاسی ) و برام ثابت شده که وجود گرافیک مستقل برای کار با اینجور برنامه ها ضروریه ، در غیر اینصورت هر مشکلی میتونه بوجود بیاد ، فشار زیاد روی سی پی یو و پل شمالی ،پرفورمنس نامناسب رم و هزار تا ی دیگه ، ناگفته نمونه که سرعت بالای هارد با بافر بالا خیلی خیلی تاثیر گذاره .
خب شما درنظر بگیر همین 15 درصد از ساید پورت( شاید یه کم بیشتر و شایدیه کم کمتر ) اگه نباشه ، چقدر افت سرعت خواهیم داشت ؟

nima_hl
16-07-10, 15:41
من هیچ تنظیمی رو بایوس انجام ندادم و با تنظیمات دیفالت بالا میاد .. خودم هم فکر میکنم باید کاری انجام بدم اگر راهنمایی در این خصوص بفرمایید ممنون میشم

اما نکته دوم اینکه خودم تجربه کمی ندارم حداقل 6 سال فعالیت ام سخت افزار و شبکه ست ولی این تست ها رو حتما انجام میدم و خدمتتون اعلام میکنم

از نظر سیستم عامل اطمینان وجود داره هر چند بر نرم افزار های گرافیکی بنده نظارتی نداشتم و بخود ایشون واگذار کردم از همین برنامه های بازار ( کینگ ) استفاده میکنند ..

بازم ممنون از پیگیری این قضیه

مشکل این سیستم دقیقا چیه ؟ ( هنگ میکنه ؟ بلو اسکرین میده ؟ ریست میکنه ؟ و در چه شرایطی این اتفاق میافته ؟ بعد از چند ساعت کار یا به مجرد اینکه یه فایل بزرگ در فتوشاپ باز میشه ؟ )

amrdiab
16-07-10, 16:15
مشکل این سیستم دقیقا چیه ؟ ( هنگ میکنه ؟ بلو اسکرین میده ؟ ریست میکنه ؟ و در چه شرایطی این اتفاق میافته ؟ بعد از چند ساعت کار یا به مجرد اینکه یه فایل بزرگ در فتوشاپ باز میشه ؟ )

ببینید همانطور که پست های قبلی گفتم

مشکل اصلی not responded های که موقع کار با فتوشاپ و Illustartore که موقع save کار پیش میاد ..

کند شدن ناگهانی موقع کار با این تیپ برنامه ها

nima_hl
16-07-10, 16:42

مشکل اصلی not responded های که موقع کار با فتوشاپ و Illustartore که موقع save کار پیش میاد ..

احیانا هاردتون که وسترن دیجیتال گرین نیست ؟

JEskandari
16-07-10, 16:49

نگاه کنید اگه مشکل شما موقع Save کردن پیش میاد من به شما اطمینان میدم نه مشکل مربوط به رم شماست و نه گرافیک شما
و حتی اگه رم را هم برید با رم 600 تومنی و گرافیگ را با Quadro به قیمت 3000$ عوض کنید باز هم این مشکل پیش میاید.

مشکل موقع Save کردن یا هارد شما یک مشکل داره یا پل جنوبی ( که من اونرا واقعا بعید میدونم) و یا اینکه یک مشکل که خیلی
شایع پیش میاد مربوط به تنظیم آنتی ویروس هست که توش گفتید تمام فایلها را موقع خوندن و نوشتن چک بکنه . و با توجه به سایز
وحشتناک این فایلهای گرافیکی موقع کار با اونها باید حدس بزنید چک کردن اونها چقدر وقت میگیره.

من به شما پیشنهاد میکنم برنامه TaskManager ویندوز را اجرا کنید و وارد Tab پراسس بشید ببینید موقع Save کردن چه برنامه ای
هست که داره منابع CPU را اونجوری به خودش اختصاص میده . بعد میشه تصمیم گرفت حالا ممشکل را چجوری باید حل کرد

AMD>INTEL
16-07-10, 17:54
چيزي با سواد كم من دستگيرم شد اين رم 128 مگي كه معمولا 1333 ميباشد از ماجول پر سرعتي استفاده ميشه . در واقع تو استفاده نيمه حرفه اي كاملا جوابگوست . اومده مسير رو كوتاه كرده . اين نكته خيلي مهمه . ممنون از دوست خوبمون باعث شد چيزاي جديدي ياد بگيرم .
Sideport memory is basically what ATI calls the dedicated frame buffer memory for the integrated graphics chip

يك چيزي فهميدم تو هيبريد كراس هم اين بردها كه داراي اين رم هستند بازدهي بهتري دازند زياد نيست ولي قابل قبوله
اينم بد نيست
785G + 128MB DDR3 1333MHz Onboard Graphic Memory = 120%

Sideport memory is memory dedicated to the onboard GPU, along the same lines as most graphics cards have memory on them dedicated to their GPU. The idea is to give the onboard GPU its own memory, reducing the amount of system memory needing to be allocated to the onboard GPU. It's also supposed to be faster than using system ram. So no, a seperate graphics card cannot make use of Sideport memory. That's my understanding of it anyway.

