PDA

مشاهده نسخه کامل : بودجه ۳۰۰ هزار-فعلا بدون پرینتر-اولویت چاپ عکس

saeed234
11-07-10, 16:03
سلام/
یک بودجه ۳۰۰ هزار تومانی دارم. می خواهم خرج پرینتر بکنم.سرعت چاپ اصلا و ابدا مهم نیست.
قیمت مواد مصرفی مهمه. از این پرینتر به عنوان پرینتر خانگی استفاده خواهد شد.
خب به نظرتون چه نوع پرینتر و چه نوع مدلی بگیرم و چرا؟
و این که چرا بعضی ها می گویند لیزری برای چاپ عکس مناسب نیست؟
به نظرتون :
جوهر افشان بگیرم
از این پرینترهای مخصوص عکس و یک لیزری رنگی بگیرم
یا یک لیزری ؟

javadshahvand
11-07-10, 16:21
میتونید سه کاره epson TX650 بگیری
لیزری رو برگه روغنی چاپ نمیکنه

nima_hl
11-07-10, 16:48
سلام/
یک بودجه ۳۰۰ هزار تومانی دارم. می خواهم خرج پرینتر بکنم.سرعت چاپ اصلا و ابدا مهم نیست.
قیمت مواد مصرفی مهمه. از این پرینتر به عنوان پرینتر خانگی استفاده خواهد شد.
خب به نظرتون چه نوع پرینتر و چه نوع مدلی بگیرم و چرا؟
و این که چرا بعضی ها می گویند لیزری برای چاپ عکس مناسب نیست؟
به نظرتون :
جوهر افشان بگیرم
از این پرینترهای مخصوص عکس و یک لیزری رنگی بگیرم
یا یک لیزری ؟

سلام

یه پرینتر لیزری رنگی بین 80 تا 100 هزار تومان هزینه شارژ داره که بین 300 تا 1000 برگ رنگی ( بستگی به تراکم رنگهای تصویر ) براتون چاپ میکنه - بعد از چند سری چاپ ( بسته به کیفیت کاغذ مصرفی ) باید درام یا کلا تونر عوض بشه که اون هم بین 40 تا 300 هزار تومن هزینه داره

پرینتر جوهر افشان بین 10 تا 20 تومن شارژ میشه و بین 100 تا 300 برگ براتون چاپ میکنه

البته اگر مصرف شما بالا هستش میتونید روی پرینتر جوهر افشان تانک نصب کنید که هزینه شارژ خیلی پایین میاد

در کل اگر کم پرینت میکنید پرینتر لیزر میتونه جوابگو باشه و روی کاغذ معمولی کیفیت چاپ بهتری داره

ولی اگر تعداد زیادی چاپ دارید بهتره جوهر افشان بگیرید و برای عکسهایی که میخواین کیفیت عالی داشته باشه از کاغذ فوتو یا کوتد استفاده کنید

قیمت یک پرینتر r295 به همراه تانک حدود 300 تومن باید باشه که دوستان خیلی ازش تعریف میکنند

saeed234
13-07-10, 21:56
r290 بهتر نیست؟
خب من اطلاعاتم بسیار ضعیف هست در مورد پرینتر.چند تا سوال مبتدیانه:
قیمت یک تانک چند هست؟
چند روز به چند روز باید با پیرنتر شارژ کنم تا احیانا رنگ خشک نشه یا مشکلی پیش نیاد؟(برای پرینترهای با این رنج قیمت)رنگی/لیزری

noore
21-01-11, 21:11
اگه می شه مرا راهنمایی کنید من یک پرینتر چند کاره صرفا برای مصارف خانگی میخوام در ضمن چاپ عکس رنگیش برام خیلی مهمه؛مثل عکاسی ها باشه شاید ماهانه 60 عدد چاب کنم شاید هم اصلا چاب نکردم