PDA

مشاهده نسخه کامل : مشكل با مودم TP-LINK و WIN 7

arven_andomil
07-07-10, 19:37
سلام دوستان
من تازگي يه لپ تاپ DELL 5010 گرفتم . براي نصب مودم با مشكل مواجه شدم. روي لپ تاپ WIN7 نصب شده. مشكل اينه كه مودم شناسايي نميشه با سيستم. با سي دي هم چيزي نميشه.
طريقه ساختن كانكشن DIAL UP و ADSL رو در اين ويندوز مرحله به مرحله بهم بگيد!!
مودم هم خارجيه مدل 8811 TP-LINK
پ.ن: هم با USB امتحان كردم هم با LAN ولي بازم اتفاقي نيوفتاد!!!
اين مودم روي WIN XPبه راحتي اجرا ميشه !!!

amir.45
08-07-10, 10:33
عزیز جون مدل مودمت دقیقا مثل ماله منه!!!!!!!!!!!

مودم من به راحتی به دونه هیچ درایوری تو ویندوز 7 شناخته میشه

طریقه ساختن کانکشن ای دی اس ال در ویندوز 7:به مسیر زیر برید:control panel>network and internet<network and sharing center>conect to the network

حالا گزینه brodband رو انتخاب کنید

user pass رو وارد کنید و کانکت رو بزنید چند لحظه طول میکشه تا وصل شه به دلیل اینکه ویندوز در حال تست کانکشن اینترنت شما هستش.

موفق باشید

arven_andomil
08-07-10, 13:43
عزیز جون مدل مودمت دقیقا مثل ماله منه!!!!!!!!!!!

مودم من به راحتی به دونه هیچ درایوری تو ویندوز 7 شناخته میشه

طریقه ساختن کانکشن ای دی اس ال در ویندوز 7:به مسیر زیر برید:control panel>network and internet<network and sharing center>conect to the network

حالا گزینه brodband رو انتخاب کنید

user pass رو وارد کنید و کانکت رو بزنید چند لحظه طول میکشه تا وصل شه به دلیل اینکه ویندوز در حال تست کانکشن اینترنت شما هستش.

موفق باشید
سلام ...
اين عكس رو ببينيد...
Only the registered members can see the link

راهي كه شما ميگيد به اينجا ختم ميشه ...
من نميدونم چرا مودم اين مشكل رو داره ...
پايين كنار ساعت نگاه كنيد يه علامت تعجب روش هست ...يعني نميتونه بشناسش ...
چه كار كنم ؟؟؟

vandelin
08-07-10, 14:33
سلام

این عکس رو که گذاشتید ، مودم با چه کابلی وصل بود ؟

قبلا به چه صورت به نت وصل میشدید ؟ کانکشن مخصوص (شبیه دایال اپ) داشت یا به صورت دائم به نت وصل بود ؟ در واقع بریج کرده بودید یا Nat ?

arven_andomil
08-07-10, 14:50
سلام

این عکس رو که گذاشتید ، مودم با چه کابلی وصل بود ؟

قبلا به چه صورت به نت وصل میشدید ؟ کانکشن مخصوص (شبیه دایال اپ) داشت یا به صورت دائم به نت وصل بود ؟ در واقع بریج کرده بودید یا Nat ?

هر دوتاش رو امتحان كردم هم usb هم LAN
توي پست اول كه نوشتم : تازه لپ تاپ رو خريدم. مي خواستم مودم و نصب كنم و كانكشن بسازم. قبلا هيچ استفاده اي ازش نكردم. ( دو روز پيش خريدمش!!)

vandelin
08-07-10, 15:03
از این صفحه میتونید با توجه به مدل دقیق مودم درایور ویستا رو پیدا کنید ببینید کار میکنه .

اگه نکرد میتونید مودمتون رو برای حالت Nat تانظیم کنید که تو این حالت باید پسوورد و یوزر نیم خودتون رو داخل مودم تنظیم کنید و هر وقت که مودم روشن باشه به اینترنت متصل هستید . البته اگه کارت شبکه رو دیسیبل نکنید .

تو این لینک توضیح داده شده که چطور اینکارو انجام بدید . (vci و vpi هم باید زنگ بزنید از سرویس دهنده اینترنتتون بپرسید )

arven_andomil
08-07-10, 15:29
از این صفحه میتونید با توجه به مدل دقیق مودم درایور ویستا رو پیدا کنید ببینید کار میکنه .

اگه نکرد میتونید مودمتون رو برای حالت Nat تانظیم کنید که تو این حالت باید پسوورد و یوزر نیم خودتون رو داخل مودم تنظیم کنید و هر وقت که مودم روشن باشه به اینترنت متصل هستید . البته اگه کارت شبکه رو دیسیبل نکنید .

تو این لینک توضیح داده شده که چطور اینکارو انجام بدید . (vci و vpi هم باید زنگ بزنید از سرویس دهنده اینترنتتون بپرسید )

اينا اصلا باز نميشه ...
من ويندوزم هفت هست ...بعد هم ...من اين رو روي XP اجرا ميكنم ولي رو اين نميشه ...يعني روي اون درايور نميخواد اين ميخواد ؟؟؟

vandelin
08-07-10, 15:34
لینکایی که دادم باز نمیشه ؟ فکر کنم با ای پی ایران مشکل داره ، از وی . پی .. ان استفاده کنید باید باز شه .

با اون لیک دوم که دادم ، نحوه تنظیم به صورتی هست که دیگه احتیاجی به ساختن کانکشن ندارید ، هروقت مودم رو روشن کنید (بعد حدود 30 ثانیه ) به نت وصل هستید .

چه چیزی رو روی xp اجرا میکنید ولی تو سون نمیشه ؟

arven_andomil
08-07-10, 17:49
لینکایی که دادم باز نمیشه ؟ فکر کنم با ای پی ایران مشکل داره ، از وی . پی .. ان استفاده کنید باید باز شه .

با اون لیک دوم که دادم ، نحوه تنظیم به صورتی هست که دیگه احتیاجی به ساختن کانکشن ندارید ، هروقت مودم رو روشن کنید (بعد حدود 30 ثانیه ) به نت وصل هستید .

چه چیزی رو روی xp اجرا میکنید ولی تو سون نمیشه ؟
خب ...وي پي ندارم ...
اينكه اين مودم راحت توي اكس پي كار ميكنه اما توي سون خير ...

vandelin
08-07-10, 18:14
بفرمایید :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

اگه وقتی تو اکسپلورر ادرس رو وارد کردید و وارد تنشیمات مودم نشدید ، تو قسمت network and sharing center (همون عکسی که گذاشتید ) سمت چپ گزینه change adaptors settings رو بزنید . از صفحه ای که باز میشه روی ایکون مربوط به کارت شبکه کلیک راست و properties رو بزنید . از پنجره ای که باز میشه یکسری نوشته هست که کنارشون تیک داره ، اولا تیک گزینه ی internet protcol version 6 رو بردارید ، دوما روی گزینه کلیک internet protcol version 4 و گزینه properties رو بزنید .
از پنجره باز شده روی use the following ip adress کلیک تا قسمت های مربوطه فعال شن . بعد ای پیه 192.168.1.3 رو وارد و روی نوار پایینی یه بار کلیک کنید تا به صورت اتوماتیک عدد ها وارد شه .
بعد اوکی و پنجره قبلی رو هم اوکی (یا کلوز) کنید .
الآن باید بتونید وارد تنظیمات مودم بشید .

بعد تنظیم کردن مودم و مرحله آخر که روی دکمه ریبوت میزنید (عکس آخر) باید صبر کنید تا خوده مودم ریست بشه و یک دقیقه ای صبر کنید تا اتصال بین مودم و ای اس پی برقرار شه .

بعد همین مراحلی رو که گفتم برگردید و تنظیمات رو به صورت نرمال برگوردونید . البته اون تیکی رو که مربوط به Ipv6 رو رو نزنید . (یادتون نره که تو قسمت تنظیم ای پی هر دو قسمت رو روی اتوماتیک بگذارید )
البته این کار ها رو زمانی انجام بدید که نتونید وارد تنشیمات مودم بشید .

------

به خاطر این درایور ویستا رو گذاشته بودم چون امکان کار کردن درایور ویستا تو سون در خیلی از مواقع هست .

-----

در ضمن قبل از انجام تغییرات یا باید مودمتون رو ریست کنید ویا اینکه بعد اعمال تغییرات ، در تنظیمات مودم از سمت چپ وارد منوی advanced setup بشید و از زیرمنوی WAN فقط گزینه مربوط به به NAT که تنظیم کردید رو enable کنید .

arven_andomil
09-07-10, 18:45
يه چيزي ديگه... اصلا توي ديوايس منيجر گزينه مودم نيست:1. (27):!!!! سرچ هم زدم پيدا نكرد!!!

amir.45
09-07-10, 20:01
اصلا تو device manager نباید باشه!!!!!!!!!مودم ای دی اس ال نه ولی مودم دیال اپ تو دیوایس منیجر شناخته میشه

vandelin
09-07-10, 22:49
يه چيزي ديگه... اصلا توي ديوايس منيجر گزينه مودم نيستOnly the registered members can see the link!!!! سرچ هم زدم پيدا نكرد!!! الان کلا تا کجا پیش رفتید ؟ طبق اون مراحل باید الان همه چی درست باشه .

دیوایس منجیر هم که گفتند . شما وقتی از درگاه شبکه استفاده میکنید ، صرفه با آدرس دهی مسیر ارتباطی اینترنت رو برای سیستم معرفی میکند و نیازی نیست که مودم شناخته بشه . اون مسیر که در واقع همون ادرس یا ای پی مودم هست میتونه هرچیزی مثل اکسسپوینت ، روتر یا یک شبکه محلی باشه .

amir.45
11-07-10, 01:22
مشکل جدید من با td 8811 اینه که قبلا 5ثانیه طول میکشید کانکت شه الان 1دقیقه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:1. (27)::gasp: