PDA

مشاهده نسخه کامل : زبان مناسب برای برنامه نویسی تحت وب

bill geits
27-06-10, 21:37
سلام
من میخوام طراحی سایت رو حداقل در حد نیمه حرفه ای یاد بگیرم . اون قدری که بتونم برای نیازهای شخصی خودم و دوستام سایت مناسب بزنم و در مرحله بعد سفارش طراحی سایت از بیرون بگیرم . برای این کار وقت هم می خوام بذارم . سه ماه تابستون به مقدار زیاد و بعد از اون هم در حد دو سه سالی که دانشجوی کارشناسی هستم می تونم روی این مسئله وقت بذارم . علاقه هم دارم . کلاس بیرون هم می تونم ثبت نام کنم . منتها مشکلم اینه که موندم از کجا و چی شروع کنم . تا اونجا که من می دونم دو زبان برنامه نویسی تحت وب وجود داره :
php - asp
موندم که کدوم رو انتخاب کنم . با یه نفر که خیلی زیاد وارد بود صحبت کردم . گف که پی اچ پی خیلی قدرتمند تره اما خیلی زمان می بره که بتونی یاد بگیرش اما ای اس پی این قدر وقت لازم نیس براش بذاری .
دوستان کمکم کنید ! از کجا شروع کنم و با چه زبانی ؟
ممنون

MoBiN.R
27-06-10, 21:51
درود بر شما دوست من .. برای اطلاعات خودتون عرض کنم زبان های برنامه نویسی زیادی هستند که شما فقط 2 مورد اون رو نام بردید ... ببینید زبان PHP زبان خوبیه و عمومی ترین زبان دنبای اینترنته و سرور های پشتیبانیش هم ارزون و زیاد هستند . ولی من ASP.Net رو به شما پیشنهاد میکنم . هرچند سرور های گرون تری نسبت به PHP و لینوکس داره اما به نظرم حرفه ای تره و میشه با استفاده از امکانات ویژوال سایت های خوبی رو طراحی کرد .. البته هیچ فرقی نمیشه بین PHP و ASP.Net گذاشت . هرکدوم مزایا و معایبی دارن .. اگر از برنامه نویس های وب هم سوال کنین هرکس که PHP کاره میگه PHP بهتره و برای ASP.net هم همینطور .

bill geits
27-06-10, 22:09
ممنون . شما هم مثه اون دوست متخصص من ای اس پی دات نت رو پیشنهاد کردید . تقریبا دارم مصمم میشم که همین زبانو یاد بگیرم . منتها از کجا شروع کنم ؟

MoBiN.R
28-06-10, 13:36
ممنون . شما هم مثه اون دوست متخصص من ای اس پی دات نت رو پیشنهاد کردید . تقریبا دارم مصمم میشم که همین زبانو یاد بگیرم . منتها از کجا شروع کنم ؟

پیشنهاد من اینه که اول از یه کتاب یا PDF فارسی آموزشش شروع کنید و بعد برسین به Document ها و کتاب های معتبر خارجی .. البته قبل از شروع به نظرم باید به مفاهیم HTML ، CSS ، JavaScript آشنا و مسلط باشین

bill geits
05-07-10, 04:15
واسه زبان پيش نياز asp.net بين c# و vb.net موندم . ضمنا ميشه يه كتاب يا پي دي اف خوب براي سي شارپ ، اچ تي ام ال و جاوا معرفي كنيد .

MoBiN.R
05-07-10, 12:53
واسه زبان پيش نياز asp.net بين c# و vb.net موندم . ضمنا ميشه يه كتاب يا پي دي اف خوب براي سي شارپ ، اچ تي ام ال و جاوا معرفي كنيد .

در ASP.Net زبان vb.net یا سی شارپ فرق زیادی ندارن .. با هر کدوم که میتونید کار کنید ..آموزش های مقدماتی موردنیاز ASP.net هم براتون در زیر لینکشو گذاشتم :

آموزش سی شارپ :

Only the registered members can see the link(Only the registered members can see the link).zip
پسورد : Only the registered members can see the link

آموزش HTML :

Only the registered members can see the link

آموزش جاوا اسکریپت :

پسورد : Only the registered members can see the link

آموزش CSS :

bill geits
05-07-10, 20:15
ممنون
لينك اول خراب بود توي خود سايتش سرچ كردم . چن تا نتيجه اومد . كتاب آقاي احمد زاده مد نظرتون بود ؟ اونو دانلود كردم
البته كتاب آقاي نصيري رو هم دانلود كردم . كتاب اولي با حجم 579 صفحه ايش نشون ميده چيزه شاخيه . حتما مي خونمش
سه لينك ديگه سالم بودن و دانلودشون كردم
فقط يه سوال : اين 4 5 كتاب رو خودتون هم خوندين ؟
بازم واسه لينك ها ممنون

MoBiN.R
06-07-10, 07:59
ممنون
لينك اول خراب بود توي خود سايتش سرچ كردم . چن تا نتيجه اومد . كتاب آقاي احمد زاده مد نظرتون بود ؟ اونو دانلود كردم
البته كتاب آقاي نصيري رو هم دانلود كردم . كتاب اولي با حجم 579 صفحه ايش نشون ميده چيزه شاخيه . حتما مي خونمش
سه لينك ديگه سالم بودن و دانلودشون كردم
فقط يه سوال : اين 4 5 كتاب رو خودتون هم خوندين ؟
بازم واسه لينك ها ممنون

آموزش سی شارپ کتاب آقای هاشمیان مد نظرم بود .. آموزش سی شارپ و HTML و جاوا اسکریپت رو بله خوندم ولی آموزش CSS رو بصورت مرجع ازش استفاده می کنم .. بعضی موقع که نیاز بشه یه مطالعه کوتاهی میکنم ..

bill geits
06-07-10, 18:25
جالبه !‌با سرچ هاشميان چيزي تو نتايج نمي اومد اما به صورت دستي اين كتاب رو توي سايت گير آوردم و دانلود كردم . اون آموزش سي شارپ آقاي نصيري اولش كه در حد فاجعه بود ! هيچي نفهميدم !‌ در حالي كه من ترم پيش تو دانشگاه سي رو پاس كردم و كتاب آقاي جعفرنژاد رو كه مي خوندم خيلي خوب متوجه مي شدم . ( گذشته از اشتباهاتي كه در كتابشون ديده مي شد ) . اين كتاب آقاي هاشميان رو حالا شروع كنم ايشالله كه خوب باشه . اون آموزش اچ تي ام ال رو دارم مي خونم . خوب توضيح داده . خيلي ممنون عزيز