تو شماتيك چيپ 785G نگاه كنيد نوشته اين پرفورمنس كش يا همون سايد پورت هم ميتونه DDR2 باشه هم DDR3

mehrdad_ab
16-07-10, 18:10
امید جان میشه یه کم بیشتر توضیح بدی ؟
من متوجه نشدم ...

amrdiab
16-07-10, 20:18
احیانا هاردتون که وسترن دیجیتال گرین نیست ؟

500 وسترن هستش احتمالا گرین باشه چطور ؟؟ مشکلی دارن ؟

amrdiab
16-07-10, 20:23
نگاه کنید اگه مشکل شما موقع Save کردن پیش میاد من به شما اطمینان میدم نه مشکل مربوط به رم شماست و نه گرافیک شما
و حتی اگه رم را هم برید با رم 600 تومنی و گرافیگ را با Quadro به قیمت 3000$ عوض کنید باز هم این مشکل پیش میاید.

مشکل موقع Save کردن یا هارد شما یک مشکل داره یا پل جنوبی ( که من اونرا واقعا بعید میدونم) و یا اینکه یک مشکل که خیلی
شایع پیش میاد مربوط به تنظیم آنتی ویروس هست که توش گفتید تمام فایلها را موقع خوندن و نوشتن چک بکنه . و با توجه به سایز
وحشتناک این فایلهای گرافیکی موقع کار با اونها باید حدس بزنید چک کردن اونها چقدر وقت میگیره.

من به شما پیشنهاد میکنم برنامه TaskManager ویندوز را اجرا کنید و وارد Tab پراسس بشید ببینید موقع Save کردن چه برنامه ای
هست که داره منابع CPU را اونجوری به خودش اختصاص میده . بعد میشه تصمیم گرفت حالا ممشکل را چجوری باید حل کرد

مرسی از پیگیری تون من حتما این موارد و چک میکنم اعلام میکنم بازم ممنون

mehrdad_ab
16-07-10, 20:35

بله ، هاردهای وسترن گرین به درد ویندوز و کارکرد طولانی نمی خورن ، هارد رو با سری بلک یا سیگیت تعویض کنید.

nima_hl
16-07-10, 20:48

این سری از هاردها برای استفاده اکسترنال طراحی شدن و بعضی از اونها بعد از یه مدت مشکلات عجیب غریبی درست میکنند

از دیر لود شدن ویندوز بگیر تا کرش کردن و حتی در چند مورد بلو اسکرین داشتم

کلا سیستم با هارد وسترن گرین استابلیتی لازم رو نخواهد داشت ( البته بعضی از دوستان هم عنوان میکنند که بعد از مدت مدیدی با این هارد مشکلی نداشتند )

به هر حال اگر مشکل کنونی شما از این قطعه نباشه ( که میتونه باشه ) به زودی با این قطعه به مشکل بزرگتر مثل از دست دادن کلیه اطلاعاتتون برخورد خواهید کرد

همونطور که دوستمون هم فرمودند تعویض این هارد با سری بلک یا برند دیگه مثل سیگیت توصیه میشه

JEskandari
16-07-10, 21:27

دوست عزیز این هاردها برای کار روزمره طراحی نشده اند و بهیچوجه مناسب نصب ویندوز برروی آن ویا فعالیتی که مرتب به
هارد دسترسی پیدا کند مثلا همین کار Photoshop که اطلاعت را به مقدار زیادی روی هارد کش میکند مناسب نیستند

اصولا کاربری اصلی این هارد برای Backup گیری و ذخیره اطلاعات هست .
برای ارد اصلی سیستم باید وسترن Black و یا اگر بودجه شما محدودتر بود وسترن Blue انتخاب میکردید

AMD>INTEL
16-07-10, 21:38
هاردهاي گرين هم تو 7 64 بيتي خوب بودند

amrdiab
17-07-10, 09:10
مشکل بعدی مصرف بالای رم در استفاده از فتوشاپ و Illustartor هستش که معمولا هم همزمان باز میکنه با هم که تست کردیم 2.5 گیگ مصرف میکرد و چون سیستم 32 بیتی هست 512 مگ هم برای گرافیک اختصاص داده و عملا سیستم کند میشه

ایا مسئله با استفاده از گرافیک معمولی با رم بالا مثلا 1 گیگ حل میشه اصلا این برنامه ها از رم گرافیک هم استفاده میکنند ؟؟

nima_hl
17-07-10, 09:28
مشکل بعدی مصرف بالای رم در استفاده از فتوشاپ و Illustartor هستش که معمولا هم همزمان باز میکنه با هم که تست کردیم 2.5 گیگ مصرف میکرد و چون سیستم 32 بیتی هست 512 مگ هم برای گرافیک اختصاص داده و عملا سیستم کند میشه

ایا مسئله با استفاده از گرافیک معمولی با رم بالا مثلا 1 گیگ حل میشه اصلا این برنامه ها از رم گرافیک هم استفاده میکنند ؟؟

سیستم از رم کارت گرافیک به عنوان فضای آزاد استفاده نمیکنه و تنها gpu میتونه به این رم دسترسی داشته باشه ، ولی اون 512 مگ شیر شده آزاد میشه

با توجه به مطالب عنوان شده شما برای عبور از این مشکل تنها راهی که دارید تست گرافیک کارت جداست ( البته بعید میدونم مشکل حل بشه ولی همکارتون قبول میکنه که مشکل از گرافیک نیست :wink: )

بعد از این تست به دنبال حل مشکل میگردید رم ، مادربرد ، پردازنده و ...... رو عوض میکنید و در نهایت به این نتیجه میرسید که هارد مشکل داره :1. (35):

این سیکل رو بنده چندین مرتبه دیدم و امیدوارم که اشتباه کنم و شما با یک تنظیم یا تغییر جزئی مشکلتون حل بشه :give_rose:

amrdiab
17-07-10, 09:41
هاردهای گرینمخصوص دسکتاپ ساخته شده اند و مصرف برق کمتر و نهایت پرفرمنس کمی پایین تر دارند ولی اینکه اصلا بدرد نمیخورند را من قبول ندارم

شرکتی معظمی مثل وسترن هیچ وقت هاردی که برای دسکتاپ طراحی کرده را بی مصرف نمیگذارد و من در خانه از این هارد استفاده میکنم مشکلی هم تا حالا نداشتم اتفاقا همه گیم هام روی این هارده !

amrdiab
17-07-10, 09:44
سیستم از رم کارت گرافیک به عنوان فضای آزاد استفاده نمیکنه و تنها gpu میتونه به این رم دسترسی داشته باشه ، ولی اون 512 مگ شیر شده آزاد میشه

با توجه به مطالب عنوان شده شما برای عبور از این مشکل تنها راهی که دارید تست گرافیک کارت جداست ( البته بعید میدونم مشکل حل بشه ولی همکارتون قبول میکنه که مشکل از گرافیک نیست :wink: )

بعد از این تست به دنبال حل مشکل میگردید رم ، مادربرد ، پردازنده و ...... رو عوض میکنید و در نهایت به این نتیجه میرسید که هارد مشکل داره :1. (35):

این سیکل رو بنده چندین مرتبه دیدم و امیدوارم که اشتباه کنم و شما با یک تنظیم یا تغییر جزئی مشکلتون حل بشه :give_rose:

الان با نصب ورژن CS5 مشکلی از این لحاظ نداشتند فقط عنوان میکنند که رم زیاد مصرف میکنه که فکر میکنم طبیعی باشه ضمنا میخوام 64 بیتی نصب کنم تا از 4 گیگ که عملا 3.5 گیگ میشه استفاده بشه

الان رو 32 بیتی عملا 2.5 گیگ مصرف میشه 512 هم برا گرافیگ

البته اینکه چرا گاهی اوقات یکی از core ها تا انتها بالا میره یه سواله برا من ؟؟؟؟ میتونه cpu هم باگی داشته باشه ؟؟

AMD>INTEL
17-07-10, 10:06
بايوس رو هم حتما اپديت كنيد . بعضي مواقع نوشدارو سخت افزاريه :great:

nima_hl
17-07-10, 10:38
هاردهای گرینمخصوص دسکتاپ ساخته شده اند و مصرف برق کمتر و نهایت پرفرمنس کمی پایین تر دارند ولی اینکه اصلا بدرد نمیخورند را من قبول ندارم

شرکتی معظمی مثل وسترن هیچ وقت هاردی که برای دسکتاپ طراحی کرده را بی مصرف نمیگذارد و من در خانه از این هارد استفاده میکنم مشکلی هم تا حالا نداشتم اتفاقا همه گیم هام روی این هارده !

عزیز این بحث هارد گرین رو اینقدر تکرار کردم ، مدرک و لینک آوردم که دبگه خسته شدم .

اگر تمایل دارید توی همین انجمن سرچ کنید مطالبش رو پیدا میکنید :wink:

ولی یه جمله میگم و عبور میکنم .

شرکت معظم gmc ( خدابیامرز ) هم جیپ میساخت هم سواری .

هر کدوم برای کار بخصوص با مصرف ، نقاط ضعف و قدرت مخصوص خودش

الان با نصب ورژن CS5 مشکلی از این لحاظ نداشتند فقط عنوان میکنند که رم زیاد مصرف میکنه که فکر میکنم طبیعی باشه ضمنا میخوام 64 بیتی نصب کنم تا از 4 گیگ که عملا 3.5 گیگ میشه استفاده بشه

الان رو 32 بیتی عملا 2.5 گیگ مصرف میشه 512 هم برا گرافیگ

البته اینکه چرا گاهی اوقات یکی از core ها تا انتها بالا میره یه سواله برا من ؟؟؟؟ میتونه cpu هم باگی داشته باشه ؟؟

این مسئله که یوزیج یک کور بالا میره رو زمانی داریم که یه برنامه قدیمی روی سیستم در حال اجرا باشه

در تسک منیجر در تب processes به دنبال برنامه در حال اجرا بگردید ( مثلا فتوشاپ ) روش رایت کلیک کنید و از منوی باز شده set affinity رو انتخاب کنید و ببینید همه کورها اکتیو هستند

4432

این تست رو روی برنامه هائی که باهاشون کار میکنید انجام بدین احتمالا یک یا چندتا از اونها روی سینگل کور هستند و فقط از کور 0 استفاده میکنند

با ارتقاع اون برنامه به ورژنهای بالاتر این مشکل حل میشه :give_rose:

AMD>INTEL
17-07-10, 10:48
اگر مادربردت گيگابايته با @bios در عرض 20 ثانيه بايوست جديد داري .

amrdiab
17-07-10, 13:21
ممنون از راهنمایی دوستان بایوس اپدیته با هاردم مشکلی نداشت راحت اجرا میشد برنامه ها سیو میشد

خودم براش ویندوز 7 64 بیت و نرم افزار هاشو نصب کردم فقط عجب رمی میخوره این فتوشاپ لامصب 1.5 گیگ به بالا جمعا با Illustartore نزدیک 2.8 گیگ میشه !!!

خلاصه فعلا شرش و کم کردم :wink: نرم افزار مریم فقط تو سون گیج میزنه خیلی کنده دلیلش چی میتونه باشه ؟؟؟

AMD>INTEL
17-07-10, 13:38
تيك سازگاريش رو زدي

JEskandari
17-07-10, 14:27
ممنون از راهنمایی دوستان بایوس اپدیته با هاردم مشکلی نداشت راحت اجرا میشد برنامه ها سیو میشد

خودم براش ویندوز 7 64 بیت و نرم افزار هاشو نصب کردم فقط عجب رمی میخوره این فتوشاپ لامصب 1.5 گیگ به بالا جمعا با Illustartore نزدیک 2.8 گیگ میشه !!!

خلاصه فعلا شرش و کم کردم :wink: نرم افزار مریم فقط تو سون گیج میزنه خیلی کنده دلیلش چی میتونه باشه ؟؟؟

دوست عزیز 1.5 گیگ و 2.5 گیگ که برای این برنامه ها پول توجیبی هم نیست . مردم با سیستم با 12 گیگ رم با اینها کار میکنند و هنوز هم صداشون بلند هست که
رم کم میارند .

AMD>INTEL
17-07-10, 15:02
جناب اسكندري دقيقا مثل حرف خودتون هر كي عقيده اي داره :1. (5): . ولي 12 گيگ حالي ميده عزيز دل :11():

Jagvar
17-07-10, 15:48
داداش یادتون نره تست هایی رو که گفتم انجام بدین تا این قد بحث کسترش پیدا نکنه
اما در مورد هارد دیسک هم بنده با جناب نیما خان موافقم و نکته ای که از دیدم دور مونده بود رو گفته بودن.
اما نکته مبهم اینجاست که طرف که داره کار گرافیکی با این برنامه ها انجام می ده در چه اندازه ای هست!
اخه من قبلا که خودم توی کار گرافیک بودم می دونستم که فتوشاپ تنضیماتی داره که نیاز نیست اطلاعاتی که ضروری نیستن رو داخل رم ذخیره کنه
اگر دوست شما طراح بنر هستن بهتره یکم تنظیمات رو انجام بدن که این همه گرفتاری نداشته باشن.

AMD>INTEL
17-07-10, 16:45
تنظيمات ممكنه تاثير داشته ولي رو سرعت load به احتمال زيا تاثير داره