PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد اجرای یک برنامه Command Line توسط VB.NET

ali_nob
02-07-10, 08:22
سلام
من یک برنامه اجرایی رو می خواهم توسط VB.NET اجرا کنم که این برنامه بصورت Command Line است و جهت اجرا لازم است ارگومان ها ( پارامتر ) آنرا به برنامه داد ، مثلا در محیط cmd و یا Run اجرا کرد :
File path:\Program.exe -i File.prn -o File.pdf
آیا بهتره که این رو در یک Batch File قرار بدهم و سپس اون رو توسط VB.NET اجرا کنم و یا مستقیما در خود VB.NET این کار رو انجام بدهم من خودم راه دوم رو می پسندم لطفا در خصوص روش دو راهنمایی نمایید
با تشکر

ravegoat
02-07-10, 17:57
با سلام!

دوست گرامي كلا" براي اجراي هر فايل اجرايي مي تونيد از دستور Shell استفاده كنيد. حتي اگر برنامه داراي آرگومان باشه ميشه از اين دستور استفاده كرد با ذكر اين نكته كه بايد آرگومان در انتهاي رشته ي اجرايي وارد كنيد. پس براي اجراي دستور مورد نظر شما ميشه در VB.Net اينجوري نوشت:

Shell("path:\Program.exe -i File.prn -o File.pdf")

همون طور كه ملاحظه مي كنيد آرگومان فايل اجرايي هم با دستور ذكر شد.

موفق باشيد
آرمين

ali_nob
03-07-10, 02:09
با سلام!

دوست گرامي كلا" براي اجراي هر فايل اجرايي مي تونيد از دستور Shell استفاده كنيد. حتي اگر برنامه داراي آرگومان باشه ميشه از اين دستور استفاده كرد با ذكر اين نكته كه بايد آرگومان در انتهاي رشته ي اجرايي وارد كنيد. پس براي اجراي دستور مورد نظر شما ميشه در VB.Net اينجوري نوشت:

Shell("path:\Program.exe -i File.prn -o File.pdf")

همون طور كه ملاحظه مي كنيد آرگومان فايل اجرايي هم با دستور ذكر شد.

موفق باشيد
آرمين

متاسفانه من با Shell جواب نگرفتم ولی به Process جواب داد :

Dim ProcessProperties As New ProcessStartInfo
ProcessProperties.FileName = "converter.exe"
ProcessProperties.Arguments = "-i File.prn -o File.pdf"
ProcessProperties.WindowStyle = ProcessWindowStyle.Minimized
Dim myProcess As Process = Process.Start(ProcessProperties)

MoBiN.R
03-07-10, 05:22
سلام
من یک برنامه اجرایی رو می خواهم توسط VB.NET اجرا کنم که این برنامه بصورت Command Line است و جهت اجرا لازم است ارگومان ها ( پارامتر ) آنرا به برنامه داد ، مثلا در محیط cmd و یا Run اجرا کرد :
File path:\Program.exe -i File.prn -o File.pdf
آیا بهتره که این رو در یک Batch File قرار بدهم و سپس اون رو توسط VB.NET اجرا کنم و یا مستقیما در خود VB.NET این کار رو انجام بدهم من خودم راه دوم رو می پسندم لطفا در خصوص روش دو راهنمایی نمایید
با تشکر

شما میتونید یه برنامه پنجره ای تحت ویندوز بنویسید و این کارو به اون بسپارین .. که بیاد این دستور با آرگومان رو اجرا کنه .. ولی کار زیاد خوبی نیست .. چون 2 تا پکیج برنامه میشه و حجم میره بالا .. استفاده از Batch File خیلی بهتره و ساده تر