PDA

مشاهده نسخه کامل : هشدار سونی نسبت به خطر آتش‌سوزی لپ‌تاپ‌های وایو

K1LOU
04-07-10, 07:01
سونی هشدار داد بیش از 500 هزار دستگاه از لپ‌تاپ‌های وایوی این شرکت که سال جاری در سراسر جهان به فروش رفته اند، یک ایراد نرم‌افزاری دارند که ممکن است به داغی بیش از حد و آتش گرفتن آن‌ها منتهی شود.
طبق بیانیه این غول سازنده محصولات الکترونیکی، یک تراشه کنترل داغی به‌کار رفته در برخی از مدل‌های سری وایوی اف و سی که در ماه ژانویه امسال در ژاپن و بازارهای خارج از این کشور عرضه شده‌اند، ممکن است معیوب بوده و به داغی بیش از حد دستگاه منجر شود.
اگرچه این ایراد صدمات شخصی به همراه نداشته اما سونی در مجموع 39 شکایت از مشتریان خارجی خود دریافت کرده که نسبت به تغییر شکل یافتن ناشی از داغی رایانه خود اعتراض کرده بودند.
بر اساس گزارش فرانس‌پرس، این ایراد در 535 هزار لپ‌تاپ وایوی سونی که نیمی از آن‌ها در آمریکا و باقی در ژاپن، اروپا و چین به فروش رفته‌اند، وجود دارد.
یک ایراد در سیستم مدیریت داغی نرم‌افزار BIOS عامل این مشکل بوده و سونی از کاربران خواسته یا نرم‌افزار خود را به روز کنند یا لپ‌تاپ‌های خود را به این شرکت تحویل دهند تا بتواند به‌روزرسانی را در آن‌ها اعمال کند.

منبع: (Only the registered members can see the link)

pc_hex
20-07-10, 00:44
من سری fw ساخت امریکا دارم. 24 ساعته در حال دانلود درایور هستش. خیییییلی خنکه.. شاید من خوش شانس هستم!!!

Pami
26-07-10, 17:02
این اطلاعیه مربوط به 2 سری سونی CW - F هست که تقریبا الان مشکل با آپدیت جدیدترین نسخه بایوس از سایت پشتیبان سونی حل میشه ، FW اصلا منظورشون نیست عزیز :great:

JEskandari
26-07-10, 17:16
من سری fw ساخت امریکا دارم. 24 ساعته در حال دانلود درایور هستش. خیییییلی خنکه.. شاید من خوش شانس هستم!!!
آخه سونی اینو برای اونهایی گفته که از لپتاپ کار میکشن . این لپتاپ شما که 24 ساعته در حال خوردن و خوابیدن
هست.اگه قرار بود که لپتاپ با داونلود از اینترنت داغ بشه پس کسی که با لپتاپش بازی میکنه چه کار باید بکنه .
(احتمالا باید موقع کار با لپتاپ لباس های نسوز بپوشه تا به خودش آسیبی نزنه :wink:)