PDA

مشاهده نسخه کامل : خرید یک دوربین عکاسی خوب تا 500 هزار تومان !

Extreme
13-07-10, 18:55
با سلام خدمت دوستای گلم ، قصد خرید یک دوربین عکاسی خوب رو دارم گفتم یک مشورتی بکنیم شاید بچه ها آشنا باشن .

من 3 مدل رو مد نظر دارم :

Canon PowerShot SX20

Only the registered members can see the link

FUJIFILM HS10

NIKON P100

برام زوم اپتیکال اهمیت داره .
میخواستم برم سمت دوربین های SLR ولی متاسفانه خیلی هزینه میره بالا :دی هم خود دوربین گرون هست هم لنزهایی که باید براش بگیری .

میخوام نظر شمارو هم بدونم .

با تشکر نیما :11():

mehrdad_ab
13-07-10, 19:48
کنون دوربینهای خوبی داره ، ولی اگه نیکون کیفیت اول رو داشته باشه به نظرم حرف اول رو میزنه ، نمی دونم الان وضع کیفیتش چطوره ! ولی اگه بخوام خودم بخرم حتماً نیکون رو انتخاب می کنم

roben
13-07-10, 22:58
از اين سه تا سومي را به طور كامل خط بزن نيكون بعد از p80 v p90 كه در اين رده حرفي براي گفتن نداشتند با p100 هم چيزي براي گفتن نداشت
ميمونه اولي و دومي با كنون كار كردم دوربين خوبيه از چيزي كه به نظر مياد جمع و جور تره با باطري قلمي كار مي كنه كه يه سري باتري قابل شارژ و شارژر هم بايد براش تهيه كنيد و روي هم رفته هم از نظر عكاسي هم فيلمبرداري خوبه
در مورhs10فوجي هم تجربه اي ندارم

(Only the registered members can see the link)

Labyrinth
13-07-10, 23:57
والا از بعد از عید با 13 تا دوربین کار کردم هم رده DSLR و هم SLR !!

با نیکون و فوجی هیچکدوم موافق نیستم دلایل زیادی هم دارم براش که یکش صدای موتورش در حال زوم کردنه یکی دیگه اش هم اینکه توی ایزو بالا تصویر رو یکم بیش از حد بلور میکنن !!

ببین نیما جان شما دو حالت دارید یا میخواید حالت ماکرو قوی باشه و کیفیت تصویر خوب باشه ، یا میخواین توی ماکرو خوب باشه و بقیه موارد هم قوی باشه

من کلا با دو تا دوربین حال کردم توی این 13 تا یکیش که همین کانون بود که گفتی

یکی هم یک مدل فوجی که کاملا فراتر از انتظار هست این مدل از نظر من انتحاب بسیار بسیار خوبی هست در شرایطی که نخوای مثل من از عنکبوت و مورچه و از این چیز ها عکس بگیری : دی

این یک عکس ازش البته قبلش بگم دقیقا با مدل حرفه ای اشتباه خواهید گرفتش ولی پایین عکس مشخصات رو بخونید میفهمید چرا میگم فراتر از انتظار !!

مشخصات کلی: دوربین نیمه حرفه ای - وزن 865 گرم
مشخصات حسگر و تصویر: حسگر CCD با کیفیت 12.0 مگاپیکسل - اندازه 1 به 1.6 اینچ
فیلم: ابعاد DV - سرعت 30 فریم بر ثانیه
لنز: 30.5-436 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 14.5 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1 به 4000 ثانیه تا 30 ثانیه - ایزو اتوماتیک (3200) - اتوماتیک (1600) - اتوماتیک (800) - اتوماتیک (400) - اتوماتیک 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 و 3200 و (6400 و 12800 با دقت 3 مگاپیکسل) - فلاش داخلی (Pop-Up) با برد 7.2 متر (Auto ISO) و با قابلیت نصب فلاش خارجی (Hot-Shoe) - تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند
صفحه نمایش: 2.7 اینچ با رزولوشن 230,000 پیکسل
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه SD/SDHC - باتری یون لیتیوم استاندارد - شارژر باتری

و بعدش کانون PowerShot SX20 که من عاشقش هستم حالا چرا !! زیر رو بخون تا بفهمی

همانطور که میدونی من عاشق حالت ماکرو هستم و همیشه دنبال دوربینی بودم که بتونه توی حالت ماکرو دستی از جسم ها خیلی خیلی نزدیک عکس بگیره

خوب مزیت این دوربین اینه که میتونه از فاصله 0 سانتیمتر از چیزی عکس بگیر یعنی دقیقا روی جسم !! البته متذکر بشم برای اینجور عکس گرفتن باید شما کمی حرفه ای باشید و ارامش اعصاب داشته باشید ( نیما تو داری ؟ : دی ) !!

و ....

چند تا مورد هم اضافه میگم چون با این دوربین کار کردم خوبه بگم تا اگر کسی خواست همچین هزینه ای بکنه و دلش رو داشت یک راهنمایی براش باشه

من برنده ممتازم رو یک دوربین میدونم اونم Canon EOS 500D + لنز 200 - 18 که یک لنز فراتر از انتظار هست که با دوربین نامبرده حدودا یک میلیون چهارصد و شصت درمیاد : دی

در کل شما بگو دقیقا چی میخوای تا بهت بگم چکار کنی

قربانت امیر

mzz
14-07-10, 00:11
تو این کلاس ها یا نیمه حرفه ای ها میتونی سونی HX1 رو تست کنید
سنسور نقش مهمی تو عکاسی داره من تا الان اکثرا با سنسور CMOS کار کردم اصلا از عکسای سنسورCCD خوشم نمیاد
دوستان تو این رنجی(تا 500 هزار حالا 50 بالاتر مشکلی نداره) که دوستمون گفتن برای ماکرو و فوکوس چی پیشنهاد میکنید
سنسورش حتما از خانواده CMOS باشه
من خودم سونی HX1 رو پسندیدم
اما من نیاز به فلاش دارم(HX1 کفشک فلاش نداره) اونم فلش ماکرو برا عکاسی از گونه های گیاهی و حیوانی تو جنگل و نور کم همچنین فیلمبرداری HD از سوژه در حال حرکت رو حالت ماکرو و سوپر زووم
در ضمن با شارژ باتری بالای 400 شات بندازه
زووم حداقل 15 برابر

roben
14-07-10, 00:43

اينم لينك مقايسه دوربين هاي اين رده

نظر دوستمون لابيرنت را در مورد اون فوجي تاييد مي كنم اما اگه واسه استفاده خانگي دوربين مي خريد دوربين بزرگي نخريد :whistle:
همون كانن به نظرم عاليه و البته پاناسونيك هم كه تو ليستتون نبود

Labyrinth
14-07-10, 01:00
راستی این رو خواستم بگم

یک دوربین بود که خیلی خیلی عکس هاش با کیفیت بود و جایزه هم زیاد گرفته بود و اون این دوربین هست

Sony Cyber-Shot DSC-HX5

مشخصات کلی: دوربین ساده پیشرفته - وزن 200 گرم
مشخصات حسگر و تصویر: حسگر CMOS با کیفیت 10.2 مگاپیکسل - اندازه 1 به 2.4 اینچ
فیلم: ابعاد Full HD - سرعت 30 فریم بر ثانیه
لنز: 25-250 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 10 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1 به 1600 ثانیه تا 30 ثانیه - ایزو اتوماتیک 125 و 200 و 400 و 800 و 1600 و 3200 - فلاش داخلی با برد 3.8 متر - تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند
صفحه نمایش: 3 اینچ با رزولوشن 230,000 پیکسل
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه Memory Stick Duo / Pro Duo/ PRO HG-Duo, Optional SD/SDHC - باتری یون لیتیوم استاندارد - شارژر باتری

من دوربین های زیادی ندیدم که توی ایزوی بالا بتونن مثل این دوربین عکس بگیرند البته قیمتش آنچنان هم ارزون نیست :whistle:

البته این رو فراموش نکنید این دوربین GPRS و قابلیت عکس برداری Panorama داره : دی

Extreme
14-07-10, 11:26
ممنون از تمام دوستانی که نظر دادند .

من زیاد قصد تهیه عکس ماکرو ندارم . بیشتر طبیعت و زوم زیاد رو میپسندم .

من حدود یک ماه این دوربین Canon SX20 دستم بود و خبلی باهاش حال کردم ولی میخوام یک تجربه جدید بکنم .

mzz
15-07-10, 10:39
راستی این رو خواستم بگم

یک دوربین بود که خیلی خیلی عکس هاش با کیفیت بود و جایزه هم زیاد گرفته بود و اون این دوربین هست

Sony Cyber-Shot DSC-HX5

مشخصات کلی: دوربین ساده پیشرفته - وزن 200 گرم
مشخصات حسگر و تصویر: حسگر CMOS با کیفیت 10.2 مگاپیکسل - اندازه 1 به 2.4 اینچ
فیلم: ابعاد Full HD - سرعت 30 فریم بر ثانیه
لنز: 25-250 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 10 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1 به 1600 ثانیه تا 30 ثانیه - ایزو اتوماتیک 125 و 200 و 400 و 800 و 1600 و 3200 - فلاش داخلی با برد 3.8 متر - تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند
صفحه نمایش: 3 اینچ با رزولوشن 230,000 پیکسل
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه Memory Stick Duo / Pro Duo/ PRO HG-Duo, Optional SD/SDHC - باتری یون لیتیوم استاندارد - شارژر باتری

من دوربین های زیادی ندیدم که توی ایزوی بالا بتونن مثل این دوربین عکس بگیرند البته قیمتش آنچنان هم ارزون نیست :whistle:

البته این رو فراموش نکنید این دوربین GPRS و قابلیت عکس برداری Panorama داره : دی
دوست عزیز GPS یا GPRS تو دوربین نیازی به GPRS نیست چون نمیخایم عکسا رو آپلود کنیم به احتمال زیاد منظورتون GPS بوده که قابلیت GEOtaking رو به دوربین اضافه کرده

درضمن کسی جواب ما رو نداد بهترین دوربین برا ماکرو چیه

Labyrinth
15-07-10, 15:46
اشتباه تایپی بود عزیز گفتم شاید دارم اشتباه مینویسم ولی یادم رفت آخر سر چک کنم : بله همون GPS هست

ولی از لحاظ قابلیت ماکرو چند دوربین وجود دارند که قابلیت ماکرو در اونها قوی تر از بقیه هست که یکی از اونها PowerShot SX20 هست که قابلیت ماکروی صفر سانتیمتر رو دارد

البته اگر به ماکرو خیلی علاقه دارید بهتر یک دوربین حرفه ای + یک لنز ماکرو تهیه کنید !!

mzz
23-07-10, 18:06
من HS10 'گرفتم دوست ذاشتید میتونید سر به تایپکم بزنید