PDA

مشاهده نسخه کامل : انتخواب مودم مناسب برای ADSL و اتصال 2 دستگاه به هم

محمد.ح
14-07-10, 18:20
- با سلام خدمت همه دوستان گرامی :wink:

- من در حال حاظر از سرویس 128 صبانت استفاده میکنم و کامپیوترم از نوع Desktop هست و مودم هم Symphony

- در حال حاضر میخواهم دستگاهی خریداری کنم که بتونه نیازهای زیر رو براورده کنه (مودم Symphony رو هم کنار میزارم) :

1-سازگاری با سرویس صبانت

2-اتصال Laptop به ADSL توسط لینک Wireless

3-اتصال Desktop P.C به ADSL توسط لینک LAN

4-اتصال Desktop P.C به Laptop برای انتقال فایلها(این رو نمیدونم امکانش هست یا نه)

برای 2-3 مورد اول توی بعضی از سایتهای ایرانی و نمایندگی ها و.. مودمهای مختلفی رو دیدم و متاسفانه هرچی بیشتر میخوندم ، بیشتر گیج میشدم..

در حال حاضر 3 برند مد نظرم هست برای خرید و با توجه به اشنا نبودم به سخت افزار مورد نیاز برای موارد بالا ، مدلش رو نتونستم به خوبی پیدا کنم.مثلا فرق Access Point و Wire Less مودم رو نمیدونم !

- Linksys

- Zyxel

- Asus

میخواستم لطفا منو راهنمایی کنید که با توجه به اون 4 مورد چه دستگاهی باید بخرم ؟(قیمت هم خیلی مهم نیست)
پیشاپیش ممنون :1. (35):

amiraliof
15-07-10, 17:17
من برای 70 تومان
linksys wag120n
asus dsl-g31
اولی از استاندارد 802.11n ولی asus استاندارد 802.11g ساپورت میکنه در استاندارد n نرخ انتقال اطلاعات و برد نسبت به استاندارد g بیشتره
ولی من asus پیشنهاد میکنم برای استفاده در ایران بهتره
برای بالای 100
linksys wag160n
asus dsl-n11

محمد.ح
15-07-10, 17:52
ممنون از راهنمایی

ببخشید که دوباره میپرسم ، اون حالت 4 هم میشه با این Asus ها بهش رسید ؟ منظورم همون File Sharing هست.

همچنین یک سوال دیگه ،
بین DSL-G31 و DSL-N11 چه چیزی تفاووت رو مشخص میکنه ؟
من برای استفاده Indoor میخواهم و داخل خونه.و فاصله بین Model و Laptop ماکزیمم میتونه به 20 متر برسه (البته دید مستقیم نیست).
در نهایت اگر قیمت مهم نباشه چی رو پیشنهاد میکنید ؟

باز ممنون

vandelin
15-07-10, 22:24
سلام
وایرلس میشه گفت یه جور نام تکنولوژی ارتباطی بیسیم هست و اکسس پوینت نام سخت افزاری که توسط اون دستگاهایی که مجهز به کارت شبکه بیسیم هستند ، میتونن به نت و یا هر چیزی که توسط اکسس پوینت شیر بشه دسترسی داشته باشن .

برای مورد اول فکر نکنم هیچ نوع ناسازگاری با سرویس دهنده با این مودم ها وجود داشته باشه ولی برای اطمینان از خوده شرکت سوال کنید .
برای مورد دوم و سوم ، دو نوع مودم adsl رایج تو بازر داریم ، مودم های تک پورت که دارای یک پورت شبکه و یک پورت usb دارن که همزمان فقط یک سیستم میتونه از طریق کابل به مودم وصل بشه .
نوع دوم که به کومبو هم معرفو هست ، تعداد چهار پورت شبکه بعلاوه یک آنتن یا شبکه وایرلس که جمعا هر دستگاهی (لپ تاپ یا دسکتاپ) که به مودم متصل شه ، توسط سیستم DHCP که تقریبا تمام اینوع مودم ها دارن ، یک شبکه مجازی خانگی تشکیل میده که علاوه بر دسترسی اینترن ، امکان شیر هر نوع فایل یا بازی کردن رو هم در اختیار قرار میذاره .

مورد 4 هم که گفتم ، اکثر مودم ها خودشون یه شبکه خانگی تشکیل میدن و تقریبا تمام اتوماتیک انجام میشه .

بین اون چند برند ، تا اونجایی که میدونم لینکسیس تو ارتباطات بیسیم قوی ترین هست . دیگه بقیه اختلاف قیمتهای این برند مربوط میشه به استاندارد های پشتیبانی شده که فکر میکنم همون مدل 70 تومنی کارتونو راه بندازه .

محمد.ح
16-07-10, 00:45
ممنون از کمکتون..

در مورد سازگاری تو اینترنت یه چرخی زدم ، مثل اینکه Asus مشکلی نداره و حتی خود شرکت هم یه سری از مدلهاشو پیشنهاد کرده.

در مورد خرید هم خودم هم اول روی Linksys بیشتر فکر میکردم ، اما همانطور که میدونید یکی از مسائلی که مهم هست گارانتی محصول هست که هم بتونن راهنماییتون کنن و هم اینکه پشتیبانی فنی داشته باشند.تا اونجایی که شنیدم گارانتی Linksys تو ایران بدرد نمیخوره و زیاد پشتیبانی نمیکنن(طرف میگفت بدون گارانتی بگیری بهتره تا با گارانتی :1. (27):)
بخاطر همین العان بیشتر روی Asus فکر میکنم بخاطر گارانتی نسبتا خوبی که داره(رهنمون).

amiraliof
16-07-10, 20:53
ممنون از راهنمایی

ببخشید که دوباره میپرسم ، اون حالت 4 هم میشه با این Asus ها بهش رسید ؟ منظورم همون File Sharing هست.

همچنین یک سوال دیگه ،
بین DSL-G31 و DSL-N11 چه چیزی تفاووت رو مشخص میکنه ؟
من برای استفاده Indoor میخواهم و داخل خونه.و فاصله بین Model و Laptop ماکزیمم میتونه به 20 متر برسه (البته دید مستقیم نیست).
در نهایت اگر قیمت مهم نباشه چی رو پیشنهاد میکنید ؟

باز ممنون

مودم g31 از استاندارد 802.11g استفاده میکنه که حداکثر برد فضای داخلی 38 متر و حداکثر برد فضای خارج 140 متر (در مشخصات g31 برد فضای خارج 100 متر گفته) و حداکثر نرخ انتقال 54mbps ولی n11 از استاندارد 802.11n استفاده میکنه برد فضای داخلی 70 متر و فضای خارج 250 متر و نرخ انتقال 150mbps تا 300mbps در ضمن n11 از دو آنتن استفاده میکنه ولی برای مصرف شما g31 کافیه احتیاج به 40 تومان هزینه اضافه نیست

AMD>INTEL
16-07-10, 22:30
من با مودم zyxcel واقعا عالي كار ميكنم . اسوس رو تست كرده بودم ولي اين واقعا عاليست گارانتي شاتل

محمد.ح
17-07-10, 10:19
این موقع هاست که ادم گیج میشه :1. (34):

- از دوستان خواهش دارم نظرشون رو در مورد این قضیه بفرمایند :

لینک نمایندگی ASUS در ایران :

Only the registered members can see the link

و لینک خود ASUS (سمت چپ روی ADSL کلیک کنید که فقط محصولات مرتبط با اون نشون داده بشوند):

در سایت رهنمون 3 مدل از مودمهایی رو که توی سایت اصلی هست رو Discontinued معرفی کرده و یه مودم DSL-X13 خودش اضافه کرده که توی هیچ سایت خارجی دست و حسابی من ندیدم.حالا من نسبت به محصولات این نمایندگی شک پیدا کردم..:1. (28):
نظرتون چیه ؟
__________________________________________________ _________________

در مورد ZYXEL هم قبلا یه سری تحقیقاتی انجام داده بودم و توی سایت خودش سری P-600HN رو دیده بودم :

Only the registered members can see the link 058&display=6241&CategoryGroupNo=590C3324-B3DE-49CE-9120-465A969741B9

که این مدل رو توی بازار دقت نکردم هست یا نه ولی یه نمایندگی براش پیدا کردم :

میخواستم اگر ممکنه نظرتون رو در این باره هم بفرمایید و کمک کنید از گیج شدگی در بیام ! ممنون از کمکهاتون :wink:

راستی اینها با ویندوز 7 مشکلی ندارند ؟

AMD>INTEL
17-07-10, 10:31
اونطور كه من فهميدم مخابرات و كلا شركت هاي اينترنتي ميونه خوبي با zyxel دارند . يك مودم روتر داره خوبه . ولي بايد ديد خود صبا نت چه مودمي رو پيشنهاد ميده چون بهانه ميارن ما كانفيگ ppoe اين مودم رو در اين حالت نميتونيم تنظيم كنيم . پس ببين صبا نت فعلا با چه مودمي ميونه خوبي داره :wink:

محمد.ح
17-07-10, 11:25
این سایت صبانت نیشابور هست که لیست یه سری Modem رو گذاشته که zyxel هم جزوشون هست ، Asus و Linksys هم تو این لیست دیدم و یا جاهای دیگه..

منتها العان فقط Asus هست که یه نمایندگی درست و حسابی داره و Zyxel و Linksys مشکوک میزنن.تازه داستان اون Asus رو هم که بالا توضیح دادم..:1. (28):
همین چند لحظه پیش زنگ زدم به اون نمایندگی Zyxel که لینکش رو گذاشته ، گفت بچه های مودممون نیستن ، فردا میان !

AMD>INTEL
17-07-10, 12:13
من كاملا از Zyxel راضي هستم . مدل روتر دارش دارم استفاده ميكنم 6 ماه پيوسته روشنه تو خونه .

amiraliof
18-07-10, 06:02
نگران گارانتی رهنمون نباش من به تقریبا یک هفته پیش g31 خریدم شرکت رهنمون میاد مودم های تهران فراژه رو گارانتی میکنه مودمی که من خریدم لیبل تهران فراژه رو داشت گارانتی تا 5 /1390 بود ولی پشت دستگاه کارت رهنمون بود گارانتی تا 1393 :gasp: برای من خیلی عجیب بود فروشنده ها می گفتند رهنمون مودم های تهران فراژه رو می گیره گارانتی میکنه
به نظر من نباید گارانتیش مشکلی داشته باشه ولی من تا حالا با این گارانتی تماسی نگرفتم.

در مورد dsl-x13 من تمام سایت asus رو گشتم اثری از این مودم پیدا نکردم ولی به نظر نمیاد تقلبی باشه عصر شبکه هم تستش کرده بود برای من هم جالبه چطور این مودم تو سایت اصلی نیست