PDA

مشاهده نسخه کامل : استفاده از recovery partiton در لپ تاپها

K1LOU
13-07-10, 06:47
با سلام
دوستان اگه ویندوز در لپ تاپ اصلا بالا نیاد چطور باید از پارتیشن مخفی که در لپ تاپ ها وجود داره استفاده کرد و ویندوز رو recovery کرد
با تشکر

K1LOU
14-07-10, 13:08
با سلام
دوستان کسی نظری ندارد ؟
با تشکر

ViViD
14-07-10, 13:15
یک زمانی با استفاده از سی دی بوت و بالا آمدن توسط سی دی به محیط داس میشد رکاوری رو فعال کرد ولی زیاد نمیدونم در این مورد
ولی میدونم که هر لب تاپی فرق داره برای استفاده از درایو رکاوریش

K1LOU
14-07-10, 13:19
یک زمانی با استفاده از سی دی بوت و بالا آمدن توسط سی دی به محیط داس میشد رکاوری رو فعال کرد ولی زیاد نمیدونم در این مورد
ولی میدونم که هر لب تاپی فرق داره برای استفاده از درایو رکاوریش

با سلام و تشکر
فکر کنم منظورتون recovery consol است که در ویندوزها میشه استفاده کرد اما در لپ تاپها معمولا به صورت پیش فرض دو تا درایو هست یکی که بر روش ویندوز نصب هست و یک درایو دیگه به صورت مخفی وجود داره که بک آپ کاملی از سیستم عامل هست حالا من نمی دونم چطور باید از این درایو در زمانی که اصلا ویندوز بالا نیاد استفاده کرد
با تشکر

mamehdi
14-07-10, 13:27
مدل سوني كه ويندوز 7 روش بود من با كليد f10 تونستم ريكاوري رو بيارم

K1LOU
14-07-10, 18:44
مدل سوني كه ويندوز 7 روش بود من با كليد f10 تونستم ريكاوري رو بيارم

با سلام و تشكر
شما در داخل ويندوز اين كار رو انجام داديد ؟يا اصلا ويندوز بالا نميومد چون گاهي ممكنه مثلا ويندوز اسيب ديده باشه و بالا بياد و بخواهيم ريكاوري كنيم ولي بعضي مواقع ممكن است اصلا ويندوز بالا نياد

mamehdi
14-07-10, 18:52
ابتذاي روشن كردن چندين بار كليد f10 را فشار دادم تا ريكاوري كنسول بياد

K1LOU
14-07-10, 19:06
ابتذاي روشن كردن چندين بار كليد f10 را فشار دادم تا ريكاوري كنسول بياد
با تشكر
خوب اين ركاوري كنسول كه مياد با اوني كه در سيستمهاي دسكتاپ ميشه درست كرد فرق ميكنه ؟ يعني دقيقا از روي پارتيشني كه مخفي هست و بكاپ داره سيستم restore ميشه ؟
با تشكر

mamehdi
15-07-10, 13:34
دقيق نمي دونم چون منم ويندوزم بالا نمييومد DVD RECOVERY را كه موقع خريد ساخته بودم گذاشتم و از اينراه سيستم برگشت در موقع ريكاوري هم چراغ DVD روشن ميشد حالا اگر دي وي دي باشه از اون استفاده ميكنه و اگر نباشه از هارد نمي دونم

vandelin
15-07-10, 22:13
اگه لپ تاپون سونی هست ، قبل از لود ویندوز از همین کلید F10 استفاده کنید ، برنامه ریکاوری که بر روی پارتیشن مخفی هست اجرا میشه و چه ویندوز رو لپ تاپ باشه چه نباشه یا سالم باشه یا نباشه و غیره بازم میتونید از این برنامه بوت و ریکاوری کنید .
در ضمن این برنامه دو نوع ریکاوری داره . یه نوع ریستور کلی لپ تاپ هست که هارد رو کلا فرمت و به حالت اولیه برمیگردونه (یعنی کله هارد رو به یه دریاو C فرمت میکنه ) و نوع دوم هم فقط درایو C که در واقع درایو ویندوز رو فرمت و ویندوز استوک لپ تاپ رو میریزه . البته به همراه کلی نرم افزار های سونی وایو !! که یه یک ساعتی طول میکشه از شرشون خلاص شید .

AMD>INTEL
16-07-10, 00:52
همون اول بايد ريكاوري ديسك رو ايجاد كرد

pc_hex
20-07-10, 00:41
با سلام
دوستان کسی نظری ندارد ؟
با تشکر

برای سونی وایو کلید F10 رو باید موقع روشن کردن نگه داری تا برنامه ریکاوری شروع بشه